دوره جوانی-فرصت جوانی-ایام جوانی ۱۳۸۷/۰۸/۲۲ - ۲۸۷ بازدید

حس می کنم زندگیم به فنا رفته. ۲۳ سالمه و هیچ کار مفیدی نکردم. احساس می کنم جوونیم رفته. نمی دونم چه باید بکنم که فردا روز نزنم پشت دستم، بگم عمرم تموم شد و هیچی نفهمیدم. خواهشا راهنمائیم کنید.

برنامه ها و راه کارهاى عملى براى یک جوان عبارت است از: 1- شناخت و کشف استعدادهاى خویش، به طورى که دریابید که براى چه کارى مناسب هستید؛ برخى براى کارهاى علمى مناسب هستند و بعضى براى کارهاى فنى و... براى این کار از معلمان، مربیان و مشاوران خبره راهنمایى بخواهید. 2- طبق استعداد و توانایى خود هدف معقول و خوبى را انتخاب کنید تا در ترقى مادى و معنوى شما موثر باشد. 3- راه هاى رسیدن به آن هدف را ارزیابى کنید و بهترین راه را انتخاب نمایید. 4- هیچ گاه در رسیدن به هدف انتخابى خود دچار خستگى و کسالت و تنبلى نگردید.
در پایان حتماً مى دانید که خودسازى (تهذیب نفس و تهذیب اخلاق) باید جزو یکى از اهدافى باشند که باید براى رسیدن به آن تلاش کرد، زیرا هدف نهایی زندگی انسان قرب به خدا است و تا انسان در مسیر عرفان و به خدا رسیدن و اطاعت و عبادت خداوند قرار نگیرد احساس آرامش کامل در ارتباط با بهره مندی از عمر نمی کند.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.