راهکارهای عملی و کاربردی برای ترک استمناء (خود ارضایی) ۱۳۹۷/۰۱/۰۳ - ۳۹۳۸۹ بازدید

خوشحالیم مخاطبمان فردی است که :
- دغدغه دینی و مذهبی دارد و می خواهد بر روی مدار دین و دستوراتش حرکت کند و رضایت خدا را به دست آورد ؛ در غیر اینصورت این گناه، روح پاکش را آزرده نمی کرد و به فکر مقابله با آن نمی افتاد.
- راه زیبای مشورت را برای مشکلاتی که با آن ها روبرو می شود انتخاب می کند.
- به وجود مشکلش اقرار می کند و سعی در حل آن دارد (اقرار به وجود مشکل قدم اول در حل آن است).

خوشحالیم مخاطبمان فردی است که :
- دغدغه دینی و مذهبی دارد و می خواهد بر روی مدار دین و دستوراتش حرکت کند و رضایت خدا را به دست آورد ؛ در غیر اینصورت این گناه، روح پاکش را آزرده نمی کرد و به فکر مقابله با آن نمی افتاد.
- راه زیبای مشورت را برای مشکلاتی که با آن ها روبرو می شود انتخاب می کند.
- به وجود مشکلش اقرار می کند و سعی در حل آن دارد (اقرار به وجود مشکل قدم اول در حل آن است).
این ها تنها بخشی از ویژگی های مثبت شماست؛ ویژگی هایی که هر جوانی باید آرزوی داشتن آن ها را بکند و خوشبختانه شما آن ها را دارید. این نوع نگاه به زندگی، بی شک فرد را به مسیر الهی و صحیح هدایت می کند. به خاطر این ذهن زیبا و فکر مترقی به شما تبریک می گوییم و مطمئنیم با توکل به خدا و استعانت از او و همچنین اراده و همتی که به خرج خواهید داد و با کاربست مطالبی که خدمتتان ارائه خواهیم کرد می توانید بر این مشکل فائق آیید.

*** خودارضائی (استمناء در مردان و استشهاء در زنان) با نام علمی (Masturbation) به معنای انجام عملی توسط خود فرد جهت رسیدن به اوج لذت جنسی یا ارضای جنسی (Orgasm) بدون عمل نزدیکی با همسر (Intercourse) یا دخالت همسر است که به عنوان یک انحراف جنسی مطرح می شود. این عمل در دین اسلام حرام است و اشکال دارد، و باید از آن اجتناب کرد.

شکی نیست که استمنا از گناهان بزرگ است و عواقب دنیایی و اخروی دارد؛ اما اگر حقیقتاً توبه کنید، بدون هیچ تردیدی تمام گناهان قبلی تان در این زمینه بخشیده می شود. در زمینه ترک خود ارضایی نگران نباشید زیرا این مشکل (استمنا) قابل درمان است، و نمونه های فراوانی موفق به ترک این عمل شده اند و شما هم می توانید یکی از این نمونه ها باشید. این نکته نیز لازم به ذکر است که اگر همت و اراده ای پشت بهترین راهکارها و دستورالعمل ها نباشد، موثر واقع نخواهد شد. بدانید که ترک این عمل تنها بسته به اراده و تلاش مستمر شماست و باید به دست توانای خودتان صورت گیرد. هیچ مشکلی در دنیا با بی تلاشی و ناامیدی حل نشده و نمی شود. در ادامه راهکارهایی عملی، خدمتتان تقدیم می گردد که امید است با به کار گیری کامل و مستمر آن ها و توکل به خدا و استعانت از او این عمل را هر چه سریعتر ترک کنید :
۱. هر چه لباس تنگ و چسبان و پلاستیکی دارید کنار بگذارید. با این کار برای ترک این عمل گام بسیار بلندی بر داشته اید؛ زیرا این گونه لباس ها خود به خود و ناخواسته انسان را مورد تحریک قرار می دهد. جسم انسان از محیط و شرایط محیطی تاثیر می گیرد؛ وقتی شما اندام های تناسلی خود را با این لباس ها در معرض تحریک بگذارید، انتظار نداشته باشید که فکر و ذهنتان موفق به ترک این عمل شود.
۲. مصرف غذاهای تحریک کننده و گرم مزاج را (فلفل و ادویه جات تند، پیاز، خرما و ...) کاهش بدهید. این روش هم مانند روش بالا به این خاطر است که ابتدا باید شرایط زمینه ای را برای ترک این عمل آماده کرد و بعد فکر و ذهن و اندیشه را به سمتی سوق داد که موفق به ترک گردد. این کار بیهوده ای است که ما شرایط تحریک کننده را رها کنیم و بگذاریم آن ها به حیات خود ادامه دهند و به دنبال درمان هم باشیم.
۳. از قرار گرفتن در شرایط محیطی تحریک کننده و انجام کارهایی که باعث تحریک قوای جنسی تان می شود پرهیز کنید که از آن جمله اند : ارتباط دوستانه با نامحرم، دیدن صحنه ها، عکس ها و فیلم های تحریک کننده و مستهجن، خواندن مطالب جنسی و سکسی و تخیل کردن در این زمینه ها، قرار گرفتن در محیطی که صحبت های جنسی رد و بدل می گردد، گوش سپردن به موسیقی های تحریک کننده، نگاه کردن، بازی کردن و دست ورزی اندام تناسلی. وقتی موارد ۱ و ۲ و ۳ تا حد زیادی مهیا و به آن ها عمل شود، می توان امید به ترک این عمل داشت. زیرا این موارد فضا را آماده برای ترک این عمل می کند. افرادی که معمولاً در ترک این عمل با شکست مواجه می شوند به دلیل این است که شرایط تحریک کننده ای که ذکر شد را از خود دور نمی کنند. تا فضا مهیا نباشد تمام تلاش های ما بی نتیجه و عقیم خواهد بود.
۴. ورزش کنید. ورزش کردن به این معنا نیست که مانند یک ورزشکار حرفه ای اقدام به اینکار کنید. همین که هر روز ۱۰ دقیقه بدوید ، یا طناب بزنید هم نوعی ورزش کردن است. ورزش کردن مقدار زیادی از انرژی های منفی و زاید فرد را از بین می برد.
۵. تا جایی که ممکن است تنها و همچنین بیکار نباشید. تنهایی و بیکاری از عواملی هستند که فکر این گناه را به ذهن آدمی می اندازد. شما وقتی تنها هستید اقدام به استمنا می کنید. آیا در جمع خانواده، اقوام یا دوستان هم اینکار را می کنید؟ ‌مسلماً نه. انسان وقتی در جمع حاضر است هیچ گاه به فکر انجام این عمل نمی افتد، یا وقتی سرگرم به کاری باشد، افکار جنسی به سراغش نمی آید. اگر فکرتان به سمت افکار جنسی و شهوت آلود حرکت کرد، باید آن را منحرف کنید و حضور در جمع و اجتماع در این مواقع (هجوم خیالات جنسی) یکی از بهترین روش هاست. کافی است اراده کنید و تلاش کنید.
۶. پاهایتان (از مچ به پایین) را هر روز با آب سرد بشویید. همچنین اگر عمل استمناء را انجام دادید حتماً غسل جنابت کنید. زیرا این غسل نشانی از این است که شما نا امید نیستید و باز تصمیم به ترک دارید و دوباره تلاش خواهید کرد. اگر غسل نکنید سایر واجبات از قبیل نماز و روزه هم از زندگی تان رخت بر می بندد که بسیار خطرناک و آسیب زاست . غسل هم با آب سرد باشد بهتر است. آب سرد بسیاری از هیجانات و انرژی هایی که ممکن است ما را به سمت این عمل بکشاند را در ما خاموش می کند.
۷. تا وقتی خسته نشدید و خواب به سراغتان نیامده است به بستر نروید، زیرا احتمال هجوم افکار جنسی در زمانی که فرد در بستر است و هنوز به خواب نرفته، زیاد است.
۸. هر گاه تلاش خود را تا جایی که می توانستید به کار بردید ولی دوباره این کار را کردید به هیچ وجه نا امید نشوید و به تلاشتان برای ترک این کار ادامه دهید. با نگاهی به تاریخ دنیا متوجه خواهید شد که بی تحرکی و نا امیدی و یأس هیچ مساله ای را تاکنون حل نکرده است و نمی کند. برای ترک این عمل اگر تلاش نکنید یا با چند شکست نا امید شوید و زانوی غم بغل بگیرید، هیچ گاه به مقصود خود نخواهید رسید و در آینده حسرت روزهایی را خواهید خورد که می توانستید برای ساختن زندگی سالم تر و بهتر تلاش کنید و تلاش نکردید. در روانشناسی گفته شده است که خشم بهتر از یأس و نومیدی است، از آنجا که یأس آدمی را خموده و افسرده و نا امید می سازد تا جایی که اقدام به هیچ کاری نمی کند و در برابر محیط اطرافش منفعل می شود و عکس العملی نشان نمی دهد و تبدیل به عنصری خنثی، بی فایده و بی اثر می گردد، در حالی که خشم (در معنای مثبت و کنترل شده که باعث آزار و تجاوز به حقوق دیگران نشود) حداقل فایده ای که در اینگونه موارد دارد این است که آدمی را به فعالیت و تحرک وا میدارد؛ فعالیتی که اگر در جهت صحیح هدایت شود مفید خواهد بود.
۹. همانطور که انجام این عمل و اعتیاد به آن به صورت دفعی و یک مرتبه صورت نگرفته است و به تدریج در زندگی فرد ریشه دوانده است، دور از واقعیت است که انتظار داشته باشیم درمان و ترک آن نیز به صورت دفعی و یک مرتبه صورت بگیرد. وقتی فردی که به عنوان مثال قبلاً هر هفته یکبار استمناء می کرده و اکنون با به کار بستن این راهکارها آن را به ماهی یکبار تقلیل داده است، نشانی از موفقیت اوست و فرد گامی بلند در جهت ترک این عمل برداشته است و بدین معنی است که اراده برای ترک همیشگی این عمل در او وجود دارد. پس هیچ گاه نا امید نشوید و به تلاش خود تا ترک کامل این عمل ادامه دهید.
۱۰. روانشناسان مى گویند: براى ترک یک عادت بد حتماً باید به سراغ عادت خوب رفت و آن را جانشین عادت بد نمود. یکی از بهترین راه ها در ترک عادت زشت استمنا ، راه ازدواج است؛ زیرا فرد جهت پیکان ارضای امیال جنسی خودش را که قبلاً به سمت خودش بوده، به سمت شریک جنسی اش تغییر می دهد و کاری را که قبلاً برای رسیدن به ارگاسم به تنهایی انجام می داده است را می تواند به وسیله همسرش و با کمک او انجام دهد و این عادت زشت را ترک کند. تمام تلاش خود را برای فراهم کردن زمینه ازدواج بکنید، زیرا بهترین راه برای ترک این عمل ازدواج است.
۱۱. انجام واجبات از جمله نماز را هیچگاه ترک نکنید و ارتباطتان را با خدا هیچ گاه قطع نکنید و نگویید من دیگر بخشیده نمی شوم. خداوند گناهان کافری که حقیقتاً توبه کند را می بخشد ما که مسلمانیم چرا نا امید شویم. حقا و انصافا جایی برای نا امیدی برای یک مسلمان وجود ندارد. به یاد داشته باشید که راه توبه حقیقی برای بندگان همیشه باز است؛ و البته فراموش نکنید که هوای نفس و شیطان در اینجا از دو راه وارد می شود که انسان و آینده ابدیش را به تباهی بکشاند : یکی اینکه بی جهت انسان را به بخشش خدا امیدوار می کند و می گوید گناه کن، بعداً توبه می کنی و خداوند هم تو را می بخشد که این بسیار خطرناک است. و راه دیگر اینکه تو را وسوسه می کند و می گوید تو دیگر غرق در گناه شده ای و خداوند دیگر تو را نمی بخشد، پس به گناهانت ادامه بده و این هم بسیار خطرناک است. شیطان از هر راهی برای ضربه زدن به انسان وارد می شود. در این راه باید بسیار مراقب بود و اسیر وسوسه های شیطان و هوای نفس نشد. آدمی که حقیقتاً قصد توبه داشته باشد بدون شک توبه اش قبول است و این راه تا زمانی که بساط اراده و اختیار وجود دارد و انسان در این دنیاست برای همیشه باز است و نا امیدی در آن جایی ندارد. باز آی، هر آنچه هستی باز آی/گر کافر و گبر و بت پرستی باز آی/ این درگه ما درگه نومیدی نیست/صد بار اگر توبه شکستی باز آی.
همچنین با مراجعه به آدرس زیر می توانید اطلاعات مبسوط تری در ارتباط با خود ارضایی و آسیب ها و راه های درمان آن به دست آورید : (حتماً مراجعه کنید)
http://moshavereh.porsemani.ir//term۳۰

موفق باشید؛ باز هم با ما سخن بگویید.

نویسنده : علی حسینعلی پور و مهدی فاطمی راد

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
سلام من این پنج ساله دارم این کار میکنم حالا این یک ماه فهمیدم اشتباه یک ترک میکنم انجام میدم اصلا خیلی ازیتم حالا قاتع میخوام ترکش کنم میگم اگه انجام ندم کلا ترکش کنم واسه همیشه بعد از چند سال دیگه خوب میشم این مشکلاتی که از بدنم بره یا بعد از چند سال ترک کنم یعنی ۲ سال برم دکتر تشخیص میده این کار هنوز خوب نشده خودارضیایی کردم در قبلا معلوم میشه
پرسمان
سلام علیکم، دوست عزیز و بزرگوار! خود ارضایی عملی حرام و از گناهان کبیره است که عوارض جسمی و معنوی بسیاری دارد که به برخی از عوارض جسمی ان در اینجا اشاره می کنیم:آسيب هاي ناشي از خودارضايي به گونه هاي مختلفي تقسيم پذير است كه به اختصار به برخي از آنها اشاره مي شود: يكي از روش هاي شناخت پيشرفت بيماري ها در پزشكي، مرحله بندي (staging) علايم بيماري است. براين اساس، برحسب عوارض ايجاد شده در بيمار مبتلا به خودارضايي، سه مرحله (stage) بيان شده است: ) 1. مرحله مشكل ساز (Problematic) در افرادي كه مدتي است گرفتار خودارضايي شده اند، زودرس ترين عوارض ناشي از خودارضايي عبارت است از: الف. خستگي و كوفتگي (Fatigues/Tiredness)، ب. عدم تمركز حواس (Lack of concentration)، ج. ضعف حافظه (Poor memory)، د. استرس و اضطراب (Stress/Anxiety). 2. مرحله گرفتاري شديد (Severe) بروز علايم زير در فرد گرفتار، نشان دهنده آن است كه شدت ابتلاي وي يا مدت آن بيش از مرحله اول است و در نتيجه عوارض شديدتري ظاهر شده است: الف. خستگي و كوفتگي (Fatigues/Tiredness)، ب. نوسان خلق يا تغييرات سريع خلقي (Mood swings)، ج. حساسيت بيش از حد و زودرنجي ( Irritability)، د. كمردرد (Lower back pain)، ه. نازك شدن موها (Thinning hair)، و. ناتواني جنسي زودرس در جواني (Youth impotence)، ز. بي خوابي يا بدخوابي و مشكلات مشابه (Insomnia/Sleep problem) .3. مرحله گرفتاري بسيار شديد يا حالت اعتياد (Addictive) الف. خستگي و كوفتگي (Fatigues/Tiredness)، ب. ريزش شديد موها (Severe hair loss)، ج. تارشدن ديد چشم ها (Blurred vision)، د. وز وز گوش (Buzzing in the ears)، ه. انزال زودرس و غيرارادي يا خروج مني به صورت قطره قطره ( prematurelyEjaculation)، و. درد كشاله ران و ناحيه تناسلي (Groin/Testicular pain)، ز. دردهاي قولنجي در ناحيه لگن و استخوان دنبالچه ( the pelvic cavity or tail bonePain or cramps in برای نجات از شر خود ارضایی رعایت دقیق توصیه های زیر سودمند است 1. سعي كنيد به هنگام خواب، شكم شما بيش از حد معمول پر نباشد. 2. شب ها تا هنگامي كه خوابْ كاملاً برچشمان شما مسلط نشده است، به بستر نرويد و سعي كنيد پيش از خواب، به نحوي خود را فعال و مشغول كنيد. 3. از پوشيدن لباس هاي تنگ و چسبان اجتناب كنيد. 4. از نگاه كردن به مناظر، فيلم ها و تصاوير تحريك كننده جدا خودداري كنيد و به محض مواجهه با اين امور، چشم خود را بسته و يا به زمين و يا آسمان نگاه كنيد. 5. از شنيدن و خواندن مباحث و مطالب جنسي و حتي شوخي هاي جنسي و تحريك كننده و فكر كردن در اين امور، به جدّ بپرهيزيد. 6. از خوردن مواد غذايي محرك ـ مانند: خرما، پياز، فلفل، تخم مرغ، گوشت قرمز، غذاهاي پرچرب ـ در حد امكان اجتناب و به ميزان ضرورت اكتفا كنيد. 7. قبل از خواب مثانه خود را تخليه كنيد. 8. از نوشيدن افراط گونه آب و مايعات بپرهيزيد (به خصوص شب ها و قبل از خوابيدن. 9. هيچ گاه بدن عريان خود را در آينه نگاه نكنيد. 10. از دست ورزي اندام جنسي خود اجتناب كنيد و در هيچ شرايطي دست ورزي نكنيد. 11.هرگز به رو نخوابيد. 12. به منظور تخليه انرژي زايد بدن، به طور منظم و زياد ورزش كنيد. 13. هيچ گاه بيكار نباشيد، براي اوقات فراغت خود برنامه داشته باشيد و آن را با مطالعه، ورزش، زيادت عبادت و... پر كنيد. 14. هرگز در مكاني خلوت و تنها و دور از نظر ديگران نباشيد . 15. هرگاه مورد هجوم افكار جنسي واقع شديد، در مكان خلوت و دور از نظر ديگران به سر نبريد؛ بلكه در مجالس عمومي وارد شويد و در آنجا به سر بريد. 16. هفته اي يكي دو روز، روزه مستحبي بگيريد و اگر توان آن را نداريد روزه اخلاقي بگيريد؛ يعني، ميزان صرف غذا را كاهش و فاصله هر وعده غذا را افزايش و تعداد دفعات غذا را كاهش دهيد و به حداقل خوراك اكتفا كنيد. 17. با نامحرم رفتار متكبرانه داشته باشيد و از سخنان ملايمت آميز با آنها خودداري كرده واز نرمي و لينت در كلام با آنها اجتناب ورزيد. 18. هيچ گاه با نامحرم و جنس مخالف در مكان خلوت و دور از نگاه ديگران باقي نمانيد، (حتي براي آموزش و...). نکته مهمی که باید بدانید این است که عوارض ذکر شده در بالا با ترک خود ارضایی به تدریج از بین می روند و ان شاء الله سلامتی خود را باز خواهید یافت.
میهمان
من از الآن تصمیم گرفتم که این کار بیهوده رو کنار بزارم از خدا میخام هم به من هم به کسایی که درگیر این گناه شدن رو نجات بده.
میهمان
منم از امروز ترک می کنم
پرسمان
سلام علیکم، همین که شما تصمیم به ترک خودارضایی گرفته اید در جای خود بسیار کار مهم و ارزشمندی است و نوید این وجود دارد که با ترک خودارضایی آسیب ها و عوارض خودارضایی به تدریج برطرف گردد و نشاط و شادابی خودتان را به دست آورید. باید توجه داشت کنترل غریزۀ جنسی و شهوت به صورتی که منطبق با فطرت انسانی باشد، امری ممکن و شدنی است. البته آنهایی که از مبانی اخلاقی و معنوی محکم و قویی برخوردارند و نیز از محرِّک های جنسی دوری می کنند و بی جهت باعث فزون یابی تمایلات جنسی شان نمی گردند، به خوبی می توانند از پیامدهای منفی آن مصون باشند و غریزۀ جنسی خود را در همه حال و به خوبی کنترل کنند و آسیبی از این ناحیه نبینند. باور ما این است که شما به خوبی می توانید با پرهیز از محرِّک های جنسی، ایجاد مشغولیت های اختیاری، انجام ورزش و فعالیت های بدنی به تخلیۀ انرژی های منفی غریزۀ جنسی تان کمک کنید و این انرژی را در مسیر درست هدایت کنید و در امور مثبت هزینه کنید.
میهمان
من خودم‌ یک مدتی است حدود ۵ سال است که این گناه رو انجام میدهم هرچی دعا کردممشهد رفتم بعضی اوقات تا ۳۰ روز هم شدهکه انجام ندم ولی دوباره
انجام دادم روحم جسمم چشمم داغون شده منضوی شدم یک حالت ترس و استرس همیشه همراهم است هر
دفعه که این گناه میکنم بعضی اوقات
چند ساعت گریه میکنم توبه میکنم واقعا
ازاین گناه لعنتی خسته شدم من نماز شب هم میخوانم تمام ناز های واجب
ولی نمی تونم این کار را ترک کنم
پرسمان
سلام علیکم، برای حل مشکل خودارضایی نیاز به راهکارهای عملی است و به همت و تلاش خود افراد بستگی دارد. اینکه شما بتوانید با دعا و توسل خودارضايي را ترک كنید، اشتباه محض است و چنین مسئله ای با دعا به تنهایی امکان ندارد. اگر شما نیز مثل خیلی از جوانان و نوجوانان به پدیده خودارضایی مبتلا شده اید؛ می توانید با به کارگیری برخی راهکارها خودتان را از این پدیده زشت و بسیاری از آسیب ها و پیامدهای منفی آن برهانید. همین که فرد مبتلا به خودارضایی بتواند با به کارگیری راهکارهای مختلفی که برای ترک خودارضایی و رهایی از آن وجود دارد، از محرِّک های جنسی فاصله بگیرد و به تدریج از شدت ابتلا به آن بکاهد و به دفعات کمتر و با فواصل زمانی بیشتری این کار را انجام دهد، مسیر خود را برای نائل شدن به ترک خودارضایی هموار نموده است؛ هرگز نباید در فضای ناامیدی قرار بگیرید و تلاش های خود را نادیده انگارید. البته اگر قصد ترک خودارضایی و رهایی از آسیب های آن را دارید، اما به تنهایی نمی توانید به این مهم برسید ایرادی ندارد که با مراجعه حضوری به مراکز مشاوره‌ای و خدمات روانشناختی معتبر و گفتگو با مشاوران و روانشناسان باتجربه اقدامات لازم را در این خصوص انجام دهید و راهکارهای ترک خودارضایی را زیر نظر آنها تمرین کنید تا به نتیجه برسید. اگر شدت و طول زمان خودارضایی زیاد باشد و سیستم فیزیولوژیک فرد مبتلا عادت عمیقی به این رفتار آسیب زا پیدا کرده باشد در مواردی از دارودرمانی و الکتروشوک نیز برای کاهش شدت مشکل استفاده می شود.
میهمان
من ی دختر نوجوونم..حالم خیلی بده..توروخدا برام دعاکنید:'(حالم بده..
پرسمان
سلام علیکم، برای اینکه ما در جریان احساسات و عواطف شما قرار بگیریم و بهتر راهنمایی تان کنید بهتر است از طریق روش های زیر اقدام به ارسال سؤال کنید تا پاسخ متناسب تان را برای تان ارسال کنیم. براي ارسال سؤال و ارتباط با ما می توانید از راه های زیر اقدام کنید: ** درج سوال در سایت: http://moshavereh.porsemani.ir/soal ** درج سوال به وسیله پیامک: ۳۰۰۰۱۶۱۹ ** درج سوال در سایت پرسمان: http://www.porseman.org/q/newq.aspx ** درج سوال به وسیله ایمیل: info@porseman.org ** درج سوال به وسیله ربات سروش، بله و گپ پرسمان: @porsemanbot توجه: اگر سوال تان را در سايت درج مي كنيد، شماره تلفن همراه يا آدرس ايميل تان را حتماً وارد كنيد تا امكان ارسال پاسخ به شما به صورت خصوصی فراهم گردد.
میهمان
سلام من ده ساله ابن عمل قبیح رو انجام میدم خدایی داغونم کرده از همه عقب موندم بدبخت شدم حدایا خودت کمکم کن خدا
میهمان
سلام دوستان من از امروز تصمیم گرفتم ترک کنم اسم این گناه زشت رو به زبون نمیارم چون که این گناه حتی لیاقت یه اسم هم نداره براتون دعا میکنم امیدوارم همه موفق بشیم
میهمان
سلام.امسال کنکور هم دارم و این عمل قبیح حالمو بد می کنه نمیزاره درسم هم بخونم تازه عاشق دختر بزرگ تر خودم هم شدم مشکلات خونوادگی امونمو بریده خیلی سر در گمم چند بارا شده می خواستم خودکشی کنم همش از خدا هم کمک می خوام اما نه نمی دونم چرا خدا کمکم نمی کنه هنوز ۱۸ سال بیشتر ندارم . نمی تونم ازدواج هم کنم به هر کی بگم می خوام دوماد شم مسخرم می کنه واقعا نمی دونم. تازه مسجدی ام هستم . قدیما سن ازدواج روی همین ۱۵و۱۶و۱۷ و اینا بود الان دخترای حالا حاضر نیستند با یه پسر بی خونه بی ماشین و.... ازدواج کنند .خدایا خودت فرجی کن از دست ما که کاری بر نمیاد.
پرسمان
سلام علیکم، دوست گرامی، سلام؛ شما مشکلاتی در زندگی دارید که به هم مرتبط اند. عاشق دختری بزرگتر از خودتان هستید و البته ظاهرا هنوز با ازدواج فاصله زیادی دارید. علاقه به او و فکر کردن به او باعث ترشح هورمون های خاصی در بدن شما می شود و شهوت تان بیشتر می شود و در نتیجه ترک خودارضایی سخت تر می شود. وقتی خودارضایی می کند حالتان بد می شود و شاید نتوانید مطالعه کنید. پس به نظر می رسد که منطقی این است که به آن دختر فکر نکنید. برای ازدواج انسان باید به بلوغ عقلی، اجتماعی، عاطفی و اقتصادی رسیده باشد. اگر پسری حتی در سن 18 سالگی به این رشدها رسیده باشد می تواند ازدواج کند.
میهمان
به نظر من نماز و هیئت بهترین راه برای درمان هست . به گفته خدا تنها راه دوری از فحشا نماز است . ولی هنوز خودم نتونستم ترک کنم چون به این حرف نتوستم عمل کنم امیدوارم چند وقت دیگه که به این سایت میایم و نظرمونو میخونیم با خنده از آنها رد شویم . یاعلی!
میهمان
من بیش از ده ساله این کار ملعون رو انجام میدم و با اینکه چند مرحله اقدام به ترک کردم و حتی دوره ای بوده که ۷ماه هم ترک کردم ولی هر دفعه باز شکست خوردم همه چیزم نابود شد جسم هیکل روح روان و مهمتر از همه غیرتم که نابود شد حالم از خودم به هم میخوره اینجوری بهتون بگم اوضاعم خیلی خیلی خیلی بی ریخته. ولی از امروز ۲۰ شهریور ۹۸ میخوام واسه همیشه این عمل کثیف رو ترک کنم. نیاز به تشویق دارم نیاز به انگیزه دارم از شما خواهش میکنم کمکم کنید تشویقم کنید بهم انگیزه بدبد. میخوام مثه آدم زندگی کنم. خدا خیرتون بده امام زمان نگهدارتون باشه
پرسمان
سلام علیکم، باور ما این است که شما به خوبی می توانید با پرهیز از محرِّک های جنسی، ایجاد مشغولیت های اختیاری، انجام ورزش و فعالیت های بدنی به تخلیۀ انرژی های منفی غریزۀ جنسی تان کمک کنید و این انرژی را در مسیر درست هدایت کنید و در امور مثبت هزینه کنید. یادتان باشد انسان های بزرگ و تحول آفرین قادرند مشکلات پیش روی خویش را هموار کنند. در قاموس آنها «نمی شود»، «نمی توانم» و «ناممکن» معنایی ندارد. شما نیز از اراده و اختیار الهی برخوردارید و می توانید به جنگ مشکلات زندگی بروید و آنها را قلع و قمع کنید. هرگز نباید به خودتان تلقین منفی کنید و با خودتلقینی منفی خودتان را روز به روز ناتوان و ضعیف تر نشان دهید. به هر حال، اگر شما تلاش کنید ترک خودارضایی دور از انتظار نیست و شما می توانید با کمی همت و تلاش خودارضایی را به تدریج کم کنید تا به صفر برسانید. خصوصاً اگر بتوانید از تنهایی بپرهیزید موفقیت شما روز افزون خواهد شد؛ چون شما در حضور افراد و در جمع جرئت انجام خودارضایی نخوهید داشت و لااقل اراده شما این مقدار توانایی را دارد که در حضور افراد و در جمع خودارضایی نکنید. معمولاً جا به جایی مکانی، تغییر سریع موقعیت، فرار از تنهایی و حضور در جمع خانواده و سایر افراد، ایجاد مشغولیت های ذهنی و کاری، بلند شدن از رختخواب و قدم زدن و... می تواند از شدت تحریک جنسی شما بکاهد و شما را از انجام خودارضایی منصرف گرداند. هرگز نباید در فضای ناامیدی به سر ببرید و خودتان را غیرقابل بخشش و گناهکار بدانید. تلاش های هرچند اندک شما در ترک خودارضایی ستودنی است و انگیزۀ شما را بیشتر خواهد کرد.
میهمان
دوستان عزیز برای همتون دعا میکنم که بتونید این عمل رو ترک کنید. من خودم هم تصمیم به ترک گرفتم انشاالله به امید خدا هممون موفق میشیم. خواهش میکنم برام دعا کنید.
میهمان
یکی از مشکالات بزرگ توبه ی این عمل عجله کردن است که باعث می شود توبه در همان ده روز اول جایش را به این عمل بدهد ، امیدوارم خدا به همه صبر عنایت کند و مرا نیز
پرسمان
سلام علیکم، پرسشگر گرامی ، یکی از دلایل مهم بازگشت به گناه بعد از توبه این است که راه ترک گناه را به درستی انجام نداده ایم . ترک گناه انسانى كه گاهى دچار گناه و خطا مى‏ گردد و بعد پشيمان مى شود و خود را ملامت و سرزنش مى‏كند، به مرحله‏اى رسيده كه داراى نفس لوّامه و سرزنشگر شده است و يك پله از مرحله نفس اماره يعنى نفسى كه به زشتى و بدى امر مى‏كند و از انجام آن ملول نمى‏گردد و بيمى ندارد، بالاتر آمده است و اين فرد يك قدم به هدف نزديك شده است و بايد خدا را شاكر بود و از او خواست كه توفيق رسيدن به مراحل بالاتر و هر چه بيشتر نزديكتر شدن به خود را به ما عنايت كند. بايد توجه داشت كه فاصله گرفتن از بدى و گناه و نزديك شدن به معنويات و قرب خداوند، امرى تدريجى است و محتاج صبر و حوصله فراوان است. انسان بايد مانند كوهنوردى باشد كه گاهى به قله كوه بلندى كه قصد صعود به آن را دارد نگاه مى‏كند و احساس مى‏كند هنوز تا قله كوه راه زيادى مانده و از طرفى به دامنه كوه نگاه مى‏كندو مى‏بيند از آن فاصله گرفته و اين حالت بين ترس و اميد را چنان چه در قرآن كريم و روايات معصومين(ع) آمده، همواره در زندگى خود حفظ كند. يعنى هم از اين كه گاهى توفيق بندگى و دورى از گناه را پيدا كرده اميدوار و خوشحال باشد و هم از اين كه گاهى دچار لغزش و گناه مى‏گردد ترسان و بيمناك. ترک گناه يك عمل دفعي نيست و هرگز كسي نمي تواند به صورت ناگهاني دست از گناه بشويد و توبه كند، زيرا كشش گناهان بسيار زياد است و ما با جاذبه هاي نفساني و شيطاني و دنيوي فراواني روبرو هستيم كه اگر بخواهيم توبه نماييم بايد ابتدا براي خلاصي از اين جاذبه ها تدبيري بيانديشيم و به صورت تدريجي و برنامه ريزي شده، زمينه گناه زدايي و توبه حقيقي را در خويش فراهم آوريم. شما دوستدار ترک گناه هستيد و مي خواهيد اعمال گذشته را ترك كنيد و خويش را اصلاح نماييد، ولي چون توان آن را در خويش به وجود نياورده ايد، در اين تصميم خود با شكست مواجه مي شويد. البته در اين مسير هرگز جاي نااميدي وجود ندارد، زيرا خداوند توبه كنندگان را دوست دارد و آنها را مي پذيرد، اگر چه صدها بار توبه بشكنند و دوباره توبه كنندلازم است كه از راهكار تدريجي و اصولي گناه زدايي پيروي نمايد. الف ) ریشه گناه و تبعيت از شيطان به صورت خلاصه مي توان گفت: گناه و تبعيت از شيطان ريشه در عوامل فراواني دارد كه برخي از اين عوامل عبارتند از: 1 . ضعف در خداشناسي و سستي در ايمان به خدا وپيامبر و عدم رعايت دستورات ديني به يقين كسي كه خداي بزرگ را همواره حاضر و ناظر رفتارهاي خودش ببيند، هرگز به خود اجازه نميدهد، كه در محضر او، دست به سوي گناه دراز كند. كسي كه قيامت و حسابرسي اخروي را باور دارد،هيچگاه خود را گرفتار شهوتراني و شهوت پرستي نخواهد كرد. 2. ضعف در خودشناسي ضعف در خودشناسي و نداشتن درك درست از خويشتن و فروكاستن ارزش انساني خود تا سرحد حيوانات، كسي كه به گوهر عظيم و گرانقدر خود واقف باشد و عظمت وجود انساني را درك كند، هرگز حاضر نيست كه وجود خود را با دنباله روي از شهوات و خواهشهاي نفساني تا سرحد حيواناتي چون خوك و خروس پايين اورد.بدون ترديد، هيچ يك از كساني كه دنبال شهوتراني و ارضاي خواهشهاي پست حيواني خود هستند، تصور درستي از وجود انساني و فلسفه ي افرينش خويشتن ندارند. به راستي اگر يك دختر جوان، ارزش وجودي خود و هدف از افرينش خويشتن را بداند، ايا هرگز به ذهنش خطور مي كند كه خود را به شكل يك عروسك در اورده و همچون نمايشگاه سياري از رنگ و لعاب خود را در معرض نگاههاي الوده و مسموم ديگران قرار دهد؟و ايا يك پسر جوان قدر و قيمت انساني خود را بداند ايا هرگز اجازه چشم چراني و امثال ان را به خود مي دهد؟ 3. ضعف در شناخت حقايق امور و عدم شناخت پيامدهاي ناگوار دنيوي و اخروي تبعيت از هواي نفس پيروي از خواهشهاي نفساني، اثار زيانبار روحي و جسمي و اجتماعي فراواني را در پي دارد كه اگر انسان اندكي به انها توجه كند هرگز به دنبال شهوتراني نخواهد رفت. عامل اصلي مشكلات عصبي و بهداشتي و ناامنيهاي اجتماعي و جنسي فراواني كه دامن گير بشريت شده است، همين شهوتراني و عنان گسيختگي عده اي از انسان نمايان است، كه البته نخستين قرباني اين افزون طلبيها خود انان و خانواده شان هستند. كتاب ايين زندگي(اخلاق كاربردي) نوشته ي احمد حسين شريفي 4. جهل، غفلت و شهوت كسى كه به خدا و فرامين او آگاه نيست يا از روز جزا و كيفر گناه بى‏خبر است گناه مى‏كند همين طور كسى كه به اين امور آگاه است ولى دچار غفلت مى‏شود. انسان جاهل و غافل، عوامل بازدارنده از گناه را از دست مى‏دهد و مرتكب گناه مى‏شود. شهوت عاملى است كه گناه را در دل و ذهن انسان زينت مى‏دهد و موجب فراموشى و غفلت مى‏گردد. كسى كه در اثر شهوت، انگيزه‏اى قوى براى ارتكاب گناه يافته باشد، معرفت خود به خدا و قيامت و احكام الهى را مزاحم اطفاء شهوت خويش مى‏يابد و به طور ناخودآگاه آن معرفت را از ذهن خويش دور مى‏كند و ترجيح مى‏دهد به آن انديشه نكند. رفته رفته حالت غفلت بر او عارض مى‏شود و به كمك توجيهات شيطانى، گناه بودن معاصى را انكار يا فراموش مى‏كند و رو به گناه مى‏آورد. اميرمؤمنان على(ع) فرمودند: لا تكن ممن... ان عرضت له شهوة اسلف المعصيه و سوف التوبه، ان عرفه محنة انفرج عن شرايط الملة؛ (1) از آنان مباش... كه چون شهوتى پيش آيد گناه را مقدم مى‏دارد و توبه را به آينده وا مى‏گذارد و چون رنجى بدو رسد از راه شرع بيرون مى‏شود. اين سخن امام على نشان مى‏دهد كه حداقل برخى از گناهكاران به سبب ناشكيبايى در برابر خواسته‏هاى نفسانى به گناه مبتلا مى‏شوند و كسى كه تاب مقاومت در برابر شهوات راندارد، تاب رنج‏هاى ديندارى و تبعت از شرع را نيز ندارد. 5. وجود رذايل اخلاقي رذايل اخلاقى هر يك منشأ گناه يا گناهانى هستند. امام اميرالمؤمنين(ع) فرموده‏اند: الحرص و الكبر و الحسد دواع الى التقحم فى الذنوب؛ (2) حرص و خودبينى و حسد، انگيزه‏هايى براى در افتادن به گناهان است. رذائلى از اين دست خود ريشه در دنيا پرستى و سوءظن به خدا دارند. كسى كه مى‏خواهد به گناه مبتلا نشود بايد با ريشه‏هاى آن مبارزه كند، يعنى ملكات ناپسند را از نفس خود بزدايد، و مبارزه با ملكات نفسانى در سايه عقايد صحيح و ايمان حقيقى به خداوند و صفات نيكوى او امكان‏پذير است. از سويى نادرستى رابطه معرفتى انسان با خدا منشأ رذايل مى‏شود و از سوى ديگر رذايل نفسانى موجب گناه مى‏شود و به رابطه انسان و خدا آسيب مى‏رساند. اين رذايل بزرگ‏ترين اثر سوء را بر رابطه انسان با خدا مى‏گذارند. اين تأثير سوء ناشى از همين رابطه دو سويه است. رذايل نفسانى روابط ديگر انسان را نيز تضعيف مى‏كنند كه درباره آنها سخن خواهيم گفت. 6. كوچك شمردن گناه يكى از عومل بسيار مهم روى آوردن به گناه كوچك شمردن آن است. كسى كه گناهى را كوچك مى‏شمارد بر انجام آن گناه جرأت مى‏يابد و به هنگام ارتكاب آن گناه دچار احساس گناه نمى‏شود. در نتيجه به انجام آن گناه عادت مى‏كند و هر بار كه آن را مرتكب شو، آخرت خويش را تباه ‏تر مى‏ سازد از اين روست كه سخت‏ترين گناه آن است كه گناهكار آن را كوچك شمارد: اشد الذنوب ما استهان به صاحبه (3) و بر گناه خرد خود ايمن مباش شايد كه تو را بر آن عذاب كنند. كسى كه گناهى را كوچك مى‏شمارد علاوه بر آن كه احتمال تكرار آن را افزايش مى‏دهد، بى‏دليل خود را از كيفر آن گناه در امان دانسته است و اين با خوف مثبت و سازنده در تنافى است. 7. حب دنيا رسول اكرم ( ص ) فرموه اند . حُبُّ الدُّنيا رَأس كَلِّ خَطِيئَه دنيا ريشه هر گناه است .شريعت مطلقا كسي را از حصول ثروت منع نكرده است بلكه فقط در فكر ترقي دنيا بودن ودنيا را مقصود با الذات قرار دادن ممنوع است .براي فرق حب دنيا وكسب دنيا معياري هست وآن اين است كه وقتي كه مقابله دين ودنيا مي آيد انسان كداميك را ترجيح مي دهد ؟ اگر دين را پس پشت انداخته دنيا را ترجيح داد معلوم است كه اين حب ّ دنيا است .مثلا وقت نماز رسيد ه ولي دكان باز است و در اين موقع مشتري هم زياد است پس خيال اين به طرف نماز نمي رود .ووقتي كه از كار هاي دنيا فارغ شد بعد مي گويد پس نمازي بخوانيم خواه وقت نماز گذشته يا تنگ شده باشد . ب ) دستور العمل كلي ترك گناه و زمينه هاي آن 1- ترك زمينه گناه اين خود زيرمجموعه‏ اى دارد كه مهمترين آن عبارت از است:كنترل چشم: دقيقا بايد مواظب چشم خود بود كه مبادا به نامحرم و كلاً هر آنچه كه شهوت‏انگيز است، نگاه شود. امام صادق(ع) فرمود: نظر دوختن تيرى مسموم از تيرهاى ابليس است و چه بسا نگاهى كه حسرت درازمدتى را در دل به ارث بگذارد» تا حد امكان انسان از حضور در مجالس مختلط يا برخورد با نامحرم پرهيز نمايد.كنترل گوش؛ بايد از شنيدنى‏هايى كه ممكن است به حرام منجر شوند و زمينه‏ساز حرام هستند پرهيز شود. مانند موسيقى حرام، صداى شهوت‏انگيز نامحرم و ترك مصاحبت با دوستان ناباب. 2 - ترك فكر گناه ترك زمينه گناه سهم به سزايى در ترك فكر گناه دارد ازاين‏رو هر چه بيشتر و دقيقتر زمينه گناه ترك شود فكر گناه كمتر به سراغ انسان مى‏آيد. اين فكر گناه است كه شوق در انسان ايجاد مى‏نمايد و بعد از شوق اراده‏ عمل سپس خود گناه محقق مى‏شود، مسلما تا اراده و شوق و ميل نسبت به كارى نباشد انسان مرتكب آن كار نمى‏گردد.سعي نماييد فكر گناه را به ياد خداي تبديل نماييد، زيرا ياد خدا عامل گناه زدايي از ذهن، ضمير و عمل انسان خواهد شد و جديت و موفقيت در اين امر پيروزي بزرگي براي انسان است. ياد خدا در واقع دفع دشمن شيطان و نفس از همان خاكريز اول است . قرآن مجيد در وصف پارسايان مي فرمايد: پرهيزگاران چون گرفتار وسوسه شيطان شوند هماندم متذكر (ياد خدا) شده و بصيرت يابند. 3- اشتغال به برنامه شبانه ‏روزى حتما بايد شبانه‏ روز خود را با برنامه‏ ريزى صحيح و متناسب وضع روحى و جسمى خود پر كنيد و هيچ ساعت بيكارى نداشته باشيد تا نفس شما را مشغول كند. در اوقات بيكارى وسوسه‏هاى نفس و شيطان به سراغ انسان مى‏آيد و او را به فكر گناه و سپس به خود گناه مى‏كشاند اميرالمؤمنين على(ع) فرمود: براستى و حقيقت كه اين نفس (انسانى) پيوسته و مرتب به بدى امر مى‏كند در نتيجه هر كس آن را به خود واگذارد (و به كارى نگمارد) نفس او را به سمت گناهان مى‏كشاند». 4- روزه گرفتن روزه گرفتن قواى حيوانى و شهوانى انسان را تضعيف مى‏كند اگر قواى شهوانى ضعيف گشت قهرا فكر گناه هم كم‏رنگ مى‏شود. امام جعفر صادق (ع) فرمودند: هرگاه شكم پر شود طغيان مى‏كند. 10 مفهومش اين است اگر شكم بر نشود طغيان نمى‏كند و بهترين قسم جوع و گرسنگى همان روزه گرفتن است.تذكر اين نكته بسيار ضرورى است كه اولاً: روزه نبايد براى بدن ضررى داشته باشد وگرنه شرعا حرام است. ثانيا: براى كارهاى روزمره مخل نباشد. ثالثا: اگر نه مضر بود ونه مخل فقط روزهاى دوشنبه و پنج‏شنبه باشد نه بيشتر، ولى در هر صورت اگر براى روزه گرفتن عذرى است مورد بعدى يعنى ورزش دو برابر شود.5- ورزش؛ هر روز ورزش لازم است البته آن ورزش‏هايى باشد كه براى بدن ضررى ندارد مثل نرم دويدن و نرم طناب زدن و انجام حركت‏هاى كششى و اگر براى روزه گرفتن عذرى هست زمان ورزشى دوبرابر شود مثلاً از بيست دقيقه به چهل دقيقه افزايش يابد. 6 ـ ياد مرگ و قيامت ياد مرگ دل را از تعلق به شهوات جدا مى‏سازد و انسان را از گناه و فكر گناه باز مى‏دارد آنچه كه بسيار مهم است اين است كه اولاً اين فكر هر روز و مستدام باشد اگر شبانه‏روزى نيم‏ساعت باشد كافى است ثانيا در مكان خلوتى باشد مخصوصا اگر آن مكان خلوت خود محيط قبرستان باشد به هر گونه كه اين فكر در مرگ با جان عجين شود و باور دل گردد بسيار مطلوب است مثلاً يكى از كيفيت‏هاى فكر در مرگ را يكى از بزرگان چنين مى‏فرمود: تمام خاطرات تلخ و شيرين گذشته را در حد امكان مثل يك فيلم از ذهن بگذراند و به خود بباوراند كه همه اينها گذشت و چند روز باقى مانده عمر هم مى‏گذرد لحظات جان دادن، وقتى كه خويشان و نزديكان را رها مى‏سازد و از تمام تلخ و شيرينى‏ها وداع مى‏كند و... همه و همه را به خوبى تأمل كند تا دل بلرزند و چشم بگريد.اميرالمؤمنين على(ع) فرمود: ياد كنيد (مرگ را) درهم كوبنده لذات را و تيره و تلخ كننده شهوات را و دعوت كننده جدايى‏ها را». سخن آخر اين است كه اين دستورات وقتى نتيجه مى‏بخشد كه هر چه دقيق‏تر به آن عمل شود زمان نتيجه آن بستگى به شرايط و خصوصيات افراد دارد. 7 ـ استفاده درست و مطلوب از اوقات فراغت 8 - بر خورداري از روابط سالم انساني و دوری از دوستان و افراد گناهکار 9- پرورش تقوا و معنويت در وجود خويش. نكته پاياني: هر گناهي راهكار خاص خود را دارد لذا لازم است كه با رعايت تمام نكات ريز و دقيق و كلي ترك گناه، ابتدا با به شكل كلي زمينه هاي ترك گناهان و معاصي را از بين ببريد و در مرحله بعد هر گناه را به طور مجزا و جدا شناخته و با شناخت راه مبارزه و ترك آن گناه، براي رهايي و دوري از معصيت برنامه ريزي كرده و تلاش كنيد 1 -نهج‏البلاغه، كلمات قصار، 150. 2 -نهج‏البلاغه، كلمات قصار، 371. 3 - همان، كلمات قصار، 348. 4- نور (24)، آيه 30 و 31.در اين زمينه ر.ك: 1-گناه شناسي/ محسن قرائتي.2-گناهان كبيره/ شهيد دستغيب.3- شهيد دستغيب، قيامت و قرآن (تفسير سوره طور).
میهمان
من تازگی شروع به ترک کردم اونم به روش ترک اعتیاد مواد مخدر.
به این صورت که اگه بعد ۲ روز ترک باز انجام دادم دفعه بعد حداقل باید یک روز بیشتر خودمو نگه دارم یعنی ۳ روز و همینطور میره آروم آروم تا قدرتم بیشتر بشه و فاصله زیاد تری میدم.تا تبدیل به ماه و سال بشه .
البته یه انگیزه برا ترک هم لازمه و اینم راهکارشه، از روزی ۴، به ۷ روز یه بار رسیدم و امیدوارم بتونم ادامه بدم.
پرسمان
سلام علیکم، شکی در این نیست که خودارضایی چه کم و چه زیاد عمل بسیار نادرستی است که در هر صورت گناه است، اما مشکل اینجاست که غالب مبتلایان به خودارضایی مثل معتادان به مواد مخدر از اراده و پشتکار آن چنان قویی برخوردار نیستند، از این روی نمی توانند یک شبه و یکباره از این پدیده شوم فاصله بگیرند و آن را به طور کامل کنار بگذارند. گاهی در برخی از مبتلایان به خودارضایی که توانایی ترک یکباره آن را ندارند، توصیه می شود به صورت تدریجی این کار را کنار بگذارند، البته اگر توانایی ترک یکباره آن را را داشته باشند، باید آن را ترک کنند و هیچ مجوزی برای انجام آن حتی برای یکبار هم وجود ندارد. همین که فرد مبتلا به خودارضایی بتواند با به کارگیری راهکارهای مختلفی که برای ترک خودارضایی و رهایی از آن وجود دارد، به تدریج از شدت ابتلا به آن بکاهد و به دفعات کمتر و با فواصل زمانی بیشتری این کار را انجام دهد، مسیر خود را برای نائل شدن به ترک خودارضایی هموار نموده است. راهکاری که شما مطرح نمودید اگر به ترک خودارضایی شما کمک کند، قابل استفاده می باشد.
میهمان
سلام. من ۳۳سالمه ازدواج کردم ولی بخاطر شرایط کاری از همسرم دورم.خیلی سخته خیلی تحت فشار روحی هستم.دلم نمیخواد این کارو انجام بدم...خیلی تنهام ...
رفیق خوب ندارم.یکی که باهاش راحت باشم.خجالت می‌کشم بعضی حرفا رو بگم...
میهمان
پیش خدا شرمنده ام رو ندارم حتی دعا کنم
میهمان
دوستان گلم سلام ........ من از امروز می خواهم که این کار زشت و کثیف را کنار بگزارم . فقط از تون می خواهم که برایم دعا کنین که این کار را به لطف خدا کنار بگزارم ..خیلی رنج می برم
میهمان
اخه من ترک می کنم بعد از چند وقت وقتی یکیو می بینم وقتی میرم حموم دوباره.....
میهمان
سلام میخواستم بگم که یه لحظه قبل از اینکه سمت خودارضایی برین ، تو دلتون بگین خب بعدش چی میشه؟ مسلما جواب این سوالتونو بلدید. حال بد ،افسردگی ،اعصاب داغون، سرزنش نفس ،بیحالی، اینکه نمیخوای بابقیه روبرو بشی و...
بعد به خودتون میگید نه نمی ارزه
واقعا هم همینطوره اصلا نمی ارزه
نمی ارزه حال خودتو بزنی داغون کنی
نمی ارزه خودتو از دنیا عقب بندازی
نمی ارزه بخاطر یه لحظه لذت پوچ و زود گذر از خدا دور شی و حال دیدن حال خودتم نداشته باشی.
از خدا هم کمک بگیرید. وقتی وسوسه میاد اسم خدا رو صدا بزنید و از ته دل ازش کمک بگیرید.شک نکنید کمکتون میکنه.
مطمئن باشید که میتونید .حالا الان نه، بعدا.
پس ناامیدی معنا نداره
همدیگه رو دعا کنیم
میهمان
منم امیدوار شدم مرسی.ب امید خدایم
میهمان
سلام نماز باعث ترک این گناه
به پیغمبر(ص) خبر دادند که مردی روز ها نماز و شب ها دزدی میکند
پیغمبر (ص ) فرمودند همان نمازش اورا نجات میدهد
بعد از مدتی خبر دادند که دیگر توبه کرده و مال مردم را پس داده است
میهمان
سلام یکی از مهم ترین و موثر ترین
ترک این گناه( زیارت عاشورا ) است
فواید زیارت عاشورا از دیدگاه امام صادق (ص)
۱زیارتش قبول شود
۲سعی و کوشش او مشکورباشد
۳حاجات او هر چه باشد از طرف خداوند بزرگ برآورده میشود ونا امید از درگاه خداوند بزرگ بر نگردد
میهمان
سلام علیکم عزیزان اگر دیدید مستقیم نمیتونید با این گناه مبارزه کنید گاردتون رو عوض کنید و غیر مستقیم مبارزه کنید
خودم زمانی درگیر بودم و الحمدلله خیلی کمتر شده و توقع نداشته باشید ی شبه ره صد ساله رو برید چون در ترک همچین گناهی تقریبا ناممکنه و دشوار
خواستم بگم خودم غیر مستقیم مبارزه کردم و سعی کردم به جای اینکه در خلوت بگم گناه نکن ، میگم خوبی کن و به جای اینکه خودم رو منع از گناه بکنم ، خودم رو تشویق به خوبی می کنم و انشاءلله کارسازه
میهمان
سلام علیکمعزیزان اگر دیدید مستقیم نمیتونید با این گناه مبارزه کنید گاردتون رو عوض کنید و غیر مستقیم مبارزه کنید
خودم زمانی درگیر بودم و الحمدلله خیلی کمتر شده و توقع نداشته باشید ی شبه ره صد ساله رو برید چون در ترک همچین گناهی تقریبا ناممکنه و دشوار
خواستم بگم خودم غیر مستقیم مبارزه کردم و سعی کردم به جای اینکه در خلوت بگم گناه نکن ، میگم خوبی کن و به جای اینکه خودم رو منع از گناه بکنم ، خودم رو تشویق به خوبی می کنم و انشاءلله کارسازه
میهمان
سلام.۳۳ساله مرد هستم.از حدودا ۹یا ده سالگی تا زمانی که ۲۳سالم شد ازدواج کردم به انجام این عمل زشت و قببح ادامه دادم.متاسفانه بعد ازدواج با همسرم بخاطر عادت این گناه ترک نکردم.فقط کمکم کنید.از لحاظ جسمی از لحاظ روحی خیلی داغون شدم.به خدا توکل کردم شما هم کمکم کنید.
پرسمان
سلام علیکم، پرسشگر گرامی توصيه ما اين است كه تا حد امكان با بهره‌گيري از همسر، نياز جنسي‌تان را برآورده سازيد به گونه‌اي كه ديگر به سمت خودارضایی نرود و به مسایل جنسی در خارج از رابطه با همسر، نينديشيد. در هنگام رابطه جنسي ، از همسرتان بخواهيد شما را هم به اوج لذت جنسي برساند. شما مي‌دانيد كه از چه كارهايي در هنگام آميزش لذت مي‌بريد. از همسرتان بخواهيد همان كارها را براي ارضاي جنسي‌تان انجام دهد. بخصوص از همسرتان بخواهيد مدت آميزش و مقدمات آن را طول دهد و صرفا به دنبال ارضاي خود در زماني كوتاه نباشد. پيش از ارتباط جنسي، زن حتما بايد با مالش آلت تناسلی مرد را تحريك كند و او را به سر رضايت و شوق آورده تا زماني كه شما به آمادگي كافي براي عمل زناشويي پيدا كنید . بنابراين زن بايد تحمل كند و با ايجاد آمادگي در مرد زمان ارگاسم همديگر را نزديك تر كنند لذا گاهي لازم است 15 دقيقه مقدمات عمل زناشويي طول بكشد. پس بهتر است قبل از ارتباط جنسي، زن، آلت مرد را به مدت 15 دقيقه ماساژ دهد. همچنین از همسرتان بخواهید که كار خودارضائي را خودش برایتان انجام دهد و بعد از مدتي اين كار او برایتان عادت مي شود. منتها منشاء لذتش آنوقت همسر شما خواهد بود. بنابراين شما خودارضایی را انجام نخواهید داد. این را هم بدانید که اگر خودتان اين كار را انجام دهيد خودارضايی محسوب می شود. ولی اگر توسط همسرتان این كار صورت گیرد خودارضایی محسوب نمی شود. پس سعی كنید برای ارضا شدن کامل، همسرتان این کار را انجام دهد تا مرتکب گناهی نشوید. پس سعي كنيد كه در مواقع همبستري همان كاري كه براي خودارضائي انجام مي دهید همسرتان برايتان انجام دهد. موفق باشید.
میهمان
من یه ورزشکار حرفه ای هستم همیشه می خوام آن کارو ترک کنم ولی خیلی سخته قبل داشتم موفق می شدم ولی یه لغرش اتفاق افتاد که دوباره گرفتار شدم ولی دوباره با تمام توان از همین لحظه می زارمش کنار پس یا علی و امیدوارم همه برای همیشه بزاریدش کنار
میهمان
سلام من سروش (به دلایلی فامیلیم رو نمیگم) امروز ۱۸ اردیبهشت سال ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۹ خود ارضایی رو نرک خواهم کرد
میهمان
امروز قسم مسخورم که اخرین بار است قول میدم
میهمان
منم از امروز که این مطلبو خوندم دیگه میخوام بذارم کنار چون واقعا روی اعصاب تاثیر مستقیم میزاره خواهش میکنم برام دعا کنید
میهمان
نه ورزش و حذف فیلترشکن و غذا و ....بهترین راهش اینه که فک کنی دقیقا چرا داری اینکارو میکنی
آیا به این کار مسخره و چرت نیازی داری؟
منم یه مدت زیاد اینکارو میکردم ولی الان حتی وقتی تحریک بشم اصلا اینکارو نمیکنم چون چرته خخ
به این میگن تغییر فکر
میهمان
سلام در هر زمان از روز که مرتکب گناه میشدید سورهی لقمان رو بخونید حداقل تا ۵ساعت شمارو برای انجام ندادن ان کار بیمه میکند برای من هم دعا کنید خداحافظ
میهمان
پرسش شما با شناسه پیگیری ۱۲۵۳۵۹۲ و رمز ۸۸۷۶۶ ثبت شد.
بعد از یک هفته، پاسخ خود را ز لینک زیر پیگیری کنید :
https://www.porseman.com/peigiri
میهمان
دیگ بریدم عصرا بعد مدرسه میرم باشگاه شبا میام این کار لنتیو انجام میدم
چراااااااا ! چرا واسه عرقایی که تو باشگاه میریزم ارزش قائل نیسم چرا وقتی دارم این کارو انجام میدم یاد دردای چند ساعت پیش نیسم ؟
چرا نیسم چون با اراده نیسم چون قوی نیسم چون راهشو بلد نیسم .
سرتونو درد نیارم اومدم درخواست کمک کنم . دنباله راهکارم نه درمان یا روش چون صد بار شکست خوردم دبال یه چیزی ام که با وجود اون نشه این کارو کرد. یه ترفند کع نجاتم بده . اگ بلدین لطفا بگین .
میهمان
شاید تا حالا صد باره که توبه کردم و دوباره خود ارضایی کردم اما اینبار دیگه اخرین بار بود
میهمان
با عرض درود .می خواستم به روش بستن کش به دور مچ دست اشاره کنم که هروقت فکر گناه به سراغتان آمد کشیدن کش و برخورد آن با پوست دست می تواند تلنگری برای جلوگیری از این عمل منزجر کننده باشد.
میهمان
غریزه جنسی اکنون غیر قابل مهار شده خدا به داد همه برسه قبلا نه بدحجابی زیاد بوده نه سن ازدواج بالا بوده نسل جدید به خاطر حماقت و بی فکری و عدم نظارت کشور و خانواده داره کنترلشو روی غریزه جنسی از دست میده
میهمان
راه های ترک:اول اراده داشتن و بعد ورزش کردن دوم پاک کردن فیلترشکن و اینستاگرام.سوم پاک کردن فیلم های مبتذل چهارم تنها نموندن.پنجم قرآن و نماز خوندن و روزه گرفتن.
میهمان
سلام خدمت دوستان گرامی
بنده از ابتدای ماه مبارک رمضان ماه خدا و ماه دوری از گناهان با روزه گرفتن و قرآن خواندن این عادت ویران کننده را ترک کردم و امروز روز هفتم ماه مبارک رضان است و من پاک هستم انشالله با دعای خیر شما عزیزان و یاری خدواند مهربان و ائمه معصومین علیهم السلام بتوانم به ترک کامل برسم
میهمان
منم مبتلا به خودارضایی ام و امشب اخرین بارمه برام دعا کنید و همه با هم تصمیم به ترک بگیرید. به جدال با شیطان برید ازش متنفرم از شیطان متنفرمممم.الهی به امید تو
میهمان
لطفن در جایی بگذارید که بقییه هم بتوانند ببینند اگر میشه در مطالب اصلی
میهمان
ر این جالازم دیدم زندگی نامه ی خودم رابرایتان بنویسم که بازگشت به سوی خدا چه کیفی دار.فقط خوب بخوانید در این جا می خواهم بگویم شیطان مرحه به مرحله می آید و اولش هرگناهی بافکر شروع می شود مثل همین سوالاتی که من دربالا پرسیدم درواقع قبل از این۶ مورد قبلش فکر بوده اگر در همین مرحله اول نگذاریم رشد کند شیطان گورش را گم خواهد کردحالا چه این افکار حرام باشد یا خیر ولی بدانید تاثیر خود راخواهد گذاشت تجربه من و.. این راثابت کرده حتمن مورد ۶را بخوانید زیرا بسیاری از این گناهانی که ما انجام میدهیم به علت عدم یاد گیری وبلد نبودن احکام بوده
نوجوان بودم واز احکام مسایل جنسی چیزی نمیدانستم مرتکب چندین بار اسمناء شدم وقتی فهمیدم که حرامه خیلی ناراحت شدم مدارس که یاد ندادن وهمین طور خانواده ها وآن شب توبه کردم وخیلی خوشحال بودم باور نکردنی بود ولی شیطان مرا رها نکرد. بعداز گذشت۶ماه دوباره مرا باخود همراه کرد البته آرام آرام هدف شیطان یک چیز بود آن هم استمناء اما از راه های مختلفی وارد میشد چنتا از این راه ها را برایتان مینویسم که انشاءالله دیگر نتواند از این راه ها وارد شود آدم عاقل ۲بار از یک جا نیش نمی خورد۱:بعد از حمام وقبل از حمام. بدانیم که اصلا اگر نگاه کنی به خودت وتحریک بشوی حرام است.۲:وقتی تنها میشدم دوباره همین مسایل ۳:گفت اتاقت راجدا کن تا بهتر درس بخوانی من هم جداکردم و خیلی خوش حال بودم وخیلی خوش میگذشت و همه چیز خوب بود قرآن هم میخواندم که دوباره آمد سراغم و مراحل شیطان مرحله به مرحله است ابتدا اتاق جدا بعد فکر به همچین مسایلی بعد استمناءهدف من استمناء نبود اما…
۴ :میگفت برو توآفتا ب بشین تا ویتامین جذب کنی بعد دوباره… ۵:میگه ببین مسایل جنسی چه جوری بلاخره باید بدونی که واین طوری پام به مسایل فیلم هاو… باز شد وبعد دوباره… ۶٫یک روز بعد از نگاه کردن به فیلم ها وعکس های مبتذل مایعی ازم خارج شی مانند منی تیره و.. اما بدون جست و خیزفکر کردم استمناء شده ماه رمضان بوداعصابم خورد شدرفتم خیلی حالم خراب بود وبد از گذشت۱روز وقتی رفتم رساله راخواندم دیدم که اصلن استمناء نشده ان یکی از ۳آب پاک بوده ومن تعجب کردم یکی از ان سه آب شبیه منی است اما خود منی نیست. بعد از عکس و فیلم حالم بسیار خراب شد همش تصاویر به ذهنم می آمدند و قصد باز گشت داشتم می خواستم فکر نکنم چراکه دیوانه میشدم ومن۲روز کامل در فشار بودم قر آن می خواندم کمی بهتر میشدم وخودمونیم پدرم در آمد
بعد۲روز فکر نکردن به آن دوباره به سراغم میآمد ودوباره شکست خوردم ودوباره همان گناه ها دیگر خسته شده بودم چله میگرفتم اثر نداشت هیچی دیگر اثر نداشت تا اینگه یک روز ویدویی از آیت الله بهجت به دستم رسید میفمود: اشکال دارد که خودمان را درست کنیم یااز کسی بخواهیم که مارا درست کند در آپارات سرچ کنید میاورد آقا من گفتم خدایا من را کمک کن تا ترک کنم این گناهان را من که هر کاری کردم نتوانستم کاری کنم خودم را به تو سپردم بعدش همان طور که خدا می فرماید اهل بیت را واسطه قرار دهید و باان ها مرا دعا کنید من نشستم هر روز زیارت حضرت فاطمه و امام زمان{ال یاسین و….} وامام علی{زیارت امین الله} راخواندم و گفتم کمکم کنید و باور نکردنی بود و واقعا فوق العاده بود بعد از یک هفته گناهام کم تر میشد وآخرش تمام شد الآن ۱۰ماه است که پاکم پاک پاک این رابدانید ما مزه ی گناهان راچشیده ایم اما مزه ی عبادت خدارا خیر اماوقتی که من برگشتم به عبودیت خدا زندگی ام خیلی شیرین شده وعالی و جدیدن با علماء تلفنی ارتباط داریم و فقط بدانید اگر از این گناهان نکبت بار خلاص شوید دیگرآرامش فکری وروحی دارید وزندگی بسیار شیرین خواهد شد تازه من هم دوستی داشتم مثل خودمان اما باترک کردن این گناهان خداوند توفیقاتی به ایشان داده که نگوو… میخواهم بگویم که هیچ وقت برای برگشت به سمت خدا دیر نیست به تلاش خود ادامه بده التماس دعا
این که میگویند استمناء اثر بدی در روح ومخصوصا جسم دارد صحیح است من بعد از گذشت چند سال متوجه شدم که دیگر نمیتوانم خوب درس بخوانم حافظه ام خیلی ضعیف شد واز شاگرد اولی به شاگرد آخری رسیده بودم اصلا این کاررا نکنید از تجربه ی من استفاده کنید
این نامه برای افرادی هست که اینچنین گناههی دارند من خواستم زندگی ام رابرایشان تعریف کنم تا انشاءالله برگردند
نکته ی مهم اینکه رساله مربوط به مجتهد خودرا بخوانید چراکه مراحل اولیه شیطان غالبا باگناه شروع میشود واصلن نباید این کار را کرد زیراحرام است وحرمت گناه از بین میرود{قبح} مثل نگاه به خود یابازی با…یا حتی فکر کردن

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.