دفن حضرت فاطمه(س) -تشییع حضرت فاطمه(ص) ۱۳۹۱/۰۲/۰۹ - ۱۶۶۰ بازدید

زمان دفن حضرت فاطمه(س) فقط امام علی(ع) همراه ایشان بود؟ یا کودکان هم بودند؟

براساس برخی از روایات، وقتی که شب فرا رسید، حضرت علی(ع) به پسرش حسن گفت: برو ابوذر را بیاور. امام حسن رفت و ابوذر را صدا کرد. ابوذر آمد و علی(ع) بدن فاطمه زهرا را به جایگاه نماز آورد و بر آن نماز خواند (بحارالانوار، ج 43، ص 215، چاب بیروت) این روایت تنها ابوذر را یاد آوری کرده است.
در روایتی دیگری آمده است که کسانی که بر بدن فاطمه زهرا(س) نماز خواندند عبارتند از: علی(ع)، سلمان، ابوذر، مقداد، عمار، حذیفه و عبدالله بن مسعود (بحار، ج 43، ص 210).
در روایت دیگری آمده است: کسانی که بر بدن فاطمه زهرا(س) نماز خواندند عبارتند از: علی(ع)، حسن، حسین، عباس، فضل بن عباس، سلمان، ابوذر، مقداد، عمار، حذیفه، عبدالله بن مسعود، عقیل و بریده (بحار، ج 43، ص 183 به نقل از تاریخ طبری).
بنابراین می توان گفت که این افراد در تشییع و نماز بر بدن فاطمه زهرا شرکت داشتند: علی(ع)، امام حسن(ع)، امام حسین(ع)، سلمان، ابوذر، مقداد، عمار، حذیفه، عباس، فضل بن عباس، عقیل، عبدالله بن مسعود و بریده.

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.
حاصل جمع را در کادر وارد کنید