حروف عربی ۱۳۸۷/۰۴/۱۷ - ۳۱۸۱ بازدید

چرا در قرآن ۴ حرف (گ، پ، چ، ژ) وجود ندارند آیا نشانه نقص در قرآن و یا زبان عربی می باشد؟ لطفا به صورت حرفه ای و تخصصی تر جواب دهید.

نه زیاد بودن تعداد حروف الفبا دریک زبان نشانه کامل بودن آن است و نه کم بودن آن دلیل بر نقصان آن . مثلا تعداد حروف الفبا در زبان چینی از همه زبان ها بیشتر است ولی کسی زبان چینی را کامل ترین زبان نمی داند . در قرآن این چهار حرف وجود ندارد زیرا قرآن کریم به زبان عربی است و در زبان عربی این چهار حرف وجود ندارد . هر چند زبان عربی این چهار حرف را ندارد ولی به گفته متخصصین زبان شناس ، زبان عربی از فارسی کامل تر و وسیع تر و گسترده تر است زیرا تعداد کلماتی که در زبان عربی از این تعداد حروف ساخته می شود و به کار می رود از زبان فارسی بیشتر است . مثلا در زبان عربی برای گاو نر کلمه ثور و برای گاو ماده لفظ بقر و برای شتر نر کلمه جمل و برای شتر ماده کلمه ناقه به کار می رود . شتر و گاو و گوسفند و بز و میش چند ماهه و یک ساله و دو ساله و سه ساله و مانند آن در زبان عربی هر کدام اسم خاصی دارد در حالی که در زبان فارسی به همه گاو و یا شترو یا گوسفند گفته می شود . درخت نخل در زبان عربی متناسب با سن و سال و بار داشتن و نداشتن اسامی متعددی دارد ولی در زبان فارسی این چنین نیست . اشتراک در زبان عربی بسیار است . معروف است که کلمه عین مشترک میان 70 چیز مثل چشم و چشمه و طلا و نقره و جاسوس و امثال آن است در حالی که این اشتراک در زبان های دیگر مانند زبان فارسی بسیار کم تر است .

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.