زنده شدن ایران ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ - ۳۹۸ بازدید

نباید عزیزان از اعراب اعصبانی باشید ظلم پادشاهان ساسانی باعث نارضایتی مردم شده وکسی دفاع نکرده گرنه چگونه مشتی اعراب گرسنه توانسته امپراتوری را ازبین ببرد

۱-آنان که امپراطوری ساسانی را شکست دادند اعراب نبودند بلکه مسلمانان بودند . اعراب با عرب فرق می کند، حضرت محمد صلی الله علیه و آله از عرب است ولی از اعراب نیست ، سلمان فارسی مسلمان بود ، در حمله به ایران شرکت داشت ولی او از اعراب نیست ،اعراب به معنای نفهم ها است و مسلمانان رزمنده نفهم نبودند بلکه فهمشان از یزدگرد بیشتر بود ، چون نماینده مسلمانان وقتی که نزد یزدگرد آمد ، یزدگرد گفت :برای چه حمله آوردید؟ گفت:برای این که مردم را از عبادت امثال شما به عبادت خدا دعوت کنیم . این جمله فقط از یک فرد با فرهنگ سر می زند نه از آدم نفهم . سلمان نفهم نبوده بلکه فهم سلمان بسیار بسیار بالا بود ، کافران هم این مطلب را قبول دارند و در باره سلمان کتاب نوشته اند .
۲-امپراتوری ساسانی اسمش مانده بود و از محتوا خالی بود و گرنه پادشاه شهر به شهر فرار نمی کرد.
۳-به قول آیه الله مطهری در کتاب خدمات متقابل اسلام و ایران ایرانیان با قبول اسلام دوباره زنده شدند . می توانید این کتاب را مطالعه کنید .

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
باسلام علت کشتار مردم بی‌پناه در بعضی از شهرهای ایران به نام اسلام چه بود
پرسمان
شما برای این حرف خود سند و منبع معتبری هم دارید؟ در این که ایرانیان به اجبار مسلمان نشده اند بلکه به اختیار خود اسلام را پذیرفتند تردیدی نیست حتی کافران هم این را قبول دارند . اگر مسلمانان دست به کشتار می زدند مردم هیچوقت مسلمان نمی شدند بلکه از اسلام متنفر می شدند . این که ایرانیان از قرن سوم به بعد شهر به شهر و منطقه به منطقه اسلام را می پذیرفتند ، از این معلوم می شود که آنان فهمیدند اسلام دین حق است و این نشانگر فهم بالای ایرانیان است و همین ایرانیان اسلام را حفظ کردند و آن را پیش بردند . دشمنان اسلام و ایران برای مبارزه با اسلام وقایعی را ساختند و به مسلمانان نسبت دادند . مسلمانان هیچگاه مردم بی پناه را نکشته اند بلکه سربازان ساسانی را در جنگ شکست دادند . کتاب خدمات متقابل اسلام و ایران از آیه الله مطهری در این زمینه کتاب مفیدی است . برای اطلاعات بیشتر می توانید به آثار تاریخی آقای جعفریان مراجعه کنید .

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.