درگذشت آقای مهندس بازرگان؟ ۱۳۹۴/۵/۳۱

با سلام و تحیت و قدردانی از مکاتبه ی شما با این مرکز در پاسخ به پرسش شما باید عرض نماییم : بله، رهبر معظم انقلاب پس از درگذشت آقای مهندس بازرگان؛ درگذشت ایشان را طی پیامی خطاب به آقای دکتر سحابی تسلیت گفتند. متن این پیام به شرح ذیل می باشد: «بسمه تعالی جناب آقای دکتر یدالله سحابی درگذشت مرحوم آقای مهندس مهدی بازرگان را به جناب عالی و خانواده محترم آن مرحوم تسلیت می گویم.
با سلام و تحیت و قدردانی از مکاتبه ی شما با این مرکز در پاسخ به پرسش شما باید عرض نماییم : بله، رهبر معظم انقلاب پس از درگذشت آقای مهندس بازرگان؛ درگذشت ایشان را طی پیامی خطاب به آقای دکتر سحابی تسلیت گفتند. متن این پیام به شرح ذیل می باشد: «بسمه تعالی جناب آقای دکتر یدالله سحابی درگذشت مرحوم آقای مهندس مهدی بازرگان را به جناب عالی و خانواده محترم آن مرحوم تسلیت می گویم. ایشان یکی از مبارزین دیرین با رژیم ستمشاهی و نیز از جمله پیشروان ترویج و تبیین اندیشه های ناب اسلامی با زبان و منطق و شیوه نوین بود و از این رهگذر بی شک در چشم همه علاقه مندان به گسترش و رواج ایمان اسلامی در میان طبقات تحصیلکرده در دوران خفقان و دین زدایی رژیم پهلوی، دارای شأن و ارزش بخصوصی بود. خداوند ایشان را مشمول رحمت و مغفرت و فضل خود قرار دهد و به تلاش های ایشان با چشم رضا و قبول بنگرد. لطفاً مراتب تسلیت این جانب را به همسر و فرزندان محترم ایشان ابلاغ فرمایید. سید علی خامنه ای ۵ بهمن ۱۳۷۳»(قابل دسترسی در پایگاه اطلاع رسانی، حفظ و نشر آثار آیت الله العظمی خامنه ای به آدرس صفحه اینترنتی (۳۰۳۷۰ http://farsi.khamenei.ir/message-content?id= شایان ذکر است رهبر انقلاب درگذشت دکتر سحابی را نیز در پیامی به خاندان ایشان تسلیت گفتند. متن این پیام نیز به این شرح است: «بسم‌الله‌‌الرحمن‌‌الرحیم‌ درگذشت‌ مرحوم‌ مبرور آقای‌ دکتر یدالله‌ سحابی‌ (رحمه‌ الله‌ علیه) را به‌ همه‌ فرزندان‌ محترم‌ و به‌ خاندان‌ گرامی‌ ایشان‌ تسلیت‌ می‌گویم. این‌ شخصیت‌ کهن‌ سال‌ علمی‌ و فرهنگی‌ و سیاسی، سالهای‌ درازی‌ را با مجاهدت‌ و جدیت، به‌ تلاشی‌ صادقانه، در راه‌ آنچه‌ بدان‌ باور داشت، مصروف‌ کرد. همت‌ اصلی‌ او گماشته‌ شده‌ بود اولا بر زدودن‌ تهمت‌ ناسازگاری‌ دین‌ و علم، که‌ انگیزه‌های‌ منحرفی‌ موجب‌ طرح‌ مکرر آن‌ از سوی‌ عناصری‌ می‌گشت‌ و نیز بر مردود شمردن‌ پندار جدایی‌ دین‌ از سیاست. در بخش‌هایی‌ از سالهای‌ متمادی‌ این‌ مجاهدت‌ طولانی، وی‌ به‌ شیوه‌های‌ فرهنگی‌ و در بخش‌های‌ دیگری‌ به‌ شیوه‌های‌ سیاسی‌ روی‌ می‌آورد و سالها زندان‌ در رژیم‌ ستمشاهی، هزینه‌ی‌ این‌ اقدام‌ با اهمیت‌ بود. مرحوم‌ دکتر سحابی، مردی‌ با ایمان، با حقیقت، خوش‌ روحیه‌ و مقاوم‌ بود. در دوران‌ نظام‌ جمهوری‌ اسلامی‌ پس‌ از مقطعی‌ که‌ وی‌ از قوای‌ مجریه‌ و مقننه‌ خارج‌ شد، اختلاف‌ برخی‌ از دیدگاههایش‌ با مسؤولان‌ کشور، وی‌ را به‌ وادی‌ بی‌انصافی‌ و غرض‌ ورزی‌ سوق‌ نداد. او مردی‌ دیندار و متعبد و درست‌ کردار بود. از خدای‌ متعال‌ مسئلت‌ می‌کنم، که‌ رحمت‌ و فضل‌ خود را بر روح‌ او ارزانی‌ فرماید و دورانی‌ را که‌ او اکنون‌ در آن‌ به‌ سر می‌برد، برای‌ او دوران‌ آسایش‌ و برخورداری‌ از مغفرت‌ الهی‌ قرار بدهد. بمنه‌ و کرمه‌ ـ سیدعلی‌ خامنه‌ای‌ ـ ۱۳۸۱/۰۱/۲۴»(قابل دسترسی در پایگاه اطلاع رسانی فوق ) در پایان مجددا از مکاتبه ی شما با این مرکز قدردانی می نماییم. منتظر سوالات بعدی شما هستیم.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.