دلیل سکوت یاران نزدیک امام علی(ع) در سقیفه ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۳۴۷ بازدید

یک سوال دارم در صورت امکان ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید.
در ماجرای سقیفه این مردان خدا مثل سلمان، عمار، ابوذر و ... چرا مثل حضرت زهرای اطهر سلام الله علیها از ولایت دفاع نکرده و سکوت کردند؟

عده ای کم و معدود از اصحاب باوفای رسول خدا(ص) به داستان سقیفه اعتراض کرده و در خانه حضرت زهرا (س) تحصن کردند. به دنبال این تحصن هواداران ابوبکر به دستور او به صورت مسلحانه به درب خانه علی علیه السلام آمده و ساکنان در خانه را تهدید و ارعاب نمودند که این عمل منجر به شکست تحصن به فرمان امام علی علیه السلام برای جلوگیری از پیشامد ناگوار شد.
آنها آماده جانفشانی بودند اما چون تعدادشون کم بود در برابر لشکر طرفداران خلیفه ناچیز بود ودر صورت درگیری کشته می‌شدند لذا حضرت امیر(ع) حوادث را مدیریت کردند تا جامعه بهم نریزد و نومسلمانان از گرد درخت اسلام پراکنده نشوند.
حرکت حضرت زهرا(س) هم برای یادآوری فرمایشات پیامبر(ص) در روز غدیر و غیر آن در حمایت از علی(ع) با مراجعه به درب منازل برخی صحابه و اتمام حجت بر آنها صورت گرفت که متاسفانه آنها به بهانه بیعت با خلیفه از لبیک گفتن و همراهی با اهل‌بیت سرباز زدند.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
سلام به نظرم پیامبر اگر در غار که همراه ابوبکر بود سر از تنش جدا میکرد که مشکلات اسلام حل شود همانطور که خزر نبی بچه را در وسط کوچه گرفت کشت تا مشکلی پیش نیاید
پرسمان
سلام علیکم، - ابوبکر هنوز کاری نکرده است که پیامبر(ص) او را به قتل برساند. گذشت زمان و شرایط اجتماعی و خانوادگی سیرت و منویات واقعی افراد را آشکار می‌کند. محاکمه قبل از خطا و انحراف را هیچ عقلی تایید نمی‌کند و نمی‌پسندد.
- مقایسه پیامبر(ص) با حضرت خضر نبی(ع) نیز غلط است .
اقدامات پیامبر(ص) به امر الهی صورت می پذیرد نه بر اساس حدس و احتمال و گمان و شاید و احتمال امثال ما . من و شما باید یک واقعه اتفاق افتاده تاریخی را تحلیل کنیم نه اینکه بگوییم: اگر چنان عمل می‌شد این گونه اتفاق می افتاد و یا نه آنگونه اتفاق می افتاد .
میهمان
سلام من وقتی ۱۲سالن بود خودارضایی داشتم نمیدونستم پرده چیه در عین خودرارضایی ی قطره خون دیدم خیلی یادم نیس چن شیش سالی هیت از این موضوع میگذرع من خیلی میترسم ک پارع شده باشه خانوادمم هیچی نمیدونن نمیتونم بهشون بگم لطفا کمک کنید نگرانم
پرسمان
سلام علیکم، اگر هنگام خود ارضایی فقط خون دیده اید ولی درد نداشته اید نگران نباشید بکارت شما سالم است . در عین حال برای رفع نگرانی می توانید به متخصص زنان مراجعه کنید تا با معاینه خیالتان راحت شود.

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.