حمله مسلمانان به ایران ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۳۲۲ بازدید

اعراب آن همه آدم از کجا میاوردند ؟ سیستان کجا مکه کجا ؟؟؟؟؟ انگار دشتهای ایران آنزمان خالی از سکنه بوده و اعراب بی فرهنگ مثله ملخ منطقه را درنوردیدند ! من متولد استخر شیراز هستم وقتی ب ویرانهای شهر اجدادم مینگرم بجای اشک خون در چشمانم حلقه میزند . کجا بودند رستم و کاوه سهراب زال ؟؟؟؟ اعراب هیچگاه نخاهند توانست مرا نابود کنند . تامنی زنده است ایرانزمین زنده است

حس وطن دوستی ، یک حس غریزی است و هر کس هرکجا را وطن انتخاب کرده ، دوست می دارد . دفاع از وطن هم ، غریزی است و مدافع وطن ارزش معنوی دارد . این که شما ایران را دوست می دارید و از آن دفاع می کنید ، بسیار خوب است ولی اگر عاشق ایران قبل از اسلام هستید و ایران بعد از اسلام را نمی خواهید در این صورت باید در این رفتارتان تجدید نظر کنید چون این دو ایران مثل هم نیستند و ایرانیان باستان اسلام را بهترین دین تشخیص دادند و اسلام را به عنوان دین خود انتخاب کردند . مسلمانان در آن زمان به حکومت ساسانی حمله کردند ، مردم هم حکومت ساسانی را یاری نکردند و حکومت ساسانی شکست خورد و مردم از دست ساسانیان نجات یافتند . برای آگاهی بیشتر
به این چند نکته توجه کنید :
۱- پادشاه ایران خسرو پرویز قصد کشتن پیامبر را کرد و افرادی را به مدینه فرستاد تا پیامبر را از مدینه به ایران بیاورند تا به قتل برسانند .(منابع متعدد )
۲- خسرو پرویز به پیامبر اسلام اهانت و نامه آن حضرت را پاره کرد .(منابع متعدد )
۳-حاکمان ایران در عراق عرب بزرگان قبایل عربی را خوار ساخته بودند و رفتارشان با آنان غیر انسانی بود .(منابع متعدد )
۴-اینگونه عوامل موجب مخالفت با حکومت ایران می شد و برای همین ،عرب عراق که تحت تسلط ساسانیان بودند ،به فکر انتقام افتادند و به تدریج عراق عرب را از سلطه ساسانیان درآوردند .(منابع متعدد )
۵-مسلمانان پس از چند سال وقتی که دیدند مردم ایران از حکومت ساسانیان ناراضی و حاکمان ساسانی بر مردم ستم می کنند به فکر آزاد کردن مردم ایران از دست ساسانیان افتادند و به راحتی و در بیشتر مناطق بدون جنگ همه ایران را از دست ساسانیان آزاد ساختند .
۶-ایرانیان از حاکمان خود ناراضی بودند و به خاطر این حکومت را یاری نکردند. اگر مردم ایران حکومت خود را می خواستند هیچ حکومتی نمی توانست آنها را شکست بدهدچون جمعیت ایران آن روز بسیار زیاد بود . 
۷- یکی از اصول اسلامی این است که باید مظلوم را یاری کرد و اگر مظلوم را یاری نکنی این اصل اسلامی را زیر پا گذاشتی .
۸- پس آغازگر اصلی جنگ ، ساسانیان بودند نه مسلمانان و مسلمانان می بایستی ساسانیان را از تخت حکومت پایین بیاورند و این کار را کردند .
۹- در جنگ ایران با مسلمانان کشت و کشتار نبود چون نیروهای رزمی باهم می جنگیدند ، اینطور نبود که مسلمانان حمله کنند و هرکس را دیدند بکشند و در موارد فراوانی رزمندگان مردم تسلیم می شدند و با نیروهای مسلمان نمی جنگیدند. 
۱۰- این آمارهایی که مربوط به کشت و کشتار است ساختگی است و رمان نویس ها از خودشان ساخته اند نه این که واقعیت داشته باشد . مثلا در مورد کربلا برخی می نویسند نیروهای عمر بن سعد یک میلیون نفر بودند در حالی که به نظر برخی پانزده هزار و به نظر برخی سی هزار نفر بودند. شما به کتاب اکسیر العباده و اسرار الشهاده مراجعه کنید تا برخی از این آمار های غیر واقعی را ببینید . در داستان فتح ایران هم داستان نویسان از خودشان آمارها و وقایعی را نوشته اند . سیف بن عمر رمان نویس بود ، چند تا کتاب نوشته است ، یکی به نام الفتوح است ، یکی به نام الرده است ، در این کتابها آمار های شگفت انگیز زیادی آورده است و همه اش ساختگی است و تاریخ طبری همه کتابهای سیف بن عمر را آورده است در حالی که این کتابها رمان بودند و واقعی نبودند.(آثار علامه سید مرتضی عسکری )
برای آگاهی بیشتر می توانید به کتاب " خدمات متقابل اسلام و ایران " آیه الله مطهری مراجعه کنید و پس از آن کتاب " تاریخ جامع ایران" در بیست جلد قطور از انتشارات موسسه دائره المعارف بزرگ اسلامی را مطالعه کنید . 

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.