زایمان حضرت خدیجه ۱۳۹۲/۰۹/۲۸ - ۱۲۹۸ بازدید

درست است که میگویند حضرت خدیجه س بهنگام زایمانش سرورزنان بهشتی بکمکش امدند و وقتی هم بدنیا امد درهمان یک روزگی درود فرستاد بر پدر و شوهر و فرزندانش چطور ممکنه بچه یک روزه چنین کند؟

با تشکر از اعتماد و ارتباط شما با این مجموعه به نکاتی توجه کنید .
1. ذکر خداوند و سجده کردن برای خدا و خواندن قران در لحظه بعد از تولد از ویژگی معصومین ع است و در شرح حالات آنها در کتاب هایی مانند منتهی الامال و نیز در کتاب الحجه اصول کافی بیان شده است و درود فرستادن حضرت زهرا ع بر پدر و شوهر  وفرزندانش پس از تولد بیانگر همین خصوصیت است .
2. این عمل و رفتار از معجزات و کرمات اولیای الهی و حجج خداوند است و با مقام و منزلتی که انها در نزد خداون دارند جای تعجب ندارد و نسبت به مقامات عالی و عرشی انها امر چندان مهمی محسوب نمی شود .
3. شبیه این عمل به زبان آمدن حضرت عیسی در ساعات آغازین تولد و بیان عبودیت و بندگی و نبوت خود است که در سوره مبارکه مریم ع چنین بیان شده است :
قالَ إِنِّی عَبْدُ اللَّهِ آتانِیَ الْکِتابَ وَ جَعَلَنِی نَبِیًّا (30) وَ جَعَلَنِی مُبارَکاً أَیْنَ ما کُنْتُ وَ أَوْصانِی بِالصَّلاةِ وَ الزَّکاةِ ما دُمْتُ حَیًّا (31)
وَ بَرًّا بِوالِدَتِی وَ لَمْ یَجْعَلْنِی جَبَّاراً شَقِیًّا (32) وَ السَّلامُ عَلَیَّ یَوْمَ وُلِدْتُ وَ یَوْمَ أَمُوتُ وَ یَوْمَ أُبْعَثُ حَیًّا (33)
 (ناگهان عیسى زبان به سخن گشود) گفت من بنده خدایم به من کتاب (آسمانى) داده و مرا پیامبر قرار داده است.
31- و مرا وجودى پر برکت قرار داده در هر کجا باشم، و مرا توصیه به نماز و زکات ما دام که زنده ام کرده است.
32- و مرا نسبت به مادرم نیکوکار قرار داده، و جبار و شقى قرار نداده است.
33- و سلام (خدا) بر من آن روز که متولد شدم و آن روز که میمیرم و آن روز که زنده برانگیخته مى شوم.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.