خودارضایی ۱۳۹۳/۰۷/۱۲ - ۱۳۲۰ بازدید

با سلام. من از چند سال پیش که نوجوان بودم دچار خودارضایی شدم اما نمیدونستم عمل من گناه بزرگی داره و خودارضایی اسمشه و عوارض شدید داره چون بچه بودم ،با کسی هم در میون نذاشتم چندین سال به این عمل ادامه دادم تا اینکه فهمیدم عملم خودارضایی هست اما ترکش خیلی سخت بود چندین بار توبه شکستم،میخواستم بپرسم من که اطلاع نداشتم گناه کبیره مرتکب شدم؟؟ من طبق احادیث تجاوزگر محسوب میشم ؟ و خدا در قیامت با من حرف نمیزند؟؟خواهش میکنم جوابمو بدید.

پرسشگر گرامی با سلام و تشکر از ارتباط شما با این مرکز1. اگر کسی عمل حرامی مرتکب شود و از حرمت و گناه آن اگاه نباشد جاهل قاصر است و خداوند به راحتی او را می بخشد و از گناه او در می گذرد .2. میزان زشتی گناه انسان عالم و عامد با انسان جاهل متفاوت است و انسان جاهل زودتر و اسانتر مورد بخشش خداوند قرار می گیرد .
3. شما حتی اگر از گناه بودن این عمل هم خبر داشتید و الان توبه واقعی کرده باشید مورد بخشش خداوند قرار می گیرید و لطف خداوند شامل حال شما می گردد .
4. خداوند انسان توبه کار را دوست دارد و چتر رحمت خود را بر سر او می گشاید و او را مورد لطف و عنایت خود قرار می دهد .
5. سعی کنید بر توبه خود ثابت قدم باشید و با توکل بر خدا در مسیر بندگی و اطاعت الهی و معنویت روی اورید .

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.