دین آخرالزمان-تغییر دین ۱۳۷۸/۱۰/۱۱ - ۴۸ بازدید

آیا درست است که با ظهور امام زمان (عج)،دین جدیدی آورده می شود؟

به این مضمون روایاتی آمده است: 1- عن ابی خدیجه، عن ابی عبدالله(ع) قال: اذا قام القائم(ع) جاء بامر جدید کما دعی رسول الله(ص) فی بدو الاسلام الی امر جدیدهنگامی که قیام کند قائم(عج) امر جدیدی را می آورد همان گونه که پیامبر در بدو اسلام به امر جدیدی دعوت کرد؛بحار، ج 52، ص 338.
2- همچنین در ضمن روایتی از امام باقر(ع) آمده است: یقوم بامر جدید و سنة جدیدة و قضاء جدید، علی العرب شدیدقیام می کند [امام زمان(عج)] به امر جدیدی و سنت جدید و قضاوت جدید و بر عرب سخت خواهد بود؛(بحار، ج 52، ص 349).
اینگونه روایات از یک سو بیان یک واقعیت در حال شکل گیری را به اطلاع می رساند که در سطح جهانی نظریه پردازان جدا افتاده از وحی الهی با قرائت های مختلف، جامعه و مردمان را از سرچشمه وحی محروم می سازند و هر چندگاه با دکترین های غیرقابل پیش بینی جوامع بشری را گرفتار بحران می سازند.
و از سوی دیگر یک واقعیت شکل گرفته را به آگاهی می رساند که در میان اعراب با شروع زاویه انحراف پس از رحلت پیامبر(ص) و دوری از اهل بیت(ع) و مفسران واقعی قرآن، بسیاری از معارف و احکام و ارزش های اسلامی تغییر یافته است.
و از سوی دیگر این گونه روایات هشداری جدی به پیروان واقعی اسلام است، که متوجه خطر انحراف و تغییر در دین باشند و با حداکثر تمسک به قرآن مجید و سنت پیامبر(ص) و سیره اهل بیت(ع) از تغییر ارزش ها در زندگی شخصی و اجتماعی خود جلوگیری کنند.

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.
حاصل جمع را در کادر وارد کنید