نسخه آزمایشی

روزی بی حساب - دعا برای روزی بی حساب - دعاهای اینترنتی ۱۳۹۶/۱۰/۹

اینکه آخر بعضی پیامها تو فضای مجازی می نویسن: "اللهم ارزقنی حیث لا احتسب یا رب العالمین" پیامبر سلام الله علیه و آله می فرمایند: هر کس این دعا را بین مردم پخش کند گرفتاریهایش حل شود." آیا این روایت درست است یا جعلی؟
دعا را به صورت مذکور در منابع روایی نیافتیم اما محتوا درست است ( و می توان برای بر آورده شدن روزی از جایی که گمان نمی رود و حسابی روی آن باز نشده، خواند) و شاید بر گرفته از آیات دو و سه سوره طلاق باشد، که می فرماید:
« ... وَ مَنْ یَتَّقِ اللَّهَ یَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجاً (۲) وَ یَرْزُقْهُ مِنْ حَیْثُ لَا یحَْتَسِبُ وَ مَن یَتَوَکلَ‏ْ عَلىَ اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ إِنَّ اللَّهَ بَالِغُ أَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِکلُ‏ِّ شىَ‏ْءٍ قَدْرًا (۳)»
ترجمه :
« ... و هر کس تقواى الهى پیشه کند، خداوند راه نجاتى براى او فراهم مى‏کند، (۲) و او را از جایى که گمان ندارد روزى مى ‏دهد و هر کس بر خدا توکّل کند، کفایت امرش را مى ‏کند خداوند فرمان خود را به انجام مى ‏رساند و خدا براى هر چیزى اندازه ‏اى قرار داده است! (۳)»

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.