رابطه جنسی از پشت (مقعد،دُبُر) ۱۳۹۵/۰۶/۲۹ - ۴۱۹۹۳۸ بازدید

دوست گرامی؛ اینگونه عوارض بسته به سابقه جنسی و ویژگی‌های جسمی و جنسی افراد متفاوت خواهد بود لذا احتمال همه آن عوارضی که مطرح نمودید و آسیب‌هایی دیگر بسته به ویژگی های فرد، وجود دارد. در ادامه کمی درباره احکام شرعی و عوارض جسمی و روان‌شناختی این عمل با شما سخن خواهیم گفت اما خوب است بدانید از آنجا که دوران نامزدی، زمانی بانشاط و پراحساس ولذتبخش برای طرفین است، همه شکل‌های ارتباطی آن، به شکل خاطره‌ای شیرین برای طرفین باقی می‌ماند و تداعی آن، انگیزه تکرار خواهد بود.

دوست گرامی؛ اینگونه عوارض بسته به سابقه جنسی و ویژگی‌های جسمی و جنسی افراد متفاوت خواهد بود لذا احتمال همه آن عوارضی که مطرح نمودید و آسیب‌هایی دیگر بسته به ویژگی های فرد، وجود دارد. در ادامه کمی درباره احکام شرعی و عوارض جسمی و روان‌شناختی این عمل با شما سخن خواهیم گفت اما خوب است بدانید از آنجا که دوران نامزدی، زمانی بانشاط و پراحساس ولذتبخش برای طرفین است، همه شکل‌های ارتباطی آن، به شکل خاطره‌ای شیرین برای طرفین باقی می‌ماند و تداعی آن، انگیزه تکرار خواهد بود. مراجعینی داریم که با آغاز این نوع سکس و ارتباط جنسی در دوره نامزدی و تداعی لذت روانی این دوره با این لذت جنسی، اکنون که ماه‌ها از ازدواجشان گذشته است و وارد زندگی مشترک شده‌اند هنوز بر همان روش تمرکز دارند (البته غالبا با اصرار آقایان و اکراه بانوان) و گاه بعد از مدت‌ها، هنوز دختر باکره مانده است! این به معنای به هم ریختن سازمان روانی و عاطفی زن است که حاصلی جز کدورت عاطفی خانواده ندارد. پس با تمام توان، در این مورد خوددار باشید و به روش‌های دیگر ارتباط جنسی در این دوران فکر کنید.
حکم شرعی نزدیکی با همسر از پشت (دُبُر) عبارت است از:
آیات عظام امام خمینى، خامنه اى، صافى، مکارم و نورى: «کراهت شدید دارد». (آیت اللّه نورى، توضیح المسائل، م ۴۵۲ ؛ امام خمینى و آیت اللّه صافى، توضیح المسائل مراجع، م ۴۵۰ ؛ آیت اللّه مکارم، تعلیقات على العروة، احکام الحیض، السابع و آیت اللّه خامنه اى، استفتاء، س ۴۲۵)
آیت اللّه سیستانى و آیت اللّه فاضل: «اگر زن راضى باشد، کراهت شدید دارد و اگر راضى نباشد، بنابر احتیاط واجب جایز نیست». (آیت اللّه فاضل، تعلیقات على العروة، احکام الحیض، السابع ؛ آیت اللّه سیستانى، توضیح المسائل مراجع، م ۴۵۰)
آیات عظام بهجت، تبریزى و وحید: «بنابر احتیاط واجب، جایز نیست». (آیت اللّه وحید، منهاج الصالحین، ج ۲، م ۲۲۸ ؛ آیت اللّه بهجت، وسیلة النجاه، ج ۱، م ۲۶۸ ؛ آیت اللّه تبریزى، منهاج الصالحین، ج ۱، م ۲۲۸)

*** خوب است بدانید :
۱. مهمترین عارضه ای که مجامعت از طریق مقعد (پشت- دُبُر) برای زن دارد این است که چون لذت حقیقی جنسی برای زن از طریق مقاربت از فرج و مجرای تناسلی حاصل می شود نه از طریق مقعد، بنابراین زن دچار سرد مزاجی و بی میلی جنسی شده و در آینده نزدیک خود را موجودی می یابد که وسیله دفع شهوت شده و خودش نباید از این عمل خدادادی لذتی ببرد.
۲. زن در این نوع ارتباط دچار درد بسیار شدیدی خواهد شد که گاه تا مدتی امکان راه رفتن درست را از او خواهد گرفت ضمن اینکه این درد فراوان، هیچ لذتی از این رابطه جنسی برای او باقی نخواهد گذاشت.
۳. از آنجا که ساختمان مقعد طوری است که ظرفیت پذیرش آلت مرد را ندارد (برخلاف واژن یا فرج که خاصیت ارتجاعی و لغزنده دارد) و هر لحظه امکان آسیب دیدگی ماهیچه حلقوی (اسفنگتر) دهانه مقعد و حتی پارگی آن وجود دارد. درنتیجه زن گرفتار درجاتی از بی اختیاری مدفوع شده و نیازمند جراحی و عوارض بعدی می شود. چون مرد در حال لذت جنسی فقط به فکر دفع شهوت خود است و حرکات بدون کنترل او هر لحظه می تواند به زن آسیب فیزیکی وارد کند.
۴. مقعد محل ذخیره فضولات دستگاه گوارش (مدفوع) است که حاوی میکروبها فراوانی است. در اثر مالش و دخول آلت مرد این میکروبها می توانند وارد دستگاه تناسلی مرد شده خود و او را به عفونتهای خاصی مبتلا سازند. در حالی که مقاربت از راه واژن یا فرج چنین عوارضی به همراه ندارد.
۵. مخاط مقعد بسیار ظریف و نازک است و احتمال پارگی و انتقال ویروس ایدز از طریق آن به داخل خون زیاد است و حتی یکی از علل شیوع ایدز در غرب از طریق جنسی، لواط و مقاربت از طریق مقعد است.
۶. از آنجا که دهانه مقعد دارای ماهیچه ای حلقوی است، مانند یک کش محکم دور آلت مرد را گرفته و در لحظه خروج منی مانند یک سد عمل می کند. و در اثر این عمل احتمال پس زدن منی به عقب و فشار به کیسه های منی و غده پروستات و عوارض ناشی از آن خیلی زیاد است.
۷. و نکته آخر اینکه از جمله عوارض مقاربت از راه مقعد ابتلای مرد به زود انزالی در آینده است. در نتیجه نمی تواند آنگونه که باید از همبستری با همسرش لذت ببرد و بنابراین دچار سرد مزاجی شده و مشکلات روحی پیدا خواهد کرد.
۸. با توجه به این که، سیستم فیزیولوژیکی زن این چنین است که لذّت حادّ و حقیقی جنسی را معمولاً از همان مجرای طبیعی و خدادادیاش (قُبُل) احساس میکند؛ از این رو با مجامعت از همان طریق طبیعی، رابطه ای دو طرفه برقرار شده و دو طرف به نحو رضایت مندی از یکدیگر لذّت میبرند؛ اما نزدیکی از «دُبُر» نمیتوان صد در صد، برآورده کننده ی حاجت روحی و جنسی زن باشد. در ادامه ی این فرآیند، زن با عدم اشباع و ارضاء میل جنسی برخورد کرده و نوعی روان پریشی در ابعادِ عصب و عاطفه پیدا میکند (حالت نورزی). خاصه این که او در این حالت، فقط ابزاری جهت لذت بری یکسویه ی مرد قرار گرفته و نمیتواند عکس العمل مناسب آن هم با جهت گیری لذت بری متقابلِ جنسی داشته باشد.
۹. در ادامه روند قبل، مرد همچنان به پر کردن ظرفیت جنسی خود مشغول شده و در عرض چند لحظه کوتاه به حدّ بالای کام گیری (اُرگاسمِ فعّال) میرسد و سریعاً حجم بالای شهوت را با بیرون ریختن منی، تخلیه میکند. امّا طرف مقابل، به دلیل ویژگی دیر فعّالی جنسی، هنوز در تکاپوست تا به نحوی خود را هماهنگ با مرد کرده و دستِ کم به همان اندازه که او لذّت برده، غریزه را پاسخ دهد. ولی هنوز در نیمه راه است که مرد با ریخته شدنِ سریع (و بلکه ناخواسته ی) منی به بیرون، به مرحله سرد حسیّ جنسی وارد شده و نمیتواند پاسخگوی خوبی به واکنشِ جنسی زن (که هم اینک گرمِ رابطه سازی است) باشد. در نتیجه این زن است که ناکام میماند و لذا همچنان برداشتِ زن و سهم جنسی اش کمتر از مرد خواهد بود (پس، در عین رضایت، کراهت هم باقی است. چون دیگر دل زن به این حالات خوش و آرامی نمی گیرد و به هر حال، درصدی - حتی اندک - از ضربه های روحی به سیستم عصب و اُرگانیسم زن وارد میشود).
۱۰. چون دخول از قسمتِ دُبُر، توأم با محدودیّت های فیزیولوژیک مرد و زن است؛ از این رو، نیاز به شدّت و سختی از سوی مرد و لزوم اثرپذیری منفعلانه ی زن بوده و این فشار به مقعد زن، عصب های تناسلی مرد را تحریک کرده و موجب فعالیت کیسه ی منی و در آخر، انزال زودرسِ منیِ مرد میشود. مشکلِ بعدی، از هیجان افتادنِ مرد، سستی عضلات، دوگانگی مزاجِ جنسی و حتّی سردمزاجی مرد است. به عبارتی، فقط زن آسیب پذیر نخواهد بود. مرد در دراز مدت و در اثر استمرار این حالات، به نوعی حساسیّت های عصب های آلت جنسی مبتلا شده و نسبت به زودانزالی منی، ناتوان شده و ادامه ی این زودانزالی، میتواند نوعی سردمزاجی در مرد پدید آورد.

*** سخنی لطیف از امام احساس و عقل، امام صادق (علیه السلام): از ایشان درباره آمیزش از مقعد پرسیدند. حضرت در نهایت زیبایی فرمودند: «همسرت، عروسک و عشق زندگی توست؛ پس او را با این کار اذیت مکن.» (وسائل الشیعه، ج۲۰،ص۱۴۳)

نویسنده : عباسعلی هراتیان

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
من الان ۲ ماه امدم سر خانه و زندگی خودم شوهرم به داشتن رابطه کم علاقه داره از جلو ما دوران نامزدی از پشت رابطه اصلا نداشتیم میشه بگین چیکار کنم که شوهرم به داشتن رابطه علاقه مند بشه
پرسمان
اگرچه نیاز افراد به روابط جنسی متفاوت می باشد، اما اگر شما در صدد بهبود کمیت و کیفیت آن هستید، می توانید برای حل مشکل از قبل برای داشتن یک رابطه لذت بخش برنامه ریزی کنید و به خواب و استراحت و تغذیه شوهرتان برسید تا با آمادگی کامل برای روز و ساعت مشخص از قبل خودتان را آماده کنید تا وقتی در بستر قرار می گیرید و تمایل به آمیزش جنسی می نمایید هیچ عامل مزاحمی وجود نداشته باشد. همچنین توجه به شرایط مکانی و زمانی و انتخاب بهترین زمان ها و مکان ها برای این امر شور و حرارت جنسی را بر می گرداند که اگر شما در این خصوص با شوهرتان به تفاهم برسید و از قبل برای داشتن یک رابطه جنسی لذت بخش برنامه ریزی کنید، به احتمال زیاد مشکل تان برطرف خواهد شد. همچنین می توانید به تغییر رژیم غذایی خود و شوهرتان بر شدت تمایلات جنسی او بیفزایید.
میهمان
سلام خسته نباشی من یه دختر ۱۹ساله هستم با دوست پسرم بدون این که خودم رضایت داشته باشم لاپایی با باسن انجام دادم ن از من خونی اومد ون مایع منی اون به مقعد من ریخت الان ازش جدا شدم آیا من وقتی ازدواج کنم شوهرش میفهمه که من کاری انجام دادم یا ن ایا من پرده ی بکارمت رو از دست دادم تو رو خدا من منتطر جواب تونم زود جواب منو بدین
پرسمان
طبق آنچه نوشته اید بکارت شما سالم است و در صورت ازدواج نیز شوهرتان متوجه این قضیه نمی شود. ولی خواهر عزیز و بزرگوار! کاری که انجام داده اید عملی است حرام و از گناهان بزرگ که به وسیله فرشتگان الهی ثبت شده و در نامه عمل شما ضبط گردیده است. باید ترس شما از این بابت خیلی بیشتر از ترستان از آگاه شدن همسر آینده تان باشد. مراقب باشید به هیچ وجه دوباره پسران شیاد چنین مصیبتی برایتان به بار نیاورند که هم خطر جسمی شما را تهدید میکند و هم عواقب اخروی.
میهمان
واقعاکه عجیبه چراکه حتی هیچ حیوان وحشی واهلی درهیچ موقعیتی چنین کارزشتی راانجام نمیده وماانسانها جایی که برای دفع فضولات است رابرای ارضاانتخاب میکنیم ،.!.؟
میهمان
من با نامزدم سکس از پالا داشتم ابم ریخت وسط پاهاش ولی با دستمال پاک کردم و یکبارم پشت ارضا شدم احتمال بارداری وجود داره یانه
پرسمان
اگر مایع منی مرد به دهانۀ واژن و مهبل زن سرازیر شود امکان بارداری در صورت فراهم بودن شرایط آن وجود دارد مگر اینکه زود شسته شود. به هر حال برای جلوگیری از بارداری ناخواسته بهتر است از وسایل جلوگیری از بارداری مطمئن زیر نظر پزشک متخصص استفاده کنید تا دچار مشکلی از این جهت نگردید.
میهمان
عالی
میهمان
آیا می تونم با زن ۵۰ ساله رابطه مقعدی داشته باشم؟
پرسمان
شکی در این نیست که در دین مبین اسلام، انسان می تواند هر گونه لذت جنسی و غیر آن را از همسرش ببرد و در این خصوص محدودیتی وجود ندارد، تنها در برخی ایام خاص و زمان عادت ماهانه، آمیزش جنسی و سکس مهبلی ممنوع شده است، ولی بقیة التذاذات به قوت خود باقی است، اما باید توجه داشت که این تجویز به معنای مناسب بودن و یا مُجاز بودن هر گونه رفتار و عمل جنسی بین همسران نیست. برخی از رفتارهای جنسی مثل سکس مقعدی در شرع مقدس اسلام و به فتوای غالب فقها، کراهت شدیده دارد و برخی از علما بر اساس روایات وارده، آن را حرام می دانند و اگر باعث آزار و اذیت همسر گردد حرمت آن بیشتر است. البته آنهایی هم که قائل به حرمت نیستند، این امر را منوط به رضایت همسر می دانند و در جایی که زن راضی به این گونه روابط نیست برقراری رابطه مقعدی و اجباز زن به این عمل، حرام می گردد. ضمن اینکه پزشکان و متخصصان نیز این عمل را از لحاظ بهداشتی و فیزیولوژیکی صحیح نمی دانند و آسیب هایی را برای آن می شمارند. از نظر پزشکی ثابت شده که رابطه جنسی مقعدی همواره یک رابطه پرخطر است، حتی با وسایل پیشگیری؛ هیچ پزشک حاذقی چنین رابطه ای را توصیه نمی کند و مسلماً هیچ نظریه ای علمی تحقیقاتی معتبری مبنی بر سالم بودن و بی ضرر بودن این رابطه ارائه نگردیده، بر عکس، این رابطه همیشه از نظر علم پزشکی نقض گردیده است. به هر حال، با توجه به عوارض جسمي و آسيب هاي روحي و رواني مداومت بر اين نوع عمل جنسي نامتعارف و غيرطبيعي وجود دارد، لازم است همسران از این رفتار آسیب زا اجتناب کنند.
میهمان
من میخواهم دوست دخترم رابطه از جلو داشته باشم ولی اون پرده داره ولی اون میگه غیب نداره ولی من دوست ندارم باید تا چه هد فرو کنم تا پرده او پاره نشود
پرسمان
اگرچه معلوم نیست که هدف و انگیزۀ شما برای ارتباط با دختر مورد نظر و برقراری رابطه نامشروع جنسی چیست، اما اگر همۀ مردم راه را اشتباه بروند، دلیل بر این نمی شود که ما هم اشتباه برویم!؟ برقراری رابطه نامشروع جنسی علاوه بر اینکه گناهی بزرگ است، باعث آسیب های فراوانی برای شما و طرف مقابل تان خواهد شد که رسوایی و بی آبرویی یکی از آسیب های آن است. تمایل دختر مورد نظر برای برقراری رابطه نامشروع جنسی و برداشتن پرده بکارت می تواند برای واداشتن شما برای ازدواج و یا نوعی اخاذی باشد. به هر حال، اسلام كه یك مكتب جامع است و مى خواهد دختران و پسران، مردان و زنان مسلمان، از یك طرف روحى آرام و اعصابى سالم و چشم و گوشى پاك داشته باشند تا بتوانند قله های رفیع انسانی و رستگارى را فتح نمایند و از طرف دیگر به نیازهای غریزی و فطری خود نیز دست یابند؛ بنابراین با حساسیت ویژه، اما واقع بینانه و لحاظ كردن طبیعت و امیال درونى و خواسته هاى نفسانى انسان ، قوانین و احكامى را جهت حفظ و نگه دارى فرد و جامعه در خط اعتدال و میانه روى وضع كرده است؛ از جمله آن احكام، چگونگی ارتباط با جنس مخالف است. اینها همه به سبب این است كه اسلام از جانب كسى براى هدایت انسان ها فرستاده شده است كه خالق فطرت و غریزه با تمامى استعدادهاى بهینه و ذخیره شده در انسان است؛ بنابراین هر عاملى كه موجب تحریك انگیزه هاى شهوانى در جامعه گردد و به آرامش روحى و روانى و عفت عمومى، صدمه وارد كند، مورد تأیید اسلام نیست. به هر حال، هیچ مجوز و راهی برای برقراری رابطه دوستانه بین دختر و پسر وجود ندارد و شما برای پیشگیری از آسیب های احتمالی می بایست رابطه خود را با دختر مورد نظر قطع کنید و هرگز در صدد برقراری رابطه دوستانه با وی و هیچ دختر دیگری برنیایید.
میهمان
من ب اسرار نامردم برای بار اول میخوایم از پشت سکس کنیم میخام بدونم دردش خیلیه؟ و اینکه روی راه رفتنم تاثیر میزاره؟
پرسمان
اگر شوهرتان اصرار به سکس مقعدی دارد، توصیه می‌شود در یک محیط آرام و صمیمانه با شوهرتان صحبت کنید و آسیب های رابطه مقعدی و مشکلات این گونه روابط و حرام شرعی بودن برخی از انواع آن را گوشزد کنید و او را به گونه ای مجاب نمایید. البته در کنار آن می‌توانید در روابط جنسی طبیعی و مهبلی خود با همسرتان تنوع ایجاد کنید و روش های مختلف آمیزش مهبلی را امتحان کنید تا همسرتان مجبور نشوید به خاطر تکراری بودن رابطه جنسی و یا هر علت دیگری به روابط نامتعارف مقعدی روی بیاورید و به آن علاقمند گردد. همچنین شما می توانید با تنوع بخشیدن به سکس از راه طبیعی(فرج یا واژن) موفق به این کار بشوید به طور مثال یکی از روشهای مقاربت طبیعی آن است که زن در حالتی قرار گیرد که مرد روی پشت او قرار گیرد اما دخول را به فرج زن انجام دهد، که این کار می تواند تا حدودی از نیاز مرد به مقاربت از راه مقعد بکاهد. در پایان، بهتر است به درمانگران اختلالات جنسی و سکس‌تراپیست ها مراجعه کنید تا شیوه های مختلف مقاربتی لذت بخش و طبیعی را به شما و شوهرتان ارائه نمایند و راهنمایی های لازم را در این خصوص به شما بدهند. اگرچه رابطه جنسی مقعدی می تواند رابطه ای دردآور باشد، اما اگر زن به این باور برسد که با اینکار آسیبی متوجه او نخواهد شد و خودش نیز به چنین رابطه ای علاقه داشته باشد به صورت ارادی عضلات خود را شل خواهد کرد و در این حالت امکان دخول آلت تناسلی مرد درون مقعد به راحتی و بدون درد صورت خواهد گرفت، اما اگر وی از این مسئله ترس و هراس داشته باشد به صورت ارادی یا غیرارادی عضلاتش سفت خواهد شد و فرایند دخول به سختی رخ خواهد افتاد و دچار درد فزاینده و آسیب های همراه خواهد شد.
میهمان
من مجردم وبادوست پسرم رابطه معقدداشتم الان ۱ماه پریودم عقب افتاده میشه دلیلش رابگیدومیشه بخاطراسترس باشه که مریض نشدم
پرسمان
متاسفانه پسرهای مجرد که افراد نادانی چون شما را به چنگ می اندازند چون وارد نیستند اشتباها آلت تناسلی خود را از عقب به جای سوراخ مقعد وارد واژن میکنند. شما لازم است آزمایش بارداری بدهید تا در درجه اول ثابت شود حامله نیستید . اگر جواب آزمایش منفی بود آن وقت به پزشک مراجعه کنید تا مشکلتان را بررسی کند.
میهمان
سلام خسته نباشید من ۱۸ سالمه .با نامزدم تمایل به رابطه از عقب داریم .اگه یک بار از عقب باهاشون رابطه داشته باشم مشکلی برام پیش میاد؟؟؟
پرسمان
اساساً دریچه خروجی مقعد برای روابط جنسی ساخته نشده است و افرادی که به این نوع رابطه پرخطر روی می آورند باعث آسیب دیدگی آن می گردند. شدت آسیب دیدگی به مقدار فشاری است که به دریچه خروجی مقعد برای دخول آلت تناسلی مردانه وارد شده است، بستگی دارد که از یک خراش کوچک تا ایجاد شکاف و زخم متغیر است. گاهی سرایت برخی بیماری ها خصوصاً بیماریهای آمیزشی بر شدت آسیب دیدگی می افزاید؛ بنابراین باید سعی کنید هرگز در این گونه مواجهه های آسیب زا و خطرآفرین قرار نگیرید. توصیه می‌شود در یک محیط آرام و صمیمانه با نامزدتان صحبت کنید و آسیب های رابطه مقعدی و مشکلات این گونه روابط و حرام شرعی بودن برخی از انواع آن را گوشزد کنید و او را به گونه ای مجاب نمایید. البته در کنار آن می‌توانید با لمس و نوازش بدن تان یکدیگر را ارضا کنید تا شما و نامزدتان مجبور نشوید به خاطر محدودیت و محرومیت های جنسی و یا هر علت دیگری به روابط نامتعارف مقعدی روی بیاورید.
میهمان
من با نامزدم رابطه مقعد داشتم شک دارم که منیش ریخته باشه ،اگه ام ریخته سریع خودمو شستم ،آیا احتمال بارداری هس
پرسمان
اگر زنی رابطه جنسی مقعدی داشته باشد و آب منی مرد در داخل مقعد ریخته شود و یا نشود؛ طبیعتاً احتمال بارداری تحت هیچ شرایطی وجود ندارد، مگر اینکه مایع منی مرد به دهانه واژن سرازیر شود. البته از آنجا که بین مقعد و دهانه واژن و مهبل زنان فاصله چندانی وجود ندارد، در صورت سرازیر شدن مایع منی مرد به دهانه واژن، امکان بارداری وجود دارد. باید توجه داشت که اسپرم مرد در داخل مایع منی در حال جنب و جوشش و حرکت است و وقتی در داخل مهبل و یا دهانه آن ریخته می‌شود، خود رحم نیز حالت مکش و جذب‌کنندگی دارد و اسپرم را به طرف رحم می‌کشد تا آن را به تخمک رسانده و انعقاد نطفه صورت گیرد؛ بنابراین اگر مایع منی در اطراف ناحیه تناسلی و دهانه مهبل ریخته شود و مدتی در آنجا بماند، احتمال بارداری وجود دارد، مگر اینکه زود شسته شود.
میهمان
با سلام من با نامزدم از معقد رابطه داشتم
بعد از یک روز درد و سوزش از پشت دارم
آیا امکان عفونت یا مشکل عفونت دارم
(دفعه اولم بود)
پرسمان
اگر در رابطه جنسی که از ناحیه مقعد برقرار کرده اید شما دچار درد و سوزش از این ناحیه شده اید، جای تعجبی ندارد؛ چون در این گونه روابط نامتعارف به اعصاب و عضلات این ناحیه فشار مضاعفی وارد می شود که در نتیجه آن درد و سوزش به وجود می آید. اساساً دریچه خروجی مقعد برای روابط جنسی ساخته نشده است و افرادی که به این نوع رابطه پرخطر روی می آورند باعث آسیب دیدگی آن می گردند. شدت آسیب دیدگی به مقدار فشاری است که به دریچه خروجی مقعد برای دخول آلت تناسلی مردانه وارد شده است، بستگی دارد که از یک خراش کوچک تا ایجاد شکاف و زخم متغیر است. گاهی سرایت برخی بیماری ها خصوصاً بیماریهای آمیزشی بر شدت آسیب دیدگی می افزاید؛ بنابراین در قدم اول باید سعی کنید هرگز در این گونه مواجهه های آسیب زا و خطرآفرین قرار نگیرید و اگر الآن دچار آسیب شده اید، بهتر است موضوع را با متخصص کلیه و مجاری ادرار و دیگر متخصصان مطرح کنید تا مشکل برطرف گردد و از پیدایش مشکلات دیگر پیشگیری به عمل آید.
میهمان
سلام سه روز پیش با نامزدم رابطه جنسی مقعدی داشتیم کمی از اب منی روی واژنم ریخت سریع با دستمال پاک کردم و بعد یه رب با مایه شستم دختری باکره هستم احتمال بارداری چقدر است ؟
پرسمان
اگر زنی رابطه جنسی مقعدی داشته باشد و آب منی مرد در داخل مقعد ریخته شود و یا نشود؛ طبیعتاً احتمال بارداری تحت هیچ شرایطی وجود ندارد، مگر اینکه مایع منی مرد به دهانه واژن سرازیر شود. البته از آنجا که بین مقعد و دهانه واژن و مهبل زنان فاصله چندانی وجود ندارد، در صورت سرازیر شدن مایع منی مرد به دهانه واژن، امکان بارداری وجود دارد. باید توجه داشت که اسپرم مرد در داخل مایع منی در حال جنب و جوشش و حرکت است و وقتی در داخل مهبل و یا دهانه آن ریخته می‌شود، خود رحم نیز حالت مکش و جذب‌کنندگی دارد و اسپرم را به طرف رحم می‌کشد تا آن را به تخمک رسانده و انعقاد نطفه صورت گیرد؛ بنابراین اگر مایع منی در اطراف ناحیه تناسلی و دهانه مهبل ریخته شود و مدتی در آنجا بماند، احتمال بارداری وجود دارد، مگر اینکه زود شسته شود، در مورد شما احتمال بارداری بسیار بعید به نظر می رسد.
میهمان
سلام در مورد سوالم ک پرسیدم من از مقعد رابزه داشتم و خون از واژنش اومد من مطمعا هستمممم از مقعد رابطه داشتممم مطمعا هستممم خود دوست دخترمم گفت از عقب بوده وقتی رابطه تموم شددد رفت خونه بعد ۱۰ دقیقه اون موقعه از واژنش خون اومد به ۰ند نفر ک توی دارو خونه کار میکنن و اطلاعاتی دارن گفتند ک پرده اولیه و فشار اومده بهش هیچیش نشده
من مطمعانم از عقب بود
موقع سکس از مقعد گفت ک جلوم درد میکنه و بههش دست زد به وازنش ببینه جلوعه یا عقب ک عقب بود ولی بعد ۱۰ دقیقه یه ربع دید ک خون میاد و سوزش داشت از جلو و درد تا یه ساعتی بعدش دیگه اصلا ن دردی داشت ن سوزشی و عکس واژنش ک فرستاد دقیقا مثل قبل رابطه بوددددد
تورو خدا جواب بدین
و این ک نمیتونه بیاد بیرون از خونه میخوام‌بدونم روی عکس معلومه ک بکارتش سالمه یا ن من مطمعانم التم جلو نرفتهههه خودشم مطمعانههه
اگه یه شماره تلفن بدیدن من تماس بگیرم بخدا لطف بزرگی کردید
پرسمان
اگر می ترسید که به پرده بکارت دختری که با او رابطه داشته اید آسیبی رسیده است یا نه؟ هیچ راه مطمئنی برای پی بردن به آن بدون معاينه دقيق توسط يك متخصص وجود ندارد. توصیه می شود به وی بگویید بدون فوت وقت به یکی از متخصصان زنان و زایمان مراجعه کنید تا پرده بکارتش را معاینه نماید و وضعیت آن را مشخص کند. اصولاً تشخيص پارگی پرده بکارت و مقدار آسیب دیدگی آن و تعیین نوع پرده بکارت، به هيچ وجه بدون معاينه دقيق يك متخصص امکان ندارد. راهکارهاي ديگر(مثل عکس، کتاب، معاينه شخصي يا توضيح نوشتاري و...) نيز زياد قابل اطمينان نمي‌باشد.
میهمان
سلام ایا در زمان قاعدگی امکان بارداری وجود دارد یاخیر؟
پرسمان
بارداری در دوران حیض تقریبا غیر ممکن است مگر اینکه زن دارای دو رحم باشد و همزمان یکی از آنها دوران حیض را بگذراند و دیگری دوران تخمک گذاری. و این و ضعیت نیز فوق العاده نادر است.
میهمان
سلام خسته نباشید من ۱۸سالمه با دوست دخترم رابطه از مقعدی داشتم ایا امکان مبتلا به بیماری ایدز شدم؟
پرسمان
اگر دوست دخترتان حامل یاناقل بیماری ایدز باشد و ویروس آن در بدن ایشان موجود باشد ، احتمال گرفتاری شما نیز وجود دارد.
میهمان
سلام ببخشید من با نامزدم از معقعد رابطه داشتیم و خونریزی داشتم ایا این خونریزی بخاطر فشاری است ک ب مقعدم وارد شده یا مال پرده بکارت است . چون من واقعا از جلو چیزی رو حس نکردم اما بازم نگرانم لطفا جواب بدین
پرسمان
بارها نوشته ایم بعضی مواقع مرد بعلت عدم مهارت آلت خود را از عقب وارد واژن میکند که در این صورت پرده پاره میشود ولی اگر واقعا آلت را وارد سوراخ مقعد کرده پرده سالم است. یاد آور میشویم مقاربت مقعدی برای مرد لذت آور است و برای زن بجز اذیت و آزار وخونریزی مقعد و بی اختیاری مدفوع و عفونت لگنی وادراری هیچ نکته مثبتی به همراه ندارد. همسرتان را ترغیب کنید به مقاربت واژینال که راه طبیعی و خدادادی لذت هر دو جنس است وسلامتی هر دو را به همراه دارد.
میهمان
سلام من از عقب سکس داشتم الان۶روزه که میگذره از اون روز درد در ناحیه شکم و کمردارم تا الان چرا ؟میشه جواب بدین
پرسمان
کنترل حرکات آلت توسط مرد در اوج لذت جنسی هنگام مقاربت مقعدی تقریبا ناممکن است. امکان دارد به جدار راست روده یا عروق آن آسیب رسیده باشد و یا عفونت ناحیه لگن ایجاد شده باشد و علت دردها این باشد. اگر دردها ادامه دار است به پزشک مراجعه کنید.
میهمان
چرا همتون همش به دنبا رابطه هستید حالا اونایی که ازدواج گردن یه چیزی نه اونایی که ۱۵ سالشونه😮😮😮😮😮
میهمان
یک بار رابطه از پشت داشتم ب علت درد زیاد ادامه ندادم نامزدم منی با دستمال پاک کرده و الان دوهفته است عادت نشدم و خیلی میترسم ک حامله شده باشم احتمالش هست
پرسمان
اگر زنی رابطه جنسی مقعدی داشته باشد و آب منی مرد در داخل مقعد ریخته شود و یا نشود؛ طبیعتاً احتمال بارداری تحت هیچ شرایطی وجود ندارد، مگر اینکه مایع منی مرد به دهانه واژن سرازیر شود. البته از آنجا که بین مقعد و دهانه واژن و مهبل زنان فاصله چندانی وجود ندارد، در صورت سرازیر شدن مایع منی مرد به دهانه واژن، امکان بارداری وجود دارد. باید توجه داشت که اسپرم مرد در داخل مایع منی در حال جنب و جوشش و حرکت است و وقتی در داخل مهبل و یا دهانه آن ریخته می‌شود، خود رحم نیز حالت مکش و جذب‌کنندگی دارد و اسپرم را به طرف رحم می‌کشد تا آن را به تخمک رسانده و انعقاد نطفه صورت گیرد؛ بنابراین اگر مایع منی در اطراف ناحیه تناسلی و دهانه مهبل ریخته شود و مدتی در آنجا بماند، احتمال بارداری وجود دارد، مگر اینکه زود شسته شود. اگرچه تأخیر و یا بی‌نظمی در جریان قاعدگی و عادت ماهانه به تنهایی نمی‌تواند دلیل بر حاملگی و بارداری باشد؛ چرا که این گونه امور از چیزهایی است که بسیاری از زنان تحت تأثیر عوامل مختلف حتی با رفتن به مسافرت، فشار و استرس زیاد، آن را در خود مشاهده می‌کنند. یکی از راه های ساده تشخیص حاملگی و بارداری، استفاده از نوار تست حاملگی(Baby Check) که در داروخانه‌ها یافت می‌شود، است، البته باید بگوییم که بارداری در این نوع تست نیز قطعی و حتمی نیست. این تست از علایم احتمالی حاملگی است. البته با انجام یک آزمایش ساده که با گرفتن نمونة خون و مشاهدة وضعیت هورمونی به دست می‌آید ظرف یکی دو ساعت می‌توان از حاملگی و عدم حاملگی مطمئن گردید.
میهمان
سلام . من برای اولین بار میخواستم ببینم چوریه از مقعد ازضا میشن و یه خودکار رو داخل پلاستیک کردم و داخل مقعد کردم و وقتی زربه زدم سمت راست شکمم درد گرفت و کمی بعد که در آوردم دیدم روی پلاستیک یه کم خونیه و بعدش کم کم قسمت مقعد درد گرفت و هم طور زیر دلم درد گرفت . میخواستم بیبنم آیا مشکلی پیش آمده یا طبیعیه برای بار اول ؟ و من دختر هستم
میهمان
سلام من چندبار رابطه مقعدی داشتم ولی باره اخر بصورت خیلی خشک و خشن بود خونریزی کرد به اندازه یک دستمال کاغذی خیلی شک میکنم پرده بکارتم باشه. اما اصلا چیزی وارد واژنم نشد و هیچ درد و خونی تو واژنم نداشتم فقط از عقب درد داشتم و نمیتونستم راه برم با نمیتوانسم راحت تو دستشویی بشینم..لطفا جواب بدین پرده بکارت بود؟
پرسمان
اساساً پارگی پرده بکارت از راه مقعد وجود ندارد؛ مگر اینکه آلت تناسلی مردانه به خاطر فشار و یا هیچان ناشی از رابطه جنسی از دریچه مقعد سُر بخورد و وارد مهبل و واژن گردد که در این صورت احتمال پارگی پرده بکارت وجود دارد. ضمن اینکه بین دریچۀ مقعد با دریچه مهبل فاصله وجود دارد. پارگی پرده بکارت زمانی رخ می دهد که جسم خارجی و یا چیزی مستقیماً درون واژن و مهبل تان فرو برود و فرد بعد از آن احساس درد و خونریزی در خود مشاهده بکند، در غیر این صورت احتمال پارگی و آسیب دیدگی پرده بکارت تان وجود ندارد و جایی برای نگرانی نیست. شما بهتر از هرکس دیگری به حال خودتان آگاه هستید و می توانید تشخیص دهید که خونریزی که داشته اید از دریچۀ مقعدتان بوده و یا از دریچه مهبل؛ اگر خونی از دریچه مهبل تان خارج نشده جای هیچ گونه نگرانی نیست.
میهمان
سلام من با نامزدم رابطه مقعدی داشتم برای اولین بار منی و ریخت تو مقعدم نگرانم ک باردار شم
پرسمان
اگر زنی رابطه جنسی مقعدی داشته باشد و آب منی مرد در داخل مقعد ریخته شود و یا نشود؛ طبیعتاً احتمال بارداری تحت هیچ شرایطی وجود ندارد، مگر اینکه مایع منی مرد به دهانه واژن سرازیر شود. البته از آنجا که بین مقعد و دهانه واژن و مهبل زنان فاصله چندانی وجود ندارد، در صورت سرازیر شدن مایع منی مرد به دهانه واژن، امکان بارداری وجود دارد. باید توجه داشت که اسپرم مرد در داخل مایع منی در حال جنب و جوشش و حرکت است و وقتی در داخل مهبل و یا دهانه آن ریخته می‌شود، خود رحم نیز حالت مکش و جذب‌کنندگی دارد و اسپرم را به طرف رحم می‌کشد تا آن را به تخمک رسانده و انعقاد نطفه صورت گیرد؛ بنابراین اگر مایع منی در اطراف ناحیه تناسلی و دهانه مهبل ریخته شود و مدتی در آنجا بماند، احتمال بارداری وجود دارد، مگر اینکه زود شسته شود.
میهمان
سلام من با خانومم از مقعد رابطه داشتم و اب منی را داخل خالی کردم ایا امکان بارداری هس؟؟؟
پرسمان
اگر زنی رابطه جنسی مقعدی داشته باشد و آب منی مرد در داخل مقعد ریخته شود و یا نشود؛ طبیعتاً احتمال بارداری تحت هیچ شرایطی وجود ندارد، مگر اینکه مایع منی مرد به دهانه واژن سرازیر شود. البته از آنجا که بین مقعد و دهانه واژن و مهبل زنان فاصله چندانی وجود ندارد، در صورت سرازیر شدن مایع منی مرد به دهانه واژن، امکان بارداری وجود دارد. باید توجه داشت که اسپرم مرد در داخل مایع منی در حال جنب و جوشش و حرکت است و وقتی در داخل مهبل و یا دهانه آن ریخته می‌شود، خود رحم نیز حالت مکش و جذب‌کنندگی دارد و اسپرم را به طرف رحم می‌کشد تا آن را به تخمک رسانده و انعقاد نطفه صورت گیرد؛ بنابراین اگر مایع منی در اطراف ناحیه تناسلی و دهانه مهبل ریخته شود و مدتی در آنجا بماند، احتمال بارداری وجود دارد، مگر اینکه زود شسته شود.
میهمان
وقتی آلت مرد در مقعد برود بعد یه مدت برمیگردد به روز اول؟
پرسمان
اگرچه اساساً دریچه خروجی مقعد برای روابط جنسی ساخته نشده است و افرادی که به این نوع رابطه پرخطر روی می آورند باعث آسیب دیدگی آن می گردند، اما شدت آسیب دیدگی به مقدار فشاری است که به دریچه خروجی مقعد برای دخول آلت تناسلی مردانه وارد شده و نیز به تعداد دفعات رابطه، بستگی دارد به طوری که افرادی که به مدت طولانی و به دفعات زیاد چنین روابط پرخطری داشته اند حرکت ارادی اسفنکتر مقعدی شان از بین می رود و دچار مشکل می شوند. در قدم بعدی باید سعی کنید هرگز در این گونه مواجهه های آسیب زا و خطرآفرین قرار نگیرید و هرگز چنین تجربه ای نداشته باشید تا از پیدایش مشکلات دیگر پیشگیری به عمل آورید. با ترک این رفتار آسیب زا، عوارض احتمالی به تدریج بهبود می یابد و نیاز به درمان خاصی ندارد.
میهمان
میخاستم بدون هنگام سکس مقعدی کثیفی بوجود نمیاد اخه مقعد برای دفع مدفوع هستش.ممنون میشم پاسخ بدید
پرسمان
مسلما اگر مخزن انتهایی روده بزرگ که مخزن مدفوع است پر باشد آلودگی ایجاد می شود ولی اگر خالی باشد ف کثیفی کمتر است.
میهمان
سلام من با نامزدم رابط از عقب داشتیم اونم دو بار ک اب ام رو داخل اون ریختم بعد از چهار ماه دوباره فقط یک بار رابط از عقب داشتیم بنظرتون درصد حاملگی چقدر است الان ام ک سه ماه ک رابط نداریم ولی بعضی وقتا نانزدم شکمش درد مکنه مشکل از کجاس
پرسمان
اگر آلت مرد از عقب دقیقا وارد سوراخ مقعد شود احتمال حاملگی صفر است ولی بعضی افراد موقع ارتباط آلت را از عقب به اشتباه وارد واژن زن می کنند که در این صورت احتمال حاملگی بسیار بالاست.
میهمان
قبل رابطه مقعد از قرص الدی استفاده کرده بودم بعد رابطه از مقعد منی ریخته شد تو مقعدم و بعد پنج روز بعد از رابطه پریود شدم اما این ماه نشدم نگرانم که امکان بار داری وجود داره یا نه
پرسمان
اگر شما روابط کنترل نشده ای داشته اید حتی اگر دخولی صورت نگیرد و بکارت تان سالم باشد، احتمال بارداری با شرایطی وجود دارد؛ بنابراین اگر مایع منی و یا این رطوبت ها در مهبل زن یا نواحی اطراف آن ریخته شود ممکن است باعث حاملگی گردد. بعد از انعقاد نطفه و استقرار آن در دیواره رحم اولین و رایج ترین علامت احتمالی بارداری، قطع قاعدگی و عادت ماهانه زن است که معمولاً اکثر قریب به اتفاق زنان آن را در دوران بارداری تجربه می کنند و معمولاً به عنوان اولین نشانه حاملگی و بارداری، قطع قاعدگی به شمار می رود. البته باید توجه داشت که صرف قطع قاعدگی، تأخیر و یا بی نظمی در آن به تنهایی نشانه قطعی حاملگی و بارداری نیست؛ بلکه این نشانه در کنار دیگر نشانگان می تواند تا حدودی زیادی ما را به حاملگی و بارداری مطمئن سازد. یکی از راه های تشخیص حاملگی، استفاده از نوار تست حاملگی(Baby Check) که در داروخانه‌ها یافت می‌شود، است، البته باید بگوییم که بارداری در این نوع تست نیز قطعی و حتمی نیست. این تست از علایم احتمالی حاملگی است. از علایم و نشانگانی که می‌تواند به ضرس قاطع دلیلی بر حاملگی فرد باشد، می‌توان به گرفتن نمونة خون و مشاهده وضعیت هورمونی، شنیدن صدای ضربان قلب جنین توسط کادر پزشکی، لمس جنین توسط پزشک یا ماما و دیدن جنین یا قلب جنین در آزمایش سونوگرافی اشاره کرد. بقیه علایم از علایم و نشانگان احتمالی و یا فرضی حاملگی به شما می‌روند که به هیچ وجه قطعیت در آنها وجود ندارد.
میهمان
سلام من چند سال پیش ازدواج کردم و در دوران عقد از همسرم نظرشو در مورد سکس مقعدی پرسیدم و جوابش مثبت بود و من چند بار بخصوص بار اول که از معقد کردم هیچ دردی رو احساس نکرد هرچند آلت من هم نصبتأ بلند وکلفت است و برعکس کسانی که فیلمشون رو میبینم تو موبایل خیلی درد دارن و حتی اجازه نمیدن که پسر کارشو بکنه و من دچار شک شدم که آیا قبل از من رابطه داشته یانه که من باعث همین شک کارمون به طلاق رسیده ودر مراحل طلاق هستیم لطفاً جواب بدین که اگر من اشتباه میکنم جلوی طلاق رو بگیرم ممنون
پرسمان
با عرض سلام حضور پرسشگر گرامی، دلیلی را که برای استنباط خود ذکر کرده اید به هیچ وجه درست نیست زیرا گاهی از اوقات زن بخاطر تحریک جنسی بسیار زیاد دردی احساس نمی کند اما بعد از پایان ارگاسم دچار ناراحتی می شود که ممکن است بخاطر جلب نظر شوهر آنرا اظهار نکند، و اگر در زمان دیگری بدون تحریک جنسی شدید او اینکار را انجام دهید احساس ناراحتی و درد شدیدی می کند.
میهمان
من سکس از پشت داشتم و خونریزی شدید داشتم خواستم بپرسم پرده بکارتم سالمه دکتر رفتم گف سالمه ولی دلم اروم نداره چون خون زیادی از من رف
پرسمان
از آنجا که معمولاً بین دریچۀ مقعد با دریچه مهبل فاصله وجود دارد؛ اساساً پارگی پرده بکارت از راه مقعد وجود ندارد. پارگی پرده بکارت زمانی رخ می دهد که آلت تناسلی مردانه، جسم خارجی و یا چیزی مستقیماً درون واژن و مهبل فرو برود در غیر این صورت احتمال پارگی و آسیب دیدگی پرده بکارت وجود ندارد. همچنین باید مشخص شود که خونریزی شما از چه ناحیه ای است؛ اگر علی رغم دخول در مهبل دچار خونریزی واژینال شده اید، این مسئله نیاز به بررسی دارد و بهتر است موضوع را با پزشک متخصص در میان بگذارید.
میهمان
سلام با نامزدم میتوانم سکس از عقب داشته باشم؟
پرسمان
باتوجه به اینکه از لحاظ پزشکی آسیب های متعددی برای سکس مقعدی بیان کرده اند. همچنین بیمارهای عفونی، ویروسی از طریق مقعد راحت تر منتقل می‌شوند؛ توصیه می شود از این گونه روابط نامتعارف و غیرطبیعی اجتناب کنید. در دوران عقد و نامزدي بهتر است زن و شوهر با بازي‏هاي عاشقانه و ملاعبه (لمس قسمت‌هاي حسي و تحريك كننده و جنسي بدن، بوسيدن و عشق ورزيدن و ارتباط كلامي-عاطفي) از لذايذ جنسي نسبت به همديگر برخوردار شوند. تحريك همسر از طريق لمس و مالش بدن ، در آغوش گرفتن، دلنشين , نازك حرف زدن با يكديگر و گفتن حرف هاي عاشقانه و بوسه و نوازش بر يكديگر احساس طرف مقابل را نسبت به هم افزايش مي دهد. پس با اين شيوه مي توانيد نياز جنسي را تامين كنيد.
میهمان
با سلام. ایا از طریق رابطه ی مقعدی زن و مرد، امکان داره مرد دچار سفلیس بشه؟ با اینکه خانم سالم باشه. یا اینکه فقط در صورت اینکه زن مبتلا به این ویروس باشه منتقل میشه؟ یا فرقی نداره در هر صورت مرد ممکنه سفلیس بکیره؟ ممنون میشم این مورد رو کامل توضیح بدهید
پرسمان
سفلیس یکی از بیماری های مقاربتی ویروسی است که از فرد آلوده به فرد سالم سرایت می کند؛ بنابراین احتمال ابتلا به این بیماری مقاربتی در صورتی که طرفین سالم باشند، وجود ندارد.
میهمان
با سلام. ایا از طریق رابطه ی مقعدی زن و مرد، امکان داره مرد دچار سفلیس بشه؟ با اینکه خانم سالم باشه. یا اینکه فقط در صورت اینکه زن مبتلا به این ویروس باشه منتقل میشه؟ یا فرقی نداره در هر صورت مرد ممکنه سفلیس بگیره؟ ممنون میشم این مورد رو کامل توضیح بدهید
پرسمان
سفلیس بیماری‌ای مقاربتی (STD) است که بر اثر نوعی باکتری به نام Treponema pallidum ایجاد می‌شود. آمار این بیماری در زنان در حال کاهش اما در مردان رو به افزایش است. اولین نشانه‌ی سفلیس یک زخم کوچک بدون درد است. این زخم ممکن است روی اندام جنسی، مقعد یا داخل دهان ایجاد شود. این زخم شانکره (Chancre) نامیده می‌شود و بیشتر افراد متوجه آن نمی‌شوند. تشخیص سفلیس می‌تواند سخت باشد. افراد می‌توانند سال‌ها بدون بروز هیچ علائمی حامل این بیماری باشند. هر چه زودتر این بیماری تشخیص داده شود بهتر است. اگر این بیماری مدت زیادی در بدن بماند و درمان نشود می‌تواند منجر به آسیب اساسی به اندام‌هایی مانند قلب و مغز شود. سفلیس فقط از راه تماس مستقیم با شانکر منتقل می‌شود. این بیماری از طریق استفاده از توالت مشترک، پوشیدن لباس افراد بیمار یا غذا خوردن در ظرف مشترک منتقل نمی‌شود. بیماری سفلیس چهار مرحله دارد: اولیه؛ ثانویه؛ نهفتگی؛ مرحله‌ی سوم. این بیماری در دو مرحله‌ی اول بیشترین میزان انتقال و واگیر را دارد. در مرحله‌ی نهفته بیماری فعال است، اما نشانه‌ای ندارد. مرحله‌ی سوم بیشترین خطر را برای سلامت فرد دارد. ۱‌. سفلیس اولیه مرحله اول بیماری سه تا چهار هفته بعد از تماس با باکتری رخ می‌دهد. این مرحله با یک زخم دایره‌ای کوچک به نام شانکر شروع می‌شود. شانکر درد ندارد، اما به‌شدت عفونی است. این زخم هر کجا که در تماس با باکتری بوده، مثلا داخل دهان، اندام جنسی یا مقعد ظاهر می‌شود. به‌طور میانگین سه هفته طول می‌کشد تا زخم ایجاد شود اما ممکن است بین ۱۰ تا ۹۰ روز طول بکشد. زخم بین دو تا شش هفته باقی می‌ماند. سفلیس از طریق رابطه‌ی مستقیم با این زخم و معمولا حین رابطه‌ی جنسی منتقل می‌شود. ۲. سفلیس ثانویه در مرحله‌ی دوم، ممکن است قرمزی پوست و گلودرد ظاهر شود. قرمزی پوست با خارش پوست همراه نیست و می‌تواند هر جای بدن ظاهر شود، اما معمولا کف دست‌ها و پاها دیده می‌شود. بعضی افراد تا هنگامی‌که التهاب از بین نرفته متوجه آن نمی‌شوند. علائم دیگر مرحله‌‌ی دوم سفلیس: سردرد؛ تورم گره‌های لنفاوی؛ بی حالی؛ تب؛ کاهش وزن؛ ریزش مو؛ درد مفاصل. چه برای درمان اقدام شود یا نشود، این علائم خودبه‌خود از بین می‌روند، اما در صورتی که فرد درمان نشود همچنان مبتلا به سفلیس می‌ماند. مرحله‌‌ی دوم سفلیس معمولا به‌اشتباه به‌عنوان بیماری دیگری تشخیص داده می‌شود. 3. سفلیس نهفته سومین مرحله‌، مرحله‌ی نهفته یا مخفی است. علائم اولیه و ثانویه از بین می‌روند و این مرحله هیچ علائم ظاهری ندارد، اما باکتری در بدن حضور دارد. این مرحله ممکن است سال‌ها طول بکشد. ۴. مرحله‌ی سوم سفلیس مرحله‌ی سوم آخرین مرحله‌ی عفونت سفلیس است. تقریبا ۱۵ تا ۳۰ درصد از افرادی که درمان نمی‌شوند به این مرحله می‌رسند. مرحله‌ی سوم ممکن است سال‌ها یا ده‌ها سال بعد از تماس با عفونت اولیه رخ دهد. این مرحله، زندگی انسان را به‌خطر می‌اندازد. بعضی علائم شامل موارد زیر است: نابینایی؛ ناشنوایی؛ بیماری‌های ذهنی؛ از دست دادن حافظه؛ تخریب بافت‌های نرم و استخوان‌ها؛ اختلالات عصبی مانند سکته مغزی و مننژیت؛ بیماری‌های قلبی؛ نوروسفلیس که عفونت مغز یا نخاع است. سفلیس چگونه تشخیص داده می‌شود؟ اگر فکر می‌کنید ممکن است سفلیس داشته باشید، فورا به دکتر مراجعه کنید. از شما نمونه‌ی خون خواهند گرفت و همچنین معاینه‌‌ی فیزیکی کامل انجام می‌دهند. اگر زخمی وجود داشته باشد، ممکن است پزشک از زخم نمونه بگیرد تا حضور باکتری‌های سفلیس را بررسی کند. اگر پزشک علائم عصبی مرحله‌ی سوم را در شما تشخیص دهد ممکن است نمونه‌ی مایع نخاعی بگیرد تا حضور باکتری‌های سفلیس را در آن بررسی کند.
میهمان
دختران سرزمین ایران شماها از نسلی هستید که باعزت زندگی کرده اید.. پس بخاطر لذت زود گذر. سعی کنید تن به این کارها ندید...
میهمان
سلام و خسته نباشید من با شوهرم رابطه داشتم مایع منی هم داخل ریختن ولی من ب ارگاسم نرسیدم و فورا بعدش با دوش واژینال شستشو کردم آیا احتمال بارداری هست یا خیر ؟
پرسمان
باید توجه داشت که اسپرم مرد در داخل مایع منی در حال جنب و جوشش و حرکت است و وقتی در داخل مهبل و یا دهانه آن ریخته می شود، خود رحم نیز حالت مکش و جذب کنندگی دارد و اسپرم را به طرف رحم می کشد تا آن را به تخمک رسانده و انعقاد نطفه صورت گیرد؛ بنابراین با تحقق شرایط بارداری حتی سر سوزنی از مایع منی می تواند باعث حاملگی و بارداری زن گردد؛ بنابراین برای پیشگیری از بارداری و حاملگی باید از روش های مطمئن استفاده کنید. شستشوی واژينال در برخی موارد کاربرد دارد و احتمال بارداری و حاملگی در مواردی وجود دارد؛ مگر اینکه تخمک گذاری صورت نگرفته باشد.
میهمان
سلام خسته نباشیـن آیا رابطه از پشت در حال اینکه تو پریود باشی ممکنه حامله بشم
پرسمان
اگر دخول از پشت واقعا در مقعد صورت گیرد ومنی داخل مقعد تخلیه شود امکان حاملگی وجود ندارد ولی گاهی مواقع مرد، آلت خود را از پشت وارد واژن زن میکند در این صورت احتمال حاملگی بسیار بالاست. البته در حال پریود به علت خونریزی امکان حاملگی تقریبا صفراست.
میهمان
سلام روز بخیر من ونامزدم حدودا۳بار از مقعدرابطه داشتیم ومشکل خاصی پیش نیومده خواستم بدونم هرچندوقت یکبار انجام مثلا ماهی یکبار مشکل بازهم مشکل ایجاد میکنه اگر مکرر وهمیشه رابطه نداشته باشیم
پرسمان
پرسشگر گرامی! چه بپذیرید چه نپذیرید در هر صورت رابطۀ جنسی مقعدی همواره رابطه پرخطری است که از لحاظ پزشکی مردود است. اساساً دریچه خروجی مقعد برای روابط جنسی ساخته نشده است و افرادی که به این نوع رابطه پرخطر روی می آورند باعث آسیب دیدگی آن می گردند. البته افرادی که به دفعات زیادی چنین رابطه ای را دارند طبیعتاً زودتر و بیشتر از دیگران آسیب خواهند دید. با توجه به عوارض جسمی و آسیب‌های روحی و روانی مداومت بر این نوع عمل جنسی نامتعارف و غیرطبیعی لازم است که شما و همسرتان به تدریج رویه خود را از این رفتار پر خطر به سوی رفتار جنسی طبیعی و سالم سوق دهید.
میهمان
من یک پسر ۱۵ساله ام ایا از پشت مقعد دوس دخترم بزنم. حامله میشه؟
پرسمان
قبل از هر چیز این را بدانید که اساساً لمس بدن دیگران از محارم و غیر محارم به شهوت به غیر از همسر شرعی و قانونی کاری گناه و حرام است که اگر این ارتباط به رابطه جنسی فرو بردن آلت تناسلی در جلو و یا عقب طرف مقابل منجر شود حکم زنا را دارد که اگر طرف مقابل یکی از محارم باشد در این فرض گناه آن بیشتر و مجازات آن شدیدتر است که کمترین مجازات آن در این دنیا قتل و اعدام با سخت‌ترین شرایط است؛ بنابراین شما و طرف مقابل تان تحت هیچ شرایطی و به هیچ عنوان نمی‌توانید و مُجاز نیستید بدن یکدیگر را به حرام ببینید و لمس کنید و از این کار لذت ببرید. از آنجا که بین مقعد و دهانه واژن و مهبل زنان فاصله چندانی وجود ندارد، در صورت سرازیر شدن مایع منی مرد به دهانۀ واژن، امکان بارداری وجود دارد.
میهمان
رابطه ازپشت وریختن آب منی توآزمایشی که بعد۴روزداده شده معلوم میشه؟
پرسمان
اساساً در معاینه قبل ازدواج برای سلامت پرده بکارت، معاینه ای روی دریچه مقعد انجام نمی گیرد و پزشک متخصص زنان فقط پرده بکارت را معاینه می کند و سلامت آن را گواهی می نماید. حتی اگر برای پزشک متخصص شواهدی یافت شود که دختر مورد نظر قبلاً سکس مقعدی داشته است، هرگز مُجاز به گزارش و افشای آن نیست.
میهمان
سلام من ۳ماهه که عقد کردم و نامزدم خیلی اصرار داره روی رابطه ی مقعدی من همهدی عوارضشو بهش گفتم ولی اون اصرار داره ک یه بار اشکال نداره رابطه از جلو هم نمیخوام توی دوران عقد داشته باشم لطفا راهنمایی کنین چیکار کنم ک راضی بشه از انجامش منصرف بشه با تشکر
پرسمان
اگرچه در دین مبین اسلام، انسان می‌تواند هر گونه لذت جنسی و غیر آن را از همسرش ببرد و در این خصوص محدودیتی وجود ندارد، تنها در برخی ایام خاص و زمان عادت ماهانه، آمیزش جنسی و سکس مهبلی ممنوع شده است، ولی بقیة التذاذات به قوت خود باقی است، اما باید توجه داشت که این تجویز به معنای مناسب بودن و یا مُجاز بودن هر گونه رفتار و عمل جنسی بین همسران نیست. برخی از رفتارهای جنسی مثل سکس مقعدی در شرع مقدس اسلام و به فتوای غالب فقها، کراهت شدیده دارد و برخی از علما بر اساس روایات وارده، آن را حرام می‌دانند و اگر باعث آزار و اذیت همسر گردد حرمت آن بیشتر است. البته اگر دخولی صورت نگیرد در این فرض کراهتی ندارد. همچنین آنهایی هم که قائل به حرمت نیستند، این امر را منوط به رضایت همسر می‌دانند و در جایی که زن راضی به این گونه روابط نیست برقراری رابطه مقعدی و اجباز زن به این عمل، حرام می‌گردد. ضمن این که پزشکان و متخصصان نیز این عمل را از لحاظ بهداشتی و فیزیولوژیکی صحیح نمی‌دانند و آسیب‌هایی را برای آن می‌شمارند. ما به هيچ وجه رابطه جنسی مقعدي با همسر را به علت عوارض زيادي كه براي زوجين به همراه دارد توصيه نمي كنيم؛ چرا كه از نظر پزشكي اين نوع رابطه داراي آسيب هايي است. از جمله شل شدن اسفنگتر يا ماهيچه حلقوي اطراف مقعد مي شود و در آينده مي تواند به بي اختياري مدفوع زن بيانجامد. همچنين خراش هاي مخاط داخلي مقعد و انتهاي روده باعث عفونت اين ناحيه شده و براي زن ناگوار است. برای حل اساسی مشکل، توصیه می شود عروسی را جلو بیندازید تا به همۀ محدودیت های خود پایان ببخشید. با ارضای بهینه و مطلوب نیاز جنسی از تنش های جنسی شوهرتان کاسته خواهد شد و انگیزه ای برای رابطه جنسی مقعدي نخواهید داشت. همچنین می توانید با معاشقه بدون دخول و با دست و بدن تان شوهرتان را ارضا کند. ارضای جنسی توسط دست یا بدن همسر نوعی خودارضایی و استمنا حلال است که در برخی موارد که امکان آمیزش و مقاربت جنسی همسران وجود ندارد و همسران از لحاظ تمایلات جنسی شدیداً در مضیقه و فشار هستند گاهی توصیه می شود.

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.