حفظ قرآن و فهم آن ۱۳۹۲/۰۱/۲۷ - ۵۷۱ بازدید

بنده مدتی هست که به صورت منظم حفظ قران را شروع کرده ام. اکنون علاقه مند به حفظ زیارت عاشورا هم شده ام. یک سوال در رابطه حفظ قران داشتم و یکی در رابطه با حفظ زیارت عاشورا.قران : بنده از قران چیزی زیادی نمیفهمم چون به زبان و ادبیات عرب اشنا نیستم اما همین قدر هم که حفظ میکنم و زیاد نمیفهمم هم دلم را به اندازه ای نورانی کرده، بنده شاید در هفته چند سوره کوچک و یس را میخوندم. اما الان الحمدلله شب و روز با قرانم هستم. میخاستم برای بنده که اشنایی به زبان عرب ندارم یک راهنمایی بکنید در یک حدی که قران را بفهمم یک اشنایی با زبان عرب داشته باشم. تنها در حدی که مفهوم کلمات و عبارت قرانی برام راحت بشه. هم برای حفظ ان و هم برای درک انزیارت عاشورا : میخاستم بدانم که ایا در رابطه حفظ کردن زیارت عاشورا در احادیث، روایات یا کلام بزرگان و عرفا نکته و مطلبی اگر هست برای بنده بفرمایید.

در پاسخ به نکاتی توجه کنید . 1. کتاب های متعددی در باره اشنایی با مفاهیم قران وجود دارد که برای کار شما خوب و مناسب است . 2. آشنایی با ترجمه آیات نیز برای فهم قران مفید است . 3. آشنایی با علم صرف و نحو و ادبیات عرب نیز برای فهم آیات و مفاهیم قرانی موثر و مناسب است . 4. در مورد توصیه به حفظ خصوص زیارت عاشورا روایتی وارد نشده است و نوعاتاکید بر خواندن و مداومت بر خواندن این زیارت است نه حفظ ان . 5. البته زیاد خواندن و انس با آن موجب حفظ ان می شود و کسانی که عنایت خاص به زیارت عاشورا داشته و بر ان مداومت دارند نوعا حافظ آن هستند .

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.