خدایی بودن قرآن ۱۳۹۷/۰۷/۰۴ - ۹۹۸ بازدید

سلام و رحمت .چند روز قبل ، سوالی پرسیدم اما آن طور که باید و شاید ، جوابمو نگرفتم .لطفا با توجه به سوال بنده پاسخ دهید، ممنون میشم .
از کجا بفهمیم که قرآن سخن خدا است؟!
در سایتها معمولا می گویند که قران با دلایلی که وجود دارد ، سخن بشر نیست .
اما از کجا معلوم سخن خدا باشد .
آیا نمی تواند یک موجودی غیر از خدا و انسان و جن و ملک و شیطان و ... تصور کرد ، یعنی یک موجود ناشناخته با توانایی های خاص، که این مفاهیم را بر قلب پیامبر نازل کرده باشد؟!
بحثم این است که اگر قرآن سخن بشر نیست ، از کجا معلوم سخن خدا باشد؟

خیر ، نمی تواند یک موجودی غیر از خدا، انسان، جن (شیطان) و ملک تصور کرد ،که آیات قرآن را بر قلب پیامبر (ص) القا و نازل کرده باشد! چون اصلا چنین چیزی وجود ندارد و کسی حتی خدای خالق جهان و انسان از آن خبر نداده است . پس نمی توان خارج از این حالات تصور دیگری داشت و اگر تصور شود تصور باطل و خیالی است که واقعیت ندارد . وجود بی نظیر و محتوای بلند و و الای قرآن دلالت می کند که از جانب خداست و غیر خدا حتی پیامبر را توان بر انشای چنین کتابی نیست. قرآن با صراحت تمام هم اعلام کرده که از جانب خداست و پیامبر و غیر پیامبر ( انسان، ملک، جن) را در ایجاد آن دخالتی نیست . خود را آیت خدایی شمرده و اعلام کرده اگر در خدایی بودن قرآن شک دارید و مرا ساخته غیر بشر یا بشر از جمله پیامبر می دانید و معتقدید و مدعی هستید که بشر و غیر بشر را توان انشای چنین کتابی هست ، پس یک سوره مثل سوره های من بیاورید و به جامعه عرضه کنید و در معرض قضاوت سخن شناسان قرار دهید. با وجود آن که دشمنان از صدر اسلام در صدد بودند که آسمانی بودن قرآن را انکار کنند و آن را ساخته ذهن پیامبر یا دیگران معرفی کنند، ولی نتوانستند به مبارزه طلبی قرآن پاسخ دهند و تا ابد هم نخواهند توانست . الان سرسخت ترین دشمن اسلام ، یهودیان صهیونیست هستند که از تمام امکانات شان برای نابودی اسلام استفاده می کنند، لیکن تاکنون نتوانسته‌اند حتی یک سوره مثل قرآن را بنویسند. قرآن مجید از جهات گوناگون معجزه است و خدایی بودن خود را فریاد می زند .جهت اطلاع بیشتر ر. ک:
- قرآن در اسلام، علامه محمد حسین طباطبایی(ره).
- قرآن در قرآن ، آیت الله عبد الله جوادی آملی.
- قرآن شناسی، آیت الله مصباح یزدی.
- قرآن گفتار الهی، علی نصیری.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.