حمله به ایران ۱۳۹۹/۰۲/۱۳ - ۳۱۳ بازدید

چراعرب ها به ایران حمله کردند همه اماکنه تاریخی کشورم را از بین بردند من یک ایرانیم؟

ادعاهای بدون سند قطعی صرفا ادعاست و هر حرفی در این زمینه نمی تواند درست باشد، لذا چنین چیزی درست نیست، آنان چیزی را در این حد که به نظر کل ایران را خراب نکردند ، آنان مسلمان بودند و با شکست دادن حکومت ظالم و بی لیاقت ساسانی مردم ایران را از دست آن ظالمان نجات دادند. شما اگر ایرانی هستید باید از دست حکومت ساسانی عصبانی بشوید و به آنها بگویید : چرا در برابر مسلمانان مقاومت نکردید و فرار کردید؟!ای یزدگرد! چرا شهر به شهر فرار می کردی؟! و آخر سر به دست خود ایرانیها در آسیاب به قتل رسیدی؟!ای یزدگرد؟! چرا مردم ایران کمکت نکردند ، مگر چه کار کرده بودی؟!
شما باید بررسی کنید که چرا مردم ایران در راه حفظ حکومت ساسانی جان فشانی نکردند .
اتهاماتی که بر مسلمانان وارد می کنند از سوی دشمنان اسلام و ایران است . اگر کسی انصاف داشته باشد خواهد دید که مسلمانان حق داشتند حکومت ساسانی را از بین ببرند و به حاکمیت طاغوت ، دین اسلام را حاکم سازند .
شما اگر وقت دارید اول کتاب "خدمات متقابل اسلام و ایران" نوشته آیه الله مطهری را به دقت مطالعه کنید و بعد از آن کتاب "تاریخ جامع ایران" از انتشارات مرکز بزرگ اسلامی را بخوانید تا با تاریخ ایران به درستی آشنا بشوید .
ما هم ایرانی هستیم و ایران را دوست می داریم و در راه حفظ آن جانمان را فدا می کنیم . اما اگر ایران به دست طاغوت بیفتد با آن طاغوت مبارزه می کنیم تا وطنمان از دست طاغوت رها شود.
به این مطالب نیز توجه کنید:
۱- برخی کلمه اعراب به کار می برند در حالی که به کار بردن کلمه‹ اعراب › در حمله به ایران آن زمان صحیح نیست چون‹ اعراب › به معنای‹ نفهم ها› است . آنان که به نیروهای ساسانی حمله کردند و آنها را شکست دادند نفهم نبودند بلکه باید عبارت ‹ حمله مسلمانان به نیروهای ساسانی › را به کار برد . 
۲- از شواهد به دست می آید که از نظر حضرت علی علیه السلام حمله به حکومت ساسانی مورد تایید بود . خسرو پرویز نامه پیامبر را پاره کرده بود و خداوند هم به دست مسلمانان حاکمیت او را نابود کرد . این خسرو پرویز در زمان پیامبر تصمیم به دستگیری پیامبر و کشتن او گرفته بود و نابود کردن چنین حکومتی برای هر مسلمانی شیرین بود . مسلمانان با مردم ایران دشمن نبودند و مردم ایران هم با مسلمانان دشمن نبودند و برای همین در جنگ حکومت ساسانیان با اسلام شرکت نکردند و حکومت ساسانی شکست خورد . 
۳- پیامبر خدا بدون این که به کسی خبر بدهد تصمیم به فتح مکه گرفت و با ده هزار رزمنده مسلمان مکه را فتح کرد . مکیان مانع پیشرفت اسلام بودند و پیامبر با آنان به خاطر دشمنی شخصی نجنگید بلکه برای پیشرفت دین خدا جنگید . این ؛ حمله به سرزمین است . پیامبر خدا برای فتح شامات به رومیان حمله کرد و موفق نشد و مسلمانان آن را محقق ساختند . اگر پیامبر در این زمان باشد و در کشور های غیر مسلمان اسلام را تبلیغ کند و حکومت آنان مانع این کار شود و پیامبر توانایی داشته باشد به آن حکومت ها حمله می کند . اسلام دین همه مردم جهان است و برای همین پیامبر به کشور های جهان نامه نوشت و آنها را به اسلام دعوت کرد . 
۴-پس از پیامبر ص جانشینان بر حق آن حضرت ؛ مسئول دین اسلام هستند . اگر آنان خیر و صلاح اسلام و مسلمانان را در سرکوب فلان حکومت ظالم بیبینند به آن حکومت حمله می کنند و مردم را از شر آن نجات می دهند گرچه پیامبر چنین کاری نکرده باشد . چنین نیست که پیامبر هر چه لازم بود انجام داد و هیچ چیزی برای آینده نماند . البته همه اینها در صورتی امکان دارد که مردم پیرو این جانشینان بر حق باشند و گرنه نه اسلام و مسلمانان پیشرفت نمی کنند . 
۵ - حاکمان جهان راضی به پیشرفت اسلام نیستند و به طور طبیعی جنگ پیش خواهد آمد چه در آن زمان و چه در این زمان .

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.