روایات مهدوی ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۰۱۰ بازدید

سلام. ایا از امامان قبل از امام زمان و امام حسن عسکری هم در مورد غیبت امام زمان روایت هست؟

سه هزار روایت از لسان مبارک حضرت رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم و ائمه اطهار علیهم السلام نقل است .
اصالت مهدویت از جهت ابتنای آن بر احادیث معتبر و متواتر در نهایت وضوح است. زیرا کتابهای حدیث و صحاح و جوامع و سنن و مسانید و اصول شیعه و اهل سنت که در آنها احادیث مربوط به این موضوع ضبط و روایت شده است از حد احصاء و شمارش خارج است و نیز در کتابهای دیگر که در سایر رشته های علوم اسلامی تألیف شده، مثل تاریخ و لغت و غریب الحدیث و رجال و تراجم و عقاید و کلام و حتی شعر و ادب و شرح قصاید و اشعار معروف علمای فنون مختلف به این احادیث استناد کرده و پیرامون شرح و مضامین آنها اظهار نظر نموده اند. از عصر رسالت تا زمان ما صحابة حضرت رسول اعظم صلی الله علیه و آله و سلم و سپس تابعین و تابعین تابعین و سایر طبقات روات، این احادیث را روایت نموده اند. بسیاری از این احادیث بالخصوص و بالانفراد به واسطة شواهد و مؤیداتی حدیث شناسان ماهر به آن اعتماد دارند و در نهایت صحت و اعتبار می باشند و به مضمون آنها یقین حاصل می شود .
محتوای آنها در مسائل مهم مربوط به مهدویّت مثل معرفی شخص حضرت مهدی علیه السلام و برنامه های مهم انقلابی و اسلامی ایشان، این احادیث در حد تواتر و بالاتری می باشند یعنی در هر یک از اوصاف معروف و مشهور حضرت مهدی علیه السلام را بیان داشته اند.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.