دعای رسیدن به حاجات ۱۳۹۷/۰۳/۱۳ - ۱۹۰۱۶ بازدید

میخواستم بپرسم ذکرهای بعد از نماز چی بخوانیم برای حاجت

مقدمه برای رسیدن به حوائج دنیوی و اخروی در احادیث و روایات دستورات زیادی آمده است.همچنین دستور العمل هایی از علما و بزرگان دینی برای رفع ودفع مشکلات آمده است. چون گفتن اذکار خاص عوارض خاص دارد و بعضا نیاز به اجازه اساتید و اهل دل دارد شما را از ورود به این وادی بدون استادی متقی و اهل علم نهی می کنم .الف ) اذکار 1 . بهترین ذکری که برای رسیدن به حوائج واردشده ختم ذکر صلوات است.ذکر استغفار (استغفرالله ربی و اتوب الیه ) 70 بار بعد از نماز صبح و مغرب نیزازطرف بزرگان برای رسیدن به حوائج آمده است. 2 . قرائت سوره حشر به مدت 40 شب نیز در زمان و مکان معین نیز همین خاصیت را دارد.
3 . ختم زیارت عاشورا نیز با شرایطش برای رسیدن به حوائج بسیار موثر است.
ب ) توصیه مرحوم قاضی
« مرحوم قاضی قرائت دعای زیر( دعای سریع الاجابه، مفاتیح الجنان ) را به مدت چهل شب، هر شب یک تا صد بار برای برآورده شدن حاجت سالکان درگاه الهی مفید می دانستند: إلهی کیف أدعوک و أنا أنا و کیف أقطع رجایی منک و أنت أنت؟ إلهی أذا لم أسئلک فتعطین فمن ذاالذی أدعوه فیعطینی؟ ألهی إذا لم أدعک فستجیب لی، فمن ذاالذی أدعوه فیستجیب لی؟ إلهی إذا لم أتضرع إلیک فترحمنی فمن ذا الذی أتضرع إلیه فیرحمنی؟ إلهی فکما فلقت البحر لموسی و نجیته أسئلک أن تصلی علی محمد و آل محمد و إن تنجینی مما أنا فیه و تفرج عنی فرجا عاجلا غیر أجل بفضلک و رحمتک یا أرحم الراحمین. »
ج ) گشایش در امور و حوائج
1 . 120 بار در یک مجلس : اَمَّن یجیبُ المُضطرَّ اِذا دَعاهُ و یکشِفُ السُّوءَ .با توجه خوانده شود.
2 . روزی : 21 بار در سجده : یا ذالجَلال وَالاکرام
3 . برآورده شدن 100 حاجت ( 30 تا دنیوی – 70 تا اخروی ) 100 بار : یا رَبِّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ و آل مُحَمَّد .
4 . ختم بسم الله الرحمن الرحیم در یک هفته بعد از نماز عشا به عدد ابجد خودش + 132 صلوات
در ادامه چند کتاب به شما معرفی می کنم :
1-اذکارنافعه از محمود حسین پور
2-هزارویک ختم از اقای بروجردی

نظرات

میهمان
سلام خسته نباشید. واقعا ممنونم لطفا مطالب بیشتری بزارید

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.