رهبری آینده انقلاب؟ ۱۳۹۴/۱۲/۲۶ - ۲۲ بازدید

با سلام و تحیت و قدردانی از مکاتبه ی شما با این مرکز پرسشگر ارجمند احساسات عمیق قلبی شما نسبت به مقام نیابت امام زمان و ولی فقیه را ارج نهاده و برای شما از درگاه خداوند متعال توفیقات بیشتر مسالت می نماییم. به نظر می رسد رهبری معظم انقلاب با این سخنان در پی ایجاد حساسیت در اقشار مختلف جامعه نسبت به رهبری آینده بوده و از این رهگذر در مقام ارائه ی ملاک هایی برای تعیین رهبر آینده ی نظام اسلامی می باشند.
با سلام و تحیت و قدردانی از مکاتبه ی شما با این مرکز پرسشگر ارجمند احساسات عمیق قلبی شما نسبت به مقام نیابت امام زمان و ولی فقیه را ارج نهاده و برای شما از درگاه خداوند متعال توفیقات بیشتر مسالت می نماییم. به نظر می رسد رهبری معظم انقلاب با این سخنان در پی ایجاد حساسیت در اقشار مختلف جامعه نسبت به رهبری آینده بوده و از این رهگذر در مقام ارائه ی ملاک هایی برای تعیین رهبر آینده ی نظام اسلامی می باشند. در هر صورت موت و به پایان رسیدن عمر دنیوی حقیقتی است که هر روزه با آن سر و کار داریم و بدیهی است که رهبر انقلاب ادام الله ظله نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد چنانچه انبیا و اوصیای الاهی نیز بعد از سپری کردن عمر خود به لقای الاهی پیوسته و زندگی در دنیای ماورا را آغاز نموده اند، اما همانگونه که گفته شده به نظر می رسد رهبر معظم انقلاب دام ظله العالی در صدد ایجاد گفتمانی برای ویژگی های رهبر آینده از مسیر مطرح نمودن مساله ی مطرح در پرسش می باشند. چنانچه اگر دقت نموده باشید در چند سخنرانی اخیر ایشان استکبار ستیزی و ایستادگی در برابر قدرت های دنیا را یکی از ویژگی های لازم در رهبری برشمرده اند. از سوی دیگر شما پرسشگر ارجمند نیز نمی بایست نگاهی ناامیدانه به آینده ی نظام اسلامی داشته باشید. روزگاری در دوران امام راحل عظیم الشان، تمامی دلدادگان به نظام و انقلاب اسلامی همگی نگرانی فوق العاده ای نسبت به دوران بعد از امام داشتند اما مشاهده نمودید که خداوند متعال چگونه ذخیره ای از ذخایر خود را ظاهر نموده و با هدایت قلوب به سمت آیت الله خامنه ای دام ظله العالی دوران جدیدی را برای نظام اسلامی رقم زدند و صد البته این عنایت الاهی نبوده مگر به برکت حضور مردم در صحنه ی دفاع از اسلام و نظام اسلامی که نمونه ای از آن را در صفحات دفاع مقدس مشاهده می توان مشاهده نمود. در هر صورت همگی ما از درگاه خداوند متعال برای آیت الله العظمی خامنه ای دام ظله العالی، طول عمر با عزت و قرین سلامتی مسالت نموده و به لطف و فضل الاهی به آینده ی نظام اسلامی امید فراوان داریم همانگونه که رهبری معظم انقلاب نیز این نوید را بارها به جوانان داده اند. مجددا از مکاتبه ی شما با این مرکز قدردانی می نماییم. منتظر سوالات بعدی شما هستیم.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.