زندگی حضرت فاطمه(س)-شهادت حضرت فاطمه(س)-شکستن پهلوی فاطمه(س) ۱۳۸۸/۰۱/۲۶ - ۲۹۴ بازدید

لطفا به سوالات زیر پاسخ دهید: ۱- سن حضرت زهرا (س) هنگام وفات پدر؟ ۲- سن ایشان هنگام آتش زدن در، سقط جنین(محسن)، شکسته شدن سینه و پهلو و بستن دست مولا؟ ۳- سن ایشان هنگام سیلی خوردن، غصب فدک و پاره شدن گوش؟ ۴- سن ایشان هنگام خواندن دعای اللهم عجل الوفاتی سریعا؟ ۵- سن ایشان هنگام اذان ناتمام و شهادت؟ ۶- پهنای کوچه بنی هاشم که حضرت در آن سیلی خورد؟

سن حضرت زهرا (س):
تاریخ تولد: در مورد تاریخ تولد ایشان، میان مورخان اختلاف است. اما قول قابل اعتماد سال پنجم بعثت می‌باشد.
با پدر در مکه: هشت سال زندگی کردند.
سن ایشان به هنگام وفات پدر بزرگوارشان: ۱۸ سال و هفتاد و پنج روز بوده است.[۱]
و تمامی اتفاقاتی که شما در سوالتان به آن اشاره کرده‌اید (آتش زدن در، سقط جنین، سیلی خوردن، دعای اللهم عجل الوفاتی، اذان ناتمام)‌ ظرف همین مدت ۷۵ روز به وقوع پیوسته است.
عرض کوچه‌ بنی هاشم: این جانب در منابع مطلبی در مورد عرض کوچه نیافتم. اما برخی عکس‌هایی که مربوط به دوران‌های گذشته است و در آن کوچه بنی هاشم در عصر امام صادق را به نمایش گذاشته حاکی از آن است که عرض این کوچه در زمان این امام احتمالا حدود ۳ متر بوده است. [۱] . کلینی، الاصول من الکافی، تصحیح: علی اکبر غفاری،‌تهران ، دار الکتب الاسلامیه، ۱۳۶۳ش ، ج۱، ص۴۵۷؛ یوسفی غروی، تاریخ تحقیقی اسلام، ترجمه: عربی، قم،‌ موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی، ۱۳۸۲ش، ج۱، ص۲۸۹.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.