رضایت رهبری از دانشجو ۱۳۹۲/۷/۲۰

سوال خوب و بجایی پرسیده‌اید. ایشان ولی زمان ما هستند و به دست آوردن خوشنودی خدا در گرو رضایت ولی دوران از ما است. البته معلوم است که ایشان برای خودشان چیزی نمی‌خواهند و هر چه می‌خواهند در جهت اعتلای اسلام و مسلمین است. در واقع عشق به ایشان، عشق به همه‌ی خوبی‌ها است.
jpg_34.سوال خوب و بجایی پرسیده‌اید. ایشان ولی زمان ما هستند و به دست آوردن خوشنودی خدا در گرو رضایت ولی دوران از ما است. البته معلوم است که ایشان برای خودشان چیزی نمی‌خواهند و هر چه می‌خواهند در جهت اعتلای اسلام و مسلمین است. در واقع عشق به ایشان، عشق به همه‌ی خوبی‌ها است.

البته معلوم است که عشق فقط به زبان نیست بلکه خود را در رفتار نشان می‌دهد. کسی که ابراز علاقه می‌کند باید در عمل نیز آن را نشان بدهد و محبت خود را ثابت کند. در مثل این عشق مقدس خدای متعال مقصد عاشق است و باعث تقرب به خدا است.
ایشان در فرمایشات خود عنوان کرده‌اند که سه انتظار از جوانان دارند: ۱- تحصیل ۲- تهذیب و ۳- ورزش.
واقعا اگر یک جوان برنامه‌ی روزانه خود را طوری تنظیم کند که بتواند هر سه موضوع فوق را در برنامه خود جای بدهد از جهات مختلف پیشرفت می‌کند و هم برای خود و هم برای جامعه مفید خواهد بود.
شنیدن سخنان ایشان و داشتن بصیرت و تبعیت از رهنمودها و به طور کلی ولایت پذیری از اهم وظایف کسانی است که می خواهند تحت ولایت زندگی کنند و از نعمت ولایت بهره ببرند.
برای رسیدن به هدف فوق باید به خوبی و با بصیرت از جوانب هر کدام برنامه‌ ریزی کنید و با همت و پشتکار در راه هدف خود کوشش کنید. داشتن هدف و انگیزه و آرمان متعالی همیشه انسان را سرزنده نگه می‌دارد و خستگی را از بین می‌برد.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.