خواسته های بهشتیان ۱۳۹۸/۰۶/۱۴ - ۱۴۱۰ بازدید

ایا این تناقض نیست از یک سو می گویید در بهشت هر انچه بخواهید برایتان فراهم هست خوب شاید منی که در پایین ترین درجه بهشت هستم دلم بخواهد بروم به بالاترین درجه بهشت و به فرض پیش امام حسین منزل بگیرم یا دلم بخواهد هم ردیف شهدا و امامان باشم از یک سو می گویید بهشت درجات دارد بهشت طبقات دارد اجر افراد با هم فرق دارد اجر شهید با غیر شهید فرق داره حالا ایا این دو موضوع که تو قران هم اومده با هم تناقض نداره

بهشت هرکس در سطح مقام و مرتبه اختصاصی خود اوست. خواسته های اهل بهشت همه محقق می شود. خواسته های یک فرزند خردسال با یک جوان برومند و یا پیرمرد کامل در همین دنیا چه تفاوتهای جدی و عمیقی دارد . هرگز عالم را برای طفل نمیتوان تفسیر فلسفی عمیق نمود . با یک جوان نمیتوان از عواقب پیری در اثر بی احتیاطی دوره جوانی سخن گفت. نباید خود را در سنین کمال بدل انگاری با یک طفل خردسال نمود. البته به عبارتی بهشت تجسم و بازتاب اعمال امروز انسان است. لذا تلاش انسان برای تکامل ارزنده و قابل تقدیر است. انشاءالله شما هم به مراتب اعلی از درجات بهشت واصل گردید.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.