زنا ۱۳۹۲/۰۵/۰۱ - ۳۰۱۹ بازدید

با سلام
لطفا کمکم کنید من یه مشکلی دارم
ببینید من اهل نماز و روزه هستم و روزی یک جزء قران می خونم و ...
اما وقتی می بینم بعضی دختر و پسرها با هم رابطه جنسی دارن من خیلی اذیت میشم و با توجه به اینکه قیافه خوبی هم دارم مدام تحریک می شم و می گم ای کاش من با یک دختر رابطه داشتم ولی از طرفی یاد حرف حضرت عیسی می افتم که فرموده بودند:
برادرم موسی گفت زنا نکنید من عیسی بن مریم می گم فکر زنا هم نکنید !
که به نظر خودم زیباترین جمله درباره زنا است
این حدیث همیشه توی ذهنم هست
اما چه کنم هی می گم اونا از هم لذت می برن و بعد هم توبه می کنن بخشیده میشن خوب منم این کار رو کنم
خواهش می کنم به سوالاتم پاسخ دهید :
۱-ایا واقعا بین کسی که از زنا توبه کرده و کسی که زنا نکرده فرقی هست؟
۲- یه چیزی به من بگید آروم بشید
۳- بعد در اروپا و امریکا زان بی حجاب هستن ایا در دین مسحیت زنان باید حجاب داشته باشن ایا انا حاکمه می شن؟

برادرعزیز!
  اولا: چنین نیست که هرکس مرتکب زنا شد توانسته باشد توبه کند ، بسیاری از زناکاران هستند که نه تنها توبه نکرده اند بلکه براین عمل شنیع حریص تر شده اند.

 
ثانیا : از اینکه تا کنون به این عمل ناپاک ، آلوده نشده اید واقعا از خدا تشکر کنید وحسرت این گناه زشت را نداشته باشید ، برخلاف آنچه که بعضی فکر می کنند ، لذت زنا آنقدر ناپایدار است که نگرانی واضطراب وعوارض گوناگون بعد از آن ، شخص منصف را صدها بار از کرده خود پشیمان می کند.آری آن کسی که فرمان خدا ورسولش را زیر پا گذاشت واز نفسش پیروی کرد، خیلی زود پشیمان خواهد شد!

به مطالب زیر توجه کنید
۱- وَ لا تَقْرَبُوا الزِّنى إِنَّهُ کانَ فاحِشَةً وَ ساءَ سَبیلاً «الإسراء : ۳۲ » و به زنا نزدیک مشوید، چرا که آن همواره زشت و بد راهى است.
۲- وَ الَّذِینَ لَا یَدْعُونَ مَعَ اللَّهِ إِلَاهًا ءَاخَرَ وَ لَا یَقْتُلُونَ النَّفْسَ الَّتىِ حَرَّمَ اللَّهُ إِلَّا بِالْحَقّ ِ وَ لَا یَزْنُونَ وَ مَن یَفْعَلْ ذَالِکَ یَلْقَ أَثَامًا(۶۸) یُضَاعَفْ لَهُ الْعَذَابُ یَوْمَ الْقِیَامَةِ وَ یخَْلُدْ فِیهِ مُهَانًا(۶۹)إِلَّا مَن تَابَ وَ ءَامَنَ وَ عَمِلَ عَمَلًا صَالِحًا فَأُوْلَئکَ یُبَدِّلُ اللَّهُ سَیَِّاتِهِمْ حَسَنَاتٍ وَ کاَنَ اللَّهُ غَفُورًا رَّحِیمًا(۷۰)وَ مَن تَابَ وَ عَمِلَ صَالِحًا فَإِنَّهُ یَتُوبُ إِلىَ اللَّهِ مَتَابًا(۷۱)«سوره فرقان»
و کسانى اند که با خدا معبودى دیگر نمى خوانند و کسى را که خدا [خونش را] حرام کرده است جز به حق نمى کُشند، و زنا نمى کنند، و هر کس اینها را انجام دهد سزایش را دریافت خواهد کرد. (۶۸)براى او در روز قیامت عذاب دو چندان مى شود و پیوسته در آن خوار مى ماند. (۶۹)مگر کسى که توبه کند و ایمان آورد و کار شایسته کند. پس خداوند بدیهایشان را به نیکیها تبدیل مى کند، و خدا همواره آمرزنده مهربان است. (۷۰)و هر کس توبه کند و کار شایسته انجام دهد، در حقیقت به سوى خدا بازمى گردد. (۷۱)
۳- آنچه از روایات در رابطه با اثرات دنیوی و اخروی این عمل ذکر شده است بدین قرار است:
الف ) آثار دنیوی:
-در پی داشتن خشم وغضب پروردگار. « فَسَخَطُ الرَّبِّ وَ یُسْخِطُ الرَّحْمَنَ »
- صفا و نورانیت و نیز آبرو را از انسان مىبرد.« فَیَذْهَبُ بِنُورِ الْوَجْهِ یَذْهَبُ بِمَاءِ الْوَجْهِ »
- دین را از بین می برد .« یُبْطِلُ الدِّینَ »
- روزى را قطع و حبس مى کند، فقر می آورد،خیر وبرکت روزی را می برد. « یُورِثُ الْفَقْرَ یَمْحَقُ الرِّزْقَ وَ الَّتِی تَحْبِسُ الرِّزْقَ الزِّنَا»
- شیوع و آشکار شدن آن باعث ظهور زلزله می شود.« إِذَا فَشَا الزِّنَا ظَهَرَتِ الزَّلْزَلَةُ»
-عمر را کم می کند و باعث تسریع در مرگ و مرگ ناگهانی می شود.« یُعَجِّلُ الْفَنَاءَ یَنْقُصُ الْعُمُرَ مَوْتُ الْفَجْأَةِ»
ب ) آثار اخروی:
- در پی داشتن خشم وغضب پروردگار.« فَسَخَطُ الرَّبِّ وَ یُسْخِطُ الرَّحْمَنَ »
- سختى حساب و تشدید عذاب . « سُوءُ الْحِسَابِ »
- دخول یا خلود در آتش دوزخ .« وَ الْخُلُودُ فِی النَّارِ وَ یُخَلِّدُ فِی النَّارِ نَعُوذُ بِاللَّهِ مِنَ النَّارِ »
- عدم عنایت و توجه خداوند به او. « لَا یُکَلِّمُهُمُ اللَّهُ وَ لَا یُزَکِّیهِمْ »
۴- ونیز مشکلات روحی و روانی که این عمل در مراحل بعدی زندگی به دنبال خواهد داشت و پیداش بیماری های خطرناک و غیر قابل درمان و ایجاد بی بند و باری و هرج و مرج در نظام خانواده که به دنبال آن مشکلات و بزه های اجتماعی نیز وجود دارد و ... را می توان از آثار این عمل شنیع دانست.
۵- روایات دیگر مرتبط با این مطالب :
- ....عَنْ أَبِی عَبْدِ اللَّهِ عَنْ أَبِیهِ ع قَالَ لِلزَّانِی سِتُّ خِصَالٍ ثَلَاثٌ فِی الدُّنْیَا وَ ثَلَاثٌ فِی الْآخِرَةِ أَمَّا الَّتِی فِی الدُّنْیَا فَیَذْهَبُ بِنُورِ الْوَجْهِ وَ یُورِثُ الْفَقْرَ وَ یُعَجِّلُ الْفَنَاءَ وَ أَمَّا الَّتِی فِی الْآخِرَةِ فَسَخَطُ الرَّبِّ وَ سُوءُ الْحِسَابِ وَ الْخُلُودُ فِی النَّارِ - زنا شش اثر دارد: سه اثر در دنیا سه اثر در آخرت، اما آثار دنیوی زنا، آبرو را می‌برد، رزق را کم می‌کند و مرگ و نیستی را نزدیک می‌نماید اما آثار اخروی آن، پس غضب پروردگار و سختی حساب ودخول در آتش و جاودان ماندن آن را ایجاب می‌نماید
- عَنْ أَبِی جَعْفَرٍ ع قَالَ وَجَدْنَا فِی کِتَابِ عَلِیٍّ ع قَالَ رَسُولُ اللَّهِ ص إِذَا کَثُرَ الزِّنَا مِنْ بَعْدِی کَثُرَ مَوْتُ الْفَجْأَةِ هرگاه پس از من زنا زیاد شود مرگ ناگهانی زیاد خواهد شد  

 
ثالثا؛ درپاسخ به سه سؤال آخری که داشتید:
۱-   آیا واقعا بین کسی که از زنا توبه کرده و کسی که زنا نکرده فرقی هست؟
بله که فرق است ! اولاچنین نیست که هر کسی بتواند توبه کند وثانیا اگر توبه کرد، حتما وفورا بخشیده هم بشود ! اگر کسی واقعا توبه کند انشاالله بخشیده می شود ولی چه زمانی؟ آیا فوری است یا پس از مدتی که عذاب کشید ؟ وآیا همه اثر گناه زنا کار برداشته می شود ویا آنکه اثر وضعی آن باقی می ماند؟ برادر جان ،اثر وضعی گناه که قابل توبه نیست! اثر وضعی گناه مانند تر شدن زمین، در اثر ریخته شدن آب است ، هر چند که شخص از ریختن آب پشیمان شود، وتوبه کند، آب ریخته شده زمین را خیس می کند، وزنای انجام شده اثرات وضعیش را بر دین ودنیای فرد دارد هرچند که براثر توبه ممکن است عذاب آنش برداشته شود!
ثالثا مگر می شود پارچه سفیدی که به خودش تا کنون لکه سیاهی نیفتاده ، با پارچه سفید دیگری که لکه سیاهی گرفته و با موادی آن سیاهی را بر طرف کند یکی باشند! هرگز چنین نیست که شخص زناکار تائب با شخص دیگر سالم از زنا، یکی باشد!!!

۲-   یه چیزی به من بگید آروم بشم!
از نظر اسلام هر گونه لذت بردن جنسی از نامحرم و به طور کلی از غیر همسر شرعی، حرام و ممنوع است؛ اعم از این که این لذت بردن به وسیله نگاه کردن باشد یا در قالب ارتباط کلامی و دوستانه، یا ارتباطی عمیق تر مثل دست دادن و لمس بدن و یا شدیدتر از آن، یعنی رابطه جنسی برقرار کردن که به آن زنا گفته می شود که در صورت اثبات نزد حاکم شرع موجب اجرای حد خواهد شد و صرف رضایت دختر ،مجوزی برای جواز زنا نمی باشد . و براى زناکار در روز قیامت عذاب دو چندان مى شود و پیوسته در آن خوار مى ماند. وزنا :« یُورِثُ الْفَقْرَ یَمْحَقُ الرِّزْقَ وَ الَّتِی تَحْبِسُ الرِّزْقَ الزِّنَا» روزى را قطع و حبس مى کند، فقر می آورد،خیر وبرکت روزی را می برد. آیا این عقوبتها شما را از زنا باز نمی دارد؟!

۳-   در اروپا و امریکا زنان بی حجاب هستن ایا در دین مسحیت زنان باید حجاب داشته باشن ایا انا حاکمه می شن؟ بله در هردو آیین مسیحیت ویهودیت حجاب برای زن سفارش شده ولی به آن عمل نمی شود ! اصولا در بین مسیحیان ازعمل به آیینشان فقط به یکشنبه رفتن کلیسا باقی مانده !

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
من دچار گناه که میشم واقعا پشیمون میشم توبه میکنم اما بعد چند سال دوباره ناخواسته دچار اون گناه میشم یعنی فقط چند سال میتونم رو توبم وایسم ولی دوباره بعد سالها دچار گناه میشم باید چیکار کنم
پرسمان
در رابطه با اين پرسش مطالب زير قابل دقت است . يكي از مهمترين اركان مشاوره مخصوصاً در زمينه توبه و ترک گناه كه باعث مي گردد نتيجه مطلوبي از آن حاصل گردد ميزان اطلاعاتي است كه شما بايد در اختيار مشاور قرار دهيد ؛ زيراهر گناهي علاوه بر شرايط عمومي توبه راهكار خاص خود را برای ترک و جبران دارد ، از طرف دیگر تفاوت هاي فردي افراد در وضعيت و شرايط خانوادگي ،محيطي ،شخصيتي ،جنسيتي و ... ايجاب مي كند كه مشاوره ها با فرد مورد نظر و شرايط وي مطابقت داشته باشد . شما در سوال خود اشتباه و گناهی که مبتلا هستید را ذکر نکردید ، بنابراین با ذکر گناه پاسخ بهتری می توانیم برای شما ارسال کنیم .
میهمان
سلام دختری هستم ۳۸ساله تمام عمر باایمان واعتقاد ودرست زندگی کردم اما مشکلات زیادی دارم ازجمله اینکه هرکسی به خواستگارام میاداطرافیان وفامیل مانع میشن(به خاطرحسادت )وخواستگاری به هم میخوره خیلی برای حل مشکلم دعا کرده ام اما نتیجه نگرفتم وبعد یک عمر تقوا وپاکدامنی احساس بدی دارم اعتقادم سست شده مدام به دخترهای اطرافم نگاه میکنم ومیبینم با تمام گناه ونا پاکی چقدر خوشبختتر ازمن هستن احساس میکنم خدامنو به حال خودم رها کرده وصدای منو نمی شنوه ازتون خواهش میکنم چیزی بهم بگید که قلبم آروم شه
پرسمان
با سلام و احترام خدمت شما خواهر محترم! درست است كه ازدواج براي همه جوانان خصوصا خانمها از اهميت خاصي برخوردار است و معمولا يك خانم دوست دارد با ازدواج و بعد مادر شدن به احساس آرامش و تكامل برسد، اما اين مسئله نبايد آنقدر بزرگ و مهم شود كه تمام زندگي ما را تحت الشعاع قرار داده و مثل يك ابر سياه و تيره بر سراسر وجود و زندگي ما سايه بيندازد. ازدواج بخشي از زندگي ما انسانهاست نه همه آن. پس ناامید نباشید و خودتان را با دیگران مقایسه نکنید بلکه به افرادی نظر کنید که حتی از شما نیز بزرگتر هستند ولی هنوز مجرد مانده و توفیق ازدواج را نداشته اند. نکته دیگر اینکه سعی کنید تا حد امکان اجازه دخالت به دیگران را ندهید و همچنین اجازه ندهید دیگران متوجه خواستگاران شما شوند. همه چیز را پنهانی پیش ببرید و از خانواده تان نیز در این موضوع کمک بخواهید. ما نیز دعا گوی شما هستیم و امیدواریم هر چه سریعتر زمینه ازدواجتان فراهم گردد. از توکل بر خدای متعال و توسل به معصومین ( علیهم السلام) غفلت ننماببد. موفق باشید.
میهمان
سلام من یک خانم ۲۴ساله ومتاهل هستم قبلاگناه زناداشتم وتوبه کردم ولی عذاب وجدان خیلی دارم چیکارکنم.
پرسمان
خواهر گرامی. عذاب وجدان شما بی مورد است اگر واقعا توبه کرده اید خدای متعال گناه شما را بخشید است. نگران نباشید و این افکار منفی را از خود دور کنید و سعی کنید از این به بعد بنده خوبی برای خدا و همسر خوبی برای شوهرتان باشید تا به سعادت واقعی برسید.
میهمان
سلام لطفا خاشهشا التماسا چیزی رو نگید ک ادم رو ناامید کنه کاری ک شما الان کردین ناامید کردن یه عده ای هس ک مرتکب چنین گناهی شدن شما ک جای ک نعوذ بالله ننشستید بااین حرفا اونارو ازار میدین محض اطلاع فردا باید جواب این ناامیدیرو ک تو دل بعضیا ها ایجاد کردید رو بدید یاعلی
میهمان
دلت گناه میخواد؟ هیچ وقت به شیطان دست دوستی نده از خدا میخوام همیشه پاک نگهت داره، گناه یه حالیه که یه عمر حسرت باهاشه بنظرم هر گناهی یه عمر حسرت باهاشه کوچیک و بزرگ هیچی بهتر از اطاعت از خدا نیست خدا از گناه حفظت کنه شیطان و لعنت کن، من در ارتباط با نامحرم بودم خدا بهم فرصت توبه هم داد آثار وضعی گناهم نداشتم تو دنیا همه چیز طبق میل من بود الان خیلی حسرت میخورم و خیلی خجالت زده ام، بنظرم بدترین قسمت گناه اون شرم و خجالت زدگیه که هیچ وقت ازت دور نمیشه خدا کنه همه پاک بمونن و این حال امروز من و تجربه نکنن از گناه فرار کن هیچی بجز شرم و حسرت توش نیست استغفرالله ربی و اتوب الیه

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.