درمان خود ارضایی ۱۳۹۲/۰۴/۱۴ - ۳۰۶۴۱ بازدید

پاسخ:
«استمنا» یا خودارضایى، نوعى انحراف جنسى است که برخى از افراد به آن مبتلا مى شوند و در واقع مى خواهند نیاز جنسى خود را از این طریق تأمین کنند، غافل از اینکه این عمل، هم از نظر شرعى گناه محسوب مى شود و هم پیامدهاى روانى - جسمانى نامطلوبى دارد! البته کسانى که پاى بند به آموزه هاى دینى و اخلاقى نیستند، پیامدهاى نامطلوب آن را - که موجب بیمارى روانى یا کاهش توانایى جنسى مى شود - افسانه تلقى مى کنند و بر این باورند که قرائن علمى، براى تأیید این ادعاها در دست نیست.

پاسخ:
«استمنا» یا خودارضایى، نوعى انحراف جنسى است که برخى از افراد به آن مبتلا مى شوند و در واقع مى خواهند نیاز جنسى خود را از این طریق تأمین کنند، غافل از اینکه این عمل، هم از نظر شرعى گناه محسوب مى شود و هم پیامدهاى روانى - جسمانى نامطلوبى دارد! البته کسانى که پاى بند به آموزه هاى دینى و اخلاقى نیستند، پیامدهاى نامطلوب آن را - که موجب بیمارى روانى یا کاهش توانایى جنسى مى شود - افسانه تلقى مى کنند و بر این باورند که قرائن علمى، براى تأیید این ادعاها در دست نیست.
استمنا اگر به شکل وسواس گونه در آید و از کنترل فرد خارج شود، به عنوان علامتى از یک اختلال هیجانى محسوب مى شود. اما شواهد نشان مى دهد کسانى که به این انحراف جنسى مبتلا شده اند، با مشکلات فراوانى در حیطه هاى گوناگون زندگى مواجه هستند.
پیامدهاى خودارضایى
آسیب هاى ناشى از خودارضایى به گونه هاى مختلفى تقسیم پذیر است که به اختصار بعضى از آنها اشاره مى شود:
یک. آسیب هاى جسمانى
یکى از روش هاى شناخت پیشرفت بیمارى ها در پزشکى، مرحله بندى علایم بیمارى است. بر این اساس، بر حسب عوارض ایجاد شده در بیمار مبتلا به خودارضایى، سه مرحله بیان شده است:
1. مرحله مشکل ساز؛ در افرادى که مدتى است گرفتار خودارضایى شده اند، زودرس ترین عوارض ناشى از خودارضایى عبارت است از:
الف. خستگى و کوفتگى،
ب. عدم تمرکز حواس،
ج. ضعف حافظه،
د. استرس و اضطراب.
2. مرحله گرفتارى شدید؛ بروز علایم زیر در فرد گرفتار، نشان دهنده آن است که شدت ابتلاى وى یا مدت آن، بیش از مرحله اول است و در نتیجه عوارض شدیدترى ظاهر شده است:
الف. خستگى و کوفتگى شدید،
ب. نوسان خلق یا تغییرات سریع خلقى،
ج. حساسیت بیش از حد و زودرنجى،
د. کمردرد،
ه . نازک شدن موها،
و. ناتوانى جنسى زودرس در جوانى،
ز. بى خوابى یا بدخوابى و مشکلات مشابه،
3. مرحله گرفتارى بسیار شدید یا حالت اعتیاد؛
الف. خستگى و کوفتگى بسیار شدید،
ب. ریزش شدید موها،
ج. تارشدن دید چشم ها،
د. وز وز گوش،
ه . انزال زودرس و غیرارادى یا خروج منى به صورت قطره قطره،
و. درد کشاله ران و ناحیه تناسلى،
ز. دردهاى قولنجى در ناحیه لگن و استخوان دنبالچه.
نحوه پیدایش عوارض
در دانش پزشکى، روند پیدایش علایم یک بیمارى و چگونگى بروز عوارض و نشانه هاى کلینیکى، در شناخت هر چه بیشر آن بسیار مهم است و مى تواند پزشک را در تشخیص و درمان بهتر بیمارى و مریض را در پیشگیرى کمک کند. به این دلیل مناسب است درباره نحوه پیدایش برخى از عوارض خودارضایى بیشتر توضیح داده شود تا خواننده با روند پیدایش این عوارض، یا به اصطلاح پاتوفیزیولوژى آن آشنا شود:
1. خستگى و کوفتگى: انقباض شدید و یک مرتبه تمام عضلات بدن در جریان انزال (ارگاسم یا اوج لذت جنسى)، باعث مصرف سریع مواد غذایى ذخیره شده در عضلات و به طور عمده کاهش گلیکوژن (ماده اصلى لازم براى تولید انرژى عضلانى) مى شود. خستگى عضلانى تقریباً با سرعت تهى شدن عضلات از گلیکوژن رابطه مستقیم دارد و هرچه این سرعت بیشتر باشد خستگى بیشتر است خودارضایى، به علت انقباض هاى مکرر عضلات بدن، ذخایر گلیکوژن عضلات به سرعت تمام مى شود و خستگى و کوفتگى همیشه از عوارض بدیهى آن است.
2. ریزش مو: خودارضایى به تدریج با تغییرات هورمونى و شیمیایى که در بدن ایجاد مى کند، باعث افزایش هورمون جنسى مردانه؛ یعنى تستوسترون به دى هیدروتستوسترون مى شود که از عواقب بالا بودن ماده DHT در خون، ریزش موها و تاسى و بزرگ شدن پروستات و عوارض ناشى از آن در پیرى است.
3. خودارضایى مکرر باعث تحریک بیش از حد سیستم عصبى پاراسمپاتیک و افزایش تخلیه استیل کولین از انتهاى این رشته ها در مغز مى گردد که این خود باعث پاره اى از عوارض جسمانى و روانى، چون حواس پرتى، کمى حافظه، عدم تمرکز حواس، سیاهى رفتن چشم و در نهایت تارى دید مى شود. تمام این علامت ها ناشى از تغییر تعادل میزان مواد شیمیایى موجود در مغز است که بین سلول هاى عصبى رد و بدل مى شود و انتقال پیام هاى مختلف را بر عهده دارد.
برخى نیز بر این عقیده اند که علت بروز اختلالات مغزى (مانند حواس پرتى، عدم تمرکز حواس و کاهش حافظه)؛ ناشى ازظرفیت عظیمى از انرژى بدن است که درهربار انزال، تخلیه شده و هدر مى رود؛ زیرا مایع منى حاوى مقدار بسیار زیادى DNA(هسته 400-300 اسپرمى که در هر انزال خارج مى شود)، RNAآنزیم ها، پروتئین ها، مواد قندى، لسیتین، کلسیم، فسفر، نمک هاى بیولوژیک، تستوسترون و... است. این ذخایر عظیم انرژى - که باید در بدن براى رشد و تقویت بخش هاى مختلف مورد استفاده قرار گیرد - بیهوده و به طور مکرر، از بدن خارج مى شود و هر کدام عوارضى را به دنبال مى آورند.
براى مثال از آنجا که سلول هاى خونى و پلاکت ها در مغز استخوان ها تولید مى شود و به تکامل نهایى مى رسد و براى تولید آنها نیز انرژى بسیار زیادى مورد نیاز است؛ در افراد گرفتار خودارضایى، تکامل مغز استخوان و در نتیجه تولید سلول هاى خونى با مشکل مواجه شده و منشأ کم خونى، ضعف و خستگى همچنین دفع فسفر و لیستین بیش از حد از طریق انزال هاى مکرر، باعث کاهش ذخایر این مواد مى شود که مواد حیاتى براى سلامتى سلول هاى عصبى هستند و در نتیجه اختلال عملکرد سیستم عصبى، مانند حواس پرتى، عدم تمرکز حواس و... بروز خواهد کرد.
دو. آسیب هاى روحى و روانى
ضعف حافظه و حواس پرتى، اضطراب، منزوى شدن و گوشه گیرى، افسردگى، بى نشاطى و لذت نبردن از زندگى، پرخاشگرى، بداخلاقى و تندخویى؛ کسالت دائمى و ضعف اراده، احساس حقارت، عدم اعتماد به نفس، احساس گناه و عذاب وجدان، برون دادهاى روانى و روحى خودارضایى است.
سه. آسیب هاى اجتماعى
ناسازگارى خانوادگى، بى میل شدن به همسر و ازدواج، ناتوانى در ارتباط با جنس مخالف و همسر، احساس طرد شدن، از بین رفتن عزّت، پاکى، شرافت و جایگاه اجتماعى، دیر ازدواج کردن و لذت . نبردن از زندگى مشترک از آسیب هاى، اجتماعى خودارضایى است. ( جهت آگاهى بیشتر نگاه کنید: على قائمى، خانواده و مسائل جنسى کودکان، تهران: انتشارات انجمن اولیا و مربیان جمهورى اسلامى ایران، چاپ دهم، 1376)
چهار. آسیب هاى معنوى و اخروى
هیچ یک از آسیب هاى پیش گفته، به اهمیت آسیب هاى معنوى نیست؛ زیرا آسیب هاى معنوى، جان و دل و به عبارت دیگر کنه حقیقت وجود آدمى را تباه مى سازد.
خودارضایى از نظر دین یک گناه است و به تعبیر قرآن زنگار بر دل مى نهد: «کَلاَّ بَلْ رانَ عَلى قُلُوبِهِمْ ما کانُوا یَکْسِبُونَ» «چنین مباد! بلکه اعمال (ناشایست) دل هاى آنان را زنگار زده است»(مطففین (83) آیه 14. )
زنگ یا زنگار در اشیاى مادى، همان چیزى است که روى فلزات و اشیاى قیمتى مى نشیند و معمولاً نشانه پوسیدن و از بین رفتن شفافیت و درخشندگى آن و در نهایت ضایع شدن و از بین رفتن آن است.
علامه طباطبایى در تفسیر المیزان مى فرماید: از آیه شریفه سه نکته استفاده مى شود:
1. اعمال زشت، نقش و صورتى به نفس و روح انسان مى دهند؛
2. این نقش و صورت خاص، مانع آن است که نفس آدمى حق و حقیقت را درک کند؛
3. نفس آدمى به حسب طبع اولیه اش صفا و جلایى دارد که با داشتن آن، حق را آن طور که هست درک مى کند (سیدمحمدحسین طباطبایى، تفسیر المیزان، ترجمه سیدمحمدباقر موسوى همدانى (تلخیص)، قم: دفتر انتشارات اسلامى، ج 20، ص 385. )
همچنین آسیب هاى معنوى جهان گذران را در مى نوردد و اگر اصلاح نگردد، حیات جاودان آدمى را در معرض تباهى و شوربختى قرار مى دهد. از این رو در نصوص دینى نسبت به آن هشدارهاى لازم داده شده است.
پیامبر اکرم(ص) در این باره مى فرماید: «با سه گروه خداوند در روز قیامت سخن نمى گوید و پاکشان نمى خواند و عذابى دردناک دارند ؛ از آن سه اند، خودارضایى کننده و کسى که لواط دهد»(همان، ح 19049. ).
در روایت دیگرى امام صادق(ع) خودارضایى را گناه عظیم و مورد نهى الهى معرفى فرموده است (همان، ح 19050. )
راه هاى درمان
1. نخستین گام براى درمان این عادت شوم، اعتقاد و ایمان به درمان پذیرى آن و دورى از یأس و نا امیدى است. اما رسیدن به نتیجه و ایجاد هر گونه تغییر و دگرگونى، نیازمند گذشت زمان، انتخاب راه صحیح و به کارگیرى دقیق دستورها است. البته ترک عادت نامطلوب، در زمان کوتاه - بدون راهنماى کار آزموده و دلسوز - امکان ندارد. از همه اینها مهم تر، اراده و خواست فرد، نقش کلیدى و محورى ایفا مى کند.
درمان و چاره جویى باید منطبق بر خواست فرد باشد؛ زیرا تا وقتى او نخواهد، مى توان با قاطعیت گفت که درمان نخواهد شد. بنابراین بیمار اگر بخواهد، مى تواند بر بیمارى اش غلبه کند و جمله معروف «خواستن توانستن است»، عین حقیقت است. اراده همچون نهالى است که باید آن را پرورش داد تا به مرحله خود شکوفایى و ثمر دهى برسد؛ به عبارت دیگر، اراده تقویت شدنى و پرورش یافتنى است و راه پرورش و تقویت آن این است که برخلاف میل خود، اندک اندک به مقابله با این عادت شوم برخیزد تا پس از مدتى لذت توانستن را بچشد.(مؤسسه پژوهشى فرهنگى اشراق، خودارضایى یا ارضاى انحرافى جنسى، ص 29-30)
2. تلاش براى تقویت اراده از گام هاى مهم در امر بهبود است. نگویید اراده از ما سلب شده است!
ممکن است اراده انسان ضعیف شود؛ ولى هیچ گاه از بین نمى رود. نشانه اینکه هنوز اراده باقى است، این است که شخص این عمل را در حضور دیگران و در هر شرایطى انجام نمى دهد.
براى تقویت اراده، راه هاى زیادى پیشنهاد شده که از جمله آنها تلقین به خود است (جهت آگاهى بیشتر نگاه کنید: پرسش ها و پاسخ هاى برگزیده، دفتر هفتم، (ویراست جدید)، پرسش 46، قم، نشر معارف. ).
ویکتور پوشه - روان شناس فرانسوى - مى گوید: «افراد مبتلا به این عادت شوم، هر روز به دفعات مختلف با تمرکز فکر به خود بگویند: «من به خوبى قادرم این عادت بد را از خود دور کنم، من قادرم». تکرار این عبارت ساده، اثر عجیبى در تقویت اراده و روحیه دارد».
پل ژاگو بر آن است که: «تلقین، قبل از خواب نیز مؤثر است»(همان، ص 34 ؛ جهت آگاهى بیشتر نگاه کنید: پرسش ها و پاسخ هاى برگزیده، دفتر هفتم، (ویراست جدید) پرسش شماره 46، قم، نشر معارف. ).
3. سعى شود شکم به هنگام خواب، بیش از حد معمول پر نباشد.
4. از پوشیدن لباس هاى تنگ و چسبان اجتناب گردد.
5. از نگاه کردن به مناظر، فیلم ها و تصاویر تحریک کننده، خوددارى شود و شخص به محض مواجهه با این امور، چشم خود را بسته و یا به زمین یا آسمان نگاه کند.
6. از شنیدن و خواندن مباحث و مطالب جنسى و حتى شوخى هاى تحریک کننده و فکر کردن در این امور، دورى شود.
7. از خوردن مواد غذایى محرک، (مانند خرما، پیاز، فلفل، تخم مرغ، گوشت قرمز و غذاهاى پرچرب) اجتناب و به میزان ضرورت اکتفا شود.
8. قبل از خواب مثانه تخلیه شود.
9. از نوشیدن افراط گونه آب و مایعات پرهیز شود (به خصوص شب ها و قبل از خوابیدن).
10. هیچ گاه نباید به بدن عریان خود نگاه کرد.
11. از دست ورزى با اندام جنسى، باید اجتناب نمود و در هیچ شرایطى، نباید دست ورزى کرد!
12. هرگز نباید به رو خوابید.
13. به منظور تخلیه انرژى زاید بدن، به طور منظم و زیاد باید ورزش کرد.
14. هیچ گاه نباید بى کار بود؛ شخص باید براى اوقات فراغت خود، برنامه داشته باشد و آن را با مطالعه ورزش، زیارت، عبادت و... پر کند.
15. هرگز در مکانى خلوت و تنها و دور از نظر دیگران نباید بمانید.
16. هرگاه شخص مورد هجوم افکار جنسى واقع شد، باید بلافاصله از مکان خلوت و دور از نظر دیگران خارج شود و خود را به کارى سرگرم کند. در این زمینه گفت و گو با دوستان، مشارکت در عبادت هاى جمعى (مانند جلسات دعا، نماز جماعت و...) بسیار مفید است.
17. هفته اى یکى دو روز، روزه مستحبى مفید است و اگر شخص توان آن را ندارد، میزان صرف غذا را کاهش و فاصله هر وعده غذا را افزایش دهد و یا تعداد دفعات غذا را کاهش داده و به حداقل خوراک اکتفا کند.
18. از سخن گفتن ملایمت آمیز، شوخى و خنده با نامحرمان خوددارى کرده و از نرمى و لینت در کلام اجتناب ورزید.
19. هیچ گاه نباید با نامحرم و جنس مخالف، در مکان خلوت و دور از نگاه دیگران باقى ماند (حتى براى آموزش و...).
20. قرآن بخوانید و درباره معانى آیات آن فکر کنید.
21. باید همیشه براى ذهن و فکر خود، محتواى مطلوب و موضوع مناسب داشته باشید.
22. منشأ این مشکل، عدم پاسخ صحیح و مناسب به یکى از نیازهاى واقعى انسان است که باید به طور طبیعى و صحیح (ازدواج) ارضا و تأمین شود. اما اگر به شکل صحیح تأمین نشود شخص دچار خطا و گناه خواهد شد که عواقب سوء آن نیز دامن گیر او مى شود. بنابراین در صورت امکان با کم کردن سطح توقعات و انتظارات، باید براى ازدواج اقدام کرد؛ چرا که بهترین راه حل ازدواج است.
23. از کردارهاى پیشین خود، باید توبه کرد. خداوند توبه کاران را مى بخشد. توبه و اطمینان از قبول توبه، بزرگ ترین عامل تقویت و دلگرمى براى آغاز حرکتى نو است. گناه هر چه باشد، نباید احساس بى ارزشى و ناامیدى به فرد دست دهد، بله! گناه ناراحتى و عذاب وجدان دارد؛ لکن به مفهوم پایان فرصت ها و انتهاى راه و نابودى نیست. کسى که از صمیم دل رجوع کند و تصمیم قاطع بر جبران لغزش بگیرد، محبوب درگاه خداوند است: «إِنَّ اللَّهَ یُحِبُّ التَّوَّابِینَ»(بقره (2)، آیه 222. )؛ چه عاملى از این کارسازتر که شخص گنه کار، احساس کند در صورت توبه، خداوند او را دوست دارد و در نظر خداوند چنان است که گویى گناهى مرتکب نشده است.
امام باقر(ع) در این باره مى فرماید: «التائب من الذنب کمن لاذنب له»(اصول کافى، ج 2، ص 435. )؛ «توبه کننده مانند کسى است که اصلاً گناه نکرده است».
«توبه» یعنى شروع زندگى پاک و سازنده و حرکت در نور و روشنایى. اگر شخص از گناه خویش مى ترسد، باید از بالاترین گناه (یأس و نومیدى) بترسد.
در پایان بار دیگر تأکید کنیم که اگر کسى بخواهد و اراده اى جدى بر ترک این عمل داشته باشد، مطمئناً موفق مى شود، فقط شرط اساسى آن داشتن اراده اى محکم است علاوه بر این مى توان با مطالعه تجربه هاى موفق افرادى که مدت ها با این معضل دست و پنجه نرم مى کردند و به خاطر عدم شناخت کافى یا جدى نگرفتن راه مقابله با آن و یا به هر دلیل دیگرى گرفتار این رفتار ناپسند بوده اند، این احساس را در خود تقویت کرد که واقعاً خواستن توانستن است، زیرا در مسیر مبارزه با این گناه، احساس ضعف و سستى کردن آفتى بزرگ است.
نویسنده: ابوالقاسم بشیری

نظرات

میهمان
سلام ایا این درسته که اگر زیاده روی نشود اثر خودارضایی مانند رابطه جنسی می باشد و علت خستگی بعد از ان بخاطر ازاد شدن هورمون دوپامین میباشد که بعد از یک هفته دوباره به حالت نرمال برمیگردد؟ و در برخی جا ها دیدم که برای اینکه خستگی زودتر رفع شود باید غذا های مقوی بخورید ایا نوشیدنی های انرژی زا بعد از خودارضایی راهکار خوبیه؟
پرسمان
سلام علیکم، انجام خودارضایی چه کم و چه زیاد در هر صورت عملی حرام و گناه است و آسیب های زیادی را متوجه فرد می کند. حتی اگر در ظاهر آسیبی را نشان ندهد، اما مطمئناً در ادامه باعث اعتیاد به خودارضایی و انجام مکرر آن در فواصل زمانی کوتاه شده و آسیب های بیشماری را متوجه فرد خواهد کرد؛ در واقع هیچ تضمینی وجود ندارد که فرد به خودارضایی اعتیاد پیدا نکند.
علاوه بر این از آنجا که ارضا شدن از طریق انجام خودارضایی، نوعی ارضای غیرواقعی، کاذب و ناقصی محسوب می گردد عملاً نه تنها در کاهش تمایلات جنسی تأثیری ندارد؛ بلکه باعث تشدید آن شده و با تولید تنش و اضطراب باعث فزون یابی بیشتر آن می گردد به طوری که فرد برای کاهش اضطراب و تنش ایجاد شده به انجام خودارضایی به دفعات بیشتر و فواصل اندک روی می آورد و به آن اعتیاد پیدا می کند و در دور باطل می افتد.
باید توجه داشت که با انجام خودارضایی، مایع منی از بدن فرد دفع می گردد. مایع منی در بدن جنس مذکر و مرد، دارای مقدار زیادی اسپرم بوده و علاوه بر اسپرم حاوی اسید سیتریک، آمینو اسیدهای آزاد، فسفریل کولین، آنزیم، پروستاگلاندین، پتاسیم و روی و مواد پروتئینی دیگر است و بدن انسان برای تولید مایع منی انرژی زیادی مصرف می کند و فعل و انفعالات زیادی باید متحمل شود تا مایع منی تولید گردد.
ابن سینا بر این باور است که که هر چهل لقمه غذا در بدن انسان به یک قطره خون تبدیل می گردد و هر چهل قطره خون به یک قطره مایع منی تبدیل می گردد. حال تصور کنید فردی که با انجام خودارضایی در هر بار انزال، حدود چند سی سی مایع منی به هدر می دهد چه مقدار انرژی از دست می دهد؟! بنابراین به طور طبیعی مردان در هر بار انزال منی مقادیر زیادی انرژی بر اثر انزال مایع منی که سرشار از املاح معدنی و ویتامین های مختلف برای نگهداری و رشد اسپرم است، از دست می دهند و بدنشان برای برای تجدید قوا و تولید مایع منی نیاز به استراحت و تقویت بدن دارد؛ بنابراین وقتی شما خودارضایی می کنید، عملاً به بدن خودتان آسیب وارد می کنید و بدن تان برای تأمین انرژی از دست رفته مجبور می شود از ذخایر انرژی سایر اعضای بدن بکاهد و این در دراز مدت به ضررتان خواهد بود.
میهمان
سلام من پسرم، می خوام ترک کنم اما وسوسه میشم و این کارو انجام میدم وقتی که تنها میشم این کارو انجام میدم ومیخوام ترک کنم کمک کنید
پرسمان
سلام علیکم، پرسشگر گرامی ابتدا باید سعى کنید تا مدتى طولانى، در مکان هاى خلوت و تنها سپرى نکنید زیرا تنهایى، خود عامل مهمى براى تحریک خودارضایى و زمینه ساز ارتکاب این عمل است. بنابراین سعی کنید در محیط تنها قرار نگیرید و بیشتر در محیط صمیمی خانواده قرار گیرد. همچنین تا زمانی که خودتان واقعا نخواهید و تصمیم قطعی برای ترک آن نگیرید میتوان با قاطعیت گفت درمان امکان ندارد.ولی اگر خودتان بخواهید و اراده کنید میتوانید بر هر مانعی غلبه کنید.گاهی اوقات افراد تمام راه های پیشگیری را میروند ولی اراده شان برای ترک خودارضایی ضعیف است.آنقدر اراده شان ضعیف شده که نمیتوانند تصمیم جدی برای ترک بگیرند شاید تصمیم بگیرند ولی تصمیم را عملی نمی کنند و نمی توانند به آخر برسانند.پس شما باید اراده تان را قوی کنید. تلقین جملاتی که به شما انرزی مثبت بدهد.سعی کنید این جملات را در ذهنتان مرور کنید.جملاتی مثل باید موفق شوم، هیچ چیز نمیتواند اراده من را متزلزل کند، من اراده لازم را برای کارهایم دارم و... موفق باشید
میهمان
باسلام من دقیقا نمی دانم از چند سالگی به عمل زشت وارد شدم وتا حالا نیز نتوانستم ان را ترک کنم البته قبل تر هر چند بار میکردم ولی یکی دو سال است گاهی اوقات که وسوه می شوم انجام می دهم ایا می تواند بیماری مقاربتی دامن من را بگیرد وبگویید چند درصد کسانی که خود ارضایی می کند به مدام بیماری مبتلا می شوند
پرسمان
سلام علیکم، در اینکه خودارضایی عوارض بسیار ناخوشایند و پیامدهای منفی فراوان و بعضاً جبران ناپذیری دارد، شکی نیست؛ البته این گونه نیست که همه کسانی که مبتلا به خودارضایی هستند گرفتار همه عوارض آن گردند، شدت و مدت ابتلا، بنیۀ بدنی و... در بروز و ظهور عوارض و پیامدهای منفی خودارضایی نقش دارد.
بیماری های مقاربتی عموماً در رفتارهای پرخطر جنسی و روابط آزاد جنسی با افراد بی بندوبار ایجاد می شود و در خودارضایی چنین بیماری هایی به وجود نمی آید.
میهمان
سلام من محمدم حدود یه سال هست که این کار رو می کنم و می خوام ترک کنم لطفا کمکم کنید بعد اگه بخوام در امدن اب از الت نیاد چیکار کنم
پرسمان
سلام علیکم، یکی از بهترین روش های کنترل تمایلات جنسی و همچنین کاهش میل جنسی، پرهیز از محرِّک های جنسی دیداری و ادراکی و دور شدن از موقعیت های مرتبط با احساس جنسی است، مثلاً از دیدن مناظر و عکس ها و فیلم های جنسی و شنیدن و خواندن مطالب تحریک آمیز خودداری کنید، بدون آن، هیچ یک از اقدامات درمانی از تضمین کافی برخوردار نیست، چون وقتی که تحریک جنسی صورت بگیرد، جلوگیری از آن، مشکل خواهد بود.
مطمئن باشید که شما می توانید با مقداری تمرین و تلاش و با کمی همت و اراده به تدریج به ترک کامل خودارضایی نائل گردید. خصوصاً اگر بتوانید از تنهایی بپرهیزید موفقیت شما روز افزون خواهد شد.
در گام بعدی اگر میل به گناه در شما به وجود آمد فوراً در جمع اعضای خانواده حاضر شوید و از تنهایی بپرهیزید. بازی جمعی با اعضای خانواده همچون بازی مار پله و دوز بازی و شطرنج، آشپزی، تمیز کردن اتاق، مرتب کردن و سامان دادن وسایل منزل و... از جمله کارهایی است که می توانید شما در وقت استراحت انجام دهید و علاوه بر ترک گناه، نشاط خودتان را حفظ کنید.
اگر انسان برای خودش عزت و ارزش قائل باشد به این سادگی حاضر نیست آن را به ذلت بکشاند. چنین فردی از کشیده شدن به وادی شهوات و ارتکاب گناهان و آلوده شدن به انحرافات جنسی خودداری می کند.
میهمان
سلام من الان ۱ ساله که این کار را میکنم البته هفته ای ۱ یا ۲ بار انجام میدهم و هر وقت تنها و بیکار میشوم این به سراغم می اید حتی اینکه به سرم نزنه که عکسی یا چیزی نبینم فرار کردم من امروز درگیر این لعنتی هستم من حدودا ۱ سال برای من این اتفاق می افتاد اما من چیزی از اون نمی دونستم و حالا که ۱۵ سالمه تازه فهمیدم چه اتفاقی برایم افتاده بوده من خودم یک بدنساز کارم و بوکس تمرین می کردمو خیلی سعی تلاش کردم تا ترکش کنم اما نشد و به خاطر اینکار بدنسازی و بوکس هم ول کردم تا وقتی که از شر این لعنتی خلاص شوم من حتی نماز هم می خوانم قران میخوانم از خدا خواستم که ااین کار را دیگر انجام ندهم که نشد و من از شما کمکی می خواهم من خیلی به این کمک احتیاج دارم لطفا کمکم کنید
پرسمان
سلام علیکم، دوست گرامی، سلام؛ شرایط شما را درک می کنیم. البته که شما انسان با ایمانی هستید و نباید شکست شما را ناامید سازد. باز هم تلاش کنید و آن را ترک کنید. همچنان از خدا کمک بخواهید. همانطور که گفتید تنهایی و بیکاری محرک این رفتار است پس سعی کنید تنها نباشید و همیشه کاری برای انجام دادن داشته باشید. گاهی روزه بگیرید. از خوردن غذاهای چرب و مقوی پرهیز کنید. سعی کنید چشم و گوش و ذهن تان به مسائل تحریک کننده درگیر نشود. وقتی افکار جنسی به سراغ تان می آیند به خدا پناه ببرید و از او کمک بخواهید. به پاداش های اخروی کنترل شهوت فکر کنید و انگیزه هایتان را تقویت کنید.
میهمان
من۱۳سالم و۴دارم خود ارضایی میکنم لطفا کمکم کنید نمی توانم کنترلش کنم
پرسمان
سلام علیکم، اگر شما تلاش کنید ترک خودارضایی دور از انتظار نیست و شما می توانید با کمی همت و تلاش خودارضایی را به تدریج کم کنید تا به صفر برسانید. خصوصاً اگر بتوانید از تنهایی بپرهیزید موفقیت شما روز افزون خواهد شد؛ چون شما در حضور افراد و در جمع جرئت انجام خودارضایی نخواهید داشت و لااقل اراده شما این مقدار توانایی را دارد که در حضور افراد و در جمع خودارضایی نکنید.
معمولاً جا به جایی مکانی، تغییر سریع موقعیت، فرار از تنهایی و حضور در جمع خانواده و سایر افراد، ایجاد مشغولیت های ذهنی و کاری، بلند شدن از رختخواب و قدم زدن و... می تواند از شدت تحریک جنسی شما بکاهد و شما را از انجام خودارضایی منصرف گرداند.
هرگز نباید در فضای ناامیدی به سر ببرید و خودتان را غیرقابل بخشش و گناهکار بدانید. تلاش های هرچند اندک شما در ترک خودارضایی ستودنی است و انگیزۀ شما را بیشتر خواهد کرد.
میهمان
باسلام؛ خودارضایی یا به تعبیر قرآن «اسراف برنفس»؛یعنی شهوت رانی دیوانه‌وار و بدون اراده و اختیار بر بدن خود؛همان بلا وعذاب وعده داده شده ی الهی است(س انعام؛آیه ی قل هوالقادرعلی آن یبعث علیکم عذابامن فوقکم...)براهل قبله؛بخاطرترک امریه معروف و نهی از منکر؛که نوجوانان درآستانه ی بلوغ بدون اراده و اختیار و به حکم خداوند به آن مبتلا میشوند( دعای کمیل:اجریت علی حکمت تابعیت فیه هوی نفسی...آیا برمن حکمی جاری می‌کنی که باید در آن از هوای نفسم پیروی کنم...)وچون عذاب خدا عدل خداست؛هیچ کس ازمبتلا شدن به آن درامان نخواهد ماند؛وهیچ راه فراری ازحکم خدا نیست (ولایمکن الفرارمن حکومتک..) مگر۳۱۳نفر؛کماقال عزوجل:ولوو کشفناالعذاب عنوان امة المعدودة...)واین بلای عظیم ریشه کن کننده است و باعث کوتاه شدن عمر ها وهلاک شدن عده ی زیادی قبل از ظهور میشود؛چنانکه در برخی روایات آمده؛از هر۷نفر۵ نفر می میرد؛ زیرا فساد همه گیر میشود؛بخاطر آنچه می‌سازند دستهای مردمان؛نظیرفیلما؛عکسها؛ماهواره ها؛موبایلها؛وهزاران آلات گناه دیگر؛کماقال عزوجل:ظهرالفسادفی آلبر والبحربماکسبت آیدی الماس... امام صادق به یکی از اصحاب خود می‌فرمایند:برو خدا راشکرکن که درمیان آن خلق (در آخرالزمان)نیستی؛زیرا اگر عذاب نازل گردد؛تو ازجرات بر خدا (خودارضایی) درامان مانده ای...همچنین سرتاسر سوزها وناله های امیرالمومنین در دعای کمیل در مورد این بلاست؛ تنها راه نجات نوجوانان ازاین بلا آگاهی و آموزش دادن به نوجوانان در مراکز آموزشی قبل از بلوغ وقبل ازمبتلا شدن به آن و ترساندن وآگاه کردن آنها از عواقب هولناک این بلاست؛آن هم قبل از آنکه توسط این اژدها بلعیده شوند؛جهت رضای خدا و شادی دل امام زمان این مطالب را به گوش همه برسانید
میهمان
سلام من ۱۹سالمه وقتی این کار را انجام می دهم از زندگی ناامید می شوم ازشما تقاضا می کنم به من کمک کنید
پرسمان
سلام علیکم، اگر شما به خودارضایی مبتلا شده اید، مطمئناً شما تنها فردی نیستید که به پدیده خودارضایی مبتلا شده اید، متأسفانه این پدیده کم و بیش در بین نوجوانان و جوانان دیده می شود و برخی از افراد به خاطر کنجکاوی های جنسی، فراوانی و دسترسی آسان به انواع و اقسام محرک های جنسی، فزون یابی تمایلات جنسی، عدم توانایی بر مدیریت و کنترل غریزۀ جنسی و نیز مواجهه با فشار غریزه جنسی، عطش جنسی، ناکامی های جنسی که به خاطر مشکل ازدواج و تأخیر در آن دارند به این پدیده زشت مبتلا می شوند. البته بسیاری از آنان با مدیریت صحیح و کنترل هوشمندانه غریزۀ جنسی بر مشکل غلبه می کنند و خویشتن را از آلودگی ها و انحرافات اخلاقی و جنسی می رهانند.
باید توجه داشت کنترل غریزۀ جنسی و شهوت به صورتی که منطبق با فطرت انسانی باشد، امری ممکن و شدنی است. البته آنهایی که از مبانی اخلاقی و معنوی محکم و قویی برخوردارند و نیز از محرِّک های جنسی دوری می کنند و بی جهت باعث فزون یابی تمایلات جنسی شان نمی گردند، به خوبی می توانند از پیامدهای منفی آن مصون باشند و غریزۀ جنسی خود را در همه حال و به خوبی کنترل کنند و آسیبی از این ناحیه نبینند.
باور ما این است که شما به خوبی می توانید با پرهیز از محرِّک های جنسی، ایجاد مشغولیت های اختیاری، انجام ورزش و فعالیت های بدنی به تخلیۀ انرژی های منفی غریزۀ جنسی تان کمک کنید و این انرژی را در مسیر درست هدایت کنید و در امور مثبت هزینه کنید.
یادتان باشد مردان بزرگ و تحول آفرین قادرند مشکلات پیش روی خویش را هموار کنند. در قاموس آنها «نمی شود»، «نمی توانم» و «ناممکن» معنایی ندارد. شما نیز از اراده و اختیار الهی برخوردارید و می توانید به جنگ مشکلات زندگی بروید و آنها را قلع و قمع کنید. هرگز نباید به خودتان تلقین منفی کنید و با خودتلقینی منفی خودتان را روز به روز ناتوان و ضعیف تر نشان دهید.
میهمان
سلام من بدبخت گرفتارخودارضایی شدم وبدبخت ترازاین زود انزال هم هستم توروخدابرام دعاکنید یاعلی
پرسمان
سلام علیکم، اگر شما مبتلا به خودارضایی شده اید، یادتان باشد که هیچگاه برای شروعی دوباره دیر نیست. به قول معروف: «ماهی را هر وقت از آب بگیری تازه است» و یا «جلوی ضرر را هر وقت بگیری منفعته!» پس ناامیدی و افکار دلسردکننده را کنار بگذارید و از لحظه لحظه زندگی تان برای موفقیت استفاده کنید.
اگر شما خودارضایی را ترک کنید و به تقویت بدن تان با مواد مغذی و سالم بپردازید این امید وجود دارد که عوارض احتمالی خودارضایی در شما برطرف گردد و شادی و نشاط گذشته را به دست آورید.
این را بدانید که راهکارهای بسیاری از تکنیک‌های روانشناختی گرفته تا دارو درمانی برای درمان انزال زودرس و برخی دیگر از عوارض خودارضایی وجود دارد که روانشناسان و روانپزشکان در صورت لزوم آن را تجویز می‌کنند و مشکل زودانزالی را به صورت قطعی درمان می‌کنند بنابراین، باز جای هیچ گونه نگرانی نیست.
میهمان
من پسری۱۷ساله هستم که حودا۴ساله خودارضایی میکنم سه روزه انجام ندادم وتصمیم به ترک کرده ام
پرسمان
سلام علیکم، همین که شما تصمیم به ترک خودارضایی گرفته اید در جای خود بسیار کار مهم و ارزشمندی است و نوید این وجود دارد که با ترک خودارضایی آسیب ها و عوارض خودارضایی به تدریج برطرف گردد و نشاط و شادابی خودتان را به دست آورید.
باید توجه داشت کنترل غریزۀ جنسی و شهوت به صورتی که منطبق با فطرت انسانی باشد، امری ممکن و شدنی است. البته آنهایی که از مبانی اخلاقی و معنوی محکم و قویی برخوردارند و نیز از محرِّک های جنسی دوری می کنند و بی جهت باعث فزون یابی تمایلات جنسی شان نمی گردند، به خوبی می توانند از پیامدهای منفی آن مصون باشند و غریزۀ جنسی خود را در همه حال و به خوبی کنترل کنند و آسیبی از این ناحیه نبینند.
باور ما این است که شما به خوبی می توانید با پرهیز از محرِّک های جنسی، ایجاد مشغولیت های اختیاری، انجام ورزش و فعالیت های بدنی به تخلیۀ انرژی های منفی غریزۀ جنسی تان کمک کنید و این انرژی را در مسیر درست هدایت کنید و در امور مثبت هزینه کنید.
میهمان
یه هفته است تو ترکم یعنی لازم باشه دستامو قطع میکنم جونم به لبم رسیده تا وقتی که ازدواج نکنم نمیزنم یعنی اگع نتونم اینکارو بکنم ندارم باید بتونم
میهمان
برای خودت مدت بذار. مثلا به خودت قول بده تا ماه آینده اینکارو نکنی.و اگر کردی برای خودت ی مجازات سنگین بذار حالا بستگی‌به خودت داره مثلا اگه‌یک‌بار دیگه‌کردی مجازاتت این باشه‌که‌ده هزار تومن‌ از پول خودتو بندازی صندوق صدقات.بعد برو تا ماه دیگه و اگر نکردی بدون به خدا خیلی نزدیک تر شدی و برای‌خودت ی جایزه بگیر و چه جایزه ای بهتر از نزدیکی به‌خداوند.نکته خیلی مهمتر اینکه سعی کنیم در موقعیت گناه قرار نگیریم.مثلا شما دیگه به خودت اجازه نده با اون پسر تنها شی و هر موقع دوتایی نشستید کنار هم حتما پیش شخص دیگه ای باشید و مثلا پانشید برید داخل یک اتاق تنها.حتما از تنهایی و خلوت خودتون بزنید بیرون و برید پیش بقیه. به آثار بد این عمل و گناه کبیره ای که داره فکر کن. این فک کنم ی جورایی همجنس بازی هم محسوب میشه که گناه کبیره ایه.مطمئن باش اگه بخوای و این کارا رو بکنی موفق میشی
میهمان
مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://akhlagh.porsemani.ir/node/۳۲۶
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
** درج سوال به وسیله ربات سروش، بله و گپ پرسمان : @porsemanbot
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خود ارضایی و آسیب ها و راه های درمان آن، به لینک زیر مراجعه نمایید :
خود ارضایی و آسیب ها و راه های درمان آن
میهمان
من ازاولم نمیدونستم این کارهاخودارضایین تابحال فقط چهاربارارضاشدم وترک کردم عوارضی که هست برای چهاربارم اتفاق میوفته؟
ممکنه دچارمشکلی بشم؟
ضعف درسی هم ممکنه؟
میهمان
مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
** درج سوال به وسیله ربات سروش، بله و گپ پرسمان : @porsemanbot
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خود ارضایی و آسیب ها و راه های درمان آن، به لینک زیر مراجعه نمایید :
خود ارضایی و آسیب ها و راه های درمان آن
میهمان
سلام پسری ۱۳ساله هستم از ۱۱سالگی خود ارضایی میکردم ولی مثلا هر ۲ ماهی یک بار اب منی هم نداشتم ولی از تابستون سال پیش معتادش شدم الان هم اب منی دارم خیلی دوست دارم ترکش کنم همه علایم رو هم دارم دیوونه شدم پس از هربار که خود ارضایی هم میکنم پشیموون میشم
الان فقط۱روزه نزدم دارم از سردرد میمیرم و اصلا خیلی از خودم بدم میاد حتی روی دختر عمه،عمو های خودمم وسوسه میشم خدایا خودت بهم کمک کن لطفاااااااا
میهمان
من چند ماهی هست که این گناه رو ترک کرده ام. و یک کار به من خیلی کمک کرد و به همه پیشنهاد میکنم امتحان کنن. دوره های چند روزه تعیین کنید که اصلا مرتکب این گناه نشوید.یعنی مثلا با خودتون قرار بگذارید که ۴۰ روز اصلا تحت هیچ شرایطی خودارضاعی انجام ندهم. اگر شکست خوردید هم مجددا از همون روز یک دوره ی ۴۰ روزه جدید آغاز کنید. بعد از چند دوره موفقیت آمیز میتونید مدتش رو بیشتر کنید و بعد از چند ماه میشه برای همیشه از شرش خلاص شد. من خودم این طرح رو اجرا کردم و جواب گرفتم. بعد از ترک خودارضاعی میتونید این طرح رو برای سایر گناهانی که بهش عادت کردید (مثل چشم چرانی) هم انجام بدید. در ضمن در حین مراقبت های ۴۰ روزه از خداوند هم کمک بگیرید و از گذشته طلب مغفرت کنید. سجده های طولانی همراه تضرع و گریه و استغفار و توجه به نماز و جلسات دعا در حین این دوره ها هم بسیار کمک کننده خواهد بود. در روایات ما هم به عدد ۴۰ اشاره شده و از معصوم نقل شده که اگر فردی به مدت ۴۰ روز مرتکب گناه نشه حکمت از قلبش به زبانش جاری میشه و یا مثلا توصیه به خواندن ۴۰ صبح دعای عهد شده و …
این ۴۰ روز رو باید مراقبه کامل از هر جهت انجام بدید و عهد کنید که هرچقدر هم تحریک شدم باز اقدام به خودارضاعی نکنم.
میهمان
تجربه شخصی به من ثابت کرده نباید منتظر معجزه باشی، ہهم توبه کنی نماز و روزه بجا بیاری وقتی منتظر باشی خودبخود یهو معجزه بشه فایده ای نداره.
راه حل ترکش خیلی سادس: یک بار وقت بذارید و تمام مضرات خودارضاییُ کامل روی کاغذ بنویسد. مهم ترین اهداف زندگیتون بنویسید و بذارید جلو چشمتون تا ارزش خودتون مدام بهتون یادآوری بشه. یک تقویم کوچولو شخصی هم بذارید و تاریخ آخرین دفعه رُ قرمزش کنید. اینجوری دیگه هرموقع فکر خودارضایی کردین یاد مضراتی که خودتون نوشتید و ازرشمند بودن خودتون میفتید و مطمئنِ مطمئن باشید پشیمون میشد.
و اینکه تا میتونید فعالیت داشته باشید، فعالیت داشتن واقعا خیلی خیلی خیلی راه گشاست
ذکر:«لاحَوْلَ وَلا قُوَّهَ اِلا بِالله اَلعَلِیِّ العَظیمِ معنی:هیچ نیرو وحرکتی نیست مگر به وسیله ی

خدای والا وبزرگ» مدام تکرار کنید تا ارادتون قوی بشه

خلاصه اش میشه: توکل به خدا و پی بردن به ارزش خودمون

حتماً موفقید :-)
میهمان
به نام خدا
لطفا نگران نباشید اگر ترک بشه به لطف خدا درست میشه
میهمان
سلام
من ۱۹ سالمه و نزدیک به ۶ سال هرروز خودارضای میکردم.
ولی خدا ی لطفی به من کرد و تونستم ترک کنم.
خدا رو شکر میکنم که از دست این گناه بزرگ نجات یافتم.
امیدوارم همتون بتونید ترکش کنید.
کار سختی نیست فقط اراده میخواد.
میهمان
فقطوفقط خدارو شکر که با این سایت آشنا شدم
میهمان
مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خود ارضایی و آسیب ها و راه های درمان آن، به لینک زیر مراجعه نمایید :
خود ارضایی و آسیب ها و راه های درمان آن
میهمان
سلام من ۲۶ سالمه و از دوران کودکی دچار این بیماری شدم و متاسفانه خیلی منزوی وخیلی زود عکس العمل نشون میدم و دست خودم نیست ولی ...
خیلی خسته شدم نمیدونم خیلی نا امید شدم الان ۴ ماه اصلا از خونه بیرون نرفتم خیلی سعی کردم برم مشاوره ولی هم هزینه هاش خیلی بالا بود هم اینکه ترسیدم خانواده ام بدونن و اینکه بدنم دچار افتادگی پوستی شده به دلیل انجام دادن مکرر این کار و به همین خاطر امکان جراحی ندارم چون هزینه اش بالاست از طرفی میترسم ازدواج کنم چون به احتمال زیاد همسر اینده ام متوجه بشه واقعا نمیدونم باید چیکار کنم :(
میهمان
دختری۱۸ساله هستم بخاطری حرف نابجاازمعلم یکی ازدرسای اول دبیرستانم کلمه خودارضایی روشنیدم ودفعه اولی ک ایت اتفاق برام افتادترسیدم خیلی تمووم لباسایی که اون شب تنم بودفرداصبح زودانداختم دورتاصبح گریه کردم من اصن متوجه نبودم ک چی کارکردم ولی میدونستم ی گناه خیلی بده
الان دوسالی میشه بااین مرییضی لعنتی دست ب گریبانم صدبارترک کردم ولی نمیشه ..عالمه عوارض بیچارم کرده اینایی ک شماگفتی ب کناریه خراش ها وخط هایی روی پوست رون پام ایجادشده که تاحالاب هیچ کس راجب این موضوع ی کلمه نگفتم ازترس ابروم
ازدواج نکردنم هیچ اگه این خط وخراشاخوب نشه وکسی بفهمه من چی کارکنم؟؟؟؟؟؟خاک برسربیچارم کنن
میهمان
مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خود ارضایی و آسیب ها و راه های درمان آن، به لینک زیر مراجعه نمایید :
خود ارضایی و آسیب ها و راه های درمان آن
میهمان
من پسری ۲۴ساله هستم مدت طولانی هست خود ارضایی می کنم واقعا خسته شدم دلم می خواهد ازدواج کنم شاید از این مشکل نجات بیابم، واقعا خسته شدم
میهمان
مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خود ارضایی و آسیب ها و راه های درمان آن، به لینک زیر مراجعه نمایید :
خود ارضایی و آسیب ها و راه های درمان آن
میهمان
خیلی سخته چیکار باید کرد من از ۷سالگی دچارشم تا الان که بیست سالمه و یبارم ترک کردم تا یک سال ولی ناخاسته دوباره شروع شد واقعن چیکلر باید کرد از عواقبشم رنج میبرم کم حوصلگی افسردیگی شاد نبودن عصبی بودن
میهمان
فقط با نماز خوندن و روزه گرفتن
میهمان
مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خود ارضایی و آسیب ها و راه های درمان آن، به لینک زیر مراجعه نمایید :
خود ارضایی و آسیب ها و راه های درمان آن
میهمان
میخواستم بدونم چه جوری میشه عوارض خودارضایی رو از بین برد.موهام بدجوری داره میریزه.دکتر هم رفتم چند بار ولی بهتر نشد.دیگه از خودم بدم میاد
میهمان
حتما هست توکل ات برخدا باشه . گذشته رو فراموش کن رو به جلو حرکت کن
میهمان
مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خود ارضایی و آسیب ها و راه های درمان آن، به لینک زیر مراجعه نمایید :
خود ارضایی و آسیب ها و راه های درمان آن
میهمان
سلام من ۲۱ سالمه و از شش سالگیم خود ارضایی میکنم سه ساله که فهمیدم گناهه هرکاری میکنم نمیتونم ترک کنم ازخدا خجالت میکشم چن وقت پیش توبه کردم وتا۵ماه انجام ندادم
ولی دوباره گول خوردم دوساله ازدواج کردم تا پنج ماه پیش ازرابطه باشوهرم هیچ لذتی نمیبردم تا این که خدا کمکم کرد بعداز ترک که پنج ماه طول کشید باشوهرم لذت بردم وارضا شدم اما دوباره توبه روشکستم ازخدا خجالت میکشم وشرمندشم دیگه نمیتونم توبه کنم چیکارکنم من یه زن بدبختم
میهمان
من دختر ۱۷ساله ای هستم که از ۷سالگی خود ارضایی میکنم.وقتی که ازبچگی به این عادت غلط معتاد شدم اونو به تفربح میدیدم و حتی اسمشم نمیدونستم و از ضررهاش مطلع نبودم.دوساله که با مشکلات روحی و جسمی زیادی دارم دست و پنجه نرم میکنم طوری ک کار هرروزم گریه ست.له خودکشی هم فکر کردم، احساس سالخوردگی وپیری میکنم، من نمیخواستم اینجوری زندگیم تباه شه ولی شد ......
این داستان رو درسم خیلی تاثیر گذاشت جوری که دوس دارم ترک تحصیل کنم.دوماهه این عادت بدو گذاشتم کنار.بنظرتون امیدی به روبراه شدن دوباره زندگیم هست؟
میهمان
من به شدت درگیر این مسئله بودم و با بدست آوردن یک انگیزه بدون انجام دادن هیچ کدوم از روش های بیان شده شروع به ترک کردم یه جورایی الکی الکی که نمیشه گفت به لطف خدا موفق شدم و حدود ۲ سال این کار رو نکردم ! حتی یک بار !
نکته کلیدی برای ترک خود ارضایی (طبق تجربه شخصی نه هیچ منبعی !)
عزیزان و دوستان ترک خودارضایی چند مرحله داره ۱-روز اول ۲-هفته اول ۳-ماه اول ۴-ماه دوم ۵-ماه سوم(اگر وارد این مرحله شدید یعنی ترک کردیدوسلام.)
روز اول ترک تا حدودی فشار میاد ولی قابل پیشگیریه هفته اول فشار خیلی بالاست تقریبا ۹۹% فشار هفته اوله . بعد میشه ماه اول که اگر هفته اولش به خیری سپری بشه تقریبا فشار کمتر میشه.اما بازم باید مراقب بود چون هنوزم میل جنسی و دعوت شیطون هست.بعد از گذشت دو هفته شاید خیلی فشار زیاد شه چون بیضه ها پر می شن و نیاز به تخلیه در بدن شدت میگیره و ناچارن باید تا جنابت در خواب صبر کنید تا کمی راحت تر بشید.اگر به سلامت وارد ماه دوم شید فشار از نصف هم کمتر میشه ، هر چند روز یه بار ممکنه در خواب جنب بشید و خود این موضوع بهتون انگیزه و قوت قلب میده و سرانجام اگر وارد ماه سوم بشید یعنی کار تمام دوستان دیگه هیچ شیطونی واسه خودارضایی سمت شما نمیاد مگر اینکه خودتون برید سمتش تاکید می کنم خودتون برید سمتش!! من یادمه وقتی ۳الی۴ ماه گذشت از ترک ،حتی با دیدن صحنه های تحریک کنده یک فیلم(البته نه از عمد بلکه برای دیدن کلی فیلم!) تو محیط تنها،کمترین میلی به خودارضایی نداشتم و حتی شاید به فکرم هم نمیامد و کل ماجرای ترک مربوط به ۲ الی ۳ ماه اول هست و من تضمین می کنم بعد از اون هیچ فشاری حتی ۱ در میلیون هم از طرف شیطون به شما فشاری نمیاد جهت خودارضایی چون شیطون میدونه اگر بیاد شما ضایش می کنین و دیگه نمیاد باز هم تاکید مگر اینکه خودتون با پای خودتون با اراده خودتون با دشمنی خدا برید سمتش اگر نه هیچ فشاری دیگه روتون نیست !
میهمان
سلام.خودارضایی روبه راحتی میشه ترک کرد.فقط اراده میخواد.من از۱۵ سالگی خودارضایی میکردم.اونم روزی۷ بار.به جان خودم راست میگم روزی کمتراز۷بارخودارضایی نمیکردم.متاسفانه تا۱۶ سالگی انجام دادم.جمع شون زدم دیدم از ۵ هزاربار رد کرده.دیگه حالم از خودم به هم خورد.تصمیم جدی گرفتم.به چهارده معصوم قسم خوردم که دیگه خودارضایی نکنم.از۵/۷/۹۳ترک کردم تا امروز.یعنی میشه یک سال ویک ماه.الان هم شکر خدارومیکنم.فقط خواستم بگم اراده میخوادهمین.اصلاهم سخت نیست.وبایدبه خدا توکل کرد.فدای همتون. من الان ۱۷ سال ونیم دارم.ولی اعتمادبه نفسم بالاست.
میهمان
به این فک کنین که الان یکم لذت میبرید ولی بعدا حسرت این روزایی رو میخورید که اینجوری هدر دادینشون این کار خیلی روی درس هاتون تاثیر داره
میهمان
سلام دوستان, من متن این صفحه و نظراتو نخوندم, فقط یه روش کاملا اسلامی و عملی رو پیدا کردم برای درمان قطعی خود ارضایی, که خواستم به عنوان تشکر از خدا اونو توی چنتا سایت بنویسم, لطفا اطلاع رسانی کنید, اون روش خوردن سرکه هست, حداکثر روزی یکی دو قاشق غذاخوری کافیه, بعد از یه مدت هم خودتون احساس میکنید که میتونید به هفته ای یکی دو قاشق کاهشش بدید, باور کنید بعد از یکی دو هفته انجام این کار شگفت زده میشید که چقدر راحت بود, یه جورایی کلید این بیماریه, توی احادیث پیداش کردم, امتحان کردم و کفم برید! میتونید برای تاثیر بیشتر هفته ای یکبار هم دستگاه تناسلی تونو با سرکه شستشو بدید مثلا توی حمام و چند دقیقه صبر کنید تا خشک بشه بعد بشورید, نیاز به هیچ کار دیگه ای هم نیست, لطفا در مورد این روش فوق العاده و ساده تا جایی که میتونید اطلاع رسانی کنید, برای همتون آرزوی سلامتی و سعادت میکنم...
میهمان
سلام من حدود پنجساله اینکارو میکنم از اثراتش می تونم به رنج زیاد مشکلات روانی اشاره کنم اما دیگه میخوام ترک کنم ممنون از مطالبی که نشون دادید

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.
حاصل جمع را در کادر وارد کنید