روش های هالیوود در تبلیغ بر علیه اسلام ۱۳۹۱/۱۰/۱۶ - ۱۳۱۸ بازدید

در پاسخ به این پرسش ، ابتدا به نحوه عملکرد هالیوود و اسلام ستیزی آن پرداخته و سپس نمونه هایی از فیلم های ضد ایرانی و اسلامی هالیوود به استحضار می رسد :
یکم .

در پاسخ به این پرسش ، ابتدا به نحوه عملکرد هالیوود و اسلام ستیزی آن پرداخته و سپس نمونه هایی از فیلم های ضد ایرانی و اسلامی هالیوود به استحضار می رسد :
یکم . شیوه های تقابل هالیوود با اسلام
۱ ـ تبلیغ عرفان های سکولار که به نوعی انحراف از مسیر آموزه های اصیل ادیان توحیدی است .
2-تهاجم فرهنگی و مقابله با مسلمانان با ترویج ارزشهای مادی گرایانه مثل انحرافات جنسی خشونت و جادوگری و ...
3ـ بی تمدن و عقب مانده و تروریست جلوه دادن مسلمانان
4ـ برتر جلوه دادن یهودیان و قوانین آنها در تمام عرصه ها و تحقیر ادیان اسلام و مسیحی با فیلم هایی که علیه مسلمانان می سازند .
5ـ تبلیغ چهره ای اهریمنی از مسلمانان و سست کردن آنان در باورهای خود و تزلزل نسبت به تظاهرات دینی و شعائر مذهبی

دوم . فیلمهای ضد ایرانی و اسلامی هالیوود
بیش از ۹۰ درصد فعالان حرفه سینما در آمریکا را یهودیان و یا وابستگان به لابی صهیونیستها تشکیل می دهند .تا قبل از سال 1990 شوروی سوژه اصلی فیلم های هالیوود بود مردان روس که با ایدئولوژی مارکسیسم سعی در انهدام جهان سرمایه داری داشتند . ولی پی از سال 90 میلادی و فروپاشی شوروی بر اساس نظریه برخورد تمدنها اینبار نشانه هالیوود بر خاورمیانه و تمدن اسلامی بود. در ادامه چند نمونه معرفی می شود:
«سنگسار ثریا.میم» به کارگردانی سیروس نورسته،دروغ های واقعی، با بازی آرنولد شوارتزینگر، به درون شب»، «زندگی و مرگ در لس‌انجلس»، «بازگشت به آینده»، «بدون دخترم هرگز» 300» ، خانه ای از شن و مه نیز ساخته شده است این فیلم را مل گیبسون بازیگر، کارگردان و تهیه‌کننده نامدار هالیوود تهیه می‌کند، افسانه آخر الزمان ، نبرد آرماگدون، کشتی گیر، انیمیشن پرسپولیس ،اسکندر
فیلم «مونیخ» به کارگردانی «استیون اسپیلبرگ، فیلم سیاسی «سیریانا» به کارگردانی «استیفن گاگان» است. موضوع اصلی این فیلم زد و بندهای موجود در بازار جهانی نفت بلاخص خاورمیانه است و آنچه که در کل فیلم به مخاطب القا می‌شود، این است که دنیا بر دو محور ثروت و قدرت می‌چرخد.
اولین صحنه این فیلم که محصول کمپانی یهودی «برادران وارنر» است، در تهران اتفاق می‌افتد.
فیلم «جستجو برای کمدی در جهان اسلام» ساخته «آلبرت بروکس»، کمدین معروف آمریکایی که اخیرا برای اولین بار در جشنواره بین‌المللی فیلم دبی به نمایش درآمد، نیز دیگر فیلم هالیوودی با سوژه جهان اسلام در چهارچوب برخی از کشورهای خاورمیانه‌ای است. در فیلم «و اینک بهشت» به کارگردانی «هنی ابو اسد» محصول کمپانی فیلمسازی «براردران وارنر» به طور خاص به سراغ موضوع عملیات انتحاری جوانان فلسطینی می‌رود، فیلم «قلمرو بهشت» محصول کمپانی «فاکس» داستان حضور دلارورانه «صلاح‌الدین ایوبی» در جنگ‌های صلیبی سوم است که در قرن دوازدهم میلادی بر سر مالکیت بین‌المقدس میان مسلمانان و مسیحیان روی داد ،بیمار انگلیسی، فیلم «بابل» دیگر فیلم ضداسلامی سینمای امسال آمریکا، داستان‌ توریستی آمریکایی (کیت بلانشت) است که به خاطر شیطنت دو کودک مسلمان و بازیگوش و بازی آنها با اسلحه زخمی شده و مجبور می‌شود تا یک نصفه روز را در یک دهکده دور افتاده مسلمان نشین به همراه همسرش (برد پیت)، در اوضاعی بسیار ملالت‌بار و بدون دسترسی به هر گونه ابزار درمانی سپری کند. هالیوود همواره در فیلم‌های خود، از «ایندیانا جونز» به کارگردانی «استیون اسپیلبرگ» گرفته تا کارتون جذاب «علاء الدین»، سعی کرده تا با معرفی مسلمانان در چهارچوب شخصیت‌های منفی، بر تصورات منفی و سوء تفاهم‌هایی که در ارتباط با مسلمانان وجود دارد بیش از پیش دامن زند فیلم «پرواز شماره 93»، پروازی با نام «یونایتد 93»، در تاریخ 11 سپتامبر، توسط عده‌ای از جوانان مسلمان به قصد منهدم نمودن کاخ سفید دزیده می‌شود ولی با تلاش مسافران، قبل از رسیدن به مقصد، در میانه راه سقوط می‌نماید.
این فیلم با صحنه‌ای آغاز می‌شود که این جوانان با خواندن نماز و قرآن و مجهز نمودن خود به ابزاری چون خنجر و چاقو خود را برای چنین عملیات تروریستی آماده می‌کنند فیلم «محاصره» با بازی «بروس ویلس» و «دنزل واشنگتن»، محصول سال 1998، یکی از مهمترین‌های این مجموعه از فیلم‌هاست که در آن مسلمانان،عرب‌ها، فلسطینیان افردی بسیار خشن و وحشی معرفی می‌شوند که برای رسیدن به مقصود خود حتی برای جان خود ارزش قائل نیستند.
برای مطالعه بیشتر می توانید به آدرس زیر مراجعه کنید
http://www.isu.ac.ir/Farsi/Academics/CultureCommunications/Books/Dawat/data/nashriye%20design/maghalat(javad).htm (لوح فشرده پرسمان، اداره مشاوره نهاد رهبری، کد: 52/100113302)

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.