دعاهای سجده ۱۳۸۷/۰۴/۰۱ - ۷۴۴۶ بازدید

لطفا چند دعا برای سجده آخر نماز با ترجمه بنویسید.

[کامل از کد36999]در سجده خواندن این دعاها خوب است:1- «یا لطیف ارحم عبدک الضعیف، یا جلیل ارحم عبدک الذلیل».ای خدای مهربان به بنده ضعیفت رحم کن،ای خدای بزرگ ،به بنده ذلیلت رحم نما.
2- «یا ولى العافیة، اسئلک العافیة، عافیة الدین والدنیا والاخرة، بجاهِ محمدٍ و عترته الطاهرة، صلواتک علیهم اجمعین».ایخدای صاحب عافیت از تو عافیت می خواهم برای دین ودنیا وآخرتم.به عظمت وجاه وجلال محمد وعترت پاکش که درود تو بر همه انها باد.
3- «اللهم انى اسئلک الراحة عند الموت والمغفرة بعد الموت والعفو عند الحساب». از تو راحتی هنگام مرگ وجان دادن وبخشش پس از مرگ وگذشت هنگام محاسبه اعمال ،مسئلت می کنم.
4- «یا من له الدنیا والاخرة ارحم من لیس له الدنیا والاخرة». ای کسی که مالک دنیا وآخرتی،رحم کن بر کسی که نه دنیا دارد نه آخرت.
5- «رب اغفر وارحم و تجاوز عما تعلم انک انت الاعزّ الاجلّ الاکرم».پروردگارا بیامرز ورحم نما ودر گذر از آنچه (از من میدانی)بدرستی که توعزیزو بزرگوار وکریمی.
6- «یا خیر المسؤولین و یا خیر المعطین، ارزقنى وارزق عیالى من فضلک فانک ذوالفضل العظیم»ای بهترین سؤال شده گان وای بهترین پاسخ دهنده وبخشندگان،بمن وعیالم از فضل خود روزی بدهبدرستی که توصاحب فضل عظیم هستی.
[پایان کد انتخابی]

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
انسان در زمان فوت طبق اعتقادات ما وجودش به دو قسمت تقسیم میشود یکی روح که از بدن جدامیشود ویکی جسم که روی زمین باقی میماند .اینکه ما اقدام به برگذاری مراسم فاتحه میکنیم و با هزینه های سرسام آور تاج گل سعی در باشکوه کردن مراسم میکنیم در حالیکه افراد نیاز مند زیادی در اطراف ما هستند و برای نان شب خود محتاجند این همه هزینه چه فایده ای برای مرده دارد جسم او که در زیر خروارها خاک دفن شده و درکی از این گل آرایی ندارد و روح او هم از جنس ماده نیست که از وجود این گل بهره ای ببرد .چرا یکی از بزرگان و رهبران دینی در این باره چیزی نمیگوید و اظهار نظری نمیکند .
در شرایطی بخش قابل توجهی از مردم نیاز شدیدبه کمک های مالی دارند اینگونه نفله کردن سرمایه حرام نیست؟
شبیری

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.