دلیل قرآنی نجاست سگ ۱۳۹۸/۰۶/۲۳ - ۱۴۲۶ بازدید

با عرض سلام و تشکر از پاسخگویی های شمابرخی قائل اند که نجاست سگ در قرآن بیان نشده پس نمیتوان صرفاً با تکیه بر روایات آن را نجس‌ شمرد لطفاً پاسخ دقیق را در این رابطه بفرمائید.

قرآن کریم قانون اساسی مسلمانان است ،درقوانین اساسی به جزئیات وفروعات پرداخته نمی شود ،اهل بیت علیهم السلام مبین ومفسر قران هستند فروعات را تبیین می کنند ،درقرآن بیان شده نماز بخوانید ولی هزاران فروع ومسئله راجع به نماز وچگونگی ان بیان نشده تعداد رکعات ،ارکان ،واجبات ،مبطلات ،شکیات ،و...درقران نیامده که اگر می امد قرآن دهها جلد می شد علاوه براینکه مسائل جدید پیش می اید که نیازهست ازقرآن استخراج شود وبراساس نیاز روز گفته شود ونمی شود همه جزئیات دریک جا بیاید،مانندقانون اساسی کشور که درچند بند بیان شده ولی فروعات ان دردهها جلد کتاب قانونی وحقوقی تبیین گردیده است.نجاسات دیگر هم در قرآن بیان نشده است.جزاشارات کوتاه وکلی.

ممکن است این مطلب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
کسی که شوهر نداره بچه نداره احساس عاطفی نداره . شرایط ارتباط برقرار کردن با دیگرانو نداره .ایا وابستگی به سگ از نظر اسلام ممنوع میباشد؟
پرسمان
با عرض سلام و سپاس از اینکه پرسمان را برای پاسخ و راهنمایی برگزیده اید و با آرزوی داشتن سالی سرشار از تندرستی و شادکامی برایتان، پرسشگر گرامی، فردی را که وصف کردید به طور حتم دارای اختلال روانشناختی می باشد و لازم است برای تشخیص و درمان به یک روانشناس بالینی مراجعه نماید و برطرف کردن نیاز با یک سگ خانگی نمی تواند کمکی به شخص برای خروج از مشکل و داشتن سلامت روان بنماید. در مورد داشتن سگ نیز باید عرض نمایم نفس داشتن سگ ممنوع نیست اما نگهداری سگ در خانه همزمان با تقید به احکام شرع و نجاست و طهارت و نیز تقید به رعایت حال همسایگان امری بسیار مشکل و در حد غیر ممکن می باشد.

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.