دفع سحر و حسادت -ابطال سحر و جادو ۱۳۹۷/۰۳/۲۷ - ۳۰۳۲۱ بازدید

پدر من راه دور کار می کنند و زندگی متوسط داریم ولی اطرافیان حسود زیادی داریم که بارها مشکل برامون درست کردند و...، اخلاق پدرم خوبه ولی چندسالی میشه که وقتی ازسرکارمیان کلا اخلاقشون و رفتارشون فرق میکنه همش میرن تو فکر، روزی که بابام میاد خونمون یه حالی میشه که هیچ کس نمیخواد اونجا بمونه مادرم همش مریض میشن پدرم به نوعی افسردگی میگیرن و... بعد من به این موضوع شک کردم. رفتیم پیش یه شخصی گفتن که برای زندگیتون سحر و جادو کردن زیاد که وقتی پدرتون میاد اوضاع بدشه و...، و اواخر هم متوجه شدیم که یکی از فامیل های حسود، دنبه لای درز آجرای حیاطمون میذاشتن و میگن بعضیا که سحر و یا جادو هستش. میخواستم ببینم نظر شما چیه آخه دعا و سحر و دنبه... ازخونمون هم پیدا میشه چیکارکنیم؟

در پاسخ به مطالب ذیل توجه کنید:الف ) سحر و جادوهرچند سحر و جادو از نظر قرآن کریم و احادیث واقعیت دارد اما نکته مهم این است که نباید همه گره ها و مشکلات زندگی را که عمده نتیجه و عکس العمل اعمال بد ما است به حساب سحر و جادو گذاشت . پس دامنه تاثیر سحرو جادو با وجود واقععیت داشتن آن به این گستردگی که مردم تصور می کنند نیست .
برای آگاهی بشتر در این رابطه به توضیح ذیل توجه نمایید : به موضوع سحر و جادو در آیه ۱۰۲ سوره بقره و ۴ سوره فلق اشاره شده است. از این آیات و برخی روایات استفاده می شود که برخی از سحرها واقعا اثر گذارند.
همچنان که آیه ۱۰۲ سوره بقره می فرماید: مردم سحرهایی را فرا می گرفتند که میان مرد و همسرش جدایی می افکند.علامه طباطبایی در وجود داشتن چنین اموری می فرمایند: «... در این میان افعال خارق العاده دیگری است که مستند به هیچ کدام از سبب از اسباب طبیعی و عادی نیست، مانند خبر دادن از پنهانی ها و مانند ایجاد محبت یا دشمنی و گشودن گره ها و گره زدن ها و خواب کردن و احضار و حرکت دادن اشیاء با اراده و از این قبیل کارهایی که مرتاض ها انجام می دهند که به هیچ وجه قابل انکار نیست، یا خودمان بعضی از آنها را دیده ایم و یا برایمان آن قدر نقل کرده اند که دیگر قابل انکار نیست».تأثیر تکوینی سحر به اذن خداوند: یکی از اصول اساسی توحید، این است که همه قدرت ها در این جهان از قدرت پروردگار سرچشمه می گیرد، حتی سوزندگی آتش و برندگی شمشیر بی اذن فرمان او نمی باشد. منتها مفهوم این بیان مجبور بودن افراد در کار خود نیست.
بنابراین هر مشکل و مسئله ای که در زندگی انسان پیش می آید به این معنا نیست که اثر سحر و جادو و یا حسادت دیگران می باشد ، بلکه ممکن است به دلیل عوامل دیگر ( امتحان و آزمایش الهی ، بیماری و ... ) باشد .
ب ) رجوع به افراد مطمئن در این مسائل
در سوال خود ذکر کردید که به شیخی رجوع کرده اید ، منظور شما از شیخ چه شخصی است ؟ اگر عالِم دینی که تخصص در این موضوع دارد ، رجوع به ایشان اشکالی ندارد ، اما در غیر این صورت بسیارى بلکه اکثر قریب به اتفاق کسانى که امروزه ادعای چنین مسائلی رادارند مدعیان دروغگویند و براساس حدس و تخمین چیزهایى مى گویند و مراجعه به آنان وجه درستى ندارد.
بنابراین نباید حرف چنین مدعیانی افرادی از این قبیل را باور کرد و به جای تدبیر و تعقل و اندیشه و به کارگیری نیروها و استعدادهای خداداد و توکل بر خداوند و استمداد از عنایت ها و نیروی بیکران او و توسل به اولیای پاک او، به حرف افرادی که نیت و هدفشان یا مشخص نیست و یا به فکر فریب دادن و مشغول کردن ذهن مردم با حرف های بی اساس و نامربوط و مشتی اوهام و تخیلات می باشند، گوش فرا داد و بدون دلیل اسباب نگرانی یا شادی بی مورد و موهوم را برای خود ایجاد کرد.
ج ) درمان
اگر فردی بر اثر سحر و طلسم به بیماری دچار شد هم باید به دنبال درمان بیماری اش باشد (از طرق صحیح پزشکی متناسب با علم روز) و هم به دنبال دفع طلسم.
خداوند متعال در قرآن کریم بارها به سحر و طلسم اشاره کرده است. همچنین راه حل های قرآنی متعددی برای درمان آن وجود دارد.
* ابطال سحر
راه هایى براى بطلان آن به شرح زیر وجود دارد و لازم نیست به دنبال افرادی باشید که ادعای قدرت باطل کردن سحر دارند.
۱- استعاذه به خداوند و خواندن سوره هاى فلق و ناس.
۲- خواندن و نوشتن آیات ۷۵ تا ۸۲ سوره یونس.
۳- دعا وتضرع به درگاه خداوند.
۴- درخواست دعا از اولیاى واقعى خداوند.
۵- صدقه دادن.
۶- ان شاءالله استفاده از ذکر یونسیه( لا اله الّا انت سبحانک انی کنت من الظالمین ) که قرآن، آن را مایه نجات حضرت یونس معرفی نموده نیز مؤثر خواهد افتاد.
برای بخت گشایی نیز چندی پیش مطلبی دیدم که می¬گفت آیت¬الله بهجت جهت بخت- گشایی دختران فرمودند آیه «رَبّنا هَبْ لَنا مِنْ أَزْواجِنا وَ ذُرِّیّاتِنا قُرّةَ أَعْیُنٍ وَ اجْعَلْنا لِلْمُتّقینَ إِمامًا» (سوره فرقان آیه ۷۴) را زیاد بخوانند.
همچنین فرمودند: نماز جعفر طیار بخوانند و پس از آن دعایی که در کتاب زادالعماد علامه مجلسی رحمه الله علیه آمده که در این هنگام خوانده شود را بخوانند و پس از آن به سجده رفته و تلاش شود که (هرچند کم) حتماً گریه کنند. همین که چشم را اشک گرفت حاجت خود را از خداوند طلب نمایند. این کار را تا زمانی که حاجتشان روا شود انجام دهند.
* دفع حسادت
۱- از آیات قران استفاده می شود که بهترین راه محفوظ ماندن از آثار حسادت پناه بردن به خداوند است: قل اعوذ برب ... و من شر حاسد اذا حسد.
۲- توصیه دیگر در برخورد با دوستان و آشنایانی که حسادت خویش را بروز مى دهند، رعایت اصل «مدارا» است. اگر به هر دلیل مایلید و یا ضرورت ایجاب مى کند که به ارتباط خویش ادامه دهید، به ناچار باید که در برابر ناملایمات آن بردبارى کنید. بردبارى و مدارا یک اصل کلى است که بدون آن زندگى اجتماعى و ارتباط با دیگران مقدور نیست.
آسایش دو گیتى تفسیر این دو حرف است با دوستان مروّت با دشمنان مدارا
۳- توصیه دیگر شناختن ریشه حسادت است؛ یعنی متوجه شوید در چه مواردی مورد حسادت واقع می شوید. مهمترین نکته در اینجا این است که اگر خصوصیت و امتیازی در انسان وجود دارد که باعث جلب توجه فراوان و برانگیختن حساسیت دیگران و ایجاد حسادت در آنها می گردد، نباید این ویژگی و امتیاز را زیاد در معرض دید و تماشای دیگران قرار داد، بلکه باید تا امکان دارد آن را از نظرها پنهان و پوشیده داشت. این کار هم کمک به خودتان است چون باعث می شود توجه دیگران زیاد به شما جلب نگردد و مورد حسادت قرار نگیرید و از گزند آزار واذیت بدخواهان و حسودان درامان بمانید و هم کمکی به حسودان است که کمتر تحریک می شوند و این خصلت زشت کمتر در آنها بروز و ظهور می یابد.نکته دوم: فاصله گرفتن و قطع رابطه با کسی که حسادت می ورزد باعث تشدید حسادت و شعله ور شدن آتش آن می گردد و برعکس ارتباط دوستانه داشتن و برخورد مناسب و خوب با آنها باعث سرد شدن آتش حسادت و کمرنگ شدن آن می گردد و در مواردی باعث می گردد فرد حسود از بروز حسادتش شرمنده و منفعل گردد و خود را به این خاطر سرزنش نماید.
۴- هنگامى که خداى متعال به بنده اى از بندگان خود، نعمت را عطا مى فرماید، به طور طبیعى ممکن است که او مورد حسادت دیگران قرار گیرد. این مشکل، به هر حال وجود دارد و گریزى از آن نیست. با این وجود نباید حسادت حسودان مانع رشد و ترقى و پیمودن راه هاى کمال و تعالى شود.
۵- از روایات استفاده می شود که خواندن دو سوره ناس و فلق برای دفع حسادت حسود موثر و مفید است.
۶- مراقب باشید خود، ناخواسته به این آفت مبتلا نشده باشید؛ چرا که برخی از افراد به این دلیل در مورد دیگران قضاوت های منفی می کنند که خود نیز به آن مبتلا هستند. این افراد از پیمودن راه کمال بازمی مانند؛ غافل از اینکه شخص حسود، در اغلب موارد، جز به خویش آسیب نمى رساند.
۷ - رعایت نکات ذیل در این مورد مؤثر است: ۱- گفتن ذکر: ما شاء الله لا حول و لا قوه الا بالله العلی العظیم ۲- نوشتن و خواندن آیه الکرسی ۳- خواندن و نوشتن آیه و ان یکاد ۴- و مهمتر از همه توجه به قدرت الهی و پناه بردن به او از همه شرور و آفات است. پرسشگر گرامی!سعی کنید بطور غیرمستقیم، دوستتان را از زشتی کارش آگاه کنید. در صورتی که احساس می­کنید که اصلاح نمی­شود و ممکن است به زندگی شما ضربه بزند‌، بهتر است از او دوری کنید و ارتباط خود را با او قطع کنید؛ یا آن را به حداقل برسانید. چون آثار این حسادت او، ممکن است شامل حال خود شما هم بشود و حتی بعدها به خاطر اینکه شما را از دست ندهد یا بیشتر با شما باشد، در زندگی خانوادگی‌تان نیز اخلال ایجاد کند.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
سلام چندسالی هست که همسایه های مابرای من جادومی کنن حتی دخترهمسایمون چندساله باابروی من بازی می کنه که شانس نداشته باشم وخودش شانس بیاره سه سال ازمن کوچکتره الان چندساله می کوبونن به دیوارمون خیرشونم دیدن یاگل سبزمیریختن درخونه یاروغن گردمی کردن درخونمون نصفه وسطش نقطه می گذاشتن طرف خودشونم همین طورمثل اینکه ازطرف مامی کشونددرخونه ی خودشون بعداب صاف ومی ریخت دراون طرفی ماکه دخترش ابروم وتومسجدبادوستانش می بردامنیت نداشتم وندارم امسال باباش کوبوندبه دیواردوبارگفت کارشناسی ارشدمیخوادبره دوساله دولتی مجازمیشم سال گذشته تکمیل ظرفیت هاروحذف کردن امسال برای انتخاب رشته دچارمشکل شدم حتی شب اخرمتوجه شدم ولی کافی نتی یک روزمهلت وبهم دیرترگفت بعددرخواست دادم توسایت رفتم یک کافی نت دیگه ادرس وب سایت واشتباه زددیگه جوابم ونمیدن خلاصه قسمتم نمیشه می کوبونن روی درکوچه اسم شخصیومیارن که من می شناسم نوش کوچیکه کوبیدلطفابه من راهنمایی کنید۷ساله توزندگیم فضولی می کنن خانوادگی دوطرفمون همسایه بدداریم چه کارکنم ازشرشون درامان باشم دوست دارم بعدسه سال که لیسانس گرفتم کارپیداکنم دانشگاه دولتیم درست بشه امانمیشه چهل روزه به خاطراین اتفاق نتونستم درس بخونم چه کارکنم که اثرنکنه چه معنی میده می کوبونن به دیواریک چیزی واسمشومیارن دیگه من ازاون چیزخیرنمی بینم مهربودکوبیدگفت کارشناسی ارشدمیخوادبره به دوهفته نشدمریض شدم درداومدسراغ من دکترگفت زودخسته میشم امابازمجازشدم قسمتم نشدچه کارکنم هیچ کجاامنیت ندارم
پرسمان
مطمئن باشيد غالب آن چه امروزه در ميان مردم در اين‏باره شايع است، بى اساس است و بيشتر به افكار روانى، تخيلات، سوءظن‏ها، توهمات و مشكلات واقعى موجود در رفتار و اعمال آنها مربوط است و اكثر كسانى هم كه به اين امور مى‏پردازند كلاه بردارانى هستند كه از اين طريق قصد اخاذى و پر كردن جيب خود را دارند. با اين حال اگر بر فرض موردى پيدا شد كه سحرى در كار بود، روش درست و شرعي باطل كردن آن، استفاده از آيات قرآني و اذكار نبوي و امور ديگري است كه معصومين و بزرگان براي باطل كردن سحر به آن اشاره و ارشاد فرموده اند. تذكر اين نكته هم خالي از لطف نيست كه: مردي به امام حسن عليه السلام از همسايه بدي كه اذيت مي‌كند شكايت كرد. امام به او فرمود: چون نماز مغرب و عشا را خواندي دو ركعت نماز بخوان و بعد از آن بگو: «يا شَديدَ الْمِحالِ يا عَزيزُ اذْلَلْتَ بِعِزَّتِكَ جَميعَ ما خَلَقْتَ إِكْفِني شَرَّ (فُلان) بِما شِئْتَ.» و به جاي فلان نام همسايه را مي‌بري. همچنين براي رهايي وخلاصي از همسايه بد مدوامت بر قرائت دعاي سمات نيز مفيد مي باشد.
میهمان
بسیار آموزنده وکامل بود .تشکر
میهمان
سلام منو عشقم چهارساله همو میخاییم یکی از فامیلامون کتاب جادو دارع مارو جادو کرده ...هروقت میخان برام بیان خاستگاری ی مشگلی پیش میاد دیگ داره ابروم میره توروخدا کمکم کنید
پرسمان
دوست گرامی. روش ابطال سحر در پاسخ آمده است ما چیزی غیر آن نمی دانیم. به همان عمل کنید انشاالله مشکلات شما حل خواهد شد. موفق باشید.
میهمان
من حدود ۲۰سال ازازدواج میگذرددر ۵ سال اخرزندگی طوری شدانگار باریسمان مرا بستند کارهایم همه میموند و.....خلاصه دوماه اخر از۶ تا ۸ سال ۹۵ کاملا کنترل اعصابنداشتم هرروزباخودمیگفتم بچه هایمو بکشم وبعد به کوه بروم دردی شدید تو سرم وسوزش شدید توسینه ام .و.قتی قران میخوندم خوب میشدم موقع نماز هم خوب وتاازاین دوفارق مشدم درد شروع میشد فال قران میگرفتم بعد از ۶۰ شب وروز که شبا نمازوقران ازشدت درد وهی بخدا میگفتم خدایا چرا توایندنیا گرفتی به چه گناهی یک شب ایه ۱۰۱ سوره بنی اسرائیل از تفسیرکابلی انی لاذنک یاموسی مسحورا .کسی تو را جادوکرده که عقل توبه اینخاطر خرابشده امد وچچون هیچاعتقادی به غیرخدا ندارم .ازاین چیزی نفهمیدم روز بعدرفتم مغازه کفش بگیرم مغازه دار خود بخود به جادوگرها فهش دادگفت پسرم دیوانه شده بود کسی بعد از۸ سال گفت دورخانه خود بگردید اگرجادو باشه هرچی دیدید بسوزانید خوب میشه ..... من بعدازنیم ساعتی حرفهای پیرمرد درذهنم مرورمیشد یه هوازجایخودم پریدم وگفتم خدا خداخدا رفتم ودیوار خانه راگشتم یک کاغذ که ایه برعکس نوشته بود یک دندان نیش سگ که لای کاغذ بود این سمت شرق خونه وازغرب هم یک تکه پی ویک فضله سگ که یکمتر ازهم فاصله داشت پیدا شد سوختمش وانی خوب شدم درضمن یک یادونفر ازخویشان یارفیق خبردروغ هممیارند بهاین طریق خدا نجات داد ....توبالش تو لحاف میزارند

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.