رابطه به قصد ازدواج ۱۳۹۵/۱۰/۰۵ - ۶۷۴ بازدید

باسلام.ایامیشه دوتادختر وپسر مذهبی برای ازدواج واینکه موردمناسبی برای هم هستن یانه..یه مدت پیامکی ارتباط داشته باشن؟درحد سوال جواب بارعایت حدومرزها.

سلام علیکم؛دختر و پسر تا هنگامی که عقد ازدواج بین آن ها خوانده نشده باشد، به هم نامحرم هستند و باید موازین شرعی را رعایت کنند ،بعد از خواستگاری وتوافق طرفین می توانند یکی دوجلسه با نظارت خانواده با هم صحبت کنند ویکدیگررا ببینند ولی اینکه مرسوم شده که مدتها با هم ارتباط داشته باشند بدون عقد، این خلاف شرع وحرام ومفسده انگیز است. بنا براین صرف صحبت کردن در رابطه با مسائل ازدواج (با رعایت حجاب کامل از طرف زن و دوری از نگاه شهوت آلود از دو طرف حرام نیست) ولی اگر قصد لذت و شهوت در بین باشد یا ترس افتادن به گناه باشد جایز نیست و غالبا این گونه ارتباطات با نامحرم خالی از مفسده نیست و تجربه نشان داده صحبت با نامحرم به دور از نظارت خانواده ها نوعا عاقبت خوبی نداشته و به فساد منجر خواهد شد. لذا بهتر است از این گونه تماسها و صحبت ها اجتناب شود و باید زیر نظر خانواده انجام شود تا از لغزش در گناه در امان باشد.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.