روسای جمهوری اسلامی ایران ۱۳۹۰/۸/۱۴

جناب آقای دکتر محمود احمدی نژاد ، ششمین رئیس جمهور کشورمان می باشند که نهمین دوره ریاست جمهوری کشور را به پایان رسانده و در حال ایفای مسئولیت دهمین دوره ریاست جمهوری می باشند .لازم به ذکر نظام جمهوری اسلامی ایران در سی سال حیات خود شش رئیس‌جمهوری داشته است. دو رئیس جمهوری اول ایران نتوانستند دوران چهار ساله مسئولیت خود را به پایان برسانند؛ اولی(بنی صدر) برکنار شد و از ایران گریخت و دومین رئیس جمهور(شهید رجائی) به شهادت رسید. اما سومین ( آیت الله خامنه ای ) و چهارمین (آیت الله هاشمی رفسنجانی ) و پنجمین (حجت الاسلام خاتمی) رئیس جمهوری که در پی آمدند، هر یک دو دوره پیاپی در این سمت بودند.
جناب آقای دکتر محمود احمدی نژاد ، ششمین رئیس جمهور کشورمان می باشند که نهمین دوره ریاست جمهوری کشور را به پایان رسانده و در حال ایفای مسئولیت دهمین دوره ریاست جمهوری می باشند .لازم به ذکر نظام جمهوری اسلامی ایران در سی سال حیات خود شش رئیس‌جمهوری داشته است. دو رئیس جمهوری اول ایران نتوانستند دوران چهار ساله مسئولیت خود را به پایان برسانند؛ اولی(بنی صدر) برکنار شد و از ایران گریخت و دومین رئیس جمهور(شهید رجائی) به شهادت رسید. اما سومین ( آیت الله خامنه ای ) و چهارمین (آیت الله هاشمی رفسنجانی ) و پنجمین (حجت الاسلام خاتمی) رئیس جمهوری که در پی آمدند، هر یک دو دوره پیاپی در این سمت بودند. هم اکنون دکتر محمود احمدی نژاد به عنوان ششمین رئیس جمهور ، نیز دوره دوم ریاست جمهوری خویش را می گذرانند.
جهت آگاهی بیشتر ر.ک :
http://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=۴۸۲۴۹ (لوح فشرده پرسمان، اداره مشاوره نهاد رهبری، کد: ۱/۱۰۰۱۳۰۸۰۸)

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.