حس کنجکاوی در خوابگاه ۱۳۹۱/۱۰/۲۵ - ۸۷ بازدید

با حس کنجکاوی در خوابگاه چه کار کنیم ؟

پرسشگر گرامی در محیط هایی مانند خوابگاه که انسان روابط نزدیکی با دیگران دارد، فرد باید به گونه ای عمل کند، که اطرافیان او از مسائل خصوصی زندگی او آگاه نشوند. به عنوان مثال زمانیکه یکی از اعضای خانواده با شما تماس می گیرد، از هم اتاقی های خود عذر خواهی کنید. برای مکالمه از اتاق خارج شوید و یا اینکه وسائل خصوصی خود را در محلی قرار دهید که دیگران امکان دسترسی به آن را نداشته باشند.پرسشگر گرامی گرچه در محیط خوابگاه در کنار هم اتاقی های خود زندگی می کنید اما لازم است در برابر انان مرزهای روانی محکمی ایجاد کنید و اجازه ندهید آنان در حریم خصوصی شما وارد شوند. در عین حالی که با آنان روابط صمیمانه ای دارید، به آنان این پیام را مخابره می کنید که من به عنوان انسان در زندگی خود مسائل خصوصی دارم که مایل نیستم بقیه افراد از ان آگاه شوند. برای اینکه در این کار موفق شوید لازم است:
۱.درباره مسائل خصوصی هم اتاقی های خود تجسس نکنید شما با این رفتار خود به آنان نشان می دهید که من در مسائل خصوصی شما دخالت نمی کنم شما هم در مسائل خصوصی زندگی من دخالت نکنید.
۲. سعی کنید درباره مسائل خصوصی زندگی خود با آنان صحبت نکنید.
۳.مانند آئینه عمل کنید. همانطور که آئینه بدون اینکه با شما سخنی بگوید، نقاط ضعفتان را به شما نشان می دهد، شما هم بدون اینکه هیچگونه صحبتی با هم اتاقی خود بکنید، زشتی کار او(تجسس) را به او نشان دهید.
۴. روایاتی که درباره مذمت تجسس می باشد را هر از چند گاهی در مناسبت های مختلف برای فرد مورد نظر بخوانید.
۵.زمانی که فردی تلاش می کند تا به اطلاعات خصوصی شما دست پیدا کند، با رفتار خود ناراحتی خودتان را از این کار او بیان کنید و خیلی مودبانه احساسات خود را در این زمینه بدون هیچ سانسوری بیان کنید.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.