روابط زناشویی-تأثیر روابط جنسی-زندگی زناشویی ۱۳۸۸/۰۱/۱۰ - ۱۰۳۹۵ بازدید

روابط جنسی بعد از ازدواج تا چند درصد تو زندگی زناشویی تأثیر داره؟

روابط جنسی رضایت بخش لازمه ی قوام زندگی زناشویی
گفتنی است بسیاری از شکست های زناشویی حاصل نا سازگاری جنسی است که ناتوانی مرد در برقراری رابطه ی جنسی ویاسرد مزاجی زن از عوامل اصلی آن محسوب می گردد اگر چه ظاهرا مسایل خانوادگی، مشکلات مالی ،اختلافات شخصی و...سبب شکست زندگی مشترک قلمداد می شود وبه ندرت کسانی که به دادگاه مراجعه می کنند علت ناخشنودی خود را از زندگی زناشویی نا هماهنگی جنسی بیان می دارند بسیاری از همسران حتی آگاه نیستند که ناخوشنودی از روابط جنسی ،زمینه اختلافاتی است که به جدایی آنها می انجامد.
طلاق ورروابط جنسی
بالا بودن میزان طلاق ،تنها یکی از نتیجه های ناسازگاری جنسی است.
پزشکان به خوبی از رابطه محرومیت های جنسی با اختلافات عصبی بین بیماران خود آگاهند،آن ها میدانند زنانی که از فقدان واکنش جنسی رنج می برند از ناراحتی های روان تنی متعددی شکایت دارند که کمر درد ،سردرد مزمن،اختلالات معده وروده ،سوء هاضمه ،بیخوابی ،نابسامانی های عصبی وروانی ،خستگی افسردگی ،اضطراب و...از جمله آنند.
به عنوان مثال زنی که خواست جنسی اوتامین نمی شود در زندگی مشترک سختگیر است او محرومیت را به صورت نق زدن ،کج خلقی، خشم وگریه نشان می دهد او ممکن است برای جبران زندگی خالی از رابطه جنسی نسبت به کارهای خانه احساسات شدید نشان دهد وانگیزه های بر آورده نشده ی خود را در این کارها به کار اندازد.
بسیاری ازآنان نه تنها ناخشنودی خود رابه شوهرشان منتقل می کنند، بلکه بدون آگاهی از علت اعمال خود موجب ناراحتی فرزندانشان می شوند.
برای اطلاع بیشتر در این زمینه به دو بحث(اهمیت مسایل زناشویی و چند توصیه )دیگر اشاره ای داریماهمیت مسایل زناشویی
از آموزه های دینی به دست می آید، همبستر شدن زن و شوهر و ارضای غریزه جنسی عبادت محسوب می شود و حتی در روایتی آمده است اگر کسی عمل نزدیکی با همسرش را همراه با آداب و رسوم آن زود به زود انجام دهد به یکی از سنت های پیامبران(ص) عمل کرده است.
نکته ای در اینجا باید بر آن تأکید کرد این است که در انسان برخلاف سایر جانداران، کیفیت همبستر شدن با همسر و انجام رفتار جنسی غریزی نیست و بلکه آموختنی است و باید روش صحیح آن را یاد گرفت، گرچه اصل وجود غریزه جنسی غریزی و فطری است. به همین دلیل یکی از اموزه های ضروری برای هر پسر و دختر جوان که تصمیم دارند ازدواج کنند این است که دانستنی های لازم برای این کار را یاد بگیرند. این دانستنی ها شامل:
مقدمات همبستر شدن
شناخت نیازهای عاطفی یکدیگر در هنگام آمیزش و رعایت آن
شناخت راه های مختلف همبستر شدن
آگاهی از راه های جلوگیری از بارداری
تنظیم خانواده.
آگاهی از احکام شرعی آن اعم از زمان و مکان آمیزش و مسائل دیگر آن مثل غسل و امثال آن، رعایت بهداشت ظاهری مثل مسواک زدن، خوشبو بودن و امثال آن،
آگاهی از نکات بهداشتی آمیزش و رعایت آن، آگاهی ضمنی از اختلال های جنسی که در صورت وقوع، سریعا برای معالجه اقدام کنند و صدها نکته ریز و درشت که بیان آنها در این نامه مقدرو نیست و برای فراگیری آن لازم است به کتاب های مفیدی که در این زمینه تألیف شده مراجعه کنید.
نکته ای که در اینجا لازم است یادآوری کنیم این است که رسیدن زن و شوهر به اوج لذت جنسی (ارگاسم) یکی از علائم انجام شدن موفقیت آمیز آمیزش جنسی است.
اما با تأسف باید بگوییم بسیاری از همسران به دلایل مختلف که مهمترین آن عدم آگاهی و رعایت نکات بالا است، از انجام رضایت بخش این عمل ناتوانند و به همین جهت به مشکلات زیادی اعم از جسمی و روانی مبتلا می شوند. حتی طبق آماری که روان شناسان و کارشناسان امور خانواده ارائه کرده اند بیش از 75 درصد از عوامل اختلاف های خانوادگی ریشه در این موضوع دارد.
نکته دوم این است که در رسیدن به اوج لذت جنسی، که علامت آن انزال در زن و مرد است، بین زن و مرد تفاوت وجود دارد و معمولا مرد بسیار زودتر از زن به این مرحله می رسد. به همین خاطر بسیاری از مردان وقتی به ارگاسم می رسند دست از کار می کشند در حالی که هنوز همسرشان به ارگاسم نرسیده است. رها کردن زن دراین حالت باعث می شود مشکلات جسمی زیادی از جمله ایجاد درد در ناحیه کمر و شکم برایش به وجود آید. پس لازم است مرد به این نکته توجه کند و قبل از آمیزش، همسرش را با تحریک کردن ، آماده این کار کند.
در روایات فراوانی این موضوع مهم بیان شده و تصریح می کند یکی از آداب همبستر شدن با همسر، ملاعبه یعنی تحریک زن از طریق لمس و مالش بدن و در آغوش گرفتن است و حتی در حدیثی آمده است مردی که قبل از نزدیکی با همسرش ملاعبه کند، مورد نظر و لطف و رحمت ویژه خدا قرار می گیرد.
ملاعبه باعث می شود که برای زن فاصله ارضا شدن کم شود و با شروع آمیزش پس مدتی زن به اوج لذت جنسی برسد، ولی اگر ملاعبه به صورت کامل انجام نشود، زمان ارضا برای زنان طولانی می شود، و مرد قبل از زن به ارگاسم می رسد. البته زن نیز می تواند زمان ارضای مرد را با تحریک و ماساژ آلت و سایر قسمت های تحریک پذیر مرد، طولانی تر کند.
چند توصیه
1
.قبل از هرچیز باید توجه داشته باشید که محیط و فضا و اتاقی که در آن استراحت می کند باید فضای آرام و امن باشد زیرا فضای امن و آرام زمینه کافی را برای عمل زناشویی فراهم می کند و آرامش روانی محیط زمینه ساز عجله نکردن برای تمام شدن کار لازم و ضروری است. ولی اگر احساس شود ممکن است در معرض مشاهده دیگران حتی کودک خردسال و یا شیرخوار واقع شوید دچار مشکل می شوید بنابراین توصیه می شود در اتاق اختصاصی و درب اتاق بسته و حتی قفل شده عمل انجام گیرد.
2
. اگر از مطلب خاصی دچار اضطراب می شوید به رفع علت اضطراب پرداخته شود زیرا اضطراب از هر مطلب و موضوعی به از دست دادن کنترل و تسلط بر اعصاب و وضیت روانی منجر می شود.
3. پیش از ارتباط جنسی، مرد حتما باید با مالش نقاط حساس و جنسی بدن زن را تحریک کنید و او را به سر رضایت و شوق آورده تا زمانی که زن به آمادگی کافی برای عمل زناشویی پیدا کند زیرا زن برای رسیدن به اوج لذت جنسی مدت زمان بیشتری نیاز دارد. بخلاف مردان که زودتر تحریک شده و به اوج لذت جنسی می رسند. بنابراین مرد باید تحمل کند و با ایجاد آمادگی در زن زمان ارگاسم همدیگر را نزدیک تر کنند لذا گاهی لازم است 15 دقیقه مقدمات عمل زناشویی طول بکشد

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
خانمی ۴۰ساله هستم همسرم همجنسگرا است بچه هام ک کوچیک بودن این موضوع رو فهمیدم گذاشتم بچه هام بزرگ بشن بعد اقدام کنم میخواستم نظر شما رو بپرسم ک باید چیکار کنم
پرسمان
سلام علیکم، خواهر محترم، نگرانیتان را درک می کنم. امیدورام بتوانید احساساتان را کنترل کنید چون همسرتان الان نیاز به کمک شما دارد. ای کاش همان موقع که فهمیدید شوهرتان این مشکل را داشت با ما مکاتبه می کردید و دست به عمل می زدید ولی با این حال هنوز هم دیر نشده است. شما الان اگر بتوانید خودتان را کنترل کنید و از راه درست وارد شوید، مطمئنا همسرتان را می توانید از این گناه بزرگ نجات دهید. بهترین کار در این لحظات این است که با همسرتان صحبت کنید و بدون انتقاد، سرزنش و تحقیر به درد و دلش گوش دهید و خودتان را به جای او بگذارید و در ذهنش نفوذ کنید و با درک و همدلی، به عمق فکر و انگیزه او برسید. شاید موضوع اینگونه که شما تصور می کنید، نباشد و شاید علتهای دیگری در میان باشند و .... پس خواهشا قبل از هر قضاوتی، خودتان را به جای او بگذارید و به حرفهایش گوش دهید و کاری کنید تا تخلیه هیجانی شود. مسئله همنجسگرایی یکی از اختلالات جنسی است که فقط با حضور مشاور حاذق قابل درمان است. پس برای مراجعه همسرتان به مشاور تمام تلاشتان را بکنید. برای درمان همجنس گرایی می توانید این لینک می توانید مراجعه کنید: ytre.ir/rJC

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.