رابطه جنسی در دوران عقد ۱۳۹۵/۰۶/۲۹ - ۱۸۸۸۶۲ بازدید

پرسشگر محترم؛ ارتباط شما با این نهاد، گویای افتخاریست که ما در جلب اعتماد ارزشمند شما داریم و پرسش مهم شما، ‌نشان از ذهن منطقی و قلب آگاهتان در حفظ و ارتقاء سلامت جسمی و روانی ارتباط عاشقانه با همسرتان.

هنگامیکه، دختر و پسر به ازدواج یکدیگر درمی‌آیند امکان بهره گیری هرگونه لذتی را از یکدیگر دارند. میزان آن را نیز تمایل و آمادگی طرفین تعیین می‌کند. البته با توجه به ویژگی دوران عقد، نکاتی را باید مد نظر قرار داد که در ادامه تقدیم می‌نماییم.

پرسشگر محترم؛ ارتباط شما با این نهاد، گویای افتخاریست که ما در جلب اعتماد ارزشمند شما داریم و پرسش مهم شما، ‌نشان از ذهن منطقی و قلب آگاهتان در حفظ و ارتقاء سلامت جسمی و روانی ارتباط عاشقانه با همسرتان.

هنگامیکه، دختر و پسر به ازدواج یکدیگر درمی‌آیند امکان بهره گیری هرگونه لذتی را از یکدیگر دارند. میزان آن را نیز تمایل و آمادگی طرفین تعیین می‌کند. البته با توجه به ویژگی دوران عقد، نکاتی را باید مد نظر قرار داد که در ادامه تقدیم می‌نماییم.
خوب است بدانید زندگی مشترک شما هیچ گاه نمی‌تواند تنها بر اساس برقراری رابطه جنسی استوار بماند. رابطه جنسی بخش مهمی از زندگی زناشویی است اما کاملا تحت تأثیر جو روانی و عاطفی زندگی است. این اهمیت اساسی در دوران عقد و نامزدی دوچندان است زیرا این دوران تقویت و شکوفایی عاشق و احساسات عاطفی است. رابطه خفیف جنسی نیز، تنها نقش تسهیل نیل به این هدف را در این دوره بازی می‌کند. پس برای باقی ماندن در کنار هم، نیازمند پیوند روحی، روانی و احساسی هستید. در صورتیکه بگذارید عشق و علاقه باعث کشش گردد، روح شما سریعاً آماده می‌گردد. برای هردوی شما، رابطه جنسی باید نهایت میزان ابراز علاقه به یکدیگر باشد و نه فقط وظیفه زناشویی و یا عاملی برای ارضاء جسمی. باید برای پالایش روح و تعالی عشقتان، از رابطه جنسی استفاده کنید، نه برای خلاص شدن از یک حالت فیزیکی. در اینصورت شما و همسرتان همیشه در یک آرامش روحی قرار دارید و زندگی مشترک برایتان دلنشین است. هرچند رابطه جنسی، شما را در این راه یاری می‌رساند. (در صورت تمایل به دریافت راهکارهای ارتقاء ارتباط عاطفی همسران جوان، در مکاتبات بعدی ابراز تمایل خود را اعلام فرمایید). در ادامه کمی بیشتر در مورد رابطه جنسی این دوران خواهیم گفت.
همانگونه که می دانید، از نظر آموزه های دینی، همبستر شدن زن و شوهر و ارضای غریزه جنسی از این راه، عبادت محسوب می شود و حتی در روایتی آمده است اگر کسی عمل نزدیکی با همسرش را همراه با آداب و رسوم آن زود به زود انجام دهد به یکی از سنت های پیامبران (صل الله علیه و آله) عمل کرده است. البته بهره بردن جنسی از همسر، مراتبی دارد. از دیدگاه عرفی و فرهنگ عمومی بهتر است، اوج آمیزش جنسی تا زمان ازدواج و شروع رسمی زندگی مشترک به تاخیر افتد. تجربه نیز نشان داده که این کار باعث تشدید علاقه زوجین نسبت به هم شده و از سوی دیگر انگیزه زوجین را در برداشتن موانع ازدواج و شروع زندگی مستقل تقویت می کند. ضمن اینکه عدم رعایت این آداب و نزدیکی جنسی، احتمال بارداری را فراهم می آورد که انعکاس خبر آن در فامیل و کم شدن فاصله بین عروسی و تولد، خود موجب بروز مشکلات دیگری می گردد. گاه برخی خانواده ها به این علت مخالف این موضوع هستند که شاهد شکست بعضی از ازدواج ها در دوران عقد بوده اند لذا می خواهند در این صورت آسیبهای وارد شده به دختر کاهش یابد.
در دوران نامزدی، زن و شوهر می توانند از بازی و ملاعبه از لذایذ جنسی نسبت به همدیگر برخوردار شوند و در انجام کار اصلی (سکس کامل) خیلی عجله نکنند و اگر بتوانند انجام عمل اصلی را به عروسی موکول کنند خیلی مناسب تر و بهتر است زیرا در هر مرحله ای از ازدواج لذت‌های ویژه و خاص خود را دارد و دوران عقد و نامزدی بهتر است به بازی های عاشقانه و ملاعبه (لمس قسمت‌های حسی و تحریک کننده و جنسی بدن، بوسیدن و عشق ورزیدن و ارتباط کلامی-عاطفی) اکتفا شود. پوشیدن لباسهای مناسب و استفاده از عطر و آرایش سبک هنگام حضور نزد همسرتان، مفید خواهد بود. در این میان، همسرتان نیز از لذت این معاشقه بهره خواهند برد و مطمئن باشید مشکلی پیش نخواهد آمد.

خوب است بدانید در ضمن همین روابط عاطفی و ملاعبه‌ها، میزان تمایل همسرتان به برقراری رابطه جنسی نیز مشخص خواهد شد. شما از حرکارت، حرفها و چهره او خواهید فهمید که امکان پیشروی بیشتر در امور جنسی هست یا خیر. عجله نکنید؛ ممکن است رسیدن به نقطه مطلوب شما چند جلسه ملاقات، زمان ببرد اما تردید نکنید که این آرامش و عدم تعجیل به نفع شما خواهد بود و شما را جذابتر نشان خواهد داد.
کلمات سحرآمیزی وجود دارند که می‌توانید از آنها استفاده کنید: «دوسِت دارم»، «عشق پاک منی»، «بزرگترین شانس زندگی من، آشنایی و ازدواج با توست»، «بهترین دوست من در تمام دوران زندگی من، تو هستی»، «در این دنیا هیچکسی برای من مثل تو نمیشه»، «بدون تو به هیچ و با تو به همه چیز می‌رسم»، «می خواهم همیشه با تو باشم»، «دنیای بدون تو را حتی تصور هم نمی‌تونم کنم»، «همیشه تو را از خدا می خواستم و به آرزویم رسیدم»، «رؤیاها و آرزوهای من با وجود تو تحقق پیدا می‌کند»، «تو خیلی خیلی برای من عزیزی»، «تو باعث شدی که ما در زندگی خوشبخت بشیم. تو زندگیمون را دگرگون کردی»، «بسیار خوشحال می‌شوم وقتی می‌بینم که اینطور دلسوزانه در زندگیمون تلاش می‌کنی»، «چقدر جذاب شدی»، «زیبا بودی، زیباتر شدی»، «دلم فقط تو رو می‌خواهد»، «قبلا هم گفتم بازم می‌گم که‌ اندامت خیلی ناز و خواستنیه»، «دوست دارم با تو و نزدیک تو باشم»، «دلم برات تنگ میشه»، «بیا در آغوشم»، «گرمای بدنت رو دوست دارم» و ...

دوره نامزدی موفق، سازنده یک زندگی موفق خواهد بود. این موفقیت را با آموختن مهارتهای زندگی و ارتقاء ارتباط عاطفی، تضمین نمایید.
منتظر مکاتبات بعدی شما هستیم.

نویسنده : عباسعلی هراتیان

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
سلام من الان عقدم همسرم میگه که لاپایی داشته باشیم ولی من خیلی استرس دارم که نکنه حتی بدون دخول حامله بشم لطفاً راهنمایی کنید . ممنون
پرسمان
سلام علیکم، نگران نباشید . رابطه به صورت لاپایی و بدون دخول هیچ مشکلی ندارد و احتمال حاملگی در آن صفر است.
میهمان
ببخشید اشکال نداره تودوران عقد رابطه کامل داشته باشیم
پرسمان
سلام علیکم، تردیدی در این نیست که از لحاظ قانونی و شرعی دختر و پسری که باهم عقد شرعی می‌خوانند و به هم محرم و زن و شوهر می‌گردند، می‌توانند از همان لحظه جاری شدن خطبه عقد نزدیکترین روابط زناشویی و جنسی را به طور کامل با هم داشته باشند و از وجود هم لذت ببرند، ولی باید توجه داشت که در حال حاضر از لحاظ عرفی و در منظر برخی خانواده‌ها، برقراری روابط زناشویی پیش از عروسی رسمی، مقبولیت لازم را ندارد؛ به همین خاطر به دختران و پسران توصیه می‌کنیم که تا آنجایی که امکان دارد به این سنت و اعتقاد گذشتگان و پیشینیان و خانواده‌ها احترام بگذارند و اگر خواستار روابط جنسی به صورت کامل هستند، در درجه اول سعی کنند عروسی را جلو بیندازند و ثانیاً آن را کاملاً مخفی داشته و از حاملگی ناخواسته جلوگیری به عمل آورند و یا این که روابط زناشویی خود را در سطح ابتدای قرار دهند و مراحل اصلی و نهایی و ازاله بکارت را برای بعد از عروسی رسمی مؤکول کنند.
میهمان
سلام من دختری ۲۴سالم با نامزدم ۸عقد کردیم رابطه هم داشتیم ۲بار با هم اون البته اون به زور این کارو کرد من می ترسیدم باردار شم اون می گف اگه باردار شدی سقط می کنیم ماهم کاملا خانواده مذهبی هستیم ونه بابام ومامانم هیچ کدام نمی زارن من سقط کنم اون میگه باید تا۳سال نامزد بمونیم من تو این سه سال چیکار کنم تو رو خدا کمکم کنید
پرسمان
سلام علیکم، اگر شوهرتان قصد رابطه جنسی با شما را دارد بر شما شرعاً اطاعت از وی در دوران عقد لازم نیست. البته می توانید با دست و بدن تان و معاشقه بدون دخول وی را ارضا کنید تا تنش های جنسی وی کاهش یابد. این را بدانید دختر وقتی عقد می کند تا زمانی که در منزل پدر حضور دارد و پدر خرج زندگی او را تأمین می کند و شوهر نفقه او را نمی پردازد، انجام وظایف و مسئولیت های زندگی زناشویی بر زن تماماً واجب نیست؛ بنابراین برخی از مَراجع عظام تقلید در دوران عقد با شرایطی که ذکر شد لزوم اذن و اجازه گرفتن برای خروج از منزل و یا اطاعت از شوهر را و نیز همبستری را شرعاً واجب نمی دانند؛ بنابراین اگر شوهرتان اصرار زیاد دارد این مشکل اوست؛ چون یا باید تا شروع زندگی مشترک صبر پیشه کند و یا مقدمات عروسی را فراهم کند و بتواند با خیالی آسوده به هدف و خواسته خویش برسد.
میهمان
سلام من یکسال است که عقدکردم ولی هربارکه همسرم میادطرفم خیلی استرس دارم ایشون خیلی منودوست دارن واصلا عجله نمیکنن تاالانم چیزی نگفتن ولی میدونم ناراحت میشه اینم بگم اصلا هیچ کدوم رابطه روتاشب عروسی دوست نداریم ولی من حتی بامعاشقه هم اذیت میشم به حدی که لرز میکنم تامدتا ها دوست ندارم هیچ چیزی بینمون پیش بیاد به نظرشما باید به روان پزشک مراجعه کنم
پرسمان
سلام علیکم، سلام علیکم در مورد سوال بايد خدمت شما عرض نماييم در عين ساده بودن اما جوانب مهمى را در بر دارد و بعلت عدم توضيح بيشتر دچار ابهام است.آيا این استرس شما بخاطر این است که از رابطه جنسي با همسرتان مي ترسيد؟ علت ترس را در چه مي بينید؛ در دردناك بودن رابطه یا عدم ارضای جنسی كامل توسط همسرتان و یا...؟ لطفا علاوه بر پاسخ دادن به اين سوالات، هر مساله ديگري كه ممكن است شما را در رابطه با مسائل جنسي نگران يا ناراحت نمايد را نيز بيان نماييد. منتظر مكاتبه بعدی شما هستیم.
میهمان
سلام من دختر ۲۳ساله هستم ده ماهه عقد کردیم یه ماه پیش متوجه شدم همسرم تو فضایه مجازی با خانما گرم میگیره و حرفایه جنسی میزنه .ولی چون نمیخاستم زتدگیم از هم بپاشه به خانواده ها نگفتم به خودشم ک گفتم ابراز پشیمونی کرد و خطشو عوض کرد و سعی کرد گوشیش رو در دسترسم بزاره تا دوباره بهش اعتماد کنم الانم ازم میخاد ک رابطه جنسی داشته باشیم بنظر شما درخواستشو قبول کنم راهنماییم کنین
پرسمان
سلام علیکم، خواهر گرامی، سلام؛ با توجه به اینکه او اشتباهش را پذیرفته، ابراز پشیمانی کرده و در صدد اعتماد سازی است به نظر می رسد که او در قولش صادق است و این منطقی است که شما به او فرصت بدهید و سعی کنید روابط تان را بهبود بدهید. ولی در مورد رابطه جنسی، از نظر شرعی رابطه جنسی در دوره عقد مشکلی ندارد ولی معمولا چون این دوره، دوره شناخت است و گاهی طلاق هم اتفاق می افتد خانواده ها و دختر حساسند که رابطه جنسی کامل برقرار نشود تا اگر خدای ناکرده طلاق پیش آمد دختر، موقعیت های ازدواج بعدی اش دچار مشکل نشود. اگر واقعا می دانید که او را شناخته اید و اطمینان دارید که می توانید در کنار او خوشبخت باشید خب می توانید رابطه جنسی داشته باشید وگرنه سعی کنید با او صحبت کنید و با محبت او را راضی کنید که از راه هایی غیر از رابطه جنسی کامل که بکارت را از بین می برد ارضائش کنید.
میهمان
من الان ۳ ماه عقد کردم ولی همسرم هیچ رابطه ای به من نداره .
نه لب گرفتن نه بوسیدن ....
پرسمان
سلام علیکم، اساساً میزان روابط دختر و پسر در دوران عقد تابع متغیرهای مختلفی است. ضمن اینکه از لحاظ عرفی میزان رابطه زن و شوهر در این دوران در همه شهرها و روستاها ضابطه یکسانی ندارد. برخی از مردم بسیار سهل‌گیرانه به قضیه می‌نگرند و اجازه هر گونه رابطه‌ای را به دختر و پسرشان در این دوران می‌دهند و برخی دیگر بسیار سخت‌گیرانه به قضیه می‌نگرند و اجازه هیچ گونه رابطه‌ای حتی دیدارهای ساده و تماس‌های تلفنی را نیز به دختر و پسرشان در این دوران نمی‌دهند. به خاطر همین مسئله برخی از افراد برای پیشگیری از بروز مشکل مقداری با احتیاط رفتار می کنند، ممکن است همسر شما نیز از این دسته افراد باشد. به هر حال، شما می توانید چراغ سبزی به همسرتان نشان دهید و نیز با بیان احساس به طر غیرمستقیم از همسرتان بخواهید که بیشتر به شما محبت نماید. اگر با همه تلاش های شما اقدام مؤثری واقع نشد، آنگاه مسئله نیاز به بررسی دارد.
میهمان
سلامممنونم از شما که جوابمو دادید
خیلی متشکرم که پیگیر این موضوع هستید
فقط یه سوال تکلیف این مسئله که زندایی خانمم وخواهر کوچکتر خانمم که به خانمم طی این ۲۲ سال میگن زیاد با شوهرت همبستر نشو همش طفره برو ویا بابت همبستر شدن پول دریافت کن چیست
لطفاً مرا راهنمایی کنید ممنون میشم
پرسمان
سلام علیکم، پرسشگر گرامی تا زماني كه زن عذر شرعي نداشته باشد بايد در مقابل خواسته هاي جنسي شوهرش تمكين كند و در حقيقت تمكين نكردن زن از گناهان بزرگ و باعث تضييع حقوق شوهر محسوب مي شود. پس همسرتان نمی تواند بدون دلیل همبستر شدن را ترک کند. همسرتان نباید به حرف های اقوام خود توجه کند و به زندگی زناشویی و استحکام آن توجه کند. موفق باشید.
میهمان
سلاممن باخانمم ۲۲ سال است که ازدواج کردم دوران نامزدی بارهای بار باهم همبستر شدیم ولی از فردای عروسی خانمم هر بار بهانه ای می آورد که با هم رابطه نداشته باشیم حتی کارمان به دکتر زنان کشیده دکتر زنان خانمم را به روانپزشک معرفی کرد خانمم بعداز ۳ بار مراجعه دیگه پیش دکتر نرفت حتی حدود یک سال به من گفت من مریضم و نمی توانم همبستر شوم
بعد چند وقت پیش خودش اقرار کرد که زندایی و خواهر خودش که از خودش کوچکتر است به می گویند که زیاد همبستر نشو اگر شوهرت خواست بگو که برای همبستر شدن باید به تو پول بدهد واگه قبول نکرد تن به همبستر شدن نده یا بگو اگه این کار انجام شود من زود میمیرم
متاسفانه الان اگر بخواهیم همبستر شویم حداقل ۴ یا ۵ روز التماس کنم تا شاید رضایت بدهد
در ادامه بگویم من خیلی شهوتیم من مطمئنم خود خانمم برای کسی باز گو کرده که من شهوتم زیاده
من با خواندن دعا و زیارت عاشورا سعی کردم به کسی دیگر فکر نکنم
تورو بخدا منو راهنمایی کنید ممنون از شما
پرسمان
سلام علیکم، پرسشگر گرامي، تا زماني كه زن عذر شرعي نداشته باشد بايد در مقابل خواسته هاي جنسي شوهرش تمكين كند و در حقيقت تمكين نكردن زن از گناهان بزرگ و باعث تضييع حقوق شوهر محسوب مي شود. علت اينكه از شما تمكين نمي كند چند چيز است .1يا مريض است و مبتلا به سرد مزاجي شده 2. شما نمي توانيد تحريك كنيد و مهارت جنسي بلد نيستيد 3.لجبازي مي كند. در هر صورت بايد با او صحبت كرد و قضيه را مشخص نمود و اگر واقعا تمكين نكند شما مي توانيد همسر ديگري بگيريد و هرگز فكر گناه را نكن كه بدنام دنيا و آخرت خواهي شد. تمايل و عدم تمايل ملاك نيست ملاك تمكين آنست كه زن خود را در معرض جنسي شوهر قرار دهد هر چند تمايل و رغبت باطني به ان نداشته باشد. از جمله حقوقي كه مرد نسبت به همسر خود دارد تمكين است يعني زن وظيفه دارد نياز جنسي شوهر خود را ارضا كند و تأمين كند و در غير از مواردي خاص مثل ايام عادت يا روزه واجب، زن حق استنكاف ندارد بلكه بايد به خواسته همسرش جواب مثبت بدهد و رضا و رغبت شرط نيست. اما براي رسيدن به اوج لذت جنسي و نشاط كافي در زندگي زناشويي چه بهتر است كه رضايت و رغبت متقابل بين زن و شوهر در اين زمينه حاصل شود اين امر (رضايت و رغبت متقابل) نه تنها نيازهاي فيزيولوژيك و زيستي همديگر به شكل كامل و زيباتر و بهتري تأمين و ارضا مي شود بلكه در روابط عاطفي و مشترك زن و شوهر نيز تأثير گذار است. به همين خاطر در دستورات ديني، توصيه هاي قابل ملاحظه اي درباره چگونگي عمل زناشويي بيان شده است.
میهمان
سلام من با نامزدم لاپایی داشتم از روی شرت ولی ایشون خیلی محکم ضربه میزد و من توی واژنم حس درد شدیدی میکردم شبش متوجه شدم روی شرتم چن قطره خون هس ایا ممکنه پردم اسیب دیده باشه؟
پرسمان
سلام علیکم، اساساً احتمال آسیب دیدگی پرده بکارت در صورتی است که مالش و یا بازی کردن با آن همراه با داخل کردن آلت تناسلی مردانه، جسم خارجی و یا انگشتان دست در داخل واژن و مهبل باشد؛ در غیر این صورت و در جایی که چیزی داخل واژن نشود احتمال پارگی پرده بکارت وجود ندارد و جای هیچ گونه نگرانی در این خصوص نیست. خونی که شما مشاهده کرده اید، ممکن است مربوط به لکه بینی هایی باشد که دختران و زنان به طور معمول قبل و بعد از عادت ماهانه در خود می بینند و جای نگرانی نیست. این مسئله هیچ ارتباطی به پارگی و آسیب دیدگی پرده بکارت ندارد؛ بلکه گاهی اوقات برخی فعالیت های شدید ورزشی و یا فعالیت های بیش از حد باعث بر هم خوردن تعادل هورمونی و لکه بینی و خونریزی های خارج از چرخۀ قاعدگی می شود. معمولاً نازک شدن مخاط رحم، اختالات هورمونی، مصرف دارو و... از عوامل لکه بینی و خونریزی های خارج از چرخۀ قاعدگی است که چندان جای نگرانی نیست.
میهمان
سلام.خسته نباشید بنده تازه میخواهم عقد کنم و میدونم که حدودا دوسال در عقد به سر خواهم برد ایا میتونم رابطه بر قرار کنم یا خیر
پرسمان
سلام علیکم، تردیدی در این نیست که از لحاظ قانونی و شرعی دختر و پسری که باهم عقد شرعی می خوانند و به هم محرم و زن و شوهر می گردند، می توانند از همان لحظه جاری شدن خطبه عقد نزدیکترین روابط زناشویی و جنسی را با هم داشته باشند و از وجود هم لذت ببرند، ولی باید توجه داشت که در حال حاضر از لحاظ عرفی و در منظر برخی خانواده ها، برقراری روابط زناشویی پیش از عروسی رسمی، مقبولیت لازم را ندارد؛ به همین خاطر به دختران و پسران توصیه می کنیم که تا آنجایی که امکان دارد به این سنت و اعتقاد گذشتگان و پیشینیان و خانواده ها احترام بگذارند و اگر خواستار روابط جنسی به صورت کامل هستند، در درجه اول سعی کنند عروسی را جلو بیندازند و ثانیاً آن را کاملاً مخفی داشته و از حاملگی ناخواسته جلوگیری به عمل آورند و یا این که روابط زناشویی خود را در سطح ابتدای قرار دهند و مراحل اصلی و نهایی و ازالۀ بکارت را برای بعد از عروسی رسمی مؤکول کنند.
میهمان
سلام من ۶ماه عقد هسم چن بار از جلو این کارارو انجام دادیم اما کامل نه درحد نوک یک سانت دوسانتی ولی خونی نیومده ایا پرده بکارتم اسیب دیده ممنون میشم اگ جواب بدین.
پرسمان
سلام علیکم، پرده بكارت معمولاً در عمق چند سانتیمتری واژن قرار دارد و ورودی مهبل را به صورت ناقص می پوشاند و تا زمانی که چیزی مستقیماً با آن برخورد نکند، امکان آسیب دیدگی آن وجود ندارد. عموماً پارگی و آسیب دیدگی پرده بکارت همراه با درد و مقدار کمی خونریزی خفیف در حد چند قطره و بیشتر است. البته خونریزی پرده بکارت بستگی به نوع پرده و ضخامت آن دارد. به نظر می رسد پرده بکارت شما سالم می باشد و جای هیچ گونه نگرانی نیست. البته اگر می ترسید که به پرده بکارت تان آسیبی رسیده است یا نه؟ هیچ راه مطمئنی برای پی بردن به آن بدون معاينه دقيق توسط يك متخصص وجود ندارد. توصیه می شود بدون فوت وقت به یکی از متخصصان زنان و زایمان مراجعه کنید تا پرده بکارت شما را معاینه نماید و وضعیت آن را مشخص کند. اصولاً تشخيص پارگی پرده بکارت و مقدار آسیب دیدگی آن و تعیین نوع پرده بکارت، به هيچ وجه بدون معاينه دقيق يك متخصص امکان ندارد. راهکارهاي ديگر(مثل عکس، کتاب، معاينه شخصي يا توضيح نوشتاري و...) نيز زياد قابل اطمينان نمي‌باشد.
میهمان
سلام حساس بودن بیش از اندازه ی زنها نسبت ب سینه ها علتش چیه؟یه سوال دیگه ام دارم.ایا در دوران عقد بدون دخول زن حامله میشه و ایا زن در دوران عقد ارضا میشه؟
میهمان
من با خانمم سکس مقعدی میکنیم هر دومون راضی هستیم مشکل پیس میاد اخه خیلی علاقه مندیم
پرسمان
سلام علیکم، آن کسی که در این رابطه بسیار ضرر می بیند خانم شما است. زیرا تقریبا تمام عوارض متوجه ایشان است. عوارضی مثل گشاد شدن ماهیچه حلقوی مقعد، نارسایی مقعد و ریزش بی اختیار مدفوع از آن، عفونت راست روده و روده بزرگ ، عفونت ادراری وواژینال و .... خودتان نیز احتمال گرفتن عفونت ادراری دارید.
میهمان
سلام .رابطه از مقعد در دوران عقد باعث چاغی یا پهلو در اوردن زن میشه یا خیر
پرسمان
سلام علیکم، از لحاظ پزشکی هیچ ارتباط و رابطه ای بین رابطه جنسی مقعدی با چاقی و یا بزرگ شدن باسن و پلو زن وجود ندارد؛ البته برخی افراد برای عادی سازی رابطه جنسی مقعدی هیچ بدشان نمی آید که مسائل بی ربط را به هم ربط بدهند و با تبلیغات کاذب افراد ناآگاه را به رابطه جنسی مقعدی تشویق نمایند.
میهمان
سلام میخواستم بدونم رابطه از پشت باعث بزرگ شدن باسن میشه ؟
و لذت داره ؟؟تو دوران عقد ؟؟
ممنون میشم بهم کمک کنین
پرسمان
سلام علیکم، از لحاظ پزشکی هیچ ارتباط و رابطه ای بین رابطه جنسی مقعدی با چاقی و یا بزرگ شدن باسن و پهلو زن وجود ندارد؛ البته برخی افراد برای عادی سازی رابطه جنسی مقعدی هیچ بدشان نمی آید که مسائل بی ربط را به هم ربط بدهند و با تبلیغات کاذب افراد ناآگاه را به رابطه جنسی مقعدی تشویق نمایند.
میهمان
سلام خوبین ببخشید من شوهرم نامزدیم بخاطر جروبحثهایی ک باهم داشتیم پدرمادرمون مارو توخونه راه نمیدن و رابط نمیتونین برقرار کنیم برا همی شوهرم منرو تو باق یا جاهای خلوت میبره و هروقتم رابطش تموم میشه باهم خوب نیست وهمش میخاد از پیشم بره من نمیدونم چیکار کنم حتی خبرمم نمیگیره فقط میگ بیا ساعت شب ۱.۲ساعت پیششم بعد کارش تموم میشه خدافزی میکنه
پرسمان
سلام علیکم، دانشجوی گرامی؛ از این که با اعتماد به پرسمان، مسائل شخصی خود را با ما در میان می گذارید، سپاسگزاریم. لطفاً توجّه داشته باشید که نوع رفتار و گفتار همسرتان با شما در زمینه روابط جنسی و ... ممکن است تحت تأثیر عوامل مختلفی باشد، به عنوان مثال این که مردان بعد از رابطه جنسی و انزال خیلی زود و بدون توجّه به تمایلات جنسی همسرشان و بدون رساندن وی به ارگاسم، بستر رابطه جنسی را ترک می کنند به «عدم مهارت آموزی» در روابط جنسی برمی گردد که به نظر می رسد همسرتان نیز در این زمینه آموزش ندیده و دارای مهارت نیست. بخشی از عجله و ... به استرس های محیطی موجود در فضایی برمی گردد که با همدیگر رابطه برقرار می کنید؛ زیرا هر یک از برقراری رابطه در فضایی نظیر باغ و ... تولید استرس و به دنبال آن تعجیل می کند. مهم ترین نکته پیشنهادی پرسمان این است که قبل از ریشه دار شدن اختلافات بین خود و خانواده های تان از همراهی مشاوران کارآزموده و مجرب خانواده بهره بگیرید و مطمئن باشید اگر روابط شما و همسرتان همان مسیری را در پیش بگیرد که تا به امروز طی نموده، راه به جایی نخواهید برد؛ بنابراین تغییر رویه داده و یک بار برای همیشه از طریق مشاور خانواده به ارزیابی صحیحی از روابط خود پرداخته و هر کدام به سهم خود نقشی در بهبود رابطه در پیش بگیرید.
میهمان
وقت بخیر من ۸ ماهه عقد هستم با همسرم رابطه داشته ام ولی موقع دخول خونی ندیدم ایا پرده بکارتم پاره شده
پرسمان
سلام علیکم، اگرچه معمولاً پارگی پرده بکارت همراه با مقداری احساس درد و خونریزی است، اما این را بدانید که در همۀ انواع پرده بکارت این الزام وجود ندارد که پارگی آن حتماً همراه خونریزی و درد باشد. تقریباً پنجاه درصد پارگی پرده بکارت بدون خونریزی است.
میهمان
سلام خسته نباشید ایا از پشت طوری که پاهای زن بسته باشد مرد التش روی واژن بمالد تکون بدهد باعث اسیب بکارت میشود؟
پرسمان
سلام علیکم، بدون تردید، تا زمانی که چیزی مستقیماً با پرده بکارت برخورد نکند، امکان پارگی آن وجود ندارد، بنابراین اگر آلت تناسلی مردانه و یا انگشتان دست و یا هر وسیله دیگری با پرده بکارت مستقیماً برخورد نکند، امکان پارگی و آسیب دیدگی آن وجود ندارد و جای هیچ گونه نگرانی نیست.
میهمان
سلام من یک ساله عقدم تا الان هیچ رابطه ای جز بوسیدن و لب نداشتیم شوهرم هیچ درخاستی نمیده این موضوع نگرانم کرده
پرسمان
سلام علیکم، گرچه همخوابي با همسر در دوران عقد تا قبل از عروسي از نظر شرعي و قانوني اشكالي ندارد، ولى از نظر روانشناختى شايسته نبوده و احتمال دارد كه تأثيرات فرهنگى و روحى منفى فراواني را براي طرفين و يا خانواده هايشان بدنبال داشته باشد؛ بنابراين بهتر است چنانچه ضرورتي در اين امر احساس نمي شود اين عمل را به زمان عروسي و شب زفاف موكول كرد. از ديدگاه عرفي و فرهنگ عمومي بهتر است، اوج آميزش جنسي تا زمان ازدواج و شروع رسمي زندگي مشترك به تاخير افتد. تجربه نيز نشان داده كه اين كار باعث تشديد علاقه زوجين نسبت به هم شده و از سوي ديگر انگيزه زوجين را در برداشتن موانع ازدواج و شروع زندگي مستقل تقويت مي كند. ضمن اينكه عدم رعايت اين آداب و نزديكي جنسي، احتمال بارداري را فراهم مي آورد كه انعكاس خبر آن در فاميل و كم شدن فاصله بين عروسي و تولد، خود موجب بروز مشكلات ديگري مي گردد. گاه برخي خانواده ها به اين علت مخالف اين موضوع هستند كه شاهد شكست بعضي از ازدواج ها در دوران عقد بوده اند لذا مي خواهند در اين صورت آسيبهاي وارد شده به دختر كاهش يابد.
میهمان
با عرض سلام.من تازه میخوام عقد بکنم ،میخواستم بدونم با مالش ممکنه بکارت دختر از بین بره؟؟
پرسمان
سلام علیکم، اساساً احتمال پارگی و آسیب دیدگی پرده بکارت در صورتی است که مالش و یا بازی کردن با آن همراه با داخل کردن جسم خارجی و یا انگشتان دست در داخل واژن و مهبل باشد؛ در غیر این صورت و در جایی که چیزی داخل واژن نشود احتمال پارگی پرده بکارت وجود ندارد و جای هیچ گونه نگرانی در این خصوص نیست و می توانید با خیالی آسوده در آینده ازدواج کنید و عروسی بگیرید. این نکته را به خاطر بسپارید که در اثر خودارضایی هر اتفاقی ممکن است بیفتد، پس تلاش کنید از این پدیده شوم با توجه به راهکارهای فراوانی که در این خصوص وجود دارد، فاصله بگیرید و علاوه بر رهایی از آسیب های جسمی از آسیب‌های روحی و روانی و بسیاری از عوارض و پیامدهای منفی آن از جمله نیز رهایی یابید و پرده بکارت تان دچار پارگی و آسیب دیدگی نشود.
میهمان
با سلام ببخشید من ی ماهه عقد کدم خب اول خواستگاری ی حس کوچلو علاقه نسبت ب همسرم داشتم ولی الان اطرافیانم ظاهر همسرمو پسند نکردن با حرفاشون منم سرد شدم بنظرتون این ازدواج میتواند ادامه خوبی داشته باشد ؟؟نگرانم
پرسمان
سلام علیکم، با عرض سلام و احترام خدمت شما پرسشگر گرامی؛ دوران عقد مرحله ای است برای شناخت افکار و اخلاق و رفتار طرفین به گونه ای که پس از چند ماه با اطمینان زندگی مشترک را آغاز کنند. قطعا ظاهر شخص ملاک مهمی برای انتخاب همسر است اما به دل نشستن و جذاب بودن امری نسبی است که مربوط است به سلایق و علایق شخصی و هر کسی ممکن است برداشتی و حسی نسبت به کسی داشته باشد لذا در این مسئله نباید به پسند دیگران توجه کنید. علاوه بر ظاهر مسائل مهمی وجود دارد که نقش تعیین کننده تری در ازدواج و خوشبختی یا بدبختی دارند. مانند اخلاق و تدین شخص. ای بسا خوب رویانی که با بی اخلاقی زندگی جهنمی برای همسر خود ایجاد می کنند. پس اولویتهای خود را در زندگی مرور کنید و در صورت بروز مشکل از مشاوری امین و متعهد کمک بگیرید.
میهمان
اگر زن قبل از عقد یا نامزدی با یکی دیگه رابطه داشته باشه و پرده بکارت نداشته باشه میشه رابطه جنسی انجام داد؟
پرسمان
سلام علیکم، این زن ابتدا باید از کارهای گذشته خود توبه کند و مطمئن باشد که با توبه کردن خدا گناه شما را می بخشد و نباید به شوهرش درباره این قضیه چیزی بگوید. پس به هیچ وجه حرفی به او نزند، اگر چه صداقت و درستي مايه ثبات يك ازدواج مي باشد اما در برخي موارد بازگو نكردن مسايل واقعي، دروغ به شمار نمي آيد مثلا در صورتي كه فردي در گذشته رابطه غير شرعي با ديگري داشته و از طرفي از عمل خود به شدت پشيمان مي باشد در اين صورت مي تواند به همسر خود پاسخ عدم رابطه را بدهد.اشتباهي كه بعضي از زنان در زندگي مشترك مرتكب مي‌شوند اين است كه همه گذشته خود را به بهانه صداقت يا جلب اعتماد همسرشان، مطرح مي‌كنند حال آنكه اين عمل در بسياري موارد اثر عكس داشته كه نتيجه منفي آن در همان زمان (به صورت طبيعي همسر با شنيدن اين گونه مسائل خیلی دگرگون می شود) يا در زندگي مشترك، دامنگير طرفين خواهد شد و حتی منجر به طلاق می شود. در مورد پرده بکارت هم باید بدانید که بسياري از دختران هنگام ازدواج داراي بكارت نيستند (بدون ارتكاب گناه)؛ برخي اصلا بدون بكارت به دنيا مي‌آيند. در برخي موارد به علت سوانح (مانند افتادن از بلندي يا ضربه شديد) يا بيماري‌ (عفوني زنانه) بكارت زائل مي‌گردد. همچنين خوب است بدانيد پرده‌هاي بكارت با يكديگر متفاوتند. در نوع حلقوي، پرده به صورت حلقه اي دور ورودي واژن را مي پوشاند. گاه اين حلقه آنقدر كم‌عرض است كه به نظر بكارت نمي‌آيد. گذشته از آن در بسياري موارد پاره شدن پرده بكارت بدون خونريزي است. پس همانطور که بیان شد امکان رابطه جنسی بدون خونریزی هم وجود داشته و نباید شما نگران این قضیه باشید. موفق باشید.
میهمان
سلام آیا شهرهای مختلف درک متفاوتی از رابطه جنسی دارند؟ایا دو هنرمند می تونن با هم ازدواج کنند؟وقتی یکی همش میره مشاوره واون یکی نمیاد ایا این زندگی ادامه اش فایده داره
پرسمان
سلام علیکم، با سلام، با توجه به اشتراک مردم ایران در فرهنگ ایرانی اسلامی، تفاوت چندانی در تلقی مردم از رابطه ی جنسی وجود ندارد. اینکه دو هنرمند می توانند با هم ازدواج کنند یا نه در مشاوره پیش از ازدواج مشخص می شود در آنجا تستهایی مانند تست کتل از طرفین می گیرند تا مشخص شود ویژگیهای شخصیتی این دو با هم سازگار است یا نه. در مشاوره به همسری که به مشاوره می رود آموزش می دهند که چگونه زوج خود را برای آمدن به مشاوره ترغیب کند. ولی به هر حال هر دو زوج باید متمایل به ادامه ی زندگی باشند و اگر یکی از انها خواهان پایان زندگی زناشویی باشد، ادامه ی این زندگی با اصرار یک طرف بی فایده خواهد بود.
میهمان
سلام بابا از نظر من رابطه کامل نداشته باشید چون شوهرتون اینجوری میگه عقد خوش میگذره هی عروسیو عقب میندازه که خرج نده.
میهمان
من الان ۸سال عاشق ی پسریم اونم منا دوست داره ولی خانواده هامون راضی نمیشن چیکار کنیم ب نظرتون ؟؟ این عشق رفته رفته بیشتر میشه و ما راهمون سخت تر دیگ نمیدونم چیکارکنم خسته شدم
پرسمان
سلام علیکم، دوست گرامی معمولا مخالفت والدین با فرد انتخابی فرزند به دلیل عدم تطابق ملاک ها و هم شانی فرد با فرزند یا خانواده است. و معمولا زمانی که فرزند قبل از تعیین ملاک ها عاشق شده باشد چنین مشکلی خواهند داشت. البته درصد بسیار کمی از والدین هم از روی تعصب و بدون دلیل با انتخاب فرزند خود مخالفت می کنند اما مطمئنا در درصد بسیار پایینی قرار دارند. لذا ابتدا باید مشخص کنید علت واقعی مخالفت خانواده هایتان با ازدواج شما چیست؟ شاید ایشان طرف مقابل شما را نمی پسندند، و یا شاید می گویند هنور وقت ازدواجتان فرا نرسیده و... . پس در قدم نخست، سعی کنید دليل واقعي مخالفت خانواده هایتان را بيابيد. آيا ایشان دليلى قانع كننده، براى مخالفت خود دارند؟ آيا شما جوابى منطقى و منصفانه براى مخالفت آنها داريد يا نه؟ مخالفت والدین را بجا و مقتضى انديشه و محصول عاقبت انديشى «پيران تجربه» مى‏دانيد يا نه؟ اگر بعد از بررسی دلایل ایشان به این نتیجه رسیدید که این دلایل منطقی و قانع کننده نیستند و همچنان معتقد بودید طرف مقابل همسر مناسبی برای شماست برای جلب رضایت والدینتان تلاش کنید. در این مسیر از راهکار محبت، انديشه و عشق ورزي استفاده کنید و در راه تحصيل رضايت والدين خود از همکاري و ميانجيگري خيرانديشان و فاميلهاي نزديک و صاحب نفوذ بر روي والدين خود بهره بگيرید. از شما می خواهیم برای مکاتبات بعدی، از راه های زیر برای ارسال سوال استفاده کنید تا بتوانیم پاسخی کامل و درخور تقدیمتان کنیم: http://www.porseman.org/q ربات @porsemanbot پیامک ۳۰۰۰۱۶۱۹
میهمان
به نظر من رابطه ی کامل باید شب عروسی باشه....آرزوی هردختریه که شب عروسیش زن بشه...شاید تو دوران عقد خانومتون داشتن رابطه ی کاملو قبول کنه اما تا همیشه خودشو سرزنش میکنه و حسرت میخوره ک چرا قبل عروسیش زن شده
میهمان
من الان ۱ سال و یک ماهی هست که عقدم ولی رابطه ی کامل ندادیم و در حد لاپایی هست ولی خیلی ترس دارم که فشاری به پردم اومده باشه چون یه بار سوزش داشتم.لطفا راهنمایی کنید
پرسمان
سلام علیکم، بدون تردید، تا زمانی که چیزی مستقیماً با پرده بکارت برخورد نکند، امکان پارگی آن وجود ندارد، بنابراین اگر آلت تناسلی مردانه و یا انگشتان دست و یا هر وسیله دیگری با پرده بکارت مستقیماً برخورد نکند، امکان پارگی و آسیب دیدگی آن وجود ندارد و جای هیچ گونه نگرانی نیست.
میهمان
ما یک سال است که عقد کردیم ورابطه ی بدون دخول داشتیم ولی نامزدم اسرار میکنه از مقعد دخول داشته باشیم حالا من چیکار کنم لطفا جواب بدین. ممنون
پرسمان
سلام علیکم، اگرچه در دین مبین اسلام، انسان می‌تواند هر گونه لذت جنسی و غیر آن را از همسرش ببرد و در این خصوص محدودیتی وجود ندارد، تنها در برخی ایام خاص و زمان عادت ماهانه، آمیزش جنسی و سکس مهبلی ممنوع شده است، ولی بقیة التذاذات به قوت خود باقی است، اما باید توجه داشت که این تجویز به معنای مناسب بودن و یا مُجاز بودن هر گونه رفتار و عمل جنسی بین همسران نیست. برخی از رفتارهای جنسی مثل سکس مقعدی در شرع مقدس اسلام و به فتوای غالب فقها، کراهت شدیده دارد و برخی از علما بر اساس روایات وارده، آن را حرام می‌دانند و اگر باعث آزار و اذیت همسر گردد حرمت آن بیشتر است. البته اگر دخولی صورت نگیرد در این فرض کراهتی ندارد. همچنین آنهایی هم که قائل به حرمت نیستند، این امر را منوط به رضایت همسر می‌دانند و در جایی که زن راضی به این گونه روابط نیست برقراری رابطه مقعدی و اجباز زن به این عمل، حرام می‌گردد. ضمن این که پزشکان و متخصصان نیز این عمل را از لحاظ بهداشتی و فیزیولوژیکی صحیح نمی‌دانند و آسیب‌هایی را برای آن می‌شمارند. ما به هيچ وجه رابطه جنسی مقعدي با همسر را به علت عوارض زيادي كه براي زوجين به همراه دارد توصيه نمي كنيم؛ چرا كه از نظر پزشكي اين نوع رابطه داراي آسيب هايي است. از جمله شل شدن اسفنگتر يا ماهيچه حلقوي اطراف مقعد مي شود و در آينده مي تواند به بي اختياري مدفوع زن بيانجامد. همچنين خراش هاي مخاط داخلي مقعد و انتهاي روده باعث عفونت اين ناحيه شده و براي زن ناگوار است. برای حل اساسی مشکل، توصیه می شود عروسی را جلو بیندازید تا به همۀ محدودیت های خود پایان ببخشید. با ارضای بهینه و مطلوب نیاز جنسی از تنش های جنسی شوهرتان کاسته خواهد شد و انگیزه ای برای رابطه جنسی مقعدي نخواهید داشت. همچنین می توانید با معاشقه بدون دخول و با دست و بدن تان شوهرتان را ارضا کند. ارضای جنسی توسط دست یا بدن همسر نوعی خودارضایی و استمنا حلال است که در برخی موارد که امکان آمیزش و مقاربت جنسی همسران وجود ندارد و همسران از لحاظ تمایلات جنسی شدیداً در مضیقه و فشار هستند گاهی توصیه می شود.
میهمان
سلام
میهمان
مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : https://www.porseman.com/search
** درج سوال به وسیله ربات پرسمان در سروش و ایتا : @porsemanbot
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
میهمان
مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : https://www.porseman.com/search
** درج سوال به وسیله ربات پرسمان در سروش و ایتا : @porsemanbot
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
میهمان
مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : https://www.porseman.com/search
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
میهمان
مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : https://www.porseman.com/search
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
میهمان
سلام من یه ماهه نامزد کردمتا الان رابطه ای نداشتیم میهاستم بدونم طبیعیه؟؟بعد از چند هفته یاماه رابطه برقرار میشه؟؟
میهمان
سلام خسته نباشید من ۷ ماهه ک عقد کردم و شوهرم ازم رابطه جنسی کامل میخاد ب طور عاجزانه میگه خیلی احتیاج دارم حتی دوبآر گریه کرد ب خاطر این موضوع هم دلم براش میسوزه هم میگم رابطه جنسی کامل کار درستی نیست لطفا کمکم کنید
میهمان
سلام.بدون لباس اشکالی ندارد.
میهمان
سلام.خود ارضایی در هرصورت چه شخص متاهل باشد چه مجرد حرام است و اثرات مخربی روی اعضای بدن و روحیه و... دارد.
این عمل در صورتی حرام نیست که توسط همسر انجام شود. درپناه حق
میهمان
در دوران عقد به طور ناگهانی پردم پاره شده ناماریم برای دیدن خون با ما می اید تا دستمال خونی را ببیند چه کارکنم نفهمد خیلی تر سیدم کمک کنید
میهمان
من یک ماهه عقدم و فقط یکبار ارضا شدم و ازاین موضوع خودم و همسرم ناراحتیم کمکم کنید
میهمان
سلام.من و همسرم تو دوران نامزدی چون ازهم دور بودیم از ماه دوم رابطه کامل رو شروع کردیم و اصلا هم ناراضی نیستم. کل نامزدی ماهم ۶ ماه طول کشید

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.