رهبری و سران فتنه-اعضای مجمع تشخیص مصلحت ۱۳۸۹/۰۱/۱۲ - ۱۸۶ بازدید

وجود افراد معلوم الحال، مغرض و خائنی مثل موسوی، . در مجمع تشخیص مصلحت نظام( و سایر دستگاههای حساس حکومتی) چگونه قابل توجیه است؟ چرا افرادی مثل موسوی و خاتمی و توسط شورای نگبان تأیید صلاحیت می شود!؟ آیا وجود افراد خیانت پیشه و فاسد در بدنه حکومت و به خصوص نهادهای حساس اشکال و ایرادی به رهبری معظم انقلاب( در رابطه با سکوت و رضایت و حتی تأیید حضور چنین افرادی) وارد نمی کند!؟ لطفا پاسختان کامل و قانع کننده باشد.

عضویت آقاى موسوى در مجمع تشخیص مصلحت در تاریخ ۱۳۸۵ / ۱۲ / ۸ بود که بنا بر صلاحیت هاى ایشان در آن زمان , و لزوم استفاده از تجارب نامبرده صورت پذیرفته بود . متن حکم مقام معظم رهبرى به این شرح است : « بسم الله الرحمن الرحیم
خداوند متعال را سپاس میگویم که مجمع تشخیص مصلحت نظام با هدایت و تایید او در یکدوره پنجساله دیگر توانست به خدماتى در چهارچوب وظایف قانونى خود توفیق یابد .
تنظیم و پیشنهاد سند چشم انداز بیست ساله کشور و سیاست هاى کلى در صدر فهرست متنوع این خدمات قرار گرفته است . وظیفه ى اینجانب آن است که از یکایک اعضاء محترم و دبیرخانه ، به ویژه از ریاست محترم و حسن مدیریت به کار رفته تشکر کنم . ترکیب متناسب و متکامل اعضا به آن مجمع محترم فرصت و امکان مى دهد که موضوعات مطرح شده را از جوانب گوناگونِ آن بنگرد ، و تکیه به نظر کارشناسان و صاحبنظران موجب مى گردد که مصوبات مجمع از اتقان و استدلال کافى برخوردار باشد . از این رو لازم مى دانم آن مجمع محترم را به بهره گیرى هر چه بیشتر از نظرات کارشناسى و تقویت این پشتوانه ى مهم و نیز به حضور فعالانه و مباحثات مستدل اعضاء آن توصیه کنم . تدوین مستنداتى که مصوبات مجمع برآمده از آن و متکى به آن است ، بیشک در شمار اسناد علمى و مایه ى بهره مندى جویندگان و پژوهشگران خواهد بود . اکنون براى دوره پنجساله جدید شخصیت هاى حقوقى و حقیقى نامبرده در زیر را با ریاست جناب حجت الاسلام والمسلمین آقاى هاشمى رفسنجانى تعیین مى کنم :
- رؤساى محترم سه قوه .
- فقهاى معزز شوراى نگهبان .
- وزیر یا رئیس دستگاهى که موضوع مورد بحث ، به آن دستگاه مربوط است .
- رئیس کمیسیون متناسب با موضوع بحث از مجلس شوراى اسلامى .
- حجج اسلام و آیات و حضرات : آقایان « هاشمى رفسنجانى » ، « احمد جنتى » ، واعظ طبسى ، امینى نجف آبادى ، « غلامعلى حداد عادل » ، امامى کاشانى ، موحدى کرمانى ، « حسن حبیبى » ، « میرحسین موسوى » ، « على اکبر ولایتى » ، درى نجف آبادى ، محمدى ریشهرى ، حاج شیخ حسن صانعى ، « حسن روحانى » ، حبیب الله عسکراولادى ، « على لاریجانى » ، محمدرضا باهنر ، مجید انصارى ، « سید مصطفى میرسلیم » ، توسلى محلاتى ، سیدمرتضى نبوى ، « على‌اکبر ناطق نورى » ، « سید حسن فیروزآبادى » ، غلامرضا آقازاده ، بیژن نامدار زنگنه ، « محسن رضایى » ، « حسین مظفر » ، محمد هاشمى ، « محمدرضا عارف » ، محمد جواد ایروانى ، پرویز داودى ، غلامحسین محسنى ، على آقا محمدى ، محمد فروزنده ، داود دانش جعفرى . از خداوند متعال توفیق آقایان محترم را در اداى این مسئولیت مهمى که بر دوش گرفته اند و توجه به توصیه هاى مذکور در متن و پیوست این ابلاغ ، مسألت مى کنم . سید على خامنه اى » همانگونه که مشاهده مى نمائید آقاى خاتمى در میان اعضاى فوق وجود ندارد .
نکته دیگر اینکه انتخاب و معرفى اعضاى مجمع تشخیص مصلحت نظام توسط مقام معظم رهبرى ، علاوه بر سوابق ، توانایى ها و تجربیات افراد ، با توجه به پایبندى و وفادارى آنان به اصول و ارزشهاى انقلاب و نظام اسلامى تا آن زمان بوده و اگر فردى در طول این دوره فاقد این ویژگى ها شود ، نقصى به انتخاب اولیه وارد نیست .
نکته سوم اینکه هر چند بر کنارى اعضاى مجمع که فاقد شرایط لازم شوند بر عهده مقام معظم رهبرى است ، اما در تطبیق این موضوع ( فقدان شرایط ) بر اعضا لازم است با معیارهاى صحیح و فارغ از نگرشها و تحلیل هاى جناحى به قضاوت نشست . متاسفانه در حوادث بعد از انتخابات شاهد اشتباهات و اقدامات غیر قانونى توسط برخى نخبگان کشور بودیم که مقام معظم رهبرى تلاش نمودند با تذکرات لازم ، جلوى خطا آنها و طرفدارانشان گرفته شود . و البته به همه ملت تذکر دادند که « امروز بیشتر از همه چیز براى ما هوشیارى لازم است ، شناخت دوست و دشمن لازم است . مبادا دوست را با دشمن اشتباه کنید مبادا دوست و دشمن را مخلوط کنید مبادا رفتارى که با دشمن باید داشت ، با دوست انجام بدهید . این ، خطاب به همه‌ى جناحهاست . . . دوست را به خاطر یک خطا به جاى دشمن بگیریم و از آن طرف یک عده‌اى هم دشمن خونى و معاند را دوست فرض کنند ، به حرف او گوش کنند ، توجه بدهند . . . » ( بیانات در سالروز ولادت حضرت امیرالمومنین ( ع ) ۱۳۸۸ / ۴ / ۱۵ )
و در پایان باز هم تاکید مى شود نظام اسلامى على رغم اهتمامى که به نخبگان با سابقه و لزوم استفاده از تجربیات آنها در ادراه جامعه مى دهد ، اما در کنار این واقعیت « وضعیت فعلى افراد » را نیز مورد توجه داشته و در صورت اثبات انحراف ، قاطعانه برخورد مى نماید . چنانکه مقام معظم رهبرى هشدار مى دهند : « هر کسى امروز جامعه را به سمت اغتشاش و ناامنى سوق بدهد ، از نظر عامه‌ى ملت ایران انسان منفورى است هر که مى خواهد باشد . . . خطاب ما به نخبگان است . آحاد ملت هم هوشیارند نخبگان ما هوشیار باشند .
نخبگان بدانند هر حرفى ، هر اقدامى ، هر تحلیلى که به آنها کمک بکند ، این حرکت در مسیر خلاف ملت است . همه‌ى ما خیلى باید مراقب باشیم خیلى باید مراقب باشیم : مراقب حرف زدن ، مراقب موضع‌گیرى کردن ، مراقب گفتن‌ها ، مراقب نگفتن‌ها . . . نخبگان سر جلسه‌ى امتحانند امتحان عظیمى است . در این امتحان ، مردود شدن ، رفوزه شدن ، فقط این نیست که ما یک سال عقب بیفتیم سقوط است . » ( بیانات در سالروز عید سعید مبعث ، ۱۳۸۸ / ۴ / ۲۹ )
بیانات فوق و سایر هشدارهایى که مقام معظم رهبرى به نخبگان و مسئولین مى دهند به خوبى مبین عدم رضایت به برخى عملکردها است که البته بر اساس راهکارهاى قانونى با متخلفان برخورد خواهد شد . بر این اساس مطمئن باشید نظام اسلامى اهل مسامحه با هیچ فردى و در هر موقعیتى نیست و نخواهد بود و همواره پایبندى کامل به اصول و ارزشهاى انقلاب اسلامى و مصالح جامعه اسلامى , نقش تعیین کننده دارد .

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.