درمان خشم ۱۳۹۷/۰۵/۲۷ - ۹۷۴ بازدید

درمورد عصبانیت چه راهکاری دارید؟ امروزه زندگی تو این جوامع پر از مشغله است و تاثیر لوازم و اشعه های الکتریکی که نمیشه تاثیراتشونو نادیده گرفت باعث ضعف اعصاب و پرخاشگری میشه.تو مطالعاتی که کردم گفته شده بود که درهنگام عصبانیت هیچ صحبتی نکنید تا آتش خشمتون بخوابه.ولی من یه مدت این روش رو اجرا کردم و درقبال بدرفتاریهای دیگرانی که منطقی هم نبود چیزی نگفتم.غافل از ایتکه این موضوع نه تنها آتش خشم منو خاموش نکرد بلکه از درون بیشتر سوختم.و پیامدهاشو هم به مرور دیدم.آثار مخربی کهوروم گذاشت من رو عقده ای کرد.اینکه همیشه دنبال این هستم که حقم رو بگیرم حتی شده با بحث کردن.و من رو منزوی تم کرد.الان بدتر میسوزم..این چه راهکاریه که دادن.خواهشا اپه میخواهید پاسخ سوالم رو بدید در حد چند خط بیشتر نباشه.به اندازه یه طومار برام ننویسید.اینکه حالا بیایید از فواید خشمگین نشدن و مضراتشربپید.اینارو همشونو از حفظم..فقط همین سوالی که پرسیدن رو اگه جواب بدید ممنون میشم..ببخشید یکم لحن لحن تندیه.چون تاحالا هر چی از این موسسه سوال پرسیدم اکثرا حرف های تکراری ای در پاسخ به سوالاتم دادن که همشونو خودمم بلد بودن..فقط خواستن صفحه رورپر کنن..توی پاسخ دادن دقیق نمیشن که ببینن اصلا سوال کننده چی رو خواسته....یه سری نصیحتها و حرفهای تکراری ای که طرف خودشم بلده..

ریشه اصلی عصبانیت و خشم در تکبر و خودپرستی و حب ذات افراطی است تا این موارد را درمان نکنید و نفس را درمان نکنید این حالت ها به کلی درمان نمی شود. راهکار اصلی درمان آن هم بندگی خدا است و قرآن کریم بندگی را راه درمان همه دردهای بشر معرفی کرده است و ما را برای بندگی آفریده و این همان توحید است که اگر کسی وارد آن شود از هر بلایی و بیماری در امان خواهد بود. ما بیشتر بنده نفسیم تا خدا و این مشکلات برایمان پیش می آید و برای درمان آن هم سراغ قرآن و دین نمی رویم. بقیه راهکارهایی که روان شناس ها می دهند سطحی است و به صورت موقت می تواند اثر گذار باشد.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.