رضایت امام رضا(ع) ۱۳۷۸/۱۰/۱۱ - ۱۲۹۲ بازدید

من دوست دارم امام رضا (ع) از من راضی شود چه کارهایی انجام بدهم ؟

پسرم رضایت خداوند متعال و ائمه معصومین (ع) از انسان در گرو عبادت و بندگی خداوند سبحان است و هرچه انسان در بندگی خداوند خالصتر باشد رضایت خدا ومعصومین (ع) از او بیشتر است و بهترین راه جلب رضایت پروردگار عالم و ائمه طاهرین (ع) آنست که آنچه را که خداوند واجب فرموده انجام دهی و از آنچه حرام کرده است دوری نمایی . واجبات همچون نماز اول وقت ، روزه ، تولی و تبری یعنی دوستی با دوستان خدا و دشمنی با دشمنان خدا و نیز امر به معروف و نهی از منکر با عمل یعنی دیگران همیشه شمارا در حال انجام کارهای نیک ببیندو عمل شما را در آنان نیز تاثیر گذار باشد وآنان را نیز که کارهای خیر و اعمال نیک دعوت کند.پسرم بهترین راه جلب رضایت امام رضا (ع) آنست که سخنان و روایاتی که از آن حضرت در کتابهای مختلف آمده است را جمع آوری نمایی و آنرا مرتب بخوانی و سعی کنی که به همه آنها عمل کنی . و سایر دوستان و آشنایان را نیز با سخنان آن حضرت آشنا نمایی .
و کار دیگری که می بایست انجام دهی آنست که زندگی نامه آن حضرت و پیروان واقعی ایشان مثل خواجه اباصلت ،
خواجه مراد وپیر پالان دوز و دیگران را از کتابخانه ها یا کتابفروشیها تهیه نموده و بدقت بخوانی و سعی کنی همانگونه که آنان زندگی کرده و در طول عمر با برکت شان رفتار نمو ده اند شما نیز مانند آنان باشی و یقین بدان اگر به این توصیه عمل نمایی در دنیا و آخرت سعادتمند خواهی شد .
توصیه می کنم همواره به دنبال آموختن علم باشی و تحت هیچ شرایطی درس خواندن را رها ننمایی که رضایت امام رضا (ع) در آن است و دوست می دارد که شیعیان همیشه در حال یاد گیری باشند .
و آخرین توصیه آن است که حداقل روزی یک آیه از قرآن را با معنی و دقت کامل بخوانی و سعی کنی به همان یک آیه درطول روز عمل نمایی و طبق دستورات خداوند زندگی کنی و نه طبق آنچه دیگران می گویند و توصیه می کنند . حتماً ‌آنچه را که دیگران توصیه می کنند اگر مورد پسند خداوند باشد انجام بده و اگر مورد پسند خداوند نباشد هرگز به دنبال آن نرو که ضرر خواهی کرد
نهایتا ًتوصیه می کنم منابع و کتابهای زیر را تهیه نموده و بدقت بخوانی
1- زندگانی امام رضا (ع) نوشته : عماد زاده .
2- نهج البلاغه : نامه 31.
3- زندگانی امام هشتم علی بن موسی الرضا (ع) – علی اصغر عطائی خراسانی .
4- عیون اخبار الرضا (ع).
5- قلب سلیم شهید آیه الله دستغیب .
به نقل از اداره پاسخگویی آستان قدس رضوی

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.