راه درمان و دفع چشم زخم ۱۴۰۰/۰۴/۰۹ - ۱۵۵۹ بازدید


من مربی پیشدبستان هستم،ودرامدکمی دارم که باهزارسختی ومشقت بدست میاورم،مدتی پیش گوشی گرانقیمتی روباکمک خانوادم خریدم،خیلی هابادیدن این گوشی گمان کردندکه من ازدرامدخودم انراخریدم وهمین باعث شدمراچشم زخم بزنند،بعدازان هم ازنظرجسمی وهم ازنظرروحی به شدت بدحال شدم،حتی مشکلات شغلی زیادی برایم ایجادشدوحتی برای مدتی تشنج ودعوا درخانه مان داشتیم وبه شکل غیرعادی وبی دلیل باهم دیگردعوامیکردیم وازنظرروحی نیزخیلی افسرده شدم.وحتی بیخواب شدم ومدت ۲ماه هست که نمیتوانم شبهارابخوابم برای همین داروی خواب مصرف کردم.حال نماندحرزچشم زخمی که نخواندم وتمام دعاهای چشم زخم ودعاهای باطل کننده چشم راخواندم ولی هنوزحالم خوب نشده وهنوزبه همان حالت هستم،حتی به خاطربعضی گناهان که داشتم استغفارکردم وشبها باخشوع تمام نمازتوبه واستغفارخواندم،چون احتمال دادم که خدااین چشم زخمی که خوردم راوسیله ای برای تادیب وعقوبتم ازگناهم قرارداده،وبه وسیله ان مراتادیب وعقوبت میکند،برای همین استغفاروتوبه زیادی کردم وازخدا طلب عفوکردم.ولی حالم هنوزچندان تغییری نکرده،لطفا منروراهنمایی کنیدچکارکنم که حالم خوب شودوهم چشم زخمی که خوردم باطل شود،البته من خیلی ازدعاهای چشمزخم راامتحان کردم ولی نتیجه ای نداشتن،لطفاراهنماییم کنیدچکارکنم تاحالم بهبودپیداکند،لطفا برای شفای من دعاکنیدومنروازدعای خیرتون فراموش نکنید.

بهترین راهکار برای حل این گونه مشکلات زیارت امام معصوم است. توصیه می کنیم به زیارت حضرت امام رضا (ع) مشرف شوید. انشاالله با اخلاص زیارت کنید به عنایت خدای متعال مشکلات حل می شود . توضیح بیشتر: رسول اکرم(ص) فرمود: «چشم زخم واقعیت دارد و مرد را در قبر و شتر را در دیگ قرار مى دهد»، (بحارالانوار، ج 63، ص 26 ) کنایه از این که شتر در اثر چشم زخم مریض مى شود و صاحبش از ترس تلف شدنش او را ذبح مى کند.از رسول گرامى اسلام روایت شده که آن حضرت روزى از قبرستان بقیع مى گذشت. در آن جا فرمود: «به خدا قسم بیشتر اهل این قبرستان به سبب چشم زخم در این جا آرمیده اند»، (تفسیر منهج الصادقین، ج 9، ص 391 )راه های ذیل برای دفع چشم زخم مفید و موثر است :الف) یاد کردن خداوند؛ از امام صادق(ع) روایت شده است: «هر کس از سیرت و صورت برادر مسلمانش خشنود شود، خدا را یاد کند؛ زیرا وقتى خداوند را به یاد آورد ضررى به برادر مؤمنش نمى رسد»، (بحارالانوار، ج 60 ، ص 25)ب ) گفتن «تبارک اللّه احسن الخالقین؛ امام صادق(ع) فرمود: «کسى که چیزى از برادرش او را متعجب ساخت این جمله را بگوید، زیرا چشم زخم حق است . همان، ص 26
ج ) گفتن «امنتُ باللّه و صلى اللّه على محمد و آله»؛ پس از آن اثر چشم زخمى خنثى مى گردد.
د ) قرائت سوره «ناس» و «فلق» هنگام ترس از چشم خوردن، (همان، ج 92) نوشتن سوره هاى «حمد»، «اخلاص»، «ناس»، «فلق» و «آیة الکرسى» در ورقه اى و به همراه داشتن آن، (همان، ص 25 )
و ) قرائت سه مرتبه ذکر «ماشاءاللّه لاحول ولا قوة الا باللّه العلى العظیم» به هنگام ترس از چشم خوردن یا چشم زدن، همان، ص 26
اما نکته ای که قابل ذکر می باشد این است که واقعیت داشتن چشم زخم منافاتی با اراده و خواست و قدرت خداوند ندارد بلکه این مسأله نوعی قدرت ماوراء الطبیعه است که خداوند آن را قرار داده مانند بسیاری از کارهای دیگر که به واسطه تربیت و قدرت روح آدمی قابل تحقق است.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.