رابطه جنسی در نامزدی ۱۳۹۲/۱۲/۰۴ - ۱۶۱۵۲ بازدید

در دوران نامزدی چطور با همسرمان سکس کنیم؟

پرسشگر محترم؛ آغاز فصل عاشقی زندگی را به شما و همسرتان تبریک می‌گویم. ارتباط شما با این نهاد، گویای افتخاریست که ما در جلب اعتماد ارزشمند شما داریم و پرسش‌های مهم شما، ‌نشان از ذهن منطقی و قلب آگاهتان در عبور از مشکلات پیش روی کانون گرم خانواده دارد.
وقتی عقد ازدواج خوانده شد, زن و شوهر بر هم حلال می شوند و هرگونه استفاده و لذتی را می تواند از هم ببرند. علی القاعده در این مدت نیز زن و شوهر حقوقی برابر با دوران پس از زفاف دارند مگر آن که از قبل شروط خاصی را قید کرده و یا عرفا روال معینی معمول باشد به گونه ای که حالت شرط ضمن عقد را پیدا کند.
گرچه نزدیکی با همسر در دوران عقد از نظر شرعی و قانونی اشکالی ندارد اما چنانچه ضرورتی نباشد بهتر است به زمان عروسی و شب زفاف موکول شود و آداب عرفی رعایت گردد و از طرف دیگر عدم رعایت این آداب و نزدیکی جنسی احتمال آبستنی را فراهم می آورد که در این صورت کم شدن فاصله بین عروسی و تولد خود موجب آبروریزی می شود که جبران نا پذیر است.
البته استفاده جنسی از همسر مراتبی دارد. زن و شوهر می توانند از بازی و ملاعبه از لذایذ جنسی نسبت به همدیگر برخوردار شوند و در انجام کار اصلی خیلی عجله نکنند و اگر بتوانند انجام عمل اصلی را به عروسی موکول کنند خیلی مناسب تر و بهتر است زیرا در هر مرحله ای از ازدواج لذتهای ویژه و خاص خود را دارد و دوران عقد و نامزدی بهتر است به بازی های عاشقانه و ملاعبه (لمس قسمت های حسی بدن، بوسیدن و عشق ورزیدن و ارتباط کلامی-عاطفی) اکتفا شود.
نکته دیگر این است که گرچه حتی از نظر آموزه های دینی، همبستر شدن زن و شوهر و ارضای غریزه جنسی از این راه عبادت محسوب می شود و حتی در روایتی آمده است اگر کسی عمل نزدیکی با همسرش را همراه با آداب و رسوم آن زود به زود انجام دهد به یکی از سنت های پیامبران(ص) عمل کرده است ولی از دیدگاه عرفی و فرهنگ عمومی بهتر است آمیزش جنسی تا زمان ازدواج و شروع زندگی مشترک به تاخیر افتد. تجربه نیز نشان داده که این کار باعث تشدید علاقه زوجین نسبت به هم شده و از سوی دیگر انگیزه زوجین را در برداشتن موانع ازدواج و شروع زندگی مستقل تقویت می کند.
گاه برخی خانواده ها به این علت مخالف این موضوع هستند که شاهد شکست بعضی از ازدواج ها در دوران عقد بوده اند لذا می خواهند در این صورت آسیبهای وارد شده به دختر کاهش یابد. البته باز تاکید می کنیم که شما می توانید هر گونه لذت جنسی را از همدیگر داشته باشید ولی توصیه می کینم به عقاید و رسم و رسوم خانواده های خود که بی شک خالی از حکمت نیست احترام بگذارید و این موضوع را تا زندگی مشترک به تأخیر اندازید.
موفق و پیروز باشید.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
نزدیکی تو دوران نامزدی در چه حدی باید باشه تا به پرده ی بکارت اسیبی نرسد؟
پرسمان
سلام علیکم، تردیدی در این نیست که از لحاظ قانونی و شرعی دختر و پسری که باهم عقد شرعی می‌خوانند و به هم محرم و زن و شوهر می‌گردند، می‌توانند از همان لحظه جاری شدن خطبه عقد نزدیکترین روابط زناشویی و جنسی را به طور کامل با هم داشته باشند و از وجود هم لذت ببرند، ولی باید توجه داشت که در حال حاضر از لحاظ عرفی و در منظر برخی خانواده‌ها، برقراری روابط زناشویی پیش از عروسی رسمی، مقبولیت لازم را ندارد؛ به همین خاطر به دختران و پسران توصیه می‌کنیم که تا آنجایی که امکان دارد به این سنت و اعتقاد گذشتگان و پیشینیان و خانواده‌ها احترام بگذارند و اگر خواستار روابط جنسی به صورت کامل هستند، در درجه اول سعی کنند عروسی را جلو بیندازند و ثانیاً آن را کاملاً مخفی داشته و از حاملگی ناخواسته جلوگیری به عمل آورند و یا این که روابط زناشویی خود را در سطح ابتدای همچون معاشقه بدون دخول قرار دهند و مراحل اصلی و نهایی و ازاله بکارت را برای بعد از عروسی رسمی مؤکول کنند.
میهمان
سلام خسته نباشیدیه سوال داشتم نامزدام بایک خانم رفیق شدک باهاش رابطه جنسی داره ازهردوطرف انوقت حسش نبست بمن عوض شدتوروامام حسین بگین چکارکنم ک زده بشه دیگ نرع سمت اون خانمه توروامام رضاجواب بدید
پرسمان
سلام علیکم، با عرض سلام پرسشگر گرامی در كمال آرامش با همسر خود در مورد بدعهديش صحبت كنيد. تمام سؤال هايي كه به ذهنتان مي‌رسد را بپرسيد. بعيد نيست به اين نتيجه برسيد كه نامزدتان هنگام ارتكاب به اين كار، اصلاً فكر نمي كرده كه به شما خيانت مي كند. به همين دليل است كه پيشنهاد مي كنيم از شخص سوّمي( مشاور خانوده) كمك بگيريد تا فردي غير از شما زشتي اين عمل را براي همسرتان بنماياند؛ زيرا انسانهايي كه در چنين روابطي گرفتار مي آيند به اين سادگى و سرعت توان رسيدن به آگاهى و پى بردن به خطاها و اشتباهات خود را ندارند. پرسشگر گرامی این را هم باید بدانید که دوره نامزدي براي انتخاب و شناخت در دوران عقد به دليل عدم وجود محدوديت هاي دوره نامزدي براي تفاهم بيشتر زوجين جهت سازگاري افزون تر در زندگي مشترك است كه مهمترين فايده آن فراهم آوردن فرصت تجديد نظر و جدايي در صورت عدم تفاهم جدي طرفين با يكديگر است، بنابراين ماهيّت مشكلاتي كه در اين ايّام رخ مي دهد نيازمند بررسي دقيقي است تا اگر شأنيّت خاتمه بخشي به پيوند زناشويي را داشته باشد قبل از مراسم عروسي نسبت بدان اقدام گردد تا در ادامه هزينه هاي بيشتري به طرفين تحميل نگردد. موفق باشید.
میهمان
سلام ببخشید یه سوال داشتم من نامزدم وقتی بهم نزدیک میشه ازم درخاست رابطه می کنه از مقعد ولی من نمی خام و امادگیشو درحال حاضر ندارم و اون هم درد شدیدی در زیر دل و بیضه هاش داره چیکار کنممم ؟؟؟؟؟راهیی هست ک ارومش کنه دارویی چیزی
پرسمان
سلام علیکم، اگر شما در دوران عقد قرار دارید، طبیعتاً شوهرتان از لحاظ ارضای نیاز جنسی در فشار هستند و به همین خاطر دچار درد زیر شکمی و بیضه شده اند. اگرچه در دین مبین اسلام، انسان می‌تواند هر گونه لذت جنسی و غیر آن را از همسرش ببرد و در این خصوص محدودیتی وجود ندارد، تنها در برخی ایام خاص و زمان عادت ماهانه، آمیزش جنسی و سکس مهبلی ممنوع شده است، ولی بقیة التذاذات به قوت خود باقی است، اما باید توجه داشت که این تجویز به معنای مناسب بودن و یا مُجاز بودن هر گونه رفتار و عمل جنسی بین همسران نیست. برخی از رفتارهای جنسی مثل سکس مقعدی در شرع مقدس اسلام و به فتوای غالب فقها، کراهت شدیده دارد و برخی از علما بر اساس روایات وارده، آن را حرام می‌دانند و اگر باعث آزار و اذیت همسر گردد حرمت آن بیشتر است. البته اگر دخولی صورت نگیرد در این فرض کراهتی ندارد. همچنین آنهایی هم که قائل به حرمت نیستند، این امر را منوط به رضایت همسر می‌دانند و در جایی که زن راضی به این گونه روابط نیست برقراری رابطه مقعدی و اجباز زن به این عمل، حرام می‌گردد. ضمن این که پزشکان و متخصصان نیز این عمل را از لحاظ بهداشتی و فیزیولوژیکی صحیح نمی‌دانند و آسیب‌هایی را برای آن می‌شمارند. ما به هيچ وجه رابطه جنسی مقعدي با همسر را به علت عوارض زيادي كه براي زوجين به همراه دارد توصيه نمي كنيم؛ چرا كه از نظر پزشكي اين نوع رابطه داراي آسيب هايي است. از جمله شل شدن اسفنگتر يا ماهيچه حلقوي اطراف مقعد مي شود و در آينده مي تواند به بي اختياري مدفوع زن بيانجامد. همچنين خراش هاي مخاط داخلي مقعد و انتهاي روده باعث عفونت اين ناحيه شده و براي زن ناگوار است. برای حل اساسی مشکل، توصیه می شود عروسی را جلو بیندازید تا به همۀ محدودیت های خود پایان ببخشید. با ارضای بهینه و مطلوب نیاز جنسی از تنش های جنسی شوهرتان کاسته خواهد شد و انگیزه ای برای رابطه جنسی مقعدي نخواهید داشت. همچنین می توانید با معاشقه بدون دخول و با دست و بدن تان شوهرتان را ارضا کند. ارضای جنسی توسط دست یا بدن همسر نوعی خودارضایی و استمنا حلال است که در برخی موارد که امکان آمیزش و مقاربت جنسی همسران وجود ندارد و همسران از لحاظ تمایلات جنسی شدیداً در مضیقه و فشار هستند گاهی توصیه می شود.
میهمان
سلام خسته نباشیدپنچ ماه نامزدکردم باشوهرم ربطه جنسی داشتیم لای سنیه هام انجام دادبعدمنیشو به پشتم ریخت زودپاکش کردم ایاامکان باداری هست یانه
پرسمان
سلام علیکم، اگرچه برای بارداری و حامله شدن زن، الزامی وجود ندارد که حتماً عمل نزدیکی و آمیزش جنسی بین زن و مرد پدید آید و مایع منی در داخل واژن تخلیه گردد؛ بلکه مهم رسیدن اسپرم مرد به تخمک زن جهت انعقاد نطفه می‌باشد، به هر صورتی که ممکن باشد. اگر بین زن و شوهر رابطه جنسی برقرار شود حتی اگر دخولی صورت نگیرید و تنها مایع منی مرد در مهبل و واژن زن و یا نواحی اطراف آن ریخته شود و شرایط حاملگی در زن وجود داشته باشد، این انتظار وجود دارد که زن حامله گردد. البته اگر مایع منی در اطراف مهبل ریخته نشده و یا فوراً شسته شده است، احتمال بارداری بسیار بعید به نظر می رسد و جای نگرانی نیست.
میهمان
سلام خسته نباشیدپنچ ماه نامزدکردم باشوهرم ربطه جنسی داشتیم لای سنیه هام انجام دادبعدمنیشو به پشتم ریخت زودپاکش کردم ایاامکان باداری هست یانه
پرسمان
سلام علیکم، اگرچه برای بارداری و حامله شدن زن، الزامی وجود ندارد که حتماً عمل نزدیکی و آمیزش جنسی بین زن و مرد پدید آید و مایع منی در داخل واژن تخلیه گردد؛ بلکه مهم رسیدن اسپرم مرد به تخمک زن جهت انعقاد نطفه می‌باشد، به هر صورتی که ممکن باشد. اگر بین زن و شوهر رابطه جنسی برقرار شود حتی اگر دخولی صورت نگیرید و تنها مایع منی مرد در مهبل و واژن زن و یا نواحی اطراف آن ریخته شود و شرایط حاملگی در زن وجود داشته باشد، این انتظار وجود دارد که زن حامله گردد. البته اگر مایع منی در اطراف مهبل ریخته نشده و یا فوراً شسته شده است، احتمال بارداری بسیار بعید به نظر می رسد و جای نگرانی نیست.
میهمان
وقتتون بخیر من دوساله عقدم یه چند بار بانامزدم رابطه از جلو داشتیم اما بدون دخول چی بش میگن تفخیذ...نمیدونم...یه بار که رابطه برقرار کرد دوروز بعد از اتمام پریودیم بود.بعدازاون لکه ی خون توی لباسم دیدم .ایا اسیبی به من وارد شده؟ ۲)یه بار هم یهو حسکردم داره دخول انجام میشه اماجلوشوگرفتم امکانش هس ضربه ای به من وارد شده باشه لطفاجواب بدیدچون الان داره کارم به هم میخوره پدرمم شدیداحساسه. اصرارداره گواهی سلامت بگیرم ماما هم اشناس من خیلی استرس دارم
پرسمان
سلام علیکم، باتوجه به شرایط شما بسیار بعید می رسد که آسیبی به پرده بکارت تان وارد شده باشد، اگر می ترسید که به پرده بکارت تان آسیبی رسیده است یا نه؟ هیچ راه مطمئنی برای پی بردن به آن بدون معاينه دقيق توسط يك متخصص وجود ندارد. توصیه می شود بدون فوت وقت به یکی از متخصصان زنان و زایمان ناشناس در شهر محل سکونت و یا شهرهای همجوار مراجعه کنید تا پرده بکارت شما را معاینه نماید و وضعیت آن را مشخص کند.
میهمان
سلام آیا دختر باکره میتواند سکس از جلو داشته باشد بدون اینکه پردش را بزند چه اسیبی دارد ؟
پرسمان
سلام علیکم، شکی در این نیست که دختر باکره و غیرباکره بدون عقد شرعی مُجاز به هیچ گونه رابطه جنسی با جنس مخالف نیست و اگر چنین رابطه ای را برقرار کند، مرتکب زنا شده است و مستحقق سخترین و شدیدترین مجازات است. اساساً لمس بدن دیگران از محارم و غیر محارم به شهوت به غیر از همسر شرعی و قانونی کاری گناه و حرام است که اگر این ارتباط به رابطه جنسی در پس(مقعد) و پیش(مهبل) طرف مقابل منجر شود حکم زنا را دارد. در صورت برقراری رابطه جنسی پارگی پرده بکارت دور از انتظار نیست و غالباً دختران پرده بکارت خویش را از دست می دهند و برای ازدواج دچار مشکل اساسی می گردند.
میهمان
سلام من با دوست پسرم سکس داشتم واسپرم داخل واژنم شده ولی سری پاکش کردم آیا احتمال باداری هست خوآهش میکنم کمکم کنید میترسم
پرسمان
سلام علیکم، باید توجه داشت که اسپرم مرد در داخل مایع منی در حال جنب و جوشش و حرکت است و وقتی در داخل مهبل و یا دهانه آن ریخته می شود، خود رحم نیز حالت مکش و جذب کنندگی دارد و اسپرم را به طرف رحم می کشد تا آن را به تخمک رسانده و انعقاد نطفه صورت گیرد؛ بنابراین با تحقق شرایط بارداری حتی سر سوزنی از مایع منی می تواند باعث حاملگی و بارداری زن گردد؛ بنابراین برای پیشگیری از گناه و نیز مشکلات دیگر سعی کنید از این گونه مواجهه های آسیب زا فاصله بگیرید.
میهمان
خیلی نکات جالب وآموزنده ای داشت.واقعابه حفظ بنیان خانواده درجامعه اسلامی ما کمک خواهد کرد.کاش جوانان به جای گشت وگذاردرکانالهای چرت وپرت،به این نکات دست پیداکنن ومطالعه نمایند.عالی بود.تشکر.
میهمان
ببخشید آیا سکس از عقب در دوران نامزدی احتمال حاملگی دارد
پرسمان
سلام علیکم، اساساً امکان بارداری و حاملگی در رابطه جنسی مقعدی وجود ندارد، مگر اینکه مایع منی مرد به دهانه واژن سرازیر شود. البته از آنجا که بین مقعد و دهانه واژن و مهبل زنان فاصله چندانی وجود ندارد، رعایت جانب احتیاط اقتضا می کند که بدون وسایل جلوگیری اقدام به چنین رابطه ای نکنید. این را بدانید اساساً دریچه خروجی مقعد برای روابط جنسی ساخته نشده است و افرادی که به این نوع رابطه پرخطر روی می آورند باعث آسیب دیدگی آن می گردند. این آسیب دیگی برای فاعل و مفعول هر دو وجود دارد؛ البته برای مفعول آسیب دیدگی بیشتر است و شدت آسیب دیدگی به مقدار فشاری است که به دریچه خروجی مقعد برای دخول آلت تناسلی مردانه وارد شده است، بستگی دارد که از یک خراش کوچک تا ایجاد شکاف و زخم متغیر است. گاهی سرایت برخی بیماری ها خصوصاً بیماریهای آمیزشی بر شدت آسیب دیدگی می افزاید؛ بنابراین در قدم اول باید سعی کنید هرگز در این گونه مواجهه های آسیب زا و خطرآفرین قرار نگیرید و هرگز چنین تجربه ای نداشته باشید تا از پیدایش مشکلات دیگر پیشگیری به عمل آورید.
میهمان
در دوره نامزادی اگر مقعد یا از عقب استفاده شده باشد و بعد از آن در نکاح صورت گیرد چی اشکال دارد؟
پرسمان
سلام علیکم، پرسشگر گرامی! رابطه جنسی مقعدی همواره رابطه پرخطری است که از لحاظ پزشکی مردود است. اساساً دریچه خروجی مقعد برای روابط جنسی ساخته نشده است و افرادی که به این نوع رابطه پرخطر روی می آورند باعث آسیب دیدگی آن می گردند. با توجه به عوارض جسمی و آسیب‌های روحی و روانی مداومت بر این نوع عمل جنسی نامتعارف و غیرطبیعی لازم است که شما و همسرتان به تدریج رویه خود را از این رفتار پر خطر به سوی رفتار جنسی طبیعی و سالم سوق دهید. شما می توانید با تنوع بخشیدن به سکس از راه طبیعی(فرج یا واژن) موفق به این کار بشوید به طور مثال یکی از روشهای مقاربت طبیعی آن است که زن در حالتی قرار گیرد که مرد روی پشت او قرار گیرد اما دخول را به فرج زن انجام دهد، که این کار می تواند تا حدودی از نیاز مرد به مقاربت از راه مقعد بکاهد. روش دیگر این است که تنبیهی برای خود مشخص کنید که هر وقت دخول از راه مقعد را مرتکب شدید این تنبیه را بلافاصله انجام دهید. همچنین سعي نماييد از تکنيک‌هاي انزجار درماني و شرطي‌زدايي استفاده کنيد. لذت سکس مقعدی را با يک امر منزجر کننده ذهني مانند تصور صحنه تهوع‌آور يا خوردن داروي بسیار تلخ (يا با بستن کش به مچ دست‌تان و کشيدن و رها کردن آن و ايجاد درد) پيوند بزنيد و با آن تداعي نماييد تا به تدريج از اين گونه روابط آسیب زا فاصله بگيريد.
میهمان
من پنج ماه ک نامزدم دوماه پریود نشدم لکه میبینم قهوه ای رنگ وهم فکر میکنم ی چیزی تو شکمم تکون میخوره مفهوم این چیه خیلی میترسم و
پرسمان
سلام علیکم، اگر با شوهرتان رابطه زناشویی داشه اید و به هنگام برقراری رابطه از وسایل جلوگیری استفاده نکرده اید، احتمال بارداری با شرایطی وجود دارد؛ چون بعد از انعقاد نطفه و استقرار آن در دیواره رحم اولین و رایج‌ترین علامت احتمالی بارداری، قطع قاعدگی و عادت ماهانه زن است که معمولاً اکثر قریب به اتفاق زنان آن را در دوران بارداری تجربه می‌کنند و معمولاً به عنوان اولین نشانه حاملگی و بارداری، قطع قاعدگی به شمار می رود. البته باید توجه داشت که صرف قطع قاعدگی، تأخیر و یا بی‌نظمی در آن به تنهایی نشانه قطعی حاملگی و بارداری نیست؛ بلکه این نشانه در کنار دیگر نشانگان می تواند تا حدودی زیادی ما را به حاملگی و بارداری مطمئن سازد. ضمن اینکه برخی از زنان در دروان بارداری و حاملگی نیز دچار لکه بینی و حتی قاعدگی خصوصاً در ماه های اول می شوند؛ بنابراین الزامی وجود ندارد که افرادي كه حامله مي‌شوند تا پایان حاملگی حتماً دچار قاعدگی و عادت ماهانه نشوند. معمولاً بعد از استقرار نطفه در دیواره رحم و شکل‌گیری جنین که ظرف یکی دو هفته بعد از آمیزش به وقوع می‌پیوندد، وضعیت هورمونی مادر تغییر می‌یابد که با انجام یک آزمایش ساده و گرفتن نمونة خون می‌توان به حاملگی پی برد. یکی از راه های تشخیص حاملگی، استفاده از نوار تست حاملگی(Baby Check) که در داروخانه‌ها یافت می‌شود، است، البته باید بگوییم که بارداری در این نوع تست نیز قطعی و حتمی نیست. این تست از علایم احتمالی حاملگی است.
میهمان
ایا از پشت با پرده بکارت بدون اب منی زن بچه دار خواهی شد
پرسمان
سلام علیکم، اگر دختری رابطه جنسی مقعدی داشته باشد و آب منی مرد در داخل مقعد ریخته شود و یا نشود؛ طبیعتاً احتمال بارداری تحت هیچ شرایطی وجود ندارد، مگر اینکه مایع منی مرد به دهانه واژن سرازیر شود. البته از آنجا که بین مقعد و دهانه واژن و مهبل زنان فاصله چندانی وجود ندارد، در صورت سرازیر شدن مایع منی مرد به دهانه واژن، امکان بارداری وجود دارد. این مسئله ربطی به بکارت و عدم بکارت دختر ندارد؛ بلکه در صورت فراهم شدن شرایط بارداری به وجود می آید. باید توجه داشت که اسپرم مرد در داخل مایع منی در حال جنب و جوشش و حرکت است و وقتی در داخل مهبل و یا دهانه آن ریخته می‌شود، خود رحم نیز حالت مکش و جذب‌کنندگی دارد و اسپرم را به طرف رحم می‌کشد تا آن را به تخمک رسانده و انعقاد نطفه صورت گیرد؛ بنابراین اگر مایع منی در اطراف ناحیه تناسلی و دهانه مهبل ریخته شود و مدتی در آنجا بماند، احتمال بارداری وجود دارد، مگر اینکه زود شسته شود.

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.