راهکارهای عملی و کاربردی برای ترک استمناء (خود ارضایی) ۱۳۹۷/۱/۳ - ۳۵۷۲ بازدید

خوشحالیم مخاطبمان فردی است که :
- دغدغه دینی و مذهبی دارد و می خواهد بر روی مدار دین و دستوراتش حرکت کند و رضایت خدا را به دست آورد ؛ در غیر اینصورت این گناه، روح پاکش را آزرده نمی کرد و به فکر مقابله با آن نمی افتاد.
- راه زیبای مشورت را برای مشکلاتی که با آن ها روبرو می شود انتخاب می کند.
- به وجود مشکلش اقرار می کند و سعی در حل آن دارد (اقرار به وجود مشکل قدم اول در حل آن است).

خوشحالیم مخاطبمان فردی است که :
- دغدغه دینی و مذهبی دارد و می خواهد بر روی مدار دین و دستوراتش حرکت کند و رضایت خدا را به دست آورد ؛ در غیر اینصورت این گناه، روح پاکش را آزرده نمی کرد و به فکر مقابله با آن نمی افتاد.
- راه زیبای مشورت را برای مشکلاتی که با آن ها روبرو می شود انتخاب می کند.
- به وجود مشکلش اقرار می کند و سعی در حل آن دارد (اقرار به وجود مشکل قدم اول در حل آن است).
این ها تنها بخشی از ویژگی های مثبت شماست؛ ویژگی هایی که هر جوانی باید آرزوی داشتن آن ها را بکند و خوشبختانه شما آن ها را دارید. این نوع نگاه به زندگی، بی شک فرد را به مسیر الهی و صحیح هدایت می کند. به خاطر این ذهن زیبا و فکر مترقی به شما تبریک می گوییم و مطمئنیم با توکل به خدا و استعانت از او و همچنین اراده و همتی که به خرج خواهید داد و با کاربست مطالبی که خدمتتان ارائه خواهیم کرد می توانید بر این مشکل فائق آیید.

*** خودارضائی (استمناء در مردان و استشهاء در زنان) با نام علمی (Masturbation) به معنای انجام عملی توسط خود فرد جهت رسیدن به اوج لذت جنسی یا ارضای جنسی (Orgasm) بدون عمل نزدیکی با همسر (Intercourse) یا دخالت همسر است که به عنوان یک انحراف جنسی مطرح می شود. این عمل در دین اسلام حرام است و اشکال دارد، و باید از آن اجتناب کرد.

شکی نیست که استمنا از گناهان بزرگ است و عواقب دنیایی و اخروی دارد؛ اما اگر حقیقتاً توبه کنید، بدون هیچ تردیدی تمام گناهان قبلی تان در این زمینه بخشیده می شود. در زمینه ترک خود ارضایی نگران نباشید زیرا این مشکل (استمنا) قابل درمان است، و نمونه های فراوانی موفق به ترک این عمل شده اند و شما هم می توانید یکی از این نمونه ها باشید. این نکته نیز لازم به ذکر است که اگر همت و اراده ای پشت بهترین راهکارها و دستورالعمل ها نباشد، موثر واقع نخواهد شد. بدانید که ترک این عمل تنها بسته به اراده و تلاش مستمر شماست و باید به دست توانای خودتان صورت گیرد. هیچ مشکلی در دنیا با بی تلاشی و ناامیدی حل نشده و نمی شود. در ادامه راهکارهایی عملی، خدمتتان تقدیم می گردد که امید است با به کار گیری کامل و مستمر آن ها و توکل به خدا و استعانت از او این عمل را هر چه سریعتر ترک کنید :
۱. هر چه لباس تنگ و چسبان و پلاستیکی دارید کنار بگذارید. با این کار برای ترک این عمل گام بسیار بلندی بر داشته اید؛ زیرا این گونه لباس ها خود به خود و ناخواسته انسان را مورد تحریک قرار می دهد. جسم انسان از محیط و شرایط محیطی تاثیر می گیرد؛ وقتی شما اندام های تناسلی خود را با این لباس ها در معرض تحریک بگذارید، انتظار نداشته باشید که فکر و ذهنتان موفق به ترک این عمل شود.
۲. مصرف غذاهای تحریک کننده و گرم مزاج را (فلفل و ادویه جات تند، پیاز، خرما و ...) کاهش بدهید. این روش هم مانند روش بالا به این خاطر است که ابتدا باید شرایط زمینه ای را برای ترک این عمل آماده کرد و بعد فکر و ذهن و اندیشه را به سمتی سوق داد که موفق به ترک گردد. این کار بیهوده ای است که ما شرایط تحریک کننده را رها کنیم و بگذاریم آن ها به حیات خود ادامه دهند و به دنبال درمان هم باشیم.
۳. از قرار گرفتن در شرایط محیطی تحریک کننده و انجام کارهایی که باعث تحریک قوای جنسی تان می شود پرهیز کنید که از آن جمله اند : ارتباط دوستانه با نامحرم، دیدن صحنه ها، عکس ها و فیلم های تحریک کننده و مستهجن، خواندن مطالب جنسی و سکسی و تخیل کردن در این زمینه ها، قرار گرفتن در محیطی که صحبت های جنسی رد و بدل می گردد، گوش سپردن به موسیقی های تحریک کننده، نگاه کردن، بازی کردن و دست ورزی اندام تناسلی. وقتی موارد ۱ و ۲ و ۳ تا حد زیادی مهیا و به آن ها عمل شود، می توان امید به ترک این عمل داشت. زیرا این موارد فضا را آماده برای ترک این عمل می کند. افرادی که معمولاً در ترک این عمل با شکست مواجه می شوند به دلیل این است که شرایط تحریک کننده ای که ذکر شد را از خود دور نمی کنند. تا فضا مهیا نباشد تمام تلاش های ما بی نتیجه و عقیم خواهد بود.
۴. ورزش کنید. ورزش کردن به این معنا نیست که مانند یک ورزشکار حرفه ای اقدام به اینکار کنید. همین که هر روز ۱۰ دقیقه بدوید ، یا طناب بزنید هم نوعی ورزش کردن است. ورزش کردن مقدار زیادی از انرژی های منفی و زاید فرد را از بین می برد.
۵. تا جایی که ممکن است تنها و همچنین بیکار نباشید. تنهایی و بیکاری از عواملی هستند که فکر این گناه را به ذهن آدمی می اندازد. شما وقتی تنها هستید اقدام به استمنا می کنید. آیا در جمع خانواده، اقوام یا دوستان هم اینکار را می کنید؟ ‌مسلماً نه. انسان وقتی در جمع حاضر است هیچ گاه به فکر انجام این عمل نمی افتد، یا وقتی سرگرم به کاری باشد، افکار جنسی به سراغش نمی آید. اگر فکرتان به سمت افکار جنسی و شهوت آلود حرکت کرد، باید آن را منحرف کنید و حضور در جمع و اجتماع در این مواقع (هجوم خیالات جنسی) یکی از بهترین روش هاست. کافی است اراده کنید و تلاش کنید.
۶. پاهایتان (از مچ به پایین) را هر روز با آب سرد بشویید. همچنین اگر عمل استمناء را انجام دادید حتماً غسل جنابت کنید. زیرا این غسل نشانی از این است که شما نا امید نیستید و باز تصمیم به ترک دارید و دوباره تلاش خواهید کرد. اگر غسل نکنید سایر واجبات از قبیل نماز و روزه هم از زندگی تان رخت بر می بندد که بسیار خطرناک و آسیب زاست . غسل هم با آب سرد باشد بهتر است. آب سرد بسیاری از هیجانات و انرژی هایی که ممکن است ما را به سمت این عمل بکشاند را در ما خاموش می کند.
۷. تا وقتی خسته نشدید و خواب به سراغتان نیامده است به بستر نروید، زیرا احتمال هجوم افکار جنسی در زمانی که فرد در بستر است و هنوز به خواب نرفته، زیاد است.
۸. هر گاه تلاش خود را تا جایی که می توانستید به کار بردید ولی دوباره این کار را کردید به هیچ وجه نا امید نشوید و به تلاشتان برای ترک این کار ادامه دهید. با نگاهی به تاریخ دنیا متوجه خواهید شد که بی تحرکی و نا امیدی و یأس هیچ مساله ای را تاکنون حل نکرده است و نمی کند. برای ترک این عمل اگر تلاش نکنید یا با چند شکست نا امید شوید و زانوی غم بغل بگیرید، هیچ گاه به مقصود خود نخواهید رسید و در آینده حسرت روزهایی را خواهید خورد که می توانستید برای ساختن زندگی سالم تر و بهتر تلاش کنید و تلاش نکردید. در روانشناسی گفته شده است که خشم بهتر از یأس و نومیدی است، از آنجا که یأس آدمی را خموده و افسرده و نا امید می سازد تا جایی که اقدام به هیچ کاری نمی کند و در برابر محیط اطرافش منفعل می شود و عکس العملی نشان نمی دهد و تبدیل به عنصری خنثی، بی فایده و بی اثر می گردد، در حالی که خشم (در معنای مثبت و کنترل شده که باعث آزار و تجاوز به حقوق دیگران نشود) حداقل فایده ای که در اینگونه موارد دارد این است که آدمی را به فعالیت و تحرک وا میدارد؛ فعالیتی که اگر در جهت صحیح هدایت شود مفید خواهد بود.
۹. همانطور که انجام این عمل و اعتیاد به آن به صورت دفعی و یک مرتبه صورت نگرفته است و به تدریج در زندگی فرد ریشه دوانده است، دور از واقعیت است که انتظار داشته باشیم درمان و ترک آن نیز به صورت دفعی و یک مرتبه صورت بگیرد. وقتی فردی که به عنوان مثال قبلاً هر هفته یکبار استمناء می کرده و اکنون با به کار بستن این راهکارها آن را به ماهی یکبار تقلیل داده است، نشانی از موفقیت اوست و فرد گامی بلند در جهت ترک این عمل برداشته است و بدین معنی است که اراده برای ترک همیشگی این عمل در او وجود دارد. پس هیچ گاه نا امید نشوید و به تلاش خود تا ترک کامل این عمل ادامه دهید.
۱۰. روانشناسان مى گویند: براى ترک یک عادت بد حتماً باید به سراغ عادت خوب رفت و آن را جانشین عادت بد نمود. یکی از بهترین راه ها در ترک عادت زشت استمنا ، راه ازدواج است؛ زیرا فرد جهت پیکان ارضای امیال جنسی خودش را که قبلاً به سمت خودش بوده، به سمت شریک جنسی اش تغییر می دهد و کاری را که قبلاً برای رسیدن به ارگاسم به تنهایی انجام می داده است را می تواند به وسیله همسرش و با کمک او انجام دهد و این عادت زشت را ترک کند. تمام تلاش خود را برای فراهم کردن زمینه ازدواج بکنید، زیرا بهترین راه برای ترک این عمل ازدواج است.
۱۱. انجام واجبات از جمله نماز را هیچگاه ترک نکنید و ارتباطتان را با خدا هیچ گاه قطع نکنید و نگویید من دیگر بخشیده نمی شوم. خداوند گناهان کافری که حقیقتاً توبه کند را می بخشد ما که مسلمانیم چرا نا امید شویم. حقا و انصافا جایی برای نا امیدی برای یک مسلمان وجود ندارد. به یاد داشته باشید که راه توبه حقیقی برای بندگان همیشه باز است؛ و البته فراموش نکنید که هوای نفس و شیطان در اینجا از دو راه وارد می شود که انسان و آینده ابدیش را به تباهی بکشاند : یکی اینکه بی جهت انسان را به بخشش خدا امیدوار می کند و می گوید گناه کن، بعداً توبه می کنی و خداوند هم تو را می بخشد که این بسیار خطرناک است. و راه دیگر اینکه تو را وسوسه می کند و می گوید تو دیگر غرق در گناه شده ای و خداوند دیگر تو را نمی بخشد، پس به گناهانت ادامه بده و این هم بسیار خطرناک است. شیطان از هر راهی برای ضربه زدن به انسان وارد می شود. در این راه باید بسیار مراقب بود و اسیر وسوسه های شیطان و هوای نفس نشد. آدمی که حقیقتاً قصد توبه داشته باشد بدون شک توبه اش قبول است و این راه تا زمانی که بساط اراده و اختیار وجود دارد و انسان در این دنیاست برای همیشه باز است و نا امیدی در آن جایی ندارد. باز آی، هر آنچه هستی باز آی/گر کافر و گبر و بت پرستی باز آی/ این درگه ما درگه نومیدی نیست/صد بار اگر توبه شکستی باز آی.
همچنین با مراجعه به آدرس زیر می توانید اطلاعات مبسوط تری در ارتباط با خود ارضایی و آسیب ها و راه های درمان آن به دست آورید : (حتماً مراجعه کنید)
http://moshavereh.porsemani.ir//term۳۰

موفق باشید؛ باز هم با ما سخن بگویید.

نویسنده : علی حسینعلی پور و مهدی فاطمی راد

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
پرسش شما با شناسه پیگیری ۱۲۵۳۵۹۲ و رمز ۸۸۷۶۶ ثبت شد.
بعد از یک هفته، پاسخ خود را ز لینک زیر پیگیری کنید :
https://www.porseman.com/peigiri
میهمان
دیگ بریدم عصرا بعد مدرسه میرم باشگاه شبا میام این کار لنتیو انجام میدم
چراااااااا ! چرا واسه عرقایی که تو باشگاه میریزم ارزش قائل نیسم چرا وقتی دارم این کارو انجام میدم یاد دردای چند ساعت پیش نیسم ؟
چرا نیسم چون با اراده نیسم چون قوی نیسم چون راهشو بلد نیسم .
سرتونو درد نیارم اومدم درخواست کمک کنم . دنباله راهکارم نه درمان یا روش چون صد بار شکست خوردم دبال یه چیزی ام که با وجود اون نشه این کارو کرد. یه ترفند کع نجاتم بده . اگ بلدین لطفا بگین .
میهمان
شاید تا حالا صد باره که توبه کردم و دوباره خود ارضایی کردم اما اینبار دیگه اخرین بار بود
میهمان
با عرض درود .می خواستم به روش بستن کش به دور مچ دست اشاره کنم که هروقت فکر گناه به سراغتان آمد کشیدن کش و برخورد آن با پوست دست می تواند تلنگری برای جلوگیری از این عمل منزجر کننده باشد.
میهمان
غریزه جنسی اکنون غیر قابل مهار شده خدا به داد همه برسه قبلا نه بدحجابی زیاد بوده نه سن ازدواج بالا بوده نسل جدید به خاطر حماقت و بی فکری و عدم نظارت کشور و خانواده داره کنترلشو روی غریزه جنسی از دست میده
میهمان
راه های ترک:اول اراده داشتن و بعد ورزش کردن دوم پاک کردن فیلترشکن و اینستاگرام.سوم پاک کردن فیلم های مبتذل چهارم تنها نموندن.پنجم قرآن و نماز خوندن و روزه گرفتن.
میهمان
سلام خدمت دوستان گرامی
بنده از ابتدای ماه مبارک رمضان ماه خدا و ماه دوری از گناهان با روزه گرفتن و قرآن خواندن این عادت ویران کننده را ترک کردم و امروز روز هفتم ماه مبارک رضان است و من پاک هستم انشالله با دعای خیر شما عزیزان و یاری خدواند مهربان و ائمه معصومین علیهم السلام بتوانم به ترک کامل برسم
میهمان
منم مبتلا به خودارضایی ام و امشب اخرین بارمه برام دعا کنید و همه با هم تصمیم به ترک بگیرید. به جدال با شیطان برید ازش متنفرم از شیطان متنفرمممم.الهی به امید تو
میهمان
لطفن در جایی بگذارید که بقییه هم بتوانند ببینند اگر میشه در مطالب اصلی
میهمان
ر این جالازم دیدم زندگی نامه ی خودم رابرایتان بنویسم که بازگشت به سوی خدا چه کیفی دار.فقط خوب بخوانید در این جا می خواهم بگویم شیطان مرحه به مرحله می آید و اولش هرگناهی بافکر شروع می شود مثل همین سوالاتی که من دربالا پرسیدم درواقع قبل از این۶ مورد قبلش فکر بوده اگر در همین مرحله اول نگذاریم رشد کند شیطان گورش را گم خواهد کردحالا چه این افکار حرام باشد یا خیر ولی بدانید تاثیر خود راخواهد گذاشت تجربه من و.. این راثابت کرده حتمن مورد ۶را بخوانید زیرا بسیاری از این گناهانی که ما انجام میدهیم به علت عدم یاد گیری وبلد نبودن احکام بوده
نوجوان بودم واز احکام مسایل جنسی چیزی نمیدانستم مرتکب چندین بار اسمناء شدم وقتی فهمیدم که حرامه خیلی ناراحت شدم مدارس که یاد ندادن وهمین طور خانواده ها وآن شب توبه کردم وخیلی خوشحال بودم باور نکردنی بود ولی شیطان مرا رها نکرد. بعداز گذشت۶ماه دوباره مرا باخود همراه کرد البته آرام آرام هدف شیطان یک چیز بود آن هم استمناء اما از راه های مختلفی وارد میشد چنتا از این راه ها را برایتان مینویسم که انشاءالله دیگر نتواند از این راه ها وارد شود آدم عاقل ۲بار از یک جا نیش نمی خورد۱:بعد از حمام وقبل از حمام. بدانیم که اصلا اگر نگاه کنی به خودت وتحریک بشوی حرام است.۲:وقتی تنها میشدم دوباره همین مسایل ۳:گفت اتاقت راجدا کن تا بهتر درس بخوانی من هم جداکردم و خیلی خوش حال بودم وخیلی خوش میگذشت و همه چیز خوب بود قرآن هم میخواندم که دوباره آمد سراغم و مراحل شیطان مرحله به مرحله است ابتدا اتاق جدا بعد فکر به همچین مسایلی بعد استمناءهدف من استمناء نبود اما…
۴ :میگفت برو توآفتا ب بشین تا ویتامین جذب کنی بعد دوباره… ۵:میگه ببین مسایل جنسی چه جوری بلاخره باید بدونی که واین طوری پام به مسایل فیلم هاو… باز شد وبعد دوباره… ۶٫یک روز بعد از نگاه کردن به فیلم ها وعکس های مبتذل مایعی ازم خارج شی مانند منی تیره و.. اما بدون جست و خیزفکر کردم استمناء شده ماه رمضان بوداعصابم خورد شدرفتم خیلی حالم خراب بود وبد از گذشت۱روز وقتی رفتم رساله راخواندم دیدم که اصلن استمناء نشده ان یکی از ۳آب پاک بوده ومن تعجب کردم یکی از ان سه آب شبیه منی است اما خود منی نیست. بعد از عکس و فیلم حالم بسیار خراب شد همش تصاویر به ذهنم می آمدند و قصد باز گشت داشتم می خواستم فکر نکنم چراکه دیوانه میشدم ومن۲روز کامل در فشار بودم قر آن می خواندم کمی بهتر میشدم وخودمونیم پدرم در آمد
بعد۲روز فکر نکردن به آن دوباره به سراغم میآمد ودوباره شکست خوردم ودوباره همان گناه ها دیگر خسته شده بودم چله میگرفتم اثر نداشت هیچی دیگر اثر نداشت تا اینگه یک روز ویدویی از آیت الله بهجت به دستم رسید میفمود: اشکال دارد که خودمان را درست کنیم یااز کسی بخواهیم که مارا درست کند در آپارات سرچ کنید میاورد آقا من گفتم خدایا من را کمک کن تا ترک کنم این گناهان را من که هر کاری کردم نتوانستم کاری کنم خودم را به تو سپردم بعدش همان طور که خدا می فرماید اهل بیت را واسطه قرار دهید و باان ها مرا دعا کنید من نشستم هر روز زیارت حضرت فاطمه و امام زمان{ال یاسین و….} وامام علی{زیارت امین الله} راخواندم و گفتم کمکم کنید و باور نکردنی بود و واقعا فوق العاده بود بعد از یک هفته گناهام کم تر میشد وآخرش تمام شد الآن ۱۰ماه است که پاکم پاک پاک این رابدانید ما مزه ی گناهان راچشیده ایم اما مزه ی عبادت خدارا خیر اماوقتی که من برگشتم به عبودیت خدا زندگی ام خیلی شیرین شده وعالی و جدیدن با علماء تلفنی ارتباط داریم و فقط بدانید اگر از این گناهان نکبت بار خلاص شوید دیگرآرامش فکری وروحی دارید وزندگی بسیار شیرین خواهد شد تازه من هم دوستی داشتم مثل خودمان اما باترک کردن این گناهان خداوند توفیقاتی به ایشان داده که نگوو… میخواهم بگویم که هیچ وقت برای برگشت به سمت خدا دیر نیست به تلاش خود ادامه بده التماس دعا
این که میگویند استمناء اثر بدی در روح ومخصوصا جسم دارد صحیح است من بعد از گذشت چند سال متوجه شدم که دیگر نمیتوانم خوب درس بخوانم حافظه ام خیلی ضعیف شد واز شاگرد اولی به شاگرد آخری رسیده بودم اصلا این کاررا نکنید از تجربه ی من استفاده کنید
این نامه برای افرادی هست که اینچنین گناههی دارند من خواستم زندگی ام رابرایشان تعریف کنم تا انشاءالله برگردند
نکته ی مهم اینکه رساله مربوط به مجتهد خودرا بخوانید چراکه مراحل اولیه شیطان غالبا باگناه شروع میشود واصلن نباید این کار را کرد زیراحرام است وحرمت گناه از بین میرود{قبح} مثل نگاه به خود یابازی با…یا حتی فکر کردن

میهمان
برای این که کناه ترک شود انجام این مراحل ضروری است۱:هیچوقت تنها نباشید۲:هیچوقت به آن مسائل توجه نداشته باشید وفکر نکنید گر هم ازدستتان در رفت ذکر لا اله الا الله ولا حول ولا قوه الا بالله رابگویید ۳:توسلات را هرروز داشته باشید۴:قرآن راهرروز بخوانید این خیلی مهمه ۵:مسجد برید هرروز۶:اگر شهوتی شدید بروید ادرار کنید تاثیرشهوت کاهش خواهد یافت۷:چله بگیرید این مراحل همش باید انجام شود باهم ودقت کنید که گناهان بزرک از گنا هان کوچک شگل میگیرد مثل قاتل امام علی که به خاطر یک زن امام زمانش راکشت و تاریخ کل بشریت راعوض کرد که این کار بایک نگاه شهوت آلودبه یک زن شروع شد
میهمان
ببینید دوستان من هم چندسال درگیر این مشکلم.و میتونم بگم که همه راههایی که تا الان بهتون گفتن خوبه.ولی به عنوان کسی که درگیر با این مشکل بهتون میگم که دوتا کاررو اگه بتونید انجام بدید چون من هنوز نتونستم انجام بدم حتما ترک میکنید این گناهرو به امید خدا.و اون دو کار یکی حفظ نگاه که خیلی مهمه.به نظر من کسی که بگه من فیلم و عکس و صحنه های سکسی میبینم و تحریک نمیشم یا دروغ میگه یا مریضه.پس چشمتون رو تورو خدا حفظ کنید.باور کنید خیلی مهم تر از اونی که فکر میکنید.دومین عاملم اینه که تنها نباشید تا جایی که میشه تا وقتی که ارادتون بشه یک اراده آهنین.غذاهم به اندازه بخورید.اگه دوست داشتید واسه من هم دعا کنید
میهمان
سلام دوستای خوبم انقده گشتم تا آخرش راه ترکشو پیدا کردم..... الان چندماه میگذره که پاک پاکم..اونم فقط با یه روش...روش نذر کردن....با خودم عهد کردم که اولین باری که رفتم خودارضایی کردم پنجاه هزار تومن بدم فقرا...بار دوم این جریمه دو برابر میشه و میشه مثلا صد تومن....حتی با وجود داشتن فضای لازم و فیلتر شکن و همه چی،اصلا سراغ این عمل نرفتم.با خودم گفتم که سراغشم رفتی اشکال نداره ولی فقط باید نذرتو ادا کنی... هر وقت افکار خودارضایی به ذهنم میاد ،با خودم میگم که دو دقه لذت خودارضایی، ارزش پرداخت پنجاه هزار تومن پول رو نداره پس سراغش نمیرم.این روشو امتحان کنید.شاید شما هم مثل من و چند تا از دوستام تونستید.ما تونستیم شما هم میتونید.مطمئنم
میهمان
امروز برای اخرین بار این کارو انجام دادم دوستان دعام کنین
میهمان
راستش مسلمان نیستم.
خیلی بهتر بود اگر مطالب رو به صورت روانشناسی و بدون در نظر گرفتن مسائل اسلامی بیان میکردید.
در هر حال ممنون از مطالب مفیدتون
دو هفته است به سمت این عمل منفور نرفتم
میهمان
میخوام از امروز این کار کثیف و زننده رو ترک کنم برام دعا کنید
میهمان
با سلام ۱.۱۱.۹۶قول میدهم ترک کنم بای تا ۴۰روز دیگه یعنی ۱۰.۱۲.۹۶اگر عمری باقی باشد
میهمان
بچه ها امروز ۲۸ دی ۹۶ من یکسال پیش درست همین موقع این عادت بد رو برای اولین بار انجام دادم و امشب آخرین بارمه.خواهش میکنم برام دعا کنین ۱۶ سالمه به خاطر خودارضایی افسردگی شدید گرفتم دوماهه که از درس افتادم با اینکه همیشه معدلم بالای ۱۹.۵ هست.یازدهمم تجربی میخونم.قبلا با امید و آرزو برنامه ریختم شروع کنم واسه کنکور درس خوندن اما این لعنتی نمیزاره.ترو خدا دعام کنید الان آخرین باره که این کارو میکنم
میهمان
دوستان من نا امید نشید
قابل ترکه...
گر هزار بار توبه شکستی باز آ...
من به امید خدا روزای آخر ترکم هست...
برای سلامتی آقا امام زمان(عج) و موفقیت تمام کسانی که به این گناه گرفتارن دعا کنید..
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
میهمان
مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. دعاگویتان خواهیم بود اما برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
** درج سوال به وسیله ربات تلگرام پرسمان : @porsemanbot
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خود ارضایی و آسیب ها و راه های درمان آن، به لینک زیر مراجعه نمایید :
خود ارضایی و آسیب ها و راه های درمان آن
میهمان
سخته میفهمین برام سخته کنکوریم لاغغغر و زرد و بی اصاب و زود رنج و بی اراده شدم
میهمان
از دوازده سالگی مبتلام اونقدی این کارو میکنم افسرده بیحال بی اعتماد بنفس وخ یلی به شدددت لاغر و زود رنج و خلاصه هر چیزی که عواقبشه که شما فک کنید دارم میخام ترک کنم نمیتونم الان کنکوریم هیجده سالمه ایندم خیلی برام مهمه خییلی اما نمیتونم بعداز هشت سال دلیل کارمو واسه یک نفرم توضیح بدم تروخدددا دعا کنید من ترک کنم
میهمان
سلام
دوستان منم مثل شما مشغول به خودارضایی میشم اما متوجه شدم که واقعا با خوندن این گونه مطالب کم کم آدم ارادشو پیدا میکنه پس اگه تمایل به ترک دارید مشغول به خوندن این گونه مطالب بشید الان یه هفتس خود ارضایی نکردم قبلشم یک ماه پاک بودم یه جورایی آدم احساس پشیمانی به خودش دست میده...
تشکر از سایت خوبتون.
میهمان
من ۳ ساله که بهر طور میانگین هر ۳ روز یکبار خود ارضایی میکنم ،دو ماهی میشه که اصلا از انجام این کار حتی لذت یک دقیقه ای هم نمبیرم .یک هفته ترک میکنم هیچ احساس نیازی هم ندارم ولی یک دفعه شیطان با همکاری نفس اماره من رو آلوده میکنند .علت این رو کشف کردم برای دوستی عزیزی که میان ترک کنند بگم :من با دوستام شوخی جنسی زیاد میگردم و همش به یاد لحظاتی که با یک نفر رایحه داشتم می افتادم و تحریک میشدم .تنها راهش کنترل ذهن است .بیاید تا دیر نشده با نفستون بجنگید چون اگه نجنگید در آینده بر شما کاملا غالب میشه و معلوم نیست آینده چی میشه .تاثیر نماز اول وقت مخصوصا نماز صبح را فراموش نکنید.به یاد مرگ باشید.افق های خوب و مثبت ترک این گناه و تاثیرات آن بر دنیا اختتام را ترسیم کنید .بدانید هیچ کاری برای آدمی به عنوان سخت وجود نداد مخصوصا ما شیعیان که میتوانیم توسل و تمسک بجوییم.من در حال حاضر هم در حال ترک خود ارضایی و هم هم جنس بازی هستم (برای صدمین بار متوالی)اما هنوز به کرم و امداد های غیبی خدا امید دارم التماس دعا دارم
میهمان
سلام دوستان من۶۰روز ترک کردم این کار کثیف ولی همش تحریک میشم بذور خودمو کنترل میکنم برام دعا کنید شکست نخورم.یاعلی.
میهمان
سلام دوستان من چند سال درگیر این گناه شدم دیگه خسته شدم واقعا از خودم متنفر شدم از زندگیم . ولی امشب پنج شنبه ۹۶/۹/۱۶ تصمیم به ترک گناه دارم خدایا توبه....
میهمان
مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. دعاگویتان خواهیم بود اما برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
** درج سوال به وسیله ربات تلگرام پرسمان : @porsemanbot
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خود ارضایی و آسیب ها و راه های درمان آن، به لینک زیر مراجعه نمایید :
خود ارضایی و آسیب ها و راه های درمان آن
میهمان
اولین باری که این کار زشتو انجام دادم خیلی کوچیک بودم شاید هشت یا نه سالم بود اصلا نمیدونستم اسمش چیه یا چه تاثیری تو زندگیم میزاره از حدود سه سال پیش که فهمیدم کار حرامیه هر لحظه با خودم درگیرم کار سختی بود کاری که دیگه عادت شده بود برام رو ترک کنم البته هیچوقت نبود که بخوام و این کارو بکنم یه جوری عادت شده بود و ترکش هم سخت مونده بودم چیکار کنم نماز هام رو به موقع میخوندم و روزه هام رو هم کامل میگرفتم اما نمیدونستم کار حرامیه و به خاطر همین حتی وقتی روزه بودم هم این خطا رو مرتکب میشدم و متاسفانه به خاطر ناآگاهی از خیلی مسائل پرده دوشیزگی رو از دست دادم الان هم از چندین جهت ذهنم سخت مشغوله یکی اینکه هنوز هم درگیر این گناه هستم اما خیلی کم ولی هر بار که این کارو میکنم تا ساعت ها بعد از خودم و چهره خودم احساس انزجار میکنم و دلم میخواد بمیرم ولی باز یادم میافته که خدا رو دارم و از خدا کمک میگیرم و توبه میکنم اما چیزی که تقریبا خیلی بیشتر از اون ذهنمو درگیر کرده نماز و روزه هامه که تو این سال ها با این عمل قبیح تلف شدن از طرفی در حال حاضر اصلا شرایطشو ندارم که قضاشونو به جا بیارم و هم از لحاظ روحی و هم از نظر جسمی دچار مشکل شدم به خاطر این عمل زشت زندگیم و لحظه هایی که میتونستن زندگیمو بهترین زندگی دنیا بکنن رو از دست دادم جدیدا هم دچار یه ماجرای جدید شدم که به خاطرش خودمو مدام نفرین میکنم و هر بار میخوام از این جریانات دور شم ولی درست وسط درس و تو اوج نکته و تست و مفهوم و غیره و ذلک ذهنم میره سمت مسائل جنسی جدا از استمنا و دلیلش هم جستجوی زیاد تو فضای مجازی برای ترک این عمل بوده به خاطر شرایطی که دارم نمیتونم تلفن همراهمو از خودم دور کنم یا اینترنتش رو قطع کنم حتی وقتی این کار رو هم میکنم و تو اوج شلوغی ها میرم تو خودم و باز این افکار اعصابمو به هم میریزن هر بار با صلابت بیشتری قصد میکنم ترکش کنم ولی نهایتا سه الی چهار روز بعدش دوباره این افکار زندگیم و نظمش رو به هم میریزه لطفا برام دعا کنید بتونم جلوی افکارم رو بگیرم شرایط و جو حاکم هم جوری نیست که بتونم ازدواج کنم تا از این راه تا حدودی بتونم جلوی مشکلاتم رو بگیرم و چه بسا ریشه کنشون کنم از طرفی از آزمایشی که برای اثبات وجود اون غشا قبل از ازدواج انجام میشه میترسم و نمیدونم اگه احیانا همسر آیندم و یا یکی از بستگانی که حرفشون تو اون وصلت مهمه ازم بخواد که اون آزمایش رو انجام بدم چطور میتونم قانعشون کنم که این اتفاق نیافته چون واقعا از این که کسی بفهمه به خاطر این کار از دستش دادم میترسم و مطمئنم نمیتونم حتی سرمو یه لحظه هم بالا نگه دارم تو سایت های زیادی دنبال اینکه آیا ممکنه درمان بشه گشتم و همه جا گفته بودن درمان نداره جز یه سری درمان های موقت که حتی اون هم با مجوز پزشکی قانونی اتفاق میافته نمیدونم چی میشه فقط به خدا برای یه معجزه تو زندگیم التماس میکنم.
امیدوارم هیچ دختری تو دنیا مثل من به خاطر ندونم کاری های کودکانه آیندش رو خراب نکنه
امیدوارم و فقط امیدوارم به خدایی که همین نزدیکیست...
میهمان
مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. دعاگویتان خواهیم بود اما برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
** درج سوال به وسیله ربات تلگرام پرسمان : @porsemanbot
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خود ارضایی و آسیب ها و راه های درمان آن، به لینک زیر مراجعه نمایید :
خود ارضایی و آسیب ها و راه های درمان آن
میهمان
واقعا عالی بودی تک تک جملاتت رو حس میشه کرد و واقعا هم روحیه بخش و عملی بود..ممنونم ازت موفق باشی.
میهمان
سلام لطفا دعا کنین ترک کنم.خیلی بی اراده شدم و از پسش برنمی یام.محتاج دعا
میهمان
از ساعت ۲۲.۴۵ دقیقه ۲۴ ابان ۹۶ من این گناه رو کنار گذاشتم
میهمان
خدا رو شکر یه ساعته پاکم
میهمان
امروز ۲۶ مهرماه سال ۹۶ با خوندن کامنتهای شما عزیزان استارتمو برای ترک شروع کردم انشالله خدا در این راه کمکم کنه من سابقه ترک کردن داشتم ولی چند بار شکست خوردم این دفه کامنتهای شما به من روحیه مضاعف داده تنها چیزی که منو به استمنا میکشونه مجرد بودنمه خواهش میکنم تو ازدواج جوانان سختگیری نشه که من الان ۲۷ سالمه جنوبیم و مجرد انشالله من تصمیمو برای ترک گرفتم از دوستان میخوام منو دعام کنن با تشکر از سایت خوبتون
میهمان
بعد از ده سال آلوده بودن، تونستم بالاخره خودم رو نگه دارم.
فقط با یه روش:
با شیطون کل انداختم.
یک روز بعد از انجام این عمل، شیطان رو مقابل خودم در نظر گرفتم که در مقابل خدا داره به من می خنده و میگه دیدی دوباره گولت زدم؟
بهم خیلی بر خورد.
عصبانی شدم!
این عصبانی شدن خیلی مهم بود!
وقتی عصبانی شدم به شیطان گفتم شکستت می دم
دیگه شده بود یه بازی!
خیلی جالب بود برای خودم.
هر وقت شیطان وسوسه ام می کرد، به یه طرف اتاق نگاه می کردم و تو دلم می گفتم: حواسم بهت هست.
شکستت می دم
خیلی کوچیک تر از اونی هستی که بتونی منو شکست بدی
فحشش می دادم!
واقعا فحشش می دادم!
ازش متنفر شده بودم
از شیطان
مدام فحشش می دادم که چطور چند سال از بهترین سال های زندگیم رو خراب کرد
عصبی شده بودم از دستش
دلم می خواست جبران کنم کارهاشو
و...
هر چی بیشتر می خواست منو تحریک کنه سخت تر جلوش می ایستادم
جالبه بودنید در همون یک ماه در موقعیت های تحریک کننده ای قرار گرفتم که هرگز تجربه نکرده بودم.
درست در همون لحظات بود که یادم می اومد.
یادم می اومد که دارم با سرسخت ترین غول زندگیم می جنگم.
مثل بازی کامپیوتری که هر چی جلوتر می ری سخت تر میشه و می رسی به غول مرحله آخر.
رمز موفقیت تو این کار، نمی دونم خودتون رو کنار بزنید و غذای فلان مصرف نکنید و این چیزا نیست به نظرم. رمز موقفیت تو این کار، فقط جدیته!
اگر با جدیت به سراغش برید، اگر مدام ملکه ذهنتون باشه که دارید با شیطان می جنگید، اگر از بی اراده کردنتون توسط شیطان ""عصبانی"" باشید بهتر می تونید مقابلش بایستید.
تو این راه خنده هیچ معنایی نداره
اگر هم فکر میکنید اندازه ای نیستید که مقابلش قد علم کنید هیچ وقت این راه رو شروع نکنید.
سراغ این بازی نرید.
از این کوه بالا نرید
چون اگر از این کوه بالا رفتید و وسطهای راه شکست خوردید از همون جا از کوه پرت می شید. و شدت جراحاتتون بیشتره
اگر می خواید وسط راه جا بزنید اصلا سراغش نرید. همون آدم عاطل و باطلی باشید که هستید. در همون جایگاه پستی بمونید که بهش تعلق دارید.
در همون جایگاهی که شما رو به نازل ترین مرحله انسانیت سوق داده
شما در حد یک انسان اعلاء که بدون هیچ شفقتی در زندگی، قهرمان آمال و آرزوهاش میشه و به بلند مرتبه ترین مراحل میرسه نیستید.
اما اگر حتی یک ذره، بهتون برخورده! که ای کاش همینطور باشه، کمر همت رو ببندید.
توی این راه هیچکس کمکتون نمی کنه. فقط خودتون هستید و خودتون.
گوگل هم کاری ازش بر نمیاد. پس از جستجوی این جمله لعنتی "راه های ترک گناه"، دست بکشید.
زره بپوشید و مقابل بزرگ ترین غول زندگیتون قد علم کنید.
یا علی بگید و وارد میدون بشید.
پاک بشید از تمام پلیدیها و زشتی هایی که شما رو در بند و زنجیرهای خودشون مسلول کردن.
ما انسان ها، اشرف مخلوقات، فاتح آسمان ها و زمین، باعث سجده همین جلادی شدیم که داره روحمون رو از درون متلاشی می کنه.
این جلاد، زمانی در مقابل ما زانو زده. حالا هم وقت به زانو درآوردنشه.
من در کنارتون هستم.
کسی که بعد از ۱۰ سال، از شیطانی بی نهایت عصبانیه که اون رو به زانو در آورده بود و همین عصبانی بودن سپری برای دفع حملات شیطانه.
از اینکه به این کار اعتیاد دارید ناراحت نباشید. شما بی گناه هستید. بدون قصد و غرض وارد این راه شدید. اما حالا خوشحال باشید که می تونید مثل یک سرباز در دفاع از انسانیت و یک جهاد بلامنازع شمشیر به دست بگیرید.
یا حق.
میهمان
من از ۱۰ بهمن سال ۹۶ که از کربلا اومدم این گناه رو ترک کردم تا به امروز که میشه حدود ۲۳۰ روز
قبل از اون هزاران بار ترک کردم ولی نمیتونستم که ترک کردن رو ادامه بدم
تا اینکه اومدم و روشمو عوض کردم
روشم این شد که تمام علت هایی که اون لحظه منو به خود ارضایی میکشوند رو پیدا کردم و دقیقا همون کارها رو ترک کردم تا اینکه خود به خود خود ارضایی رو هم به گورستان فرستادم
الان که نظرات رو نگاه کردم دیدم که همه میگن نمیشه
من میگم که میشه
و من تونستم خود ارضایی رو ترک کنم
با انجام دادن دو کار
۱ - توی خیابون به هیچ وجه به هیچ دختری نگاه نکردم و هر وقت ناخودآگاه چشمم به دختری می افتاد . همون لحظه صلواتی میفرستادم تا ذهنم درگیر نشه و ثوابی هم ببرم
۲ _ از ۱۰ بهمن تا به الان به هیچ عنوان فیلم پورن ندیدم و هیچگونه صحنه تحریک پذیری هم ندیدم.
و در آخر دارم به همه اعلام میکنم که همین دو تا کار رو کردم و تا الان ۲۳۰ روزه که پاک هستم و هر روز نماز میخونم و همیشه هم خداوند کمکم میکنه و امیدوارم که شما هم دو تا کاری رو که من کردم رو انجام بدید تا خداوند هدایتتون کنه و بتونین که ۱۰۰ درصد ترک بکنین و به بهترین ها در دنیا و آخرت برسین
میهمان
سلام .فقط اینو بگم داداشای گلم که تنها چیزی که تونست منو نجات بده این بود که هر وقت فکرش اومد تو ذهنم سریع خودمو حاضر کردم رفتم بیرون.خیلی سریع از ذهنتون میپره .مثل این میمونه که تو یه عمر کوبیده بخوری بعد یهو یه جا یه کوبیده ای بخوری که حالت بهم بخوره .دیگه از هر چی کوبیده متنفر میشی.سعی کنید فقط فقط فقط تنها نمونین.ریشه همه گناها تنها موندن و منزوی بودنه.باتشکر
میهمان
سلام ۴ روزه پاکم خداروشکر
ممنون از کمکتون بچه ها من حالم خیلی خراب بود ولی این سایت کمکم کرد ناامید نشوید و از همین الان شروع کنید
ممنون از سایتتون
میهمان
سلام دوستان گرامی
من مدت زیادی به این بیماری مبتلا هستم و همیشه سعی کرده ام ترک کنم ولی شکست خورده ام اما این دفعه میخام هر طور شده طلسم این ناکامی ها رو بشکنم و ترک کنم از شما دوستان عزیز التماس دعا دارم با تشکر از سایت خوبتون
میهمان
با سلام
هیچ وقت گناه رو توجیه نکنید عادت به انجام گناه بدتر از خود گناهه .شما وقتی بیمار (هر نوع بیماری که شمارو آزار میده) هستید تا حد ممکن سعی میکنید دوباره سلامتیتون رو بدست بیارید پس همونطور که سلامتی جسمانی براتون اهمیت داره به سلامتی روحتون اهمیت بدین. باور کنید اگر چند بار گناه رو از خودتون دور کنید یک احساس خشنودی و قدرت روحی به دست میارین و احساس سربلندی و آرامش واقعی به دست میارین .به خدا توکل کنید ایمانتون رو تقویت کنین و مطمین باشین خدا کمکتون میکنه پس هیچ وقت امیدتون رو از دست ندین.

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.