دفتر سی و نهم پرسشها و پاسخهای دانشجویی - حقوق خانوادگی زن ۱۳۹۵/۵/۲۵ - ۴۵ بازدید

مقدمه
آنچه پیش رو دارید، بخشى از پرسش هاى حقوق زن است که در میان قشر جوان و دانشگاهیان داراى فراوانى مى باشد و توسط اندیشمند محترم حجه الاسلام والمسلمین سید ابراهیم حسینى(زیدعزّه) و با همکارى پژوهشگران پاسخ دهى شده است.

بخش اول : ازدواج | بخش دوم : مهریه | بخش سوم : حقوق و وظایف زن و شوهر
بخش چهارم : چند همسرى | بخش پنجم : ازدواج موقت | بخش ششم : ارث
بخش هفتم : طلاق


سرشناسه: حسینى، سید ابراهیم، ۱۳۴۳
عنوان و نام پدیدآور: حقوق خانوادگى و اجتماعى زن / سید ابراهیم حسینى با همکارى گروه محققان؛ تنظیم و نظارت نهاد نمایندگى مقام معظم رهبرى در دانشگاه ها، معاونت مطالعات راهبردى ـ اداره مشاوره و پاسخ.
مشخصات نشر: قم: نهاد نمایندگى مقام معظم رهبرى در دانشگاه ها، دفتر نشر معارف، ۱۳۸۹.
مشخصات ظاهرى: ۲۴۰ص.
فروست: مجموعه پرسش ها و پاسخ هاى دانشجویى؛ ۳۹.
موضوع: حقوق زن - جنبه هاى مذهبى - اسلام - پرسش ها و پاسخ ها.
شناسه افزوده: نهاد نمایندگى مقام معظم رهبرى در دانشگاه ها، معاونت مطالعات راهبردى. اداره مشاوره و پاسخ.
شناسه افزوده: نهاد نمایندگى مقام معظم رهبرى در دانشگاه ها، دفتر نشر معارف.
رده بندى کنگره: ۱۳۸۹ ۷ح۴۵ح/۱۷۲/۲۳۰BP
رده بندى دیویى: ۴۸۳۱/۲۹۷
شماره کتابشناسى ملى: ۲۰۹۱۱۲۹
تنظیم و نظارت: نهاد نمایندگى مقام معظم رهبرى در دانشگاه ها
معاونت مطالعات راهبردى ـ اداره مشاوره و پاسخ
مؤلف: سید ابراهیم حسینى با همکارى گروه محققان
تایپ و صفحه آرایى: طالب بخشایش
نوبت چاپ: دوم، پاییز ۱۳۸۹
شابک: ۴-۲۶۲-۵۳۱-۹۶۴-۹۷۸

مراکز پخش:
قم: معاونت مطالعات راهبردى نهاد، تلفن ۲۹۰۴۴۴۰
قم: خیابان شهدا، کوچه ۳۲، پلاک ۳، تلفن و نمابر: ۷۷۴۴۶۱۶
فروشگاه قم: خ شهدا، روبه روى دفتر رهبرى، تلفن۷۷۳۵۴۵۱ نمابر ۷۷۴۲۷۵۷
فروشگاه تهران: خ انقلاب، چهارراه کالج، جنب بانک ملت، پ ۷۱۵، تلفن ۸۸۹۱۱۲۱۲ نمابر ۸۸۸۰۹۳۸۶
نشانى اینترنت: www.nashremaaref.ir - پست الکترونیک: info@porseman.orgمقدمه:
نسل جوان و فرهیختگان دانش و تلاش، همگى خواهان «خوب»ها و «خوبى»هایند و در پى آنان اند که ایمان و پاکى درون را با صفا و صمیمیت برون هم نوا سازند، به طورى که زندگى فردى شان بر پایه آراستگى و وارستگى استوار گردد و زندگى اجتماعى شان بر اساس درستى و راستى شکل بگیرد.
در این میان دانشگاهیان عزیز آینه تمام نماى فرهنگ و دانش جامعه اند و پیشرفت تمدن بشرى بر تارک ایشان مُهر زده؛ از این رو تقویت بنیان هاى اعتقادى و بالندگى روحیه معنوى شان از مهم ترین وظایف نهادهاى فرهنگى جامعه است.
اداره مشاوره و پاسخ نیز محفل انسى فراهم آورده تا استادان حوزه و دانشگاه و صاحبان دانش و قلم، گرد هم آیند و آموزه هاى برگرفته از وحى الهى و تجربه و دانش بزرگان جامعه بشرى را به رشته تحریر در آورند و در اختیار جوانان تشنه علم و معنویت و شیفتگان همّت و خدمت قرار دهد.
شیوه پرسش و پاسخ از جذاب ترین روش هاى تأثیرگذارى مى باشد و روح گفت وگوى زنده بیشتر در آن نمایان است. آنچه پیش رو دارید، بخشى از پرسش هاى حقوق زن است که در میان قشر جوان و دانشگاهیان داراى فراوانى مى باشد و توسط اندیشمند محترم حجه الاسلام والمسلمین سید ابراهیم حسینى(زیدعزّه) و با همکارى پژوهشگران ارجمند حجج اسلام محسن فلاح، عبدالکریم اسکندرى و محمدرضا کدخدایى(زیدعزّهم) پاسخ دهى شده است.
برآنیم با توفیق خداوند، به تدریج ادامه این مجموعه را تقدیم شما خوبان کنیم. پیشنهادها و انتقادهاى سازنده شما، راهنماى ما در ارائه شایسته و پربارِ مجموعه هایى از این دست خواهد بود.
در پایان از تلاش هاى مخلصانه مؤلفان محترم و مجموعه همکاران اداره مشاوره و پاسخ، و آقاى علیرضا مختارپور(زیدعزّه) که زحمت ویراستارى و بازنگرى را متقبّل شدند و به خصوص حجه الاسلام صالح قنادى(زیدعزّه) که در بازپژوهى و آماده سازى این اثر تلاش کرده اند، تشکر و قدردانى مى شود و دوام توفیقات این عزیزان را در جهت خدمت بیشتر به مکتب اهل بیت (علیهم السلام)  و ارتقاى فرهنگ دینى جامعه - به ویژه دانشگاهیان - از خداوند متعال مسألت داریم.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.