رابطه جنسی در دوران عقد ۱۳۹۵/۰۶/۲۹ - ۲۷۹۲۶۳ بازدید

پرسشگر محترم؛ ارتباط شما با این نهاد، گویای افتخاریست که ما در جلب اعتماد ارزشمند شما داریم و پرسش مهم شما، ‌نشان از ذهن منطقی و قلب آگاهتان در حفظ و ارتقاء سلامت جسمی و روانی ارتباط عاشقانه با همسرتان.

هنگامیکه، دختر و پسر به ازدواج یکدیگر درمی‌آیند امکان بهره گیری هرگونه لذتی را از یکدیگر دارند. میزان آن را نیز تمایل و آمادگی طرفین تعیین می‌کند. البته با توجه به ویژگی دوران عقد، نکاتی را باید مد نظر قرار داد که در ادامه تقدیم می‌نماییم.

پرسشگر محترم؛ ارتباط شما با این نهاد، گویای افتخاریست که ما در جلب اعتماد ارزشمند شما داریم و پرسش مهم شما، ‌نشان از ذهن منطقی و قلب آگاهتان در حفظ و ارتقاء سلامت جسمی و روانی ارتباط عاشقانه با همسرتان.

هنگامیکه، دختر و پسر به ازدواج یکدیگر درمی‌آیند امکان بهره گیری هرگونه لذتی را از یکدیگر دارند. میزان آن را نیز تمایل و آمادگی طرفین تعیین می‌کند. البته با توجه به ویژگی دوران عقد، نکاتی را باید مد نظر قرار داد که در ادامه تقدیم می‌نماییم.
خوب است بدانید زندگی مشترک شما هیچ گاه نمی‌تواند تنها بر اساس برقراری رابطه جنسی استوار بماند. رابطه جنسی بخش مهمی از زندگی زناشویی است اما کاملا تحت تأثیر جو روانی و عاطفی زندگی است. این اهمیت اساسی در دوران عقد و نامزدی دوچندان است زیرا این دوران تقویت و شکوفایی عاشق و احساسات عاطفی است. رابطه خفیف جنسی نیز، تنها نقش تسهیل نیل به این هدف را در این دوره بازی می‌کند. پس برای باقی ماندن در کنار هم، نیازمند پیوند روحی، روانی و احساسی هستید. در صورتیکه بگذارید عشق و علاقه باعث کشش گردد، روح شما سریعاً آماده می‌گردد. برای هردوی شما، رابطه جنسی باید نهایت میزان ابراز علاقه به یکدیگر باشد و نه فقط وظیفه زناشویی و یا عاملی برای ارضاء جسمی. باید برای پالایش روح و تعالی عشقتان، از رابطه جنسی استفاده کنید، نه برای خلاص شدن از یک حالت فیزیکی. در اینصورت شما و همسرتان همیشه در یک آرامش روحی قرار دارید و زندگی مشترک برایتان دلنشین است. هرچند رابطه جنسی، شما را در این راه یاری می‌رساند. (در صورت تمایل به دریافت راهکارهای ارتقاء ارتباط عاطفی همسران جوان، در مکاتبات بعدی ابراز تمایل خود را اعلام فرمایید). در ادامه کمی بیشتر در مورد رابطه جنسی این دوران خواهیم گفت.
همانگونه که می دانید، از نظر آموزه های دینی، همبستر شدن زن و شوهر و ارضای غریزه جنسی از این راه، عبادت محسوب می شود و حتی در روایتی آمده است اگر کسی عمل نزدیکی با همسرش را همراه با آداب و رسوم آن زود به زود انجام دهد به یکی از سنت های پیامبران (صل الله علیه و آله) عمل کرده است. البته بهره بردن جنسی از همسر، مراتبی دارد. از دیدگاه عرفی و فرهنگ عمومی بهتر است، اوج آمیزش جنسی تا زمان ازدواج و شروع رسمی زندگی مشترک به تاخیر افتد. تجربه نیز نشان داده که این کار باعث تشدید علاقه زوجین نسبت به هم شده و از سوی دیگر انگیزه زوجین را در برداشتن موانع ازدواج و شروع زندگی مستقل تقویت می کند. ضمن اینکه عدم رعایت این آداب و نزدیکی جنسی، احتمال بارداری را فراهم می آورد که انعکاس خبر آن در فامیل و کم شدن فاصله بین عروسی و تولد، خود موجب بروز مشکلات دیگری می گردد. گاه برخی خانواده ها به این علت مخالف این موضوع هستند که شاهد شکست بعضی از ازدواج ها در دوران عقد بوده اند لذا می خواهند در این صورت آسیبهای وارد شده به دختر کاهش یابد.
در دوران نامزدی، زن و شوهر می توانند از بازی و ملاعبه از لذایذ جنسی نسبت به همدیگر برخوردار شوند و در انجام کار اصلی (سکس کامل) خیلی عجله نکنند و اگر بتوانند انجام عمل اصلی را به عروسی موکول کنند خیلی مناسب تر و بهتر است زیرا در هر مرحله ای از ازدواج لذت‌های ویژه و خاص خود را دارد و دوران عقد و نامزدی بهتر است به بازی های عاشقانه و ملاعبه (لمس قسمت‌های حسی و تحریک کننده و جنسی بدن، بوسیدن و عشق ورزیدن و ارتباط کلامی-عاطفی) اکتفا شود. پوشیدن لباسهای مناسب و استفاده از عطر و آرایش سبک هنگام حضور نزد همسرتان، مفید خواهد بود. در این میان، همسرتان نیز از لذت این معاشقه بهره خواهند برد و مطمئن باشید مشکلی پیش نخواهد آمد.

خوب است بدانید در ضمن همین روابط عاطفی و ملاعبه‌ها، میزان تمایل همسرتان به برقراری رابطه جنسی نیز مشخص خواهد شد. شما از حرکارت، حرفها و چهره او خواهید فهمید که امکان پیشروی بیشتر در امور جنسی هست یا خیر. عجله نکنید؛ ممکن است رسیدن به نقطه مطلوب شما چند جلسه ملاقات، زمان ببرد اما تردید نکنید که این آرامش و عدم تعجیل به نفع شما خواهد بود و شما را جذابتر نشان خواهد داد.
کلمات سحرآمیزی وجود دارند که می‌توانید از آنها استفاده کنید: «دوسِت دارم»، «عشق پاک منی»، «بزرگترین شانس زندگی من، آشنایی و ازدواج با توست»، «بهترین دوست من در تمام دوران زندگی من، تو هستی»، «در این دنیا هیچکسی برای من مثل تو نمیشه»، «بدون تو به هیچ و با تو به همه چیز می‌رسم»، «می خواهم همیشه با تو باشم»، «دنیای بدون تو را حتی تصور هم نمی‌تونم کنم»، «همیشه تو را از خدا می خواستم و به آرزویم رسیدم»، «رؤیاها و آرزوهای من با وجود تو تحقق پیدا می‌کند»، «تو خیلی خیلی برای من عزیزی»، «تو باعث شدی که ما در زندگی خوشبخت بشیم. تو زندگیمون را دگرگون کردی»، «بسیار خوشحال می‌شوم وقتی می‌بینم که اینطور دلسوزانه در زندگیمون تلاش می‌کنی»، «چقدر جذاب شدی»، «زیبا بودی، زیباتر شدی»، «دلم فقط تو رو می‌خواهد»، «قبلا هم گفتم بازم می‌گم که‌ اندامت خیلی ناز و خواستنیه»، «دوست دارم با تو و نزدیک تو باشم»، «دلم برات تنگ میشه»، «بیا در آغوشم»، «گرمای بدنت رو دوست دارم» و ...

دوره نامزدی موفق، سازنده یک زندگی موفق خواهد بود. این موفقیت را با آموختن مهارتهای زندگی و ارتقاء ارتباط عاطفی، تضمین نمایید.
منتظر مکاتبات بعدی شما هستیم.

نویسنده : عباسعلی هراتیان

نظرات

میهمان
سلام خسته نباشین من ۱۹ ساله هستم خیلی میل جنسی دارم هنوز ازدواج نکردم باید چیکار کنم
پرسمان
سلام علیکم، پرسشگر گرامی شما در موقعیت سنی خاصی هستید که غریزه جنسی در آن به اوج شکوفایی می رسد و در حال حاضر این غریزه به خصوص با تحریکاتی که در زندگی و محیط امروزی وجود دارد, شما را در فشار و مضیغه قرار داده است. به منظور خلاصی از این فشار و حفظ خود از گناه, دو راهکار واقعی وجود دارد ۱- راهکار ازدواج ۲- راهکار کنترل غریزه و تقویت معنویت.
یگانه راه کنترل واقعی شهوت و نجات از تحریکاتی که در اثر روابط در محیط های آلوده و نامناسب عارض انسان می شود, ازدواج است, باید تمام همت خود را در این جهت به کار گیرید ولی اگر به هر دلیل نمی توانید ازدواج کنید, چاره ای جز استفاده از روشهای کنترلی و تقویت معنویت نیست.
بدون تردید اگر خداوند غریزه جنسی را در انسان قرار داده قدرت و توان مقابله با گناه را نیز در وجود وی قرار داده است بنابراین هر انسانی باید با عزم و همتی سترگ به مبارزه با گناه برخیزد و همواره کوشش کند که برای اولین بار که میل به گناه آمد با جدیت تمام در برابر آن مقاومت کند آن گاه به تدریج مبارزه آسان خواهد شد.
گاهی اوقات ممکن است برای بعضی از افراد واقعا امکان ازدواج به هیچ وجه فراهم نشود، در این صورت، قرآن کریم دستور به پاکدامنی و عفاف می دهد و می فرماید: «ولیستعفف الذین لایجدون نکاحا حتی یغنهم الله من فضله» ، خداوند در این آیه، صریحاً دستور به عفاف و خودنگهداری می دهد و این بهترین شیوه و روشی است که با به کار بستن آن روح ایمان و تقوا در انسان پرورش می یابد و سبب تقویت اراده و تسلط بر نفس می شود و روحیه عفت در انسان زنده می گردد.
استفاده از روش های خودکنترلی مانند ورزش، نخوردن غذای گرم، نپوشیدن لباس چسبان، دوری از بیکاری، تنظیم خواب می تواند مؤثر باشد.
موفق باشید.
میهمان
من تازه میخوام عقدکنم ۱۵سالمه ولی هیچی نمیدونم که چکارکنم چکارنکنم راستی سکس یعنی چه؟
پرسمان
سلام علیکم، اگرچه مشخص نیست که آیا ازدواج شما در این سن برای شما مناسب است یا نه؟، اما در هر صورت برای اینکه برای ازدواج آماده شوید، ایرادی ندارد که کتاب هایی که در خصوص ازدواج، چگونگی انتخاب همسر و مسائل زناشویی همسران نگاشه شده مطالعه نمایید و با آگاهی وارد این عرصه بشوید تا آسیبی متوجه شما نشود.
آنچه شما دنبال آن هستید در این نوع کتاب ها پاسخ داده شده است.
میهمان
سلام من عقدم با نامزدم همیشه هفته ای دوبار ارتباط دارم وآلتشو هم همیشه تا ته فشارمیده داخلم اما وقتی میخواد ارضاع بشه خیلی زود خودشو عقب میکشه آیا امکانش هست ک باردار بشم ...ممنون میشم اگ جواب بدین.
پرسمان
سلام علیکم، بنابر تحقیقات انجام شده، در مایع قبل از انزال منی که به مایع مذی یا پیشاب معروف است و مایعی چسبنده و شفاف می باشد، هم مقداری اسپرم وجود دارد به همین خاطر احتمال بارداری در صورت تحقق شرایط آن وجود دارد؛ بنابراین اگر این رطوبت‌ها در مهبل زن یا نواحی اطراف آن ریخته شود ممکن است باعث بارداری و حاملگی گردد. شما می توانید از وسایل مطمئن جلوگیری از بارداری استفاده کنید تا دچار بارداری ناخواسته نشوید.
میهمان
ایا رابطه معقدی باعث ساقط شدن حق حبس میشه؟تاکی قابل تشخیص پزشک قانونی؟
پرسمان
سلام علیکم، «حق حبس» زن به این معناست که زن می تواند تا وقتی که تمام مهریه پرداخت نشده از وظایفی که نسبت به شوهر دارد خودداری کند. طبق ماده ۱۰۸۵ قانون مدنی، زن می تواند تا مهریه او تسلیم نشده از ایفاء وظایفی که در مقابل شوهر دارد امتناع کند. مشروط بر اینکه مهر او حال باشد و نیز زن قبلاً تمکین خاص(رابطه جنسی) نکرده باشد.
برابر ماده ۱۰۸۶ قانون مدنی، چنانچه زوجه قبل از گرفتن مهریه به اختیار و اراده خود از زوج، تمکین خاص نماید، حق حبس وی ساقط گردیده و دیگر نمی تواند از حق حبس خود استفاده نماید و نیز مُجاز به امتناع از تمکین و سایر وظایف زناشویی نیست.
برقراری رابطه جنسی مقعدی جز تمکین خاص محسوب می شود و حق حبس زن را ساقط می کند؛ البته از آنجا که اثبات این مسئله مقداری سخت می باشد، موضوع با تأیید پزشک قانونی و یا اقرار زوجین اثبات می گردد. ضمن اینکه این موضوع توسط پزشک متخصص مستقر در پزشک قانونی قابل تشخیص است.
برفرض اینکه حق حبس زوجه ساقط گردد، در صورتی که مهریه وی حال باشد، وی همچنان می تواند هر زمان ه بخواهد تقاضای مهریه نماید.
اساساً اگر مهریه حال باشد زوجه هر زمان که بخواهد می تواند برای گرفتن مهریه خود اقدام نماید. چه آنکه قبلاً تمکین کرده یا نکرده باشد و چه آنکه استناد به حق حبس کرده و یا نکرده باشد.
میهمان
سلام من یک ساله که عاشق پسر داییم شدم ۱۳ سالمه و اون ۲۳ سالشه به دلیل فامیل بودن روم نمیشه بهش بگم چیکار کنم خیلی عاشقشم احساس میکنم اونم عاشقانه لطفا کمکم کنید
پرسمان
سلام علیکم، اگرچه مسئله عشق و عاشقی یک فرایند کاملاً طبیعی و خدادادی است که معمولاً برای دختران و پسران در سنین نوجوانی و جوانی به خاطر فعل و انفعالات خاصی که در بدن انسان به وجود می آید، رخ می دهد تا آنان را به تدریج برای ازدواج و تشکیل زندگی مشترک آماده سازد؛ منتها باید توجه داشت عشق و علاقه های بی ضابطه می تواند باعث دردسر و آسیب گردد و مشکلاتی را برای انسان به وجود آورد.
اگر این گونه عشق و علاقه های غریزی تبدیل به عشق و علاقه کور و بی ضابطه گردد و یا باعث شکل گیری روابط دختر و پسر و دوستی پنهانی آنان خارج از چارچوب های دینی و شرعی گردد و باعث پیدایش وابستگی روانی و مشکلات دیگر گردد و یا موجب شکل گیری ازدواج های احساسی پشیمان کننده شود در هر صورت، مشکلات عدیده ای را برای دختران و پسران جوان و خانواده آنها ایجاد خواهد نمود. برای پیشگیری از این مشکلات توصیه اکید ما این است که از دامن زدن به مسئله عشق و عاشقی بپرهیزید تا تا آسیبی متوجه شما نگردد.
میهمان
سلام من به تازگی عقد کردم. دوسه بار باهمسرم ملاعبه و معاشقه داشتم.اما هیچ کداممان ارضا نشدیم. همسرم به خاطر بیماری واریکوسل خفیفی که داشتن و الان تشدید شد خیلی اذیته و به خاطر ارضا نشدن بهش فشار میاد و دردش زیاده...اینم بگم که حتی بعد ازدواج همسرم توی خواب به اون حالت رسیده اما توی رابطه اتفاق نمیفته و این اذیتش میکنه.لطفا راهنمایی کنید
پرسمان
سلام علیکم، با عرض سلام حضور پرسشگر گرامی، و با عرض پوزش از تاخیر در تقدیم پاسخ، واریکوسل درمانی جز جراحی ندارد لذا ب ایشاناید هر چه زودتر به یک متخصص ارولوژی مراجعه نمایند تا راهنمایی های لازم جهت جراحی انجام شود.
میهمان
من ۱۲ساله هستم یک بار سکس شدیدی کردم اما خونی نداشته ام ایا پرده بکارتم پاره شده است؟؟
پرسمان
سلام علیکم، معمولاً در اولین آمیزش جنسی پرده بکارت از بین می رود؛ البته خونریزی پرده بکارت بستگی به نوع پرده و ضخامت آن دارد؛ در برخی از انواع پرده بکارت پارگی و آسیب دیدگی بدون درد و خونریزی می باشد. تقریباً پنجاه درصد پارگی پرده بکارت بدون خونریزی است.
به هر حال، اطلاع از سلامت یا عدم سلامت پرده بکارت تان بدون معاینه مستقیم پزشک متخصص امکان پذیر نیست.
میهمان
سلام..ببخشید .منو نامزدم میخایم لاپایی انجام بدیم بنظرتون معایبش چیه؟درسته ممکنه حامله بشم با اینکار؟
پرسمان
سلام علیکم، اگر بین شما و نامزدتان عقد شرعی خوانده شده و شما رسماً زن و شوهر هستید در این صورت در دوران عقد می توانید باهم معاشقه بدون دخول داشته باشید.
معمولاً معاشقه بدون دخول همچون لاپایی، لمس و نوازش آلت تناسلی و مالیدن آن به بدن یکدیگر برای همسران خوشایند بوده و باعث تحریک جنسی و ارضای جنسی می گردد که در مواقعی که امکان نزدیکی و آمیزش جنسی به خاطر دلایلی وجود ندارد، برای همسران قابل اجراست.
اگر شما با همسرتان معاشقه بدون دخول انجام دهید و ناحیه تناسلی شما بدون دخول با یکدیگر تماس یگیرد در این فرض بهتر است از وسایل جلوگیری مطمئن استفاده کنید تا مایع منی مرد با آلت تناسلی زن تماس حاصل نکند و دچار حاملگی ناخواسته نشوید.
این را بدانید که بنابر تحقیقات انجام شده، در مایع قبل از انزال منی، هم مقداری اسپرم وجود دارد به همین خاطر احتمال بارداری در صورت تحقق شرایط آن وجود دارد؛ بنابراین اگر این رطوبت‌ها در مهبل زن یا نواحی اطراف آن ریخته شود ممکن است باعث حاملگی گردد.
میهمان
سلام من با نامزدم لاپای زدم ولی واژن اون نزدیک واژن من هم شد من قبل از ماه محرم پریود شدم امکان داره حامله باشم الن هم پریود نشدم
پرسمان
سلام علیکم، اگر بین زن و شوهر رابطه جنسی برقرار شود و مایع منی مرد در مهبل زن و یا نواحی اطراف آن ریخته شود و شرایط حاملگی در زن وجود داشته باشد، این انتظار وجود دارد که زن حامله گردد. بعد از انعقاد نطفه و استقرار آن در دیواره رحم اولین و رایج‌ترین علامت احتمالی بارداری، قطع قاعدگی و عادت ماهانه زن است که معمولاً اکثر قریب به اتفاق زنان آن را در دوران بارداری تجربه می‌کنند. البته تأخیر و یا بی‌نظمی در جریان قاعدگی و عادت ماهانه به تنهایی نمی‌تواند دلیل بر حاملگی و بارداری باشد؛ چرا که این گونه امور از چیزهایی است که بسیاری از زنان تحت تأثیر عوامل مختلف حتی با رفتن به مسافرت، فشار و استرس زیاد، آن را در خود مشاهده می‌کنند.
یکی از راه های ساده تشخیص حاملگی و بارداری، استفاده از نوار تست حاملگی(Baby Check) که در داروخانه‌ها یافت می‌شود، است، البته باید بگوییم که بارداری در این نوع تست نیز قطعی و حتمی نیست. این تست از علایم احتمالی حاملگی است.
البته با انجام یک آزمایش ساده که با گرفتن نمونة خون و مشاهدة وضعیت هورمونی به دست می‌آید ظرف یکی دو ساعت می‌توان از حاملگی و عدم حاملگی زن مطمئن گردید.
میهمان
سلام من دختری۱۶ساله هستم و شوهرم ۲۳ساله ما ۹ ماه نامزد کردیم چن بار با نامزدم لاپایی و مالیدن و خوردن داشتیم ولی من ارضا نمیشم اون خیلی تلاش میکنه ولی نمیشم میخواستم بدونم طبیعیه ک با داشتن پرده بکارت ارضا نشیم یا مشکلی وجود داره ،، اینم بگم چن بار ک با پیام از این حرفا زدیم خودم چن بار ارضا شدم میشه کمکم کنین میترسم بد از عروسی هم نتونم باهاش ارضا بشم
پرسمان
سلام علیکم، با عرض سلام؛پرسشگر گرامی چون شما دوران عقد هستید و هنوز در مورد رابطه جنسی تجربه کافی ندارید در ادامه این مشکل حل می شود، چرا که در ادامه زندگی و بعد از ازدواج این وضعیت حل می شود و از این حالت خارج می شوید. ما همیشه به این معتقد بودیم که رفتارهای بعد از ازدواج زن و شوهردر تداوم زندگی آنان نقش اساسی دارد و عشق حقیقی بعد از ازدواج بین آنان به وجود می آید. خوب است بدانید که در مشاوره های خود افراد زیادی را دیده ایم که زن و مرد در ابتدای زندگی احساس می کردند که به هم علاقه ای ندارند و یا از رابطه جنسی لذت نمی برنند اما پس از مدتی عشق در زندگی آنان شکل گرفته است، بنابراین زن و شوهر حتی در صورتی که در این قضیه مشکل دارند باز هم می توانند برای ایجاد عشق در زندگی خود تلاش کنند.
پرسشگر گرامی، معاشقه و ناز و نوازش طرفین از روشهای ارضا ءکننده‌ به شمار می آید به گونه ای که بدون دخول آلت نیز می توان به اوج لذّت جنسی رسید. ملاعبه نیز تحریک همسر از طریق لمس و مالش بدن ، در آغوش گرفتن، دلنشین , نازک حرف زدن با یکدیگر و گفتن حرف های عاشقانه و بوسه و نوازش بر یکدیگر احساس طرف مقابل را نسبت به هم افزایش می دهد. پس با این شیوه می توانید نیاز جنسی بالای شوهرتان را تامین کنید و از این طریق بدون دخول ارضا شود.موفق باشید
میهمان
سلام من الان عقدم همسرم میگه که لاپایی داشته باشیم ولی من خیلی استرس دارم که نکنه حتی بدون دخول حامله بشم لطفاً راهنمایی کنید . ممنون
پرسمان
سلام علیکم، نگران نباشید . رابطه به صورت لاپایی و بدون دخول هیچ مشکلی ندارد و احتمال حاملگی در آن صفر است.
میهمان
ببخشید اشکال نداره تودوران عقد رابطه کامل داشته باشیم
پرسمان
سلام علیکم، تردیدی در این نیست که از لحاظ قانونی و شرعی دختر و پسری که باهم عقد شرعی می‌خوانند و به هم محرم و زن و شوهر می‌گردند، می‌توانند از همان لحظه جاری شدن خطبه عقد نزدیکترین روابط زناشویی و جنسی را به طور کامل با هم داشته باشند و از وجود هم لذت ببرند، ولی باید توجه داشت که در حال حاضر از لحاظ عرفی و در منظر برخی خانواده‌ها، برقراری روابط زناشویی پیش از عروسی رسمی، مقبولیت لازم را ندارد؛ به همین خاطر به دختران و پسران توصیه می‌کنیم که تا آنجایی که امکان دارد به این سنت و اعتقاد گذشتگان و پیشینیان و خانواده‌ها احترام بگذارند و اگر خواستار روابط جنسی به صورت کامل هستند، در درجه اول سعی کنند عروسی را جلو بیندازند و ثانیاً آن را کاملاً مخفی داشته و از حاملگی ناخواسته جلوگیری به عمل آورند و یا این که روابط زناشویی خود را در سطح ابتدای قرار دهند و مراحل اصلی و نهایی و ازاله بکارت را برای بعد از عروسی رسمی مؤکول کنند.
میهمان
سلام من دختری ۲۴سالم با نامزدم ۸عقد کردیم رابطه هم داشتیم ۲بار با هم اون البته اون به زور این کارو کرد من می ترسیدم باردار شم اون می گف اگه باردار شدی سقط می کنیم ماهم کاملا خانواده مذهبی هستیم ونه بابام ومامانم هیچ کدام نمی زارن من سقط کنم اون میگه باید تا۳سال نامزد بمونیم من تو این سه سال چیکار کنم تو رو خدا کمکم کنید
پرسمان
سلام علیکم، اگر شوهرتان قصد رابطه جنسی با شما را دارد بر شما شرعاً اطاعت از وی در دوران عقد لازم نیست. البته می توانید با دست و بدن تان و معاشقه بدون دخول وی را ارضا کنید تا تنش های جنسی وی کاهش یابد.
این را بدانید دختر وقتی عقد می کند تا زمانی که در منزل پدر حضور دارد و پدر خرج زندگی او را تأمین می کند و شوهر نفقه او را نمی پردازد، انجام وظایف و مسئولیت های زندگی زناشویی بر زن تماماً واجب نیست؛ بنابراین برخی از مَراجع عظام تقلید در دوران عقد با شرایطی که ذکر شد لزوم اذن و اجازه گرفتن برای خروج از منزل و یا اطاعت از شوهر را و نیز همبستری را شرعاً واجب نمی دانند؛ بنابراین اگر شوهرتان اصرار زیاد دارد این مشکل اوست؛ چون یا باید تا شروع زندگی مشترک صبر پیشه کند و یا مقدمات عروسی را فراهم کند و بتواند با خیالی آسوده به هدف و خواسته خویش برسد.
میهمان
سلام من یکسال است که عقدکردم ولی هربارکه همسرم میادطرفم خیلی استرس دارم ایشون خیلی منودوست دارن واصلا عجله نمیکنن تاالانم چیزی نگفتن ولی میدونم ناراحت میشه اینم بگم اصلا هیچ کدوم رابطه روتاشب عروسی دوست نداریم ولی من حتی بامعاشقه هم اذیت میشم به حدی که لرز میکنم تامدتا ها دوست ندارم هیچ چیزی بینمون پیش بیاد به نظرشما باید به روان پزشک مراجعه کنم
پرسمان
سلام علیکم، سلام علیکم
در مورد سوال باید خدمت شما عرض نماییم در عین ساده بودن اما جوانب مهمى را در بر دارد و بعلت عدم توضیح بیشتر دچار ابهام است.آیا این استرس شما بخاطر این است که از رابطه جنسی با همسرتان می ترسید؟ علت ترس را در چه می بینید؛ در دردناک بودن رابطه یا عدم ارضای جنسی کامل توسط همسرتان و یا...؟ لطفا علاوه بر پاسخ دادن به این سوالات، هر مساله دیگری که ممکن است شما را در رابطه با مسائل جنسی نگران یا ناراحت نماید را نیز بیان نمایید. منتظر مکاتبه بعدی شما هستیم.
میهمان
سلام من دختر ۲۳ساله هستم ده ماهه عقد کردیم یه ماه پیش متوجه شدم همسرم تو فضایه مجازی با خانما گرم میگیره و حرفایه جنسی میزنه .ولی چون نمیخاستم زتدگیم از هم بپاشه به خانواده ها نگفتم به خودشم ک گفتم ابراز پشیمونی کرد و خطشو عوض کرد و سعی کرد گوشیش رو در دسترسم بزاره تا دوباره بهش اعتماد کنم الانم ازم میخاد ک رابطه جنسی داشته باشیم بنظر شما درخواستشو قبول کنم راهنماییم کنین
پرسمان
سلام علیکم، خواهر گرامی، سلام؛ با توجه به اینکه او اشتباهش را پذیرفته، ابراز پشیمانی کرده و در صدد اعتماد سازی است به نظر می رسد که او در قولش صادق است و این منطقی است که شما به او فرصت بدهید و سعی کنید روابط تان را بهبود بدهید. ولی در مورد رابطه جنسی، از نظر شرعی رابطه جنسی در دوره عقد مشکلی ندارد ولی معمولا چون این دوره، دوره شناخت است و گاهی طلاق هم اتفاق می افتد خانواده ها و دختر حساسند که رابطه جنسی کامل برقرار نشود تا اگر خدای ناکرده طلاق پیش آمد دختر، موقعیت های ازدواج بعدی اش دچار مشکل نشود. اگر واقعا می دانید که او را شناخته اید و اطمینان دارید که می توانید در کنار او خوشبخت باشید خب می توانید رابطه جنسی داشته باشید وگرنه سعی کنید با او صحبت کنید و با محبت او را راضی کنید که از راه هایی غیر از رابطه جنسی کامل که بکارت را از بین می برد ارضائش کنید.
میهمان
من الان ۳ ماه عقد کردم ولی همسرم هیچ رابطه ای به من نداره .
نه لب گرفتن نه بوسیدن ....
پرسمان
سلام علیکم، اساساً میزان روابط دختر و پسر در دوران عقد تابع متغیرهای مختلفی است. ضمن اینکه از لحاظ عرفی میزان رابطه زن و شوهر در این دوران در همه شهرها و روستاها ضابطه یکسانی ندارد. برخی از مردم بسیار سهل‌گیرانه به قضیه می‌نگرند و اجازه هر گونه رابطه‌ای را به دختر و پسرشان در این دوران می‌دهند و برخی دیگر بسیار سخت‌گیرانه به قضیه می‌نگرند و اجازه هیچ گونه رابطه‌ای حتی دیدارهای ساده و تماس‌های تلفنی را نیز به دختر و پسرشان در این دوران نمی‌دهند.
به خاطر همین مسئله برخی از افراد برای پیشگیری از بروز مشکل مقداری با احتیاط رفتار می کنند، ممکن است همسر شما نیز از این دسته افراد باشد.
به هر حال، شما می توانید چراغ سبزی به همسرتان نشان دهید و نیز با بیان احساس به طر غیرمستقیم از همسرتان بخواهید که بیشتر به شما محبت نماید.
اگر با همه تلاش های شما اقدام مؤثری واقع نشد، آنگاه مسئله نیاز به بررسی دارد.
میهمان
سلامممنونم از شما که جوابمو دادید
خیلی متشکرم که پیگیر این موضوع هستید
فقط یه سوال تکلیف این مسئله که زندایی خانمم وخواهر کوچکتر خانمم که به خانمم طی این ۲۲ سال میگن زیاد با شوهرت همبستر نشو همش طفره برو ویا بابت همبستر شدن پول دریافت کن چیست
لطفاً مرا راهنمایی کنید ممنون میشم
پرسمان
سلام علیکم، پرسشگر گرامی تا زمانی که زن عذر شرعی نداشته باشد باید در مقابل خواسته های جنسی شوهرش تمکین کند و در حقیقت تمکین نکردن زن از گناهان بزرگ و باعث تضییع حقوق شوهر محسوب می شود. پس همسرتان نمی تواند بدون دلیل همبستر شدن را ترک کند. همسرتان نباید به حرف های اقوام خود توجه کند و به زندگی زناشویی و استحکام آن توجه کند. موفق باشید.
میهمان
سلاممن باخانمم ۲۲ سال است که ازدواج کردم دوران نامزدی بارهای بار باهم همبستر شدیم ولی از فردای عروسی خانمم هر بار بهانه ای می آورد که با هم رابطه نداشته باشیم حتی کارمان به دکتر زنان کشیده دکتر زنان خانمم را به روانپزشک معرفی کرد خانمم بعداز ۳ بار مراجعه دیگه پیش دکتر نرفت حتی حدود یک سال به من گفت من مریضم و نمی توانم همبستر شوم
بعد چند وقت پیش خودش اقرار کرد که زندایی و خواهر خودش که از خودش کوچکتر است به می گویند که زیاد همبستر نشو اگر شوهرت خواست بگو که برای همبستر شدن باید به تو پول بدهد واگه قبول نکرد تن به همبستر شدن نده یا بگو اگه این کار انجام شود من زود میمیرم
متاسفانه الان اگر بخواهیم همبستر شویم حداقل ۴ یا ۵ روز التماس کنم تا شاید رضایت بدهد
در ادامه بگویم من خیلی شهوتیم من مطمئنم خود خانمم برای کسی باز گو کرده که من شهوتم زیاده
من با خواندن دعا و زیارت عاشورا سعی کردم به کسی دیگر فکر نکنم
تورو بخدا منو راهنمایی کنید ممنون از شما
پرسمان
سلام علیکم، پرسشگر گرامی، تا زمانی که زن عذر شرعی نداشته باشد باید در مقابل خواسته های جنسی شوهرش تمکین کند و در حقیقت تمکین نکردن زن از گناهان بزرگ و باعث تضییع حقوق شوهر محسوب می شود. علت اینکه از شما تمکین نمی کند چند چیز است .۱یا مریض است و مبتلا به سرد مزاجی شده ۲. شما نمی توانید تحریک کنید و مهارت جنسی بلد نیستید ۳.لجبازی می کند. در هر صورت باید با او صحبت کرد و قضیه را مشخص نمود و اگر واقعا تمکین نکند شما می توانید همسر دیگری بگیرید و هرگز فکر گناه را نکن که بدنام دنیا و آخرت خواهی شد.
تمایل و عدم تمایل ملاک نیست ملاک تمکین آنست که زن خود را در معرض جنسی شوهر قرار دهد هر چند تمایل و رغبت باطنی به ان نداشته باشد. از جمله حقوقی که مرد نسبت به همسر خود دارد تمکین است یعنی زن وظیفه دارد نیاز جنسی شوهر خود را ارضا کند و تأمین کند و در غیر از مواردی خاص مثل ایام عادت یا روزه واجب، زن حق استنکاف ندارد بلکه باید به خواسته همسرش جواب مثبت بدهد و رضا و رغبت شرط نیست. اما برای رسیدن به اوج لذت جنسی و نشاط کافی در زندگی زناشویی چه بهتر است که رضایت و رغبت متقابل بین زن و شوهر در این زمینه حاصل شود این امر (رضایت و رغبت متقابل) نه تنها نیازهای فیزیولوژیک و زیستی همدیگر به شکل کامل و زیباتر و بهتری تأمین و ارضا می شود بلکه در روابط عاطفی و مشترک زن و شوهر نیز تأثیر گذار است. به همین خاطر در دستورات دینی، توصیه های قابل ملاحظه ای درباره چگونگی عمل زناشویی بیان شده است.
میهمان
سلام من با نامزدم لاپایی داشتم از روی شرت ولی ایشون خیلی محکم ضربه میزد و من توی واژنم حس درد شدیدی میکردم شبش متوجه شدم روی شرتم چن قطره خون هس ایا ممکنه پردم اسیب دیده باشه؟
پرسمان
سلام علیکم، اساساً احتمال آسیب دیدگی پرده بکارت در صورتی است که مالش و یا بازی کردن با آن همراه با داخل کردن آلت تناسلی مردانه، جسم خارجی و یا انگشتان دست در داخل واژن و مهبل باشد؛ در غیر این صورت و در جایی که چیزی داخل واژن نشود احتمال پارگی پرده بکارت وجود ندارد و جای هیچ گونه نگرانی در این خصوص نیست. خونی که شما مشاهده کرده اید، ممکن است مربوط به لکه بینی هایی باشد که دختران و زنان به طور معمول قبل و بعد از عادت ماهانه در خود می بینند و جای نگرانی نیست.
این مسئله هیچ ارتباطی به پارگی و آسیب دیدگی پرده بکارت ندارد؛ بلکه گاهی اوقات برخی فعالیت های شدید ورزشی و یا فعالیت های بیش از حد باعث بر هم خوردن تعادل هورمونی و لکه بینی و خونریزی های خارج از چرخۀ قاعدگی می شود. معمولاً نازک شدن مخاط رحم، اختالات هورمونی، مصرف دارو و... از عوامل لکه بینی و خونریزی های خارج از چرخۀ قاعدگی است که چندان جای نگرانی نیست.
میهمان
سلام.خسته نباشید بنده تازه میخواهم عقد کنم و میدونم که حدودا دوسال در عقد به سر خواهم برد ایا میتونم رابطه بر قرار کنم یا خیر
پرسمان
سلام علیکم، تردیدی در این نیست که از لحاظ قانونی و شرعی دختر و پسری که باهم عقد شرعی می خوانند و به هم محرم و زن و شوهر می گردند، می توانند از همان لحظه جاری شدن خطبه عقد نزدیکترین روابط زناشویی و جنسی را با هم داشته باشند و از وجود هم لذت ببرند، ولی باید توجه داشت که در حال حاضر از لحاظ عرفی و در منظر برخی خانواده ها، برقراری روابط زناشویی پیش از عروسی رسمی، مقبولیت لازم را ندارد؛ به همین خاطر به دختران و پسران توصیه می کنیم که تا آنجایی که امکان دارد به این سنت و اعتقاد گذشتگان و پیشینیان و خانواده ها احترام بگذارند و اگر خواستار روابط جنسی به صورت کامل هستند، در درجه اول سعی کنند عروسی را جلو بیندازند و ثانیاً آن را کاملاً مخفی داشته و از حاملگی ناخواسته جلوگیری به عمل آورند و یا این که روابط زناشویی خود را در سطح ابتدای قرار دهند و مراحل اصلی و نهایی و ازالۀ بکارت را برای بعد از عروسی رسمی مؤکول کنند.
میهمان
سلام من ۶ماه عقد هسم چن بار از جلو این کارارو انجام دادیم اما کامل نه درحد نوک یک سانت دوسانتی ولی خونی نیومده ایا پرده بکارتم اسیب دیده ممنون میشم اگ جواب بدین.
پرسمان
سلام علیکم، پرده بکارت معمولاً در عمق چند سانتیمتری واژن قرار دارد و ورودی مهبل را به صورت ناقص می پوشاند و تا زمانی که چیزی مستقیماً با آن برخورد نکند، امکان آسیب دیدگی آن وجود ندارد.
عموماً پارگی و آسیب دیدگی پرده بکارت همراه با درد و مقدار کمی خونریزی خفیف در حد چند قطره و بیشتر است. البته خونریزی پرده بکارت بستگی به نوع پرده و ضخامت آن دارد. به نظر می رسد پرده بکارت شما سالم می باشد و جای هیچ گونه نگرانی نیست.
البته اگر می ترسید که به پرده بکارت تان آسیبی رسیده است یا نه؟ هیچ راه مطمئنی برای پی بردن به آن بدون معاینه دقیق توسط یک متخصص وجود ندارد. توصیه می شود بدون فوت وقت به یکی از متخصصان زنان و زایمان مراجعه کنید تا پرده بکارت شما را معاینه نماید و وضعیت آن را مشخص کند. اصولاً تشخیص پارگی پرده بکارت و مقدار آسیب دیدگی آن و تعیین نوع پرده بکارت، به هیچ وجه بدون معاینه دقیق یک متخصص امکان ندارد. راهکارهای دیگر(مثل عکس، کتاب، معاینه شخصی یا توضیح نوشتاری و...) نیز زیاد قابل اطمینان نمی‌باشد.
میهمان
سلام حساس بودن بیش از اندازه ی زنها نسبت ب سینه ها علتش چیه؟یه سوال دیگه ام دارم.ایا در دوران عقد بدون دخول زن حامله میشه و ایا زن در دوران عقد ارضا میشه؟
میهمان
من با خانمم سکس مقعدی میکنیم هر دومون راضی هستیم مشکل پیس میاد اخه خیلی علاقه مندیم
پرسمان
سلام علیکم، آن کسی که در این رابطه بسیار ضرر می بیند خانم شما است. زیرا تقریبا تمام عوارض متوجه ایشان است. عوارضی مثل گشاد شدن ماهیچه حلقوی مقعد، نارسایی مقعد و ریزش بی اختیار مدفوع از آن، عفونت راست روده و روده بزرگ ، عفونت ادراری وواژینال و ....
خودتان نیز احتمال گرفتن عفونت ادراری دارید.
میهمان
سلام .رابطه از مقعد در دوران عقد باعث چاغی یا پهلو در اوردن زن میشه یا خیر
پرسمان
سلام علیکم، از لحاظ پزشکی هیچ ارتباط و رابطه ای بین رابطه جنسی مقعدی با چاقی و یا بزرگ شدن باسن و پلو زن وجود ندارد؛ البته برخی افراد برای عادی سازی رابطه جنسی مقعدی هیچ بدشان نمی آید که مسائل بی ربط را به هم ربط بدهند و با تبلیغات کاذب افراد ناآگاه را به رابطه جنسی مقعدی تشویق نمایند.
میهمان
سلام میخواستم بدونم رابطه از پشت باعث بزرگ شدن باسن میشه ؟
و لذت داره ؟؟تو دوران عقد ؟؟
ممنون میشم بهم کمک کنین
پرسمان
سلام علیکم، از لحاظ پزشکی هیچ ارتباط و رابطه ای بین رابطه جنسی مقعدی با چاقی و یا بزرگ شدن باسن و پهلو زن وجود ندارد؛ البته برخی افراد برای عادی سازی رابطه جنسی مقعدی هیچ بدشان نمی آید که مسائل بی ربط را به هم ربط بدهند و با تبلیغات کاذب افراد ناآگاه را به رابطه جنسی مقعدی تشویق نمایند.
میهمان
سلام خوبین ببخشید من شوهرم نامزدیم بخاطر جروبحثهایی ک باهم داشتیم پدرمادرمون مارو توخونه راه نمیدن و رابط نمیتونین برقرار کنیم برا همی شوهرم منرو تو باق یا جاهای خلوت میبره و هروقتم رابطش تموم میشه باهم خوب نیست وهمش میخاد از پیشم بره من نمیدونم چیکار کنم حتی خبرمم نمیگیره فقط میگ بیا ساعت شب ۱.۲ساعت پیششم بعد کارش تموم میشه خدافزی میکنه
پرسمان
سلام علیکم، دانشجوی گرامی؛ از این که با اعتماد به پرسمان، مسائل شخصی خود را با ما در میان می گذارید، سپاسگزاریم. لطفاً توجّه داشته باشید که نوع رفتار و گفتار همسرتان با شما در زمینه روابط جنسی و ... ممکن است تحت تأثیر عوامل مختلفی باشد، به عنوان مثال این که مردان بعد از رابطه جنسی و انزال خیلی زود و بدون توجّه به تمایلات جنسی همسرشان و بدون رساندن وی به ارگاسم، بستر رابطه جنسی را ترک می کنند به «عدم مهارت آموزی» در روابط جنسی برمی گردد که به نظر می رسد همسرتان نیز در این زمینه آموزش ندیده و دارای مهارت نیست. بخشی از عجله و ... به استرس های محیطی موجود در فضایی برمی گردد که با همدیگر رابطه برقرار می کنید؛ زیرا هر یک از برقراری رابطه در فضایی نظیر باغ و ... تولید استرس و به دنبال آن تعجیل می کند. مهم ترین نکته پیشنهادی پرسمان این است که قبل از ریشه دار شدن اختلافات بین خود و خانواده های تان از همراهی مشاوران کارآزموده و مجرب خانواده بهره بگیرید و مطمئن باشید اگر روابط شما و همسرتان همان مسیری را در پیش بگیرد که تا به امروز طی نموده، راه به جایی نخواهید برد؛ بنابراین تغییر رویه داده و یک بار برای همیشه از طریق مشاور خانواده به ارزیابی صحیحی از روابط خود پرداخته و هر کدام به سهم خود نقشی در بهبود رابطه در پیش بگیرید.
میهمان
وقت بخیر من ۸ ماهه عقد هستم با همسرم رابطه داشته ام ولی موقع دخول خونی ندیدم ایا پرده بکارتم پاره شده
پرسمان
سلام علیکم، اگرچه معمولاً پارگی پرده بکارت همراه با مقداری احساس درد و خونریزی است، اما این را بدانید که در همۀ انواع پرده بکارت این الزام وجود ندارد که پارگی آن حتماً همراه خونریزی و درد باشد. تقریباً پنجاه درصد پارگی پرده بکارت بدون خونریزی است.
میهمان
سلام خسته نباشید ایا از پشت طوری که پاهای زن بسته باشد مرد التش روی واژن بمالد تکون بدهد باعث اسیب بکارت میشود؟
پرسمان
سلام علیکم، بدون تردید، تا زمانی که چیزی مستقیماً با پرده بکارت برخورد نکند، امکان پارگی آن وجود ندارد، بنابراین اگر آلت تناسلی مردانه و یا انگشتان دست و یا هر وسیله دیگری با پرده بکارت مستقیماً برخورد نکند، امکان پارگی و آسیب دیدگی آن وجود ندارد و جای هیچ گونه نگرانی نیست.
میهمان
سلام من یک ساله عقدم تا الان هیچ رابطه ای جز بوسیدن و لب نداشتیم شوهرم هیچ درخاستی نمیده این موضوع نگرانم کرده
پرسمان
سلام علیکم، گرچه همخوابی با همسر در دوران عقد تا قبل از عروسی از نظر شرعی و قانونی اشکالی ندارد، ولى از نظر روانشناختى شایسته نبوده و احتمال دارد که تأثیرات فرهنگى و روحى منفى فراوانی را برای طرفین و یا خانواده هایشان بدنبال داشته باشد؛ بنابراین بهتر است چنانچه ضرورتی در این امر احساس نمی شود این عمل را به زمان عروسی و شب زفاف موکول کرد.
از دیدگاه عرفی و فرهنگ عمومی بهتر است، اوج آمیزش جنسی تا زمان ازدواج و شروع رسمی زندگی مشترک به تاخیر افتد. تجربه نیز نشان داده که این کار باعث تشدید علاقه زوجین نسبت به هم شده و از سوی دیگر انگیزه زوجین را در برداشتن موانع ازدواج و شروع زندگی مستقل تقویت می کند. ضمن اینکه عدم رعایت این آداب و نزدیکی جنسی، احتمال بارداری را فراهم می آورد که انعکاس خبر آن در فامیل و کم شدن فاصله بین عروسی و تولد، خود موجب بروز مشکلات دیگری می گردد. گاه برخی خانواده ها به این علت مخالف این موضوع هستند که شاهد شکست بعضی از ازدواج ها در دوران عقد بوده اند لذا می خواهند در این صورت آسیبهای وارد شده به دختر کاهش یابد.
میهمان
با عرض سلام.من تازه میخوام عقد بکنم ،میخواستم بدونم با مالش ممکنه بکارت دختر از بین بره؟؟
پرسمان
سلام علیکم، اساساً احتمال پارگی و آسیب دیدگی پرده بکارت در صورتی است که مالش و یا بازی کردن با آن همراه با داخل کردن جسم خارجی و یا انگشتان دست در داخل واژن و مهبل باشد؛ در غیر این صورت و در جایی که چیزی داخل واژن نشود احتمال پارگی پرده بکارت وجود ندارد و جای هیچ گونه نگرانی در این خصوص نیست و می توانید با خیالی آسوده در آینده ازدواج کنید و عروسی بگیرید.
این نکته را به خاطر بسپارید که در اثر خودارضایی هر اتفاقی ممکن است بیفتد، پس تلاش کنید از این پدیده شوم با توجه به راهکارهای فراوانی که در این خصوص وجود دارد، فاصله بگیرید و علاوه بر رهایی از آسیب های جسمی از آسیب‌های روحی و روانی و بسیاری از عوارض و پیامدهای منفی آن از جمله نیز رهایی یابید و پرده بکارت تان دچار پارگی و آسیب دیدگی نشود.
میهمان
با سلام ببخشید من ی ماهه عقد کدم خب اول خواستگاری ی حس کوچلو علاقه نسبت ب همسرم داشتم ولی الان اطرافیانم ظاهر همسرمو پسند نکردن با حرفاشون منم سرد شدم بنظرتون این ازدواج میتواند ادامه خوبی داشته باشد ؟؟نگرانم
پرسمان
سلام علیکم، با عرض سلام و احترام خدمت شما پرسشگر گرامی؛
دوران عقد مرحله ای است برای شناخت افکار و اخلاق و رفتار طرفین به گونه ای که پس از چند ماه با اطمینان زندگی مشترک را آغاز کنند. قطعا ظاهر شخص ملاک مهمی برای انتخاب همسر است اما به دل نشستن و جذاب بودن امری نسبی است که مربوط است به سلایق و علایق شخصی و هر کسی ممکن است برداشتی و حسی نسبت به کسی داشته باشد لذا در این مسئله نباید به پسند دیگران توجه کنید. علاوه بر ظاهر مسائل مهمی وجود دارد که نقش تعیین کننده تری در ازدواج و خوشبختی یا بدبختی دارند. مانند اخلاق و تدین شخص. ای بسا خوب رویانی که با بی اخلاقی زندگی جهنمی برای همسر خود ایجاد می کنند. پس اولویتهای خود را در زندگی مرور کنید و در صورت بروز مشکل از مشاوری امین و متعهد کمک بگیرید.
میهمان
اگر زن قبل از عقد یا نامزدی با یکی دیگه رابطه داشته باشه و پرده بکارت نداشته باشه میشه رابطه جنسی انجام داد؟
پرسمان
سلام علیکم، این زن ابتدا باید از کارهای گذشته خود توبه کند و مطمئن باشد که با توبه کردن خدا گناه شما را می بخشد و نباید به شوهرش درباره این قضیه چیزی بگوید. پس به هیچ وجه حرفی به او نزند، اگر چه صداقت و درستی مایه ثبات یک ازدواج می باشد اما در برخی موارد بازگو نکردن مسایل واقعی، دروغ به شمار نمی آید مثلا در صورتی که فردی در گذشته رابطه غیر شرعی با دیگری داشته و از طرفی از عمل خود به شدت پشیمان می باشد در این صورت می تواند به همسر خود پاسخ عدم رابطه را بدهد.اشتباهی که بعضی از زنان در زندگی مشترک مرتکب می‌شوند این است که همه گذشته خود را به بهانه صداقت یا جلب اعتماد همسرشان، مطرح می‌کنند حال آنکه این عمل در بسیاری موارد اثر عکس داشته که نتیجه منفی آن در همان زمان (به صورت طبیعی همسر با شنیدن این گونه مسائل خیلی دگرگون می شود) یا در زندگی مشترک، دامنگیر طرفین خواهد شد و حتی منجر به طلاق می شود.
در مورد پرده بکارت هم باید بدانید که بسیاری از دختران هنگام ازدواج دارای بکارت نیستند (بدون ارتکاب گناه)؛ برخی اصلا بدون بکارت به دنیا می‌آیند. در برخی موارد به علت سوانح (مانند افتادن از بلندی یا ضربه شدید) یا بیماری‌ (عفونی زنانه) بکارت زائل می‌گردد. همچنین خوب است بدانید پرده‌های بکارت با یکدیگر متفاوتند. در نوع حلقوی، پرده به صورت حلقه ای دور ورودی واژن را می پوشاند. گاه این حلقه آنقدر کم‌عرض است که به نظر بکارت نمی‌آید. گذشته از آن در بسیاری موارد پاره شدن پرده بکارت بدون خونریزی است. پس همانطور که بیان شد امکان رابطه جنسی بدون خونریزی هم وجود داشته و نباید شما نگران این قضیه باشید. موفق باشید.
میهمان
سلام آیا شهرهای مختلف درک متفاوتی از رابطه جنسی دارند؟ایا دو هنرمند می تونن با هم ازدواج کنند؟وقتی یکی همش میره مشاوره واون یکی نمیاد ایا این زندگی ادامه اش فایده داره
پرسمان
سلام علیکم، با سلام، با توجه به اشتراک مردم ایران در فرهنگ ایرانی اسلامی، تفاوت چندانی در تلقی مردم از رابطه ی جنسی وجود ندارد. اینکه دو هنرمند می توانند با هم ازدواج کنند یا نه در مشاوره پیش از ازدواج مشخص می شود در آنجا تستهایی مانند تست کتل از طرفین می گیرند تا مشخص شود ویژگیهای شخصیتی این دو با هم سازگار است یا نه. در مشاوره به همسری که به مشاوره می رود آموزش می دهند که چگونه زوج خود را برای آمدن به مشاوره ترغیب کند. ولی به هر حال هر دو زوج باید متمایل به ادامه ی زندگی باشند و اگر یکی از انها خواهان پایان زندگی زناشویی باشد، ادامه ی این زندگی با اصرار یک طرف بی فایده خواهد بود.
میهمان
سلام بابا از نظر من رابطه کامل نداشته باشید چون شوهرتون اینجوری میگه عقد خوش میگذره هی عروسیو عقب میندازه که خرج نده.
میهمان
من الان ۸سال عاشق ی پسریم اونم منا دوست داره ولی خانواده هامون راضی نمیشن چیکار کنیم ب نظرتون ؟؟ این عشق رفته رفته بیشتر میشه و ما راهمون سخت تر دیگ نمیدونم چیکارکنم خسته شدم
پرسمان
سلام علیکم، دوست گرامی معمولا مخالفت والدین با فرد انتخابی فرزند به دلیل عدم تطابق ملاک ها و هم شانی فرد با فرزند یا خانواده است. و معمولا زمانی که فرزند قبل از تعیین ملاک ها عاشق شده باشد چنین مشکلی خواهند داشت. البته درصد بسیار کمی از والدین هم از روی تعصب و بدون دلیل با انتخاب فرزند خود مخالفت می کنند اما مطمئنا در درصد بسیار پایینی قرار دارند.
لذا ابتدا باید مشخص کنید علت واقعی مخالفت خانواده هایتان با ازدواج شما چیست؟ شاید ایشان طرف مقابل شما را نمی پسندند، و یا شاید می گویند هنور وقت ازدواجتان فرا نرسیده و... . پس در قدم نخست، سعی کنید دلیل واقعی مخالفت خانواده هایتان را بیابید. آیا ایشان دلیلى قانع کننده، براى مخالفت خود دارند؟ آیا شما جوابى منطقى و منصفانه براى مخالفت آنها دارید یا نه؟ مخالفت والدین را بجا و مقتضى اندیشه و محصول عاقبت اندیشى «پیران تجربه» مى دانید یا نه؟
اگر بعد از بررسی دلایل ایشان به این نتیجه رسیدید که این دلایل منطقی و قانع کننده نیستند و همچنان معتقد بودید طرف مقابل همسر مناسبی برای شماست برای جلب رضایت والدینتان تلاش کنید. در این مسیر از راهکار محبت، اندیشه و عشق ورزی استفاده کنید و در راه تحصیل رضایت والدین خود از همکاری و میانجیگری خیراندیشان و فامیلهای نزدیک و صاحب نفوذ بر روی والدین خود بهره بگیرید. از شما می خواهیم برای مکاتبات بعدی، از راه های زیر برای ارسال سوال استفاده کنید تا بتوانیم پاسخی کامل و درخور تقدیمتان کنیم:
http://www.porseman.org/q
ربات @porsemanbot
پیامک ۳۰۰۰۱۶۱۹
میهمان
به نظر من رابطه ی کامل باید شب عروسی باشه....آرزوی هردختریه که شب عروسیش زن بشه...شاید تو دوران عقد خانومتون داشتن رابطه ی کاملو قبول کنه اما تا همیشه خودشو سرزنش میکنه و حسرت میخوره ک چرا قبل عروسیش زن شده
میهمان
من الان ۱ سال و یک ماهی هست که عقدم ولی رابطه ی کامل ندادیم و در حد لاپایی هست ولی خیلی ترس دارم که فشاری به پردم اومده باشه چون یه بار سوزش داشتم.لطفا راهنمایی کنید
پرسمان
سلام علیکم، بدون تردید، تا زمانی که چیزی مستقیماً با پرده بکارت برخورد نکند، امکان پارگی آن وجود ندارد، بنابراین اگر آلت تناسلی مردانه و یا انگشتان دست و یا هر وسیله دیگری با پرده بکارت مستقیماً برخورد نکند، امکان پارگی و آسیب دیدگی آن وجود ندارد و جای هیچ گونه نگرانی نیست.
میهمان
ما یک سال است که عقد کردیم ورابطه ی بدون دخول داشتیم ولی نامزدم اسرار میکنه از مقعد دخول داشته باشیم حالا من چیکار کنم لطفا جواب بدین. ممنون
پرسمان
سلام علیکم، اگرچه در دین مبین اسلام، انسان می‌تواند هر گونه لذت جنسی و غیر آن را از همسرش ببرد و در این خصوص محدودیتی وجود ندارد، تنها در برخی ایام خاص و زمان عادت ماهانه، آمیزش جنسی و سکس مهبلی ممنوع شده است، ولی بقیة التذاذات به قوت خود باقی است، اما باید توجه داشت که این تجویز به معنای مناسب بودن و یا مُجاز بودن هر گونه رفتار و عمل جنسی بین همسران نیست. برخی از رفتارهای جنسی مثل سکس مقعدی در شرع مقدس اسلام و به فتوای غالب فقها، کراهت شدیده دارد و برخی از علما بر اساس روایات وارده، آن را حرام می‌دانند و اگر باعث آزار و اذیت همسر گردد حرمت آن بیشتر است. البته اگر دخولی صورت نگیرد در این فرض کراهتی ندارد. همچنین آنهایی هم که قائل به حرمت نیستند، این امر را منوط به رضایت همسر می‌دانند و در جایی که زن راضی به این گونه روابط نیست برقراری رابطه مقعدی و اجباز زن به این عمل، حرام می‌گردد. ضمن این که پزشکان و متخصصان نیز این عمل را از لحاظ بهداشتی و فیزیولوژیکی صحیح نمی‌دانند و آسیب‌هایی را برای آن می‌شمارند.
ما به هیچ وجه رابطه جنسی مقعدی با همسر را به علت عوارض زیادی که برای زوجین به همراه دارد توصیه نمی کنیم؛ چرا که از نظر پزشکی این نوع رابطه دارای آسیب هایی است. از جمله شل شدن اسفنگتر یا ماهیچه حلقوی اطراف مقعد می شود و در آینده می تواند به بی اختیاری مدفوع زن بیانجامد. همچنین خراش های مخاط داخلی مقعد و انتهای روده باعث عفونت این ناحیه شده و برای زن ناگوار است.
برای حل اساسی مشکل، توصیه می شود عروسی را جلو بیندازید تا به همۀ محدودیت های خود پایان ببخشید. با ارضای بهینه و مطلوب نیاز جنسی از تنش های جنسی شوهرتان کاسته خواهد شد و انگیزه ای برای رابطه جنسی مقعدی نخواهید داشت. همچنین می توانید با معاشقه بدون دخول و با دست و بدن تان شوهرتان را ارضا کند. ارضای جنسی توسط دست یا بدن همسر نوعی خودارضایی و استمنا حلال است که در برخی موارد که امکان آمیزش و مقاربت جنسی همسران وجود ندارد و همسران از لحاظ تمایلات جنسی شدیداً در مضیقه و فشار هستند گاهی توصیه می شود.
میهمان
سلام
میهمان
مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : https://www.porseman.com/search
** درج سوال به وسیله ربات پرسمان در سروش و ایتا : @porsemanbot
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.