رؤیت جن ۱۳۹۰/۴/۲۴

امکان متمثل شدن جن بصورت انسان وجود دارد، ولی توجه داشته باشیم که اولا در حالت عادی آنها نامرئی بوده و به چشم ما دید نمی شوند؛ ثانیاً در مواردی خاص و برای افرادی خاص متمثل می‌شوند که تعداد این‌گونه افراد هم بسیار معدود و کم است .البته برخی فیلمها پیاز داغ این گونه امور را زیاد می کنند ؛ حال آنکه طبق روایات ، شیاطین جنّی نمی توانند به صورت امام یا پیامبر یا انسانهای صالح متمثَل گردند. ثالثاً از قراین چنین به نظر می رسد که جنّها هنگام تمثَل به اشکال متعارف ، بسیار ضعیفتر و آسیب پذیرتر می شوند. لذا خودشان نیز تمایل چندانی به این امر ندارند.

امکان متمثل شدن جن بصورت انسان وجود دارد، ولی توجه داشته باشیم که اولا در حالت عادی آنها نامرئی بوده و به چشم ما دید نمی شوند؛ ثانیاً در مواردی خاص و برای افرادی خاص متمثل می‌شوند که تعداد این‌گونه افراد هم بسیار معدود و کم است .البته برخی فیلمها پیاز داغ این گونه امور را زیاد می کنند ؛ حال آنکه طبق روایات ، شیاطین جنّی نمی توانند به صورت امام یا پیامبر یا انسانهای صالح متمثَل گردند. ثالثاً از قراین چنین به نظر می رسد که جنّها هنگام تمثَل به اشکال متعارف ، بسیار ضعیفتر و آسیب پذیرتر می شوند. لذا خودشان نیز تمایل چندانی به این امر ندارند. رابعاً اکثر آنها که خیال می کنند جنّها را تسخیر نموده اند ، در حقیقت خودشان در تسخیر جنّها قرار گرفته اند ؛ لکن آن شیاطین جنّی چنین وانمود می کنند گوش به فرمان این افرادند ؛ حال آنکه در حقیقت همین افراد بشری اند که آلت دست شیاطین جنّی گشته اند. لذا جنّها جز توسط انبیاء و ائمه (ع) و اولیای الهی حقیقتاً به خدمت گرفته نمی شوند.در غیر این سه مورد ، در حقیقت خود تسخیر کننده ی جنّ است که آلت دست شیاطین می باشد.
از اینها گذشته با توجه به اینکه آن فردی که به ظاهر انسانی دیده می‌شود، احتمال بسیار زیاد دارد، که انسان باشد و احتمال بسیار بسیار ضعیف هست که جن باشد ، عقلا به احتمال ضعیف و نادر اعتنا نکرده و بنا را بر این می‌گذارند که او انسان است. و الا اگر قرار باشد به هر احتمال نادری اعتنا شود انسان نمی تواند کاری بکند مثلا سوار ماشین نمی‌شود چون احتمال تصادف می‌رود ، نان نمی‌خورد چون احتمال مسموم شدن می‌دهد ، شب زیر سقف نمی‌خوابد چون احتمال (ضعیف )می‌دهد ویران شود و....
در مورد دیده شدن جن هم هر چند احتمال آن وجود دارد، ولی عملا بسیار نادر بوده و برای برخی افراد معدود اتفاق می‌افتد؛ لذا در این‌گونه موارد (تا زمانی که یقین به جن بودن او نیست) باید تصور کرد که انسان است و مانند عرف رفتار نمود ؛ و به داستانهای صد تا یک غاز عوام و فیلمسازها در این باب نباید اعتنا نمود.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.