دخالت در امور کشورهای غربی توسط مسئولان جمهوری اسلامی ۱۳۹۱/۱۰/۱۶

پیرامون پرسش فوق ذکر چند نکته ضروری است:اولاً ، اظهار نظر به منزله دخالت در امور داخلی کشورها نیست .
پیرامون پرسش فوق ذکر چند نکته ضروری است:
اولاً ، اظهار نظر به منزله دخالت در امور داخلی کشورها نیست . ثانیاً، باید توجه داشت که اظهار نظر در چه شرایطی و به چه منظوری ایراد می گردد .
به عنوان مثال پس از حوادث انتخاباتی ، کشورهای غربی علناً از تظاهرات کنندگان گران حمایت کردند و در مواردی مثل نخست وزیر ایتالیا از تظاهرات کنندگان خواستند در صورت تعقیب به سفارت ایتالیا پناه ببرند.و یا دخالتهای انگلستان در ماجرای اخیر ،که خواستار ضربه زدن به نظام بودند.
اما در مواردی که مقام معظم رهبری و یا مسئولان دیگر به اظهار نظرپیرامون مسائل داخلی کشورهای دیگر می پردازند ، منظورشان دخالت در امور دیگر کشورها نیست. به عنوان مثال شهادت زن مصری در دادگاه آلمان ،که قلب هر انسان آزاده ای را جریحه دار نمود، گوشزدی برای رعایت حقوق مسلملنان است. و همچنین اثبات عدم صداقت آنان در زمینه ادعای حقوق بشر می باشد .
فراموش نکنید که این اظهار نظر ها با هدف فشار دیپلماتیک در جهت هدف خاص بوده که با استراتژی معین طراحی شده است . به عنوان مثال در موردی که ذکر آن رفت. افشای این مسئله با هدف حمایت از حقوق مسلمانان در دیگر کشورها است.
ضروری است که بدانیم در این گونه اظهار نظر ها به هیچ وجه هدف بر اندازی و ایجاد آشوب و آنارشی در دیگر کشورها نیست. بلکه با توجه به اصول سیاست خارجی در زمینه دفاع از حقوق مسلمانان و مستضعفین و استکبار ستیزی باید به تبیین حقایق پرداخت و ماهیت اصلی شعارهای دروغین استکبار جهانی در زمینه دموکراسی ، حقوق بشر ، آزادی بیان و... را برای افکار عمومی جهان و ملت ایران آشکار نمود . همچنین به دلیل به هم پیوستگی کشورها در دهکده جهانی باید حداکثر تاثیر گذاری را داشت و حداقل تاثیر پذیری را متوجه شد. (لوح فشرده پرسمان، اداره مشاوره نهاد رهبری، کد: ۱۱/۱۰۰۱۰۷۷۱۷)

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.