دلایل وجود یک منجی برای عالم بشریت چیست؟ ۱۳۹۲/۰۸/۰۶ - ۱۲۸۲ بازدید

پاسخ گویی کامل به پرسش های شما نیاز به چندین مجلد کتاب دارد لذا آنچه در حد یک پاسخ نامه می توانیم عرضه نماییم پاسخی کوتاه و دقیق به هر یک از این پرسش ها همراه با معرفی و ارجاع به منابع مفید جهت مطالعه بیشتر می باشد.

پاسخ گویی کامل به پرسش های شما نیاز به چندین مجلد کتاب دارد لذا آنچه در حد یک پاسخ نامه می توانیم عرضه نماییم پاسخی کوتاه و دقیق به هر یک از این پرسش ها همراه با معرفی و ارجاع به منابع مفید جهت مطالعه بیشتر می باشد. اعتقاد به امام مهدی(عج) در اسلام مستند به آیات و مجموعه وسیعی از روایات است که شیعه و سنی نقل کرده و اعتقاد به امام منجی را مسلم نزد فریقین کرده است. پس اساس اعتقاد ما به منجی مستند به ادله نقلی است (در این زمینه مطالعه کتاب «منتخب الاثر»، آیت الله صافی گلپایگانی که مجموعه عظیمی از روایات منقول توسط شیعه و سنی در این زمینه را به صورت منظم و دسته بندی شده گردآوری کرده است بسیار مفید است).
اما با بررسی تاریخ بشریت و ادیان می بینیم اعتقاد به منجی در ادیان و مکاتب مختلف مطرح گشته است. پس نیاز به منجی بر اثر تجربه بشر در طول تاریخ با جان انسانها عجین گشته است.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.