حفظ آبرو ۱۳۹۲/۰۶/۲۳ - ۹۰۰ بازدید

کسی که آبرومنوکه متاهل هستم برده هروقت هرجامیره بیشترپشت سرزنم حرف میزنه.چکاربکنم آیاخداوپیغمبرحکمی ندادن واسه حفظ آبرو؟

در پاسخ به نکاتی توجه کنید . 1. بردن آبروی دیگران و لکه دار کردن حیثیت انها از گناهان بزرگ است و اگر فرد توبه نکند و در صدد جبران بر نیاید فرجامی ناگوار و عذاب الهی در انتظار او خواهد بود . 2. اگر فردی آبروی دیگری را ببرد باید این فرد تا آنجا که ممکن است از حق خود دفاع کند و با ارائه مدارک و شواهد نادرستی حرف او را ثابت نماید و ذهنیت منفی دیگران را نسبت به خود تا آنجا که ممکن است بر طرف نماید .
3. البته از نظر حقوقی و قانوی نیز فردی که مورد اتهام بی مورد واقع شده و آبرویش  در معرض آسیب قرار گرفته می تواند از فردی که عامل و مسبب آن بوده شکایت کند و او را تحت پیگرد قرار دهد .
4. در نهایت اگر این اقدامات موثر نیفتاد انسان آن فرد را به خداوند واگذار نماید و به این امر دلخوش باشد که در مقابل خداوند روسفید و در نزد او آرومند است و البته خداوند ان فرد را رسوا کرده و به سزای عملش می رساند .

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.