دفع نحوست و سحر و جادو ۱۳۹۸/۰۵/۱۹ - ۱۸۲۰ بازدید

می گویند جهت دفع نحوست و سحر و... غسلی است به نام قل هوالله که دستورخاصی دارد. خواستم بپرسم آیا از نظر روایی و دینی چنین غسلی داریم ومعتبر است یاخیر؟

الف - درمنابع معتبر روایی به چنین غسلی (قل هوالله ) اشاره ای نشده است، و وجود ندارد.ب - برای دفع نحوست هیچ چیز بهتر از توکل کردن بر خداوند، صدقه و توسل به خداوند و مقربان درگاه ، و صدقه دادن و دعاها و استعاذات وارده نیست. وظیفه ما انجام این اعمال است نه رعایت سعد و نحس بودن ساعات.ج- سحر و جادو هرچند از نظر قرآن کریم و احادیث واقعیت دارد اما نکته مهم این است که نباید همه گره ها و مشکلات زندگی را که عمده نتیجه و عکس العمل اعمال بد ما است به حساب سحروجادو گذاشت. پس دامنه تاثیر سحرو جادو با وجود واقعیت داشتن آن به این گستردگی که مردم تصور می کنند نیست. بنابراین هر مشکل و مسئله ای که در زندگی انسان پیش می آید به این معنا نیست که اثر سحر و جادو و یا حسادت دیگران می باشد ، بلکه ممکن است به دلیل عوامل دیگر ( امتحان و آزمایش الهی ، بیماری و ... ) باشد.د- راه هایى براى بطلان سحر و جادو به شرح زیر وجود دارد و لازم نیست به دنبال افرادی باشید که ادعای قدرت باطل کردن سحر دارند.
1- استعاذه به خداوند وخواندن سوره هاى فلق و ناس.
۲- خواندن و نوشتن آیات ۷۵ تا ۸۲ سوره یونس.
۳- دعا وتضرع به درگاه خداوند.
۴- درخواست دعا از اولیاى واقعى خداوند.
۵- صدقه دادن.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.