حل مشکلات با رجوع به دعانویس و رمال و فالگیر ۱۳۹۱/۰۴/۲۱ - ۱۸۰۷ بازدید

پاسخ: در پاسخ به نکاتی توجه کنید :
۱. این امور از خرافات محسوب می شود و پایه و اساسی ندارد و به هیچ وجه قابل اعتماد نبوده و نباید سراغ چنین افرادی که نوعا بی سواد و دروغگو و شیاد هستند رفت .

پاسخ: در پاسخ به نکاتی توجه کنید :
1. این امور از خرافات محسوب می شود و پایه و اساسی ندارد و به هیچ وجه قابل اعتماد نبوده و نباید سراغ چنین افرادی که نوعا بی سواد و دروغگو و شیاد هستند رفت .
2. بدون شک تأثیر دعا در تغییر سرنوشت انسان به عنوان یکی از عوامل معنوی، امرى مسلم و حتمى است؛ چه خود انسان دعا کند و یا دیگرى را شفیع در دعا قرار دهد. ولى باید به افراد قابل اعتماد مراجعه کرد و از کسانى که به دنبال شهرت و سودجویى نیستند بهره گرفت.
3.بدون تردید آیات قرآن و دعا تاثیر خاص خود را دارند و می توان به اذن الهی در موارد گوناگون از آنها بهره برد. البته باید گفت استفاده از این دعاها نیاز به رمال و دعا نویس ندارد هر کسی می تواند آیات قرانی مثل آیه الکرسی را بخواند و یا بنویسد و همراه داشته باشد و از آثار آن برخوردار باشد ، مانند کسی که بسم الله می گفت و بر روی آب راه می رفت. دعاهای قرآنی شفای هر درد و رافع هر مشکل است. ولی عده ای از جهالت مردم سوء استفاده می کنند و با نوشتن خطوط کج و معوج مردم را فریب می دهند و جیب آنها را خالی می کنند و به تصور نوشتن دعاها مردم را سر کار می گذارند که باید مواظب بود.
باید دعاها و اذکار را از منابع معتبر گرفت و بسیاری از سایت هایی که در این مورد می باشند معتبر و قابل اعتماد نمی باشند. ذکر ها و دستورات فراوانی در کتاب های معتبر مانند مفاتیح الجنان و نیز حواشی آن وجود دارد که مورد اعتماد و مجرب است .
4. رجوع به دعانویس ها در سنت و سیره پیامبر(ص) و امامان(ع) نبوده و بزرگان دین هیچگونه توصیه ای در این باره ندارند، لذا بهترین روش برای رفع مشکلات هم تعقل و تدبیر شخصی و هم مشورت با خردمندان و توکل بر خدا و پرداخت صدقه و خواندن دعاهای معتبر است. گفتنی است اگر خود انسان و یا فرد دعانویس از کتاب های معتبر دعای مستند که از طریق معصومین وارد شده است انتخاب کنند اشکال ندارد.
5. بسیارى بلکه اکثر قریب به اتفاق کسانى که امروزه طالع بینى یا فال بینى و دعا نویسی مى کنند مدعیان دروغگویند و براساس حدس و تخمین چیزهایى مى گویند و مراجعه به آنان وجه درستى ندارد. پس اعتقاد به پیش بینی جزمی و قطعی آینده به طور مستقل و با صرف نظر از اراده و مشیت خداوند و بدون مؤثر دانستن خداوند شرعا جایز نیست و نیز بیشتر مدعیان طالع بینی و پیش بینی آینده افرادی دروغگو و فرصت طلب هستند و هدفشان دکان باز کردن و سرکیسه کردن مردم است. بنابراین نباید حرف مدعیان طالع بینی و دعانویسان و افرادی از این قبیل را باور کرد و به جای تدبیر و تعقل و اندیشه و به کارگیری نیروها و استعدادهای خداداد و توکل بر خداوند و استمداد از عنایت ها و نیروی بیکران او و توسل به اولیای پاک او، به حرف افرادی که نیت و هدفشان یا مشخص نیست و یا به فکر فریب دادن و مشغول کردن ذهن مردم با حرف های بی اساس و نامربوط و مشتی اوهام و تخیلات می باشند، گوش فرا داد و بدون دلیل اسباب نگرانی یا شادی بی مورد و موهوم را برای خود ایجاد کرد.
6. البته توجه داشته باشید که کم نیستد افراد وارسته و اهل دل و معرفتی که به طور یقین دعاى آنان و نفوذ کلام آنان تأثیر ویژه اى دارد اما یافتن انها نیازمند تحقیق و دقت است .

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.