درباره ما ۱۳۹۵/۵/۱۷

اداره مشاوره و پاسخ نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، محفل انسی فراهم آورده است، تا «ابر رحمت» پرسش ها را به «زمین اجابت» پذیرا باشد و نهال سبز دانش را بارور سازد.
اداره مشاوره و پاسخ نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، محفل انسی فراهم آورده است، تا «ابر رحمت» پرسش ها را به «زمین اجابت» پذیرا باشد و نهال سبز دانش را بارور سازد. ما اگر بتوانیم سنگ صبور جوانان اندیشمند و بالنده ایران پرگهرمان باشیم، به خود خواهیم بالید.
این اداره با بهره گیری از برخی فرهیختگان حوزه و دانشگاه زمینه ی مناسب را فراهم ساخته تا جوانان بتوانند با اعتماد و بدون دغدغه، مسایل روانشناسی، اعتقادی، سیاسی و ... خود را مطرح کنند و جواب های مناسب دریافت نمایند. از ابتدای تاسیس این اداره در سال ۱۳۷۳ تاکنون به بیش از ۱۷۰ هزار پرسش دانشجویی در زمینه های مختلف پاسخ داده است.
در همین راستا همزمان با سال «همت مضاعف، کار مضاعف» اقدام به راه اندازی سایت های موضوعی نمود تا اطلاعات مورد نیاز مخاطبان خود را از طریق این پایگاه های اطلاع رسانی بدهد و مخاطبان برای مطالعه در هر زمینه به پایگاه اختصاصی آن موضوع مراجعه نمایند.
در زمینه اخلاق گفتنی است، متاسفانه سایت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند، فراوان نیستند و احساس می شود که به دلیل اهمیت اخلاق و خودسازی برای انسان و به خصوص نسل جوان و بالاخص در این زمان که با هجوم فرهنگی و اخلاقی دشمن مواجه هستیم، یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.
روح دین اسلام توحیدی است، بنابراین سعی گروه اخلاق بر این است تا مطالبی در سایت درج شود که مشخصه های دینی لازم را داشته باشد. یعنی اولا مستند به منابع توحیدی، یعنی قرآن و حدیث باشد و ثانیا مستدل و دارای تحلیل توحیدی باشد و بر همین اساس، راهکارها و درمانگری توحیدی را توصیه نماید.
بنابراین مبنای کاری ما در این سایت، اخلاق، عرفان و درمانگری توحیدی و نشان دادن روش بندگی خداوند است و سعی ما بر این است تادر این راستا حرکت کنیم . الله ولی التوفیق
نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها
اداره مشاوره و پاسخ- گروه اخلاق و عرفان- تلفن تماس. ۰۲۵-۳۲۹۲۰۰۶۸- داخلی ۱۶۸

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.