زندگی درخارج کشور- زندگی خارج کشور- ۱۳۹۶/۱۰/۲۴ - ۶۱۰ بازدید

سلام ببخشید اگر برای زندگی بخوام برم اروپا یا آمریکا و کار کنم و زندگی داشته باشم آیا کمک به نظام آمریکا اسراییل میشه؟؟بالاخره هر دولتی مالیات میگیره یا هزینه میکنه برای مردمانش.میخوام خیالت راحت باشه که مرتکب جنایتی نمیشم

با عرض سلام خدمت پرسشگر محترم
ضمن تشکر از ارتباط جنابعالی با این مرکز، در ابتدا به صورت مختصر در خصوص زندگی در خارج کشور باید عرض نماییم اصل زندگی کردن در هیچ کشوری اشکالی ندارد ولی اگر این زندگی کردن خصوصاً در کشورهای دشمن، به استیلای آنها بر زندگی فردی و انجام فرایض دینی شخص مسلمان تأثیر گذاشته و از حاصل دسترنج آنها برای دشمنی با مسلمانان استفاده شود، طبییعی است که مشکل خواهد داشت. زندگی خصوصاً در کشورهای غیر اسلامی به هیچ وجه قابل توصیه نیست زیرا که تأثیر بسیار زیاد فرهنگ یک جامعه بر فرد قابل انکار نیست. اما اگر ادامه زندگی منحصر در زندگی در خارج از کشور باشد و همچنین مطمئن باشد که این زندگی وکسب و کار، ضرری به دین و ایمان وی نزده و یا مثلاًاز مالیات اعطایی وی علیه کشور اسلامی مان استفاده نمیشود، از لحاظ اخلاقی و عرفی اشکالی ندارد. پرسشگر گرامی،اصل زندگی کردن در هیچ کشوری اشکالی ندارد هر فرد مسلمان می تواند در هر نقطه از جهان هستی که امکان رعایت دستورات و فرامین شریعت اسلامی وجود داشته باشد ,زندگی کند
ولی اگر در کشوری زمینه برای رعایت دستورات اسلامی فراهم نباشد و موانعی برای دینداری فرد مسلمان وجود داشته باشد واو نتواند آزادانه دینداری کند , نمی تواند در آن کشور اقامت کند وهجرت بر او واجب می شود در سوره نساء آیه ۹۷ خداوند متعال می فرماید: ان الذین توفاهم الملائکه ظالمی انفسهم قالوا فیم کنتم قالوا کنّا مستضعفین فی الارض قالوا الم تکن ارض الله واسعه فتهاجروا فیها فاولئک ماَواهم جهنّم و سائت مصیراَ ،کسانی که با پشت سر افکندن معارف الهی و احکام دین بر خود ستم کرده اند , هنگامی که فرشتگان جانشان را می گیرند به آنان می گویند در چه حالی بودید؟ چرا به دین الهی پایبند نبودید؟ می گویند: ما در این سرزمین تحت سیطره کفر و شرک ناتوان شمرده شده بودیم , فرشتگان می گویند: مگر زمین خدا گسترده نبود که در آن هجرت کنید و به سرزمینی بروید که بتوانید دین خدا را نگه دارید؟
از این رو آنان جایگاهشان دوزخ است و آن بد جایگاهی است بنابر این هر چند زندگی در یک کشور اسلامی برای شخص مسلمان واجب نیست ولی در عین حال باید کشورهایی را برای زندگی برگزیند که امکان رعایت فرامین اسلامی و انجام وظایف مسلمانی در آنها فراهم باشد و نمی تواند بدون توجه به این مسائل در هر کشوری و تحت هر شرایطی زندگی کند.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.