دعای پیامبر(ص) جهت دیده نشدن ۱۳۹۱/۹/۲۷ - ۱۷۸۹ بازدید

برخی از تفاسیر ذیل ایه ۹ سوره مبارکه یس « وجعلنا من بین ایدیهم سدا و من خلفهم سدا فاغشیناهم فهم لا یبصرون » دو داستان را ذکر کرده اند که چنین است در لیله المبیت هنگامی که خانه پیامبر اکرم در محاصره دشمنان برای قتل آن حضرت بود ، حضرت با خواندن این ایه از مقابل انان گذشتند ولی انان ، پیامبر اکرم را ندیدند و اسیبی به ایشان نتوانستند برسانند . زمانی که ابوجهل تصمیم داشت تا ان حضرت را به قتل برساند حضرت با خواندن این ایه شریفه از اسیب ایشان در امان ماند و ابوجهل با این که در نزدیکی انحضرت بود نمی توانست ایشان را ببیند .

برخی از تفاسیر ذیل ایه ۹ سوره مبارکه یس « وجعلنا من بین ایدیهم سدا و من خلفهم سدا فاغشیناهم فهم لا یبصرون » دو داستان را ذکر کرده اند که چنین است در لیله المبیت هنگامی که خانه پیامبر اکرم در محاصره دشمنان برای قتل آن حضرت بود ، حضرت با خواندن این ایه از مقابل انان گذشتند ولی انان ، پیامبر اکرم را ندیدند و اسیبی به ایشان نتوانستند برسانند . زمانی که ابوجهل تصمیم داشت تا ان حضرت را به قتل برساند حضرت با خواندن این ایه شریفه از اسیب ایشان در امان ماند و ابوجهل با این که در نزدیکی انحضرت بود نمی توانست ایشان را ببیند . اما در کتاب مفاتیح الجنان دعا ها و حرز های متعددی امده است که برخی از انان معتبر و مستند است و خواندن انها می تواند انسان را در امان نگهدارد . برای مطالعه بیشتر به کتابهای مجمع البیان اثر امین الاسلام طبرسی و مفاتیح الجنان اثر شیخ عباس قمی مراجعه شود . (لوح فشرده پرسمان، اداره مشاوره نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، کد: ۲۳/۱۰۰۱۰۶۲۲۴)

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.