دستورالعمل خودسازی دانشجویی ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۳۸۵ بازدید

سلام.من یک پسر و جوان هجده ساله هستم.چکنم تا خود را در مکتب امام راحل،مکتب حاج قاسم عزیز و مکتب امام خامنه ای_این عشق فوق العاده_ رشد دهم و با معنویت،عقلانیت و عدالت(سه اصل این مکاتب) مقرب خدا و یک شیعه واقعی و سرباز حضرت ولی عصر امام زمان عج بشوم؟تشکر

دوست گرامی. به مطالب زیر توجه نمایید:
۱. برای رسیدن به عقلانیت نیاز به سلوک نظری و علم آموزی در حوزه آموزه های دینی دارید تا با عقلانیت مکتب اسلام برای تکامل و رشد انسان و اداره جامعه آشنا شوید.
۲. برای تقویت معنویت لازم است اولا نفس خود را از شرک خفی و رذایل اخلاقی و حب دنیا و نفس پرستی و مانند آن تزکیه نمایید تا به آزادی معنوی دست یابید و ثانیا با انجام واجبات و عبادات و ترک گناه خود را در مسیر بندگی و عبودیت حضرت حق قرار دهید. تقویت معنوی با دو عنصر آزادی و بندگی به سرانجام می رسد.
۳. همچنین برای پی گیری عدالت اجتماعی، لازم است در جامعه حضور فعال و موثر داشته باشید و با کسب آگاهی های سیاسی و اجتماعی و ولایت مداری و قرار گرفتن در گروه های خدمت رسانی و جهاد سازندگی و مشارکت در ساخت کشور و پیشرفت در زمینه های گوناگون و دفاع از نظام اسلامی و مبارزه با دشمنان آن در این مسیر بکوشید.
این در حقیقت همان مسیر خودسازی و سلوک دینی است. پی گیری این مسیر به خودساختگی و رشد دینی شما کمک شایان توجهی خواهد کرد و انشاالله برای یاری امام زمان آماده خواهید شد انشاالله.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
سلام من وسواس فکری دارم و می خواهم آن را ترک کنم ولی نمیشه من میخوام ترک کنم ولی یه سری فکر تو ذهنم می آد که مثلا آگه من طبق وسواس عمل نکنم یه دفعه ای این افکار برام مشکل ساز باشه؟آیا این مطلب درسته یا نه من دیگه خیلی خسته شدم از این همه افکار پوچه و باطل که توسط وسواسم ایجاد میشه لطفا کمکم کنید من خسته شدم یاعلی
پرسمان
بدون تردید، افکار شما عین حقیقت نیستند، بلکه تفسیر شما هستند، به جای نگهداری چنین افکاری اجازه دهید، بیاید و بروند و کار خودشان را انجام دهند، شما به کار خودتان ادامه دهید و کاری به چنین افکاری نداشته باشید. هر زمان با این افکار منفی روبه رو شدید، پاسخ ندهید، کار خود را دنبال کنید و حتّی سعی در از بین بردن آنها نکنید؛ زیرا همین سعی و تلاش برای از بین بردن آنها مساوی آن است که رویش انرژی روانی خود را صرف کرده و در اثر جلب توجّه شما روز به روز قوی تر از روز قبل دوباره به ذهن تان برگردد.

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.