دعا برای برآورده شدن حاجت ۱۳۹۳/۱۲/۰۳ - ۹۳۵۶ بازدید

بسم الله الرّحمن الرّحیم
دعا برای برآورده شدن حاجت:

دعای حجامت (خون گرفتن)

بسم الله الرّحمن الرّحیم
دعا برای برآورده شدن حاجت:

دعای حجامت (خون گرفتن)

از حضرت صادق علیه السّلام نقل است که چون حجامت کنی و خون از محلّ حجامت بیرون بیاید، پیش از آن که محجمه را بریزند، بگو: «بِسمِ اللهِ اَعُوذُ بِاللهِ الکَریمِ فِی حِجَامَتِی هِذِهِ مِنَ العَینِ فِی الدَّمِ وَ مِن کُلِّ سُوءٍ».
و از آن جناب مروی است که دوا، چهار چیز است: حجامت و دارو مالیدن و(دارو در بینی چکانیدن خ ل) و حقنه کردن و قی نمودن. ونیز فرموده که جبرئیل علیه السّلام برای حضرت رسول صلّی الله علیه و آله و سلّم مسواک و حجامت را آورد و حضرت رسول صلّی الله علیه و آله و سلّم فرموده که اگر شفا در چیزی است، در شیشه حجام و در خوردن عسل است. و اجتناب کن از حجامت در حالی که ناشتا باشی و در وقتی که قمر در عقرب باشد و در روز پنجشنبه پیش از ظهر و در روز جمعه وقت ظهر و در روز سه شنبه، ولی در سه شنبه 17و14و21 ماه خوب است و در روز شنبه و یکشنبه و دوشنبه ممدوح است و در ماه رمضان در شب حجامت خوب است و بعد از حجامت انار شیرین خوردن نیک است.(گفته می شود، خوردن تخم مرغ بعد از آن بسیار ضرر دارد. پاورقی ص 245)

به جهت ایمنی خانه از خراب شدن

بخواند: «إِنَّ اللهَ یُمسِکُ السَّمَاوَاتِ» را که در اواخر سوره مبارکه فاطر (آیه41) می باشد.
برای ایمنی از دزد بخواند:
«قُلِ ادعُوا اللهَ اَوِ ادعُوا الرَّحمَنَ» را تا «وَ کَبِّرهُ تَکبِیراً» که آخِر سوره بنی اسرائیل(آیات 110و111سوره إسراء) می باشد و اگر در سفر باشد و از دزدان و درندگان بترسد، بر یال مرکوب خود بنویسد: «لاَ تَخَافُ دَرَکاً وَ لاَ تَخشَی» چنان چه از حضرت کاظم علیه السّلام مروی است و محتمل است مراد، نوشتن با انگشت باشد.

ادعیه و اذکار مربوط به مریض

بدان که عیادت مریض، از مستحبّات مؤکّده است ... و کسی که به عیادت می رود با خود چیزی مانند سیب و به و امثال آن بردارد و به مریض هدیه کند تا به آن استراحت یابد و زود از نزد مریض برخیزد مگر آن که بیمار، نشستن او را خواهد و دست بر ذراع (از ابتدای مِرفَق تا سر انگشتان، «محلّ نبض») او گذارد و برای او دعا کند.
برای شفای مریض بخواند: «اَسئَلُ اللهَ العَظِیمَ رَبِّ العَرشِ العَظِیمِ اَن یَشفِیَکَ» و اگر هفت مرتبه حمد یا هفتاد مرتبه حمد برای شفای او بخواند، خوب است.
و روایت شده برای از بین رفتن مرض و بیماری و برای فرزند دار شدن کسی که فرزند نمی آورد، با صدای بلند در منزل خود اذان بگوید.

ذکر ادعیه و اذکار مربوط به طلب مقاصد و حاجات

دعای فرج(برای رفع گرفتاری ها و غم از امام جواد علیه السّلام):
«یَا مَن یَکفی مِن کُلِّ شَیءٍ وَ لاَ یَکفی مِنهُ شَیءٍ إِکفِنِی مَا اَهَمَّنِی» و نیز از ادعیه فرج است «لاَ إِلَهَ إِلاَّ اللهُ الحَلِیمِ الکَرِیمِ...» که از دعاهای معروف است. «لاَ إِلَهَ إِلاَّ اللهُ الحَلِیمِ الکَرِیمِ لاَ إِلَهَ إِلاَّ اللهُ العَلِیُّ العَظِیم سُبحَانَ اللهِ رَبِّ السَّمَاوَاتِ السَّبعِ وَ رَبِّ الاَرَضِینَ السَّبعِ وَ مَا فِیهِنَّ وَ مَا بَینَهُنَّ وَ رَبِّ العَرشِ العَظِیم وَ الحَمدُللهِ رَبِّ العَالَمِین».

دعا برای برآورده شدن حاجت:

شیخ احمد بن فهد رحمه الله از سماعه روایت کرده است که: حضرت ابوالحسن موسی بن جعفر علیهما السّلام فرمود که: ای سماعه، هرگاه تو را حاجتی به درگاه الهی باشد، بگو: «اَللَّهُمَّ إِنِّی اَسئَلُکَ بِحَقِّ مُحَمَّدٍ وَ عَلِیٍّ فَإِنَّ لَهُمَا عِندَکَ شَأناً مِنَ الشَّأنِ وَ قَدراً مِنَ القَدرِ فَبِحَقِّ ذَلِکَ الشَّأن وَ بِحَقِّ ذَلِکَ القَدر اَن تُصَلِّیَ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ اَن تَفعَلَ بِی کَذَا وَ کَذَا (و به جای کذا و کذا، حاجت خود را ذکر نماید.) همانا چون روز قیامت شود، باقی نمی ماند ملک مقرّبی و نه نبیّ مرسلی و نه بنده مؤمنی که ممتحن شده است دل او به ایمان، مگر آن که در آن روز محتاج است به محمّد و علی علیهما السّلام.

(اللئالی المنثوره فی الأحراز و الأذکار المأثوره: دستورالعمل و مرواریدهای درخشان/ ص244 -251/ مؤلّف: حاج شیخ عبّاس قمی رحمه الله/ گردآورنده و ویراستار: محمّد حسین ربّانی/ انتشارات عهد/ طبع اوّل، بهار 1381/ مرکز پخش: قم،خیابان معلّم، معلّم 29، پلاک 448)
(برگرفته از نرم افزار محدّث قمی رحمه الله، مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (نور) قم)

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.